haha di se zabít
hodnocení: +8+x
blank.png

“Tři lidé zemřeli kvůli vaší výstavě.”

“Podepsali papír.”

“Lidi mi kvůli tomu začínají dýchat na krk.”

“Všichni podepsali. Všichni věděli, do čeho jdou, dali mi svolení.”

Nejposlednější výstava Ruize Duchampa byla, jak doufal, jeho mistrovským dílem. Instalace a sestavení mu trvalo pět měsíců. Dílo s názvem 'haha di se zabít' byla jeho pocta hlouposti. Musel obskákat tolik kliček, aby se vzdal zodpovědnosti, ale i tak mu Úřady pořád nedaly pokoj. Bylo to otravné.

“Chtějí, abyste se zbavil těch neštovic.”

Jedna z nejoblíbenějších částí 'haha di se zabít' se jmenovala 'pobodej se jehlama'. Byla to pouhá otevřená krabice plná injekčních stříkaček s těmi nejsmrtelnějšími nemocemi a jedy na světě. Tak zemřel jeden z návštěvníků, když si sám vstříknul smrtící dávku všeho.

“Neohrozím integritu celého díla jenom kvůli idiotům.”

“Budete muset. A ty břitvy budou muset taky jít.”

Nejhlasitější částí haly byla sekce s názvem 'strč prst skrz ostří 1-5' a jednalo se o několik rychle se točících ocelových cirkulárek. Byly namalovány jasnými barvami, ale jinak to byly naprosto normální kotoučové pily a dokázaly jednoduše uříznout ruku. Kritici díla už takhle přišly o obě ruce.

“Všude jsou varovné cedule. Celá pointa tohoto díla je dát lidi do smrtelného nebezpečí, kterému se mohou jednoduše vyhnout. Pokud to nebude doopravdy, ztratí to účel.”

“To mi nestačí.”

“Skáčete jak Úřady řeknou.”

“Snažím se zachránit lidské životy.”

“Snažíte se zachránit idioty, kteří strkají prsty do cirkulárek.”

“NÁZEV DÍLA JIM ŘEKL, ABY TO UDĚLALI!”

“Ale ne, ještě že jsem nic nepojmenoval 'skoč z mostu'. To by byla naprostá katastrofa.”

Každá část jeho výstavy byla navržena tak, aby zabila, nebo alespoň silně zranila. Jediné, čeho se Ruiz bál bylo, že nějaký idiot použije jeho dílo k zabití někoho jiného, což se naštěstí zatím nestalo.

“Sebrali jsme vaši C4.”

“Co? Nikdo ani nepoužil 'zmáčkni tlačítko na ohňostroj', to jste snad nějaký puritán?”

“Bezpečnost je na prvním místě. Tohle si v mé galerii dovolovat nebudete.”

“Kazíte mou vizi. Dříve jste to chválil.”

“Vaše práce se změnila a tenkrát mi policie nešlapala na paty. Musíte to celé překopat, nebo si to dejte jinam. Lituju toho, víte, že se mi vaše práce líbí, ale lidé jsou na ni prostě příliš hloupí.”

“TO. JE. ÚČEL. CELÉHO. DÍLA. Pokud jste příliš hloupí na to, abyste si nesedli na elektrické křeslo a nezatáhli za páku, je to vaše chyba. Jejich krev je mým plátnem.”

“Já vím a chápu to. Ale tady to vystavovat nemůžete. Omlouvám se.”

Ruiz byl zklamaný. Vešel do své oblíbené místnosti, kolem krabičky kyanidových kapslí s nápisem 'Prosím, vemte si vzorek zdarma'. Prošel kolem automaticky se pohybujících gilotin. Podíval se napříč 'hrajte si s noži'. Schovával si jednu část díla pro případ, že se stane něco zklamávajícího. Zavřel za sebou vzduchotěsné dveře a pomalu se nadechl. Jsou to idioti. Nebyl Nikdo, kdo by to chápal. Nikdo, kdo by to OPRAVDU chápal. Když otočil knoflíkem a tekutý dusík se mu rozlil po těle, jeho poslední myšlenka byla, že na tom nezáleželo. Alespoň on to chápal. On to opravdu chápal. A to bylo všechno, co potřeboval.

‘osprchujte se a budete cool’

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License