Co to děláááš?
hodnocení: +1+x
blank.png

"Pane, máme další divný případ.”

Dr. Clef se zamračil. Co to bylo teď? “Musím dopsat tuhle zatracenou zprávu. Jakobych snad neměl nic lepšího na práci.”

Agent se zašklebil. Naštvat Clefa nebylo nikdy chytré. “Máme tu hlášení o dvojici potenciálních ohýbačů reality a Rada O5 chce, abyste se na to podíval.”

“A to mi o tom nemohli říct sami, co? Jsou snad mimina? Bojí se?”

“Já se bojím, pane.” Zamumlal agent a po levé tváři mu přejela kapka potu.

Clef se zasmál. “Dobrá, Williamsi, tak co se děje tentokrát?”

Agent Williams se podíval na své poznámky. “Máme hlášení od jedné naší agentky v oblastí Tří států o několika dětech, které jsou zdánlivě schopné dělat neobvyklé věci, aniž by si toho někdo z dospělých ve městě všimnul. Agentka nahlásila, že tyhle děti postavily obří horskou dráhu, vlastní pláž na zahradě i přes omezený prostor, obrovské papírové letadlo, sebezadržující biologickou sféru, rentgenové brýle, které doopravdy umožňují vidět skrz zdi a mnoho dalších anomálních objektů.”

“Jak si toho všeho naše agentka všimla a jakto, že jsme o tom doteď nevěděli?”

“No, ona nic z toho neviděla, pokud myslíte tohle. Brala svého syna na fotbalový turnaj do malého městečka Danville. Její starší dcera slyšela jednu mladistvou holku, která pořád mluvila o tom, jak chce “přistihnout” své dva bratry a říct jejich máme o tom co dělají, ale nikdo jí nikdy nevěří. Pokaždé, když přivede nějakého dospělého, ta věc zmizí. Zdá se, že nikdo z dospělých si nevšímá toho, jak nebezpečné mohou ty věci být, nebo je jim jedno kam se ztrácejí. Tyhle objekty nikdy nevydrží déle, než jeden den.”

Dr. Clef se opřel do židle. “A co jejich rodiče? Byli tím ovlivněni?”

“Zdá se, že si toho nejsou vědomi. Prozkoumali jsme jejich finanční záznamy a rozhodně není možné, že by si mohli dovolit zaplatit byť za pouhý zlomek všech těch objektů.” Z agentových poznámek vypadla fotka. Agent ji sebral a vytáhl další dvě. “Pane, tady je pár fotek pořízených dálkovým pozorovacím týmem.”

Clef odstrčil zprávu na níž pracoval stranou a prohlédl si tři fotografie. “Co je sakra špatně s jejich hlavama? Jak může krk toho menšího vůbec držet jeho hlavu? A co je sakra ta budova, co vypadá jako šicí stroj?”

Agent Williams se podíval na snímek. “Co je na ní napsané?”

Clef přimhouřil oči. “Něco o… ďábelské korporaci?” Zatřásl hlavou. To bylo zvrácený. Clef se znovu podíval na ty fotky. “Co je to za… věc… tam na pozadí? Proč je to zelené a proč to má fedoru?”

Clef zavřel oči. Po několika sekundách se mu na tváři pomalu začal roztahovat úsměv. Postavil se.

“Už vím, co budeme dneska dělat.”

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License