Žižkovská Díra
hodnocení: +22+x
blank.png


dirav2.png

„Hej, Jirko, nezajdem dneska do Díry?“

„Vole, já musím ještě něco dokreslit. Třeba jindy.“

„Ale neser, vole, stejně neumíš malovat.“
Postavy

Základní informace o postavách příběhů z Díry, prosím používejte template a nevypisujte příliš dlouhé odstavce ohledně svých postav. Postavy se řadí abecedně podle příjmení, nebo křestního jména/přezdívky (pokud jiné nemají).


Template:

Jméno:
Povolání:
Popis:
O postavě:
Příběhy:


Jméno: Franta
Povolání: Vyhazovač v Díře
Popis: ~40 let, ~2 metry, ohromné svaly, plešatý, nosí výhradně černé rifle a černé tričko
O postavě: Franta je anomální vyhazovač v Díře. Když s někým přímo fyzicky interaguje, léčí ho tím; když někoho mlátí, je to pro toho člověka zdravé a příjemné. Původně chtěl být zápasníkem MMA, ale kvůli jeho defektu, nemohl. Pak zkoušel dělat vyhazovače v běžných klubech, odkud o ale vždycky vyhodili, protože mlátil lidi, aby jim pomohl. Nakonec skončil v Díře. Navzdory tomu, jak rád mlátí lidi je velmi přátelský, hodný a empatický.
Příběhy: Hydrant, Bumbrlíček


Jméno: Tvoje máma
Povolání: Uklízečka v Díře
Popis: Pokroucená, vágně humanoidní entita. Má 5 očí, z toho jedno je zakrnělé. Má velká kruhová ústa a jedno ucho na pravé straně hlavy. Krk je zatočený a trup má tvar hrušky. Namísto pravé ruky má krátké tlusté chapadlo zakončené velkou sedmiprstou rukou. Místo levé ruky má delší a tenčí chapadlo, které se v polovině své délky rozdvojuje a na jeho koncích jsou malé, devítiprsté ruce. Pravá noha se v koleni rozšiřuje do velkého kužele, který má na spodní části 48 malých přísavek. Levá noha má 7 kloubů a místo chodila je na ní krátké, roztrojené chapadlo.
O postavě: Sarkicisty vytvořená entita, která se kromě zájmen a obecných názvů jejího vzhledu dá označovat jen jako "tvoje máma". Vznikla v roce 2013 a v tu stejnou dobu se dostala do Žižkovské díry, kde začala dělat uklízečku. Podle několika málo lidí vládne ohromnou mocí o čemž buď sama neví, nebo nevědomost předstírá.
Příběhy: Šroubovaná, Únikový východ


"Od Václaváku na Ípák, Praha je vskutku město." - Náhodný anartista z Díry

Praha byla vždy městem kultury po všech stránkách. Anomální umělecká komunita hlavního města není vyjímkou. Potřeba nezaostat za celosvětovými anartisty vyvíjí na místní skupinu umělců specifický tlak, stejně jako stověžaté město, kde žijí. Ať už jsou to mladí studenti navštěvující Muchovu uměleckou školu, kde se jim poprvé otevírají obzory do světa za oponou, nebo třeba ostřílení umělci zkoušející své štěstí v různých galeriích po celém městě.

Extraplanární prostor přístupný skrze několik portálů po celém městě, známý jako Náměstí svaté Imanty, slouží již mnoho let jako útočiště pro místní pobudy a podivíny, stejně jako shromaždiště pro pouliční umělce. Ze zdejší Muchovy umělecké školy, odchází každorčně alespoň několik studentů, aby zaplavili ulice grafity, zadržovací cely svými díly a úřad práce žádostmi.

Ale skutečným centrem toho všeho, je ten nejfajnovější podnik v celé Praze, a to včetně mimidimenzionální sekce města. Žižkovská Díra. Ta nejlepší hospoda/noční klub/nonstop/cokoliv co vás napadne. Je to díra, absolutní pajzl a nestojí snad ani za řeč. Ale zkuste si to říct před místními.


Náměstí svaté Imanty

Extraplanární prostor, který nenajdete na žádné mapě města Prahy. Dá se sem dostat skrze zapadlé uličky Prahy a různé jiné vstupy. Tento prostor není součástí naší reality, byť se na první pohled může zdát, že uličky vycházející z náměstí se volně napojují na zbytek města. Není tomu tak a ten, komu se podaří zabloudit v této dimenzi, se už nemusí dostat ven. Obecně platí, že součástí dimenze jsou kromě náměstí totiž také některé přilehlé ulice a čím dál se jeden dostává od středu, tím podivnější věci může najít. Středem náměstí je starý pomník svaté Imanty a menší park. Náměstí samotné je olemováno nejrůznějšími anomálními podniky a budovami jako například:

Muchova umělecká škola - (MUŠ)

Stará budova Muchovky na severní straně náměstí nabízí vysokoškolské anomální vzdělání ve formě nejrůznějších uměleckých oborů, tedy pokud dokážete dostatečně dlouho přežít, jako u každé vejšky. Jejich netypický školní rok od srpna do května je pouze začátkem podivností pro každého, kdo by si chtěl vystudovat anomální umění. Rozdíl mezi absolventy a jinými studenty, je v tom, že spousta anomálních umělců se uživí i bez diplomu. Nicméně je především tato škola centrem místní umělecké komunity. Tedy alespoň jedním ze středisek.

Žižkovská Díra

Hlavní atrakce celé místní komunity. Nejslavnější anomální hospoda, noční klub a bar (to všechno v jednom) v okolí. Díra je místem, kam si zajdete s přáteli na pivo, poslechnete si nějakou živou hudbu, objednáte si jídlo, drink, nebo třeba specialitu podniku. Zkrátka tahle místní hospoda s anomálním interiérem, anomální obsluhou, anomálním vyhazovačem a anomálními karaoke večery je tím místem, kam se na náměstí svaté Imanty podívat, pokud pouze procházíte kolem. Hlavní vchod se nachází na jižní straně náměstí, ale mimo ten jsou "vstupy" rozesety po celé Praze v podobě nahodilých rituálů, speciálních objektů a podobně. Zkrátka si místní štamgasti za ta léta vytvořili spoustu menších anomálií, které vedou do Díry, ale málokteré taky vedou ven.

Koutníkova zastavárna

Naproti Díře, ve stinném koutě Imanty, se nachází bývalá budova hostince, nyní Zastavárny. Tento prazvláštní obchod občas požírá neúspěšné podniky na Imantě a prodává tak všemožné předměty, které si bývalí majitelé neodnesli.

Následuje krátký úryvek z každodennosti Žižkovské díry, vytištěný na účtence:

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

▀█ █ ▀█ █▄▀ █▀█ █░█ █▀ █▄▀ ▄▀█   
█▄ █ █▄ █░█ █▄█ ▀▄▀ ▄█ █░█ █▀█ 

█▀▄ █ █▀█ ▄▀█
█▄▀ █ █▀▄ █▀█

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

12.3.2023 21:18:01


Položka Cena


3x Pivo točené 105 kč
1x Kofola točená 39 kč
2x Svíčková 278 kč
1x Specialita podniku 500 kč


Celkem 923 kč

█▄▀▄▀▄█ Maj dobrý pivko,
█░▀░▀░█▄ I slušnou svíčkovou,
█░▀░░░█─█ Nej jsou ty drogy.
█░░░▀░█▄▀
▀▀▀▀▀▀▀ - Spokojený zákazník

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License