Tjalla
hodnocení: 0+x
blank.png

Z dálky sledovala tři Zaměstnance, kteří se procházeli po okolí. Bylo neobvyklé vidět skupinku, která se pohybovala a měla nějaký zdánlivý cíl, i když, ne že by o tom nikdy neslyšela. Věděla, že jí ty ďábelské věci ignorují, když jsou zapnutá světla, ale i tak okolo nich nechtěla projít. Věděla, co se stane, když světla zhasnou.

Hodiny v rukou pevně sevřela, když okolo ní procházeli.

Ty hodiny měly být dárek; následující den měla mít Hannah narozeniny. Nečekala, že jí nekonečná IKEA plná monster přinese lásku až pod nos, ale kdo by něco takového čekal? Byla tady už něco málo přes rok. Více než rok od toho osudného dne, kdy šla koupit poličky a skončila v tomhle pekle na zemi. Rok od chvíle, kdy potkala Hannah.

Hannah tady byla už několik měsíců před tím, než dorazila ona. Poprvé ji spatřila zrovna, když mávala provizorním kyjem před obličejem jednomu ze Zaměstnanců. Sama sebe trošku nenáviděla za to, jak si ten moment zapamatovala. Vše bylo zpomalené jako v nějakém Hollywoodském klišé. Jedním mávnutím kyje rozdrtila Zaměstnancovu hlavu na padrť, zatímco její špinavě rudé, divoce planoucí, vlasy se okolo ní vznášely. A pak se na ni otočila. Její neutuchající krása jí téměř zastavila srdce a z jejích očí sálala jakási vnitřní síla.

Celá tato chvíle se odehrála během tří sekund; přemýšlela, kolikrát si za poslední rok na tuto vzpomínku asi přehrála v hlavě.

Nikdy nevěřila na tu jiskru, která mezi lidmi má přeskočit. Věřila, že je to jen nějaká přeslazená blbost, která má lépe prodávat takové ty slaďoučké zamilované příběhy idiotům. Avšak další den se konečně seznámily tak, jak se sluší a patří a ihned mezi nimi přeskočila jiskra. Byla tak nebojácná a sebevědomá a lidé vždy naslouchali, když mluvila. Nikdy si nebyla jistá, co Hannah viděla zrovna v , avšak již od začátku byly na stejné vlně.

No a rok na to chtěla Hannah dát hodiny.

Výběr dárku je těžký, když žijete v obchodě, kde je všechno volně k odběru. Ale Hannah vždycky říkala, že nikdy neví, kolik je a to obzvlášť brzy ráno, než se nahodila světla a tak jí sehnala hodiny.

Čekala, než Zaměstnanci projdou, aby se mohla vydat na cestu zpět do Nákupní Haly. Byla trochu dále od města, než normálně bývala, ale i přes to tuto oblast dobře znala a věděla, že má dostatek času na návrat. Kolem oddělení s lampami, přes tu divnou sekci s postelemi, ve které vypadaly postele jako nějaké malé čtverečky, pak zahnout vlevo kolem obrovské reklamy na párky v rohlíku a pak-

Zastavilo se jí srdce.

Přímo před ní se objevil východ.

Samozřejmě, že znala ty báchorky, že se jednou před lidmi objeví východ a oni odejdou, nebo jim zmizí přímo před očima. Nikdy jim však nevěřila, ale přesto před jedním stála.

Její nohy už šly směrem k východu, aniž by měla šanci, o tom chvíli přemýšlet. Utíkala tak rychle, jak jen mohla, aby se dostala ke dveřím, zatímco v ruce stále svírala ty hodiny. Myslela si, že by se nedokázala zastavit, ani kdyby chtěla.

Trvalo jí méně než pět sekund doběhnout ke dveřím, které nárazem otevřela. Byla venku. Světlo ze zatažené oblohy jí pálilo v očích.

Padla na kolena a plakala. Uvědomila si, že vyšla z jednoho pekla, jen aby se schovala v dalším.

Už nikdy v životě Hannah neuvidí. Hodiny jsou navždy pryč.

Popis Objektu: Nástěnné hodiny značky IKEA, které zmizí a zase se objeví každou sekundu.
Datum Objevení: ██-██-19██
Lokace Objevení: ███████, Skotsko.
Aktuální Stav: Objekt zmizel v 11:24 GMT dne ██-██-19██. Objekt se již znovu nematerializoval, pravděpodobně nenávratně.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License