Those Twisted Pines
hodnocení: +1+x
blank.png

Those Twisted Pineszhange3560.png


Prolog:

Nedůležitá osoba stála osvícená měsícem v opuštěné ulici Portlandu. Občas kolem projelo auto. Světla osvítily kaluže, které se vytvořily v právě probíhajícím dešti. Zachumlala se do své těžké bundy a potáhla z cigarety, než se podívala na pár posbíraných poznámek.

Přestože je Lenochodí Doupě jedním z více živých Nexusů ve Spojených Státech, což značně narušuje Hodnotu Výskytu Anomálií v celém Středozápadu, Wisconsin je pouze druhý největší anomální stát. Díky existenci Státu Roadkill v Oregonu je severozápadní Pacifik, čistě z kvantitativního hlediska, nejanomálnější oblast Spojených Států.

Dr. Philip Verhoten
The Crossroads: Studie Obydlených Anomálních Nexusů ve Spojených Státech.

Dobré ráno, všichni.

Dneska toho máme hodně co probrat, se všemi těmi orientacemi, takže budu stručný. Jsem Ředitel Edgar Holman. Vítejte v Oblasti-64.

Pro ty, co v Nadaci právě začínají, jsem rád že tak můžete učinit tady. Oblast-64 je právě tak velká, aby jste se tu nenudili, ale právě tak malá, že netrpí logistickými a personálními problémy větších oblastí, jako 19. Tohle je dobré místo, kde se do toho všeho můžete ponořit. Hodně z vás bude pracovat s kontakty z FBI Jednotky Neobvyklých Případů. Někteří z vás budou interagovat s místními anartisty. Ostatní budou honit roboty.

Všimněte si, že jsem řekl interagovat, ne 'zadržovat'. To je z toho důvodu, že protokol Opony je zde uplatňován trochu jinak. Tři Portlandy jsou vlastně jedna velká zadržovací cela. Staráme se o to, aby se o něm nikdo nedozvěděl, samozřejmě, ale nenapadáme ho. Jenom by jsme tak dělali naši práci těžší.

A buďmě upřímní, tahle práce neusí být těžší, než už je. Pořád tu máme ty 'klasické' duchy, gobliny, monstra a bůhví co ještě. Ale co, alespoň nejsme pod spropadenou řekou.

Každopádně, za chvíli bude první přestávka. Všichni tu vítejte, a hodně štěstí.

Ředitel Edgar Holman
Orientace Nových Zaměstnanců Oblasti-64, 2. května 2012

Někteří z vás už u Jednotky chvíli jste. Všichni jste viděli dost divný věci, jinak by jste tu nebyli. Možná jste měli akci v Backdoorech a myslíte si, že už vás nic nepřekvapí. No, nikdy jste neviděli něco jako Tři Porty, to vám můžu garantovat.

Tohle město je kurva divný.

Město Tří Portlandů je největší paranormální enkláva ve Spojených Státech - nebo alespoň v naší jurisdikci. Pořád si nejsem úplně jistý názvoslovím těhle multivesmírů a tak. Ale to znamená, že uvidíte věci, které jste v životě neviděli - věci které jste si mysleli, že jsou nemožné. Anartisti a kouzelníci jsou jenom špička ledovce. Máme tu kyborgy, mluvící psy, polobohy, duchy, média, měňavce, víly a bůhví co ještě. Většina z nich jsou lidi, nebo lidští. Někteří nejsou. Takže mějte mysl otevřenou. My jsme tu ti outsideři.

Tři Portlandy jsou také autonomní. Nezávislé. Soběstačný městský stát s jeho vlastní radou a starostou - ikdyž ho nikdy nikdo neviděl. Tady nejsme na půdě US. Naše autorita a jurisdikce je pouze z Hooverova mandátu - a to jen proto, že to tak říkáme. Nemáme dost lidí, nebo dost síly na to bojovat s celým městem, nebudeme tu vyhrávat ani žádné souteže popularity, takže hrajte hezky - městská policie se stará o většinu věcí a vždycky by jste se měli snažit to deeskalovat zpět k nim, pokud to jde. Přece jenom, oni mají golemy.

Naše práce je držet pokličku na té vší divnosti. Držet ji zadrženou, bokud by jsme použili termín skipperů. Není tu žádný Vrátný, a Průchodů je tu víc než dokážete spočítat. Věřte mi, pokusil jsem se. Tohle místo je ráj pro parazločin - pašování a obchodování jsou nejčastější, ale viděl jsem vše od žhářství po obchodní podvody. Jak jsem řekl, tohle místo je divný. Nebuďte překvapení, kdyby na vás nějakej demonarkotik z Lighthouse Mafie vytáhnul plazmový projektor, protože to by vás zabilo. Překvapení je luxus, který si nemůžeme dovolit.

