Zabezpečené Oblasti České Větve

Hlavní Oblasti
Hlavní Oblasti České větvě jsou vedeny členy rady ČROD, každou z nich vede jeden ze 13 členů rady, krom Oblasti-01CS, která podléhá přímo Nadaci SCP

facility-texture.png01CS Oblast-01CS (Chráněná Oblast-01CS, Hlavní Oblast)

Oblast-01 je bezpečná zóna, která slouží jako záloha dat pro všechna Nadační Zařízení na území České republiky, jakož i pro bezpečné setkání členů rady ČROD a pro další vysoce postavené zaměstnance Nadace. Stejně, jako u všech Chráněných Oblastí, zde není povolen výskyt žádných anomálních objektů. Přesné umístění Oblasti-01CS je známo pouze vybraným zaměstnancům.
Součástí Oblastní správy je: SCP-002-CS-A

facility-texture.png02CS Oblast-02CS (Botanická Zadržovací Oblast-02CS)

Oblast-02CS se nachází ve Zlínském kraji, v Bílých Karpatech. Oblast byla vybudována za účelem zadržení veškerých botanických anomálií.

facility-texture.png03CS Oblast-03CS (Relikviářní Oblast-03CS)

Relikviářní Oblast-03CS se nachází pod muzeem Šumavy Sušice. Oblast je specializována na zadržování objektů s historickou, či náboženskou hodnotou. Některé ze zde zadržených předmětů jsou v muzeu vystaveny jako exponáty, předměty, u kterých toto není možné provést, jsou uchovávány pod muzeem, kde jsou drženy také živé objekty držené v Oblasti.
Mezi objekty zadržené v tomto zařízení patří: SCP-793-CS

facility-texture.png04CS Oblast-04CS (Zadržovací Oblast-04CS)

Oblast-04CS je největší a nejstarší Nadační Oblast na území České republiky. Byla vybudována jako Oblast zadržující veškeré možné anomálie. Čím více Nadačních Oblasti bylo vybudováno, tím více upadala její funkčnost, nicméně je to stále Oblast zadržující nejvíce anomálních Objektů. U většiny zde zadržených anomálií se zvažuje převoz do specializovaných Oblastí. Oblast se nachází na tajném místě, někde v Šumavském Národním parku, v Jihočeském kraji. Do oblasti mají přístup pouze pracovníci přímo Oblasti-04CS a ti jsou také jediný, kteří znají její přesnou lokaci.
Mezi objekty zadržené v tomto zařízení patří: SCP-002-CS, SCP-081-CS

facility-texture.png05CS Oblast-05CS (Výzkumná Oblast-05CS)

Výzkumná Oblast-05CS se nachází v Královéhradeckém kraji, v hoře Sněžka. Oblast je, jak název napovídá, soustředěna na výzkum nových zadržovacích metod, zbraní, či anomálních objektů. Oblast není přizpůsobena na trvalé zadržování anomálních objektů, nicméně je velmi silně ozbrojena, neboť se často stává cílem útoků různých Zájmových skupin.

facility-texture.png06CS Oblast-06CS (Dimenzionální Zadržovací a Výzkumná Oblast-06CS)

Oblast-06CS, neboli vesnička Onen Svět, ve Středočeském kraji je soustředěná na zadržování a výzkum mezidimenzionálních anomálií na území ČR. Vesnička Onen Svět má dle map pouze 9 obyvatel a proto není pro veřejnost turisticky, ani žádným jiným způsobem zajímavá. Tato Oblast zadržuje pouze mezidimenzionální anomálie, které lze přemístit do této Oblasti, není uzpůsobena na zadržování objektů vytvářejících mezidimenzionální anomálie vůlí.
SCP pod správou oblasti: SCP-227-CS

facility-texture.png07CS Oblast-07CS (Biologická Zadržovací Oblast-07CS)

Oblast-07CS se nachází v Pardubickém kraji, ve městě Kladruby, kde je maskována jako Hřebčín. Oblast byla vybudována za účelem zadržení veškerých biologických anomálií. Oblast je vysoce izolována kvůli zadržování anomálních virů. Do Oblasti je vysoce omezený přístup a nejsložitěji zadržitelné viry jsou udržovány hluboko v podzemí.
SCP pod správou oblasti: SCP-008-CS

facility-texture.png08CS Oblast-08CS (Oblast Soustředěná na Ohýbající či jinak Realitu Upravující Anomálie a Objekty Oblast-08CS)