Dobrá zpráva je, že máme svoje vlastní divnosti. Většina našich iregulárních agentů je tady; šance jsou takové, že budete pracovat s alespoň jedním - poslouchejte je, tenhle svět znají líp jak vy. Pokud budete potřebovat posily, Průchody zajišťují že tam MOOT bude do pár minut. A pokud se něco hodně pokazí, Nadace si vždy najde výmluvu se zaplést. Nedejte jim tu výmluvu, pokud se tomu můžete vyhnout, skippeři nám to tu vždycky poserou.

Pokud si nejste jistí, chovejte se jako skaut: nápomocný, zdvořilý a připravený na konec světa.

Speciální Agent Kenneth Spencer
Orientatace pro Nové Agenty UIU Kanceláře ve Třech Portlandech, 2016

Sníte o věcech, které Tři Portlandy nabízejí? Jste moc liní na to popadnout osud za pačesy a vnutit dobrodružství do existence? Zkuste tyto všechny nové turistické příležitosti!

Umění:
Přijďte na Steinovo náměstí v NEDĚLI, NEDĚLI, NEDĚLI a pozorujte proslulou sochařku Auguste Menard bojovat s jejími vnitřními démony v kleci na plné otáčky! Nemá absolutně žádnou bojovou zkušenost. Fanouškům wrestlingu s paramedickým výcvikem je účast doporučená.

Luxusní Zboží a Služby:
Měli jste někdy dobrý nápad na příběh, produkt, nebo geneticky modifikovatelné zvíře, který jste prostě nevěděli, jak přivést na svět? Nemyslete na něj dál s Oneroi Incorporated patentovanou Retrideální Terapií! Prožijte relaxující neurální operaci mezitím co naši technici vymažou tu ošklivou myšlenku z vaší šedé hmoty za použití nejnovější Invazivní+ Technologie™. Ušetřete až 10% nebo více při přiobjednání čištění laloků!

Za Portlandy:
Objevte realitu za legendou na prohlídce s průvodcem skrz kapesní vesmír, ve kterém je tělo Jimmyho Hoffa suspedováno ve vodném roztoku. Je jisté, že přírodní afrodiziakální vlastnosti Jimmy-Gelu nejsou přehnané. Jen nehoffněte váš vzorek zdarma, ještě než se dostanete domů.

Yasmine Rahman
Turistická Brožura Tří Portlandů, Léto 2018

Popravdě? Přesunout naše ústředí a hlavní výrobnu do Tří Portlandů bylo to nejlepší rozhodnutí, co kdy Vincent udělal.

Tři Porty nám dali možnost pracovat bez překážek, mínus to, co město považovalo za splatné. Měli jsme možnost nalézt taletované jádro bývalých zaměstnanců Prométheových Laboratoří, thaumaturgů a Maxwellistů. Všechno to a pořád jsme byli jen pár Průchodů od Oregonu, Spojeného Království, Mainu a kontaktů v Knihovně. Andersonova Robotika by všude jide selhala dříve.

Možná i proto to bylo tak šokující, když se to všechno zhroutilo. Byli jsme připraveni. Měli jsme všechno. Byli jsme nezastavitelní.

Lhal bych, kdybych řekl, že mi ty dny chybí.

Isaac Dillard
Peníze, Magie a Stroje

Dvaceti Jedna Tisícům Očí Hledících Do Spalující Oblohy,

Není divu, že by jste se zeptali na expanzi do Tří Portlandů. Město Tří je dobře známým místem pro lidi, jako jsme my a každý mladý goddx jako ty chce kousek té husté, mladé hipstr demografie pro sebe, aby byl obličejem svých následovníků. Moje pakty s různými dalšími kosmologickými heresiarchy říkají, že se šetřím ty nejšťavnatější obchodní strategie pro božstva tak všemocné, že mi vykouzlí víc jak jednu tunu zlata měsíčně; přesto mám radu (téměř určitě ne pro boha tvého postavení)

Radil bych vám soustředit se na více 'volnomyšlenkové' skupiny ve městě. Jsem si vědom, že Madmeni tam mají jistý vliv a jejich více anarchistické tendence se určitě shodují s monha principy vaší víry. Určitě vámi může být inspirováno jakkoliv mnoho potulných umělců, ale kontrolujte si jejich minulost, než si podáte ruce. Portlandy za sebou mají historii přechovávání takových umělců,, kteří ze svých rivalů udělají Imppressionistická díla.

Ale dokážu předpovědět, že tvé specifické síly by byly více aplikovatelné ve službách Oneroi Incorporated, architektů zodpovědných za většinu paměťových paláců v Primární Plošině. Jejich memetické inženýrství, váš mírně zoufalý zvyk telepaticky indukovat sexuální představy založené na písku nevinným spícím; recept pro spolupráci se šťavnatým výdělkem pro vás i pro vašeho věrného poradce.

Obávám se však, že mi neplatíte dost na to, abych řekl víc, takže tohle jsou veškeré rady, které vám tuto rovnodennost dám - pokud však budete v pěkné