Oblast-08CS se nachází na tajném místě v Národním parku Podyjí. Je specializována na zadržování ohýbačů reality, realitu ovlivňujících anomálií, či jiných jevů spojených s realitou. Do oblasti mají přístup pouze pracovníci přímo Oblasti-08CS a ti jsou také jediný, kteří znají její přesnou lokaci.

facility-texture.png09CS Oblast-09CS (Vesmírná Pozorovací Oblast-09CS)

Oblast-09CS skryta pod hvězdárnou v Litoměřicích, v Ústeckém kraji, kterou mimo provozní dobu využívá k pozorování vesmírných anomálií, funguje převážně jako pozorovací Oblast. Oblast-09CS spolupracuje s většinou vesmírných Nadačních Oblastí po celém světě. Oblast byla vybudována primárně jako pozorovací Oblast, nicméně je připravena zadržet jakýkoli objekt či anomálii z Vesmíru.

facility-texture.png10CS Oblast-10CS (Elektronická Zadržovací Oblast-10CS)

Oblast-10CS je zaměřena na zadržení veškerých elektronických anomálií. Oblast se nachází v Moravskoslezském kraji, ve městě Ostrava, kde je maskováno jako obchod s telefony s názvem "Super Cheap Phones".

facility-texture.png11CS Oblast-11CS (Integrovaná Zadržovací Oblast-11CS)

Oblast-11CS se nachází na západě České republiky, konkrétně v Karlovarském kraji ve Slavkovském lese, mezi městy Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Oblast-11CS je vysoce ozbrojené Nadační zařízení, soustředěné na vysoce nebezpečné a těžko udržitelné objekty a anomálie. Oblast-11CS je velice rozsáhlá a její součástí je také podzemní komplex.

facility-texture.png12CS Oblast-12CS (Oblast zaměřená na Memetiku, Kognitohazard a Infohazard Oblast-12CS)

Oblast-12CS situovaná přímo v krajském městě Libereckého kraje, Liberci, je soustředěna na výrobu memetických činidel a zadržování objektů a anomálií disponujících memetikou, kognitohazardem, či infohazardem. Oblast se nachází přímo pod Ještědským "vysílačem", který se ve skutečnosti využívá jako obří antimemetické činidlo zabraňující většině memetických efektů v šíření do okolí Oblasti.
Mezi objekty zadržené v tomto zařízení patří: SCP-019-CS

facility-texture.png13CS Oblast-13CS (Humanoidní Zadržovací Oblast-13CS)

Oblast-13CS je situována ve zřícenině hradu Rabí, v Plzeňském kraji. Oblast-13CS zadržuje převážně méně nebezpečné humanoidní objekty a proto si tato Oblast může dovolit nacházet se v téměř přímém kontaktu s veřejností. Oblast je skryta převážně pouze v přestavěných katakombách hradu, nicméně se její část nachází přímo v hradní zřícenině.
Mezi objekty zadržené v tomto zařízení patří: SCP-005-CS

facility-texture.png14CS Oblast-14CS (Nadací využívané Objekty Zadržovací Oblast-14CS)

Oblast-14CS se nachází v Olomouckém kraji, nad městem Olomouc, v Litovelském Pomoraví. Oblast je specializována na zadržení objektů, či entit využívaných Nadací. Mimo to funguje také jako akademie. Nachází se v ní bojová akademie pro výcvik MTF a jiná zařízení potřebná pro vyškolení nových zaměstnanců.
Mezi objekty zadržené v tomto zařízení patří: SCP-420-CS

Vedlejší Oblasti:
Vedlejší Oblasti nejsou vedeny členy rady ČROD, ale podléhají celé radě, která nad nimi dohlíží. Vedlejší Oblasti jsou vedeny Oblastními řediteli.

facility-texture.png15CS Oblast-15CS (Skladovací Oblast-15CS)

Oblast-15CS se nachází v Praze a funguje jako sklad na vše, co je potřeba uschovat. Oblast je využívána na zadržování neživých objektů SCP, které je bezpečné uložit do skladu.

facility-texture.png16CS Oblast-16CS (Pozorovací a Výzkumná Oblast-16CS)

Oblast-16CS, postavená uvnitř hory Tetřevec v Orlických horách, byla zbudována za účelem monitorování SCP-188-CS a provádění průzkumů uvnitř E-188.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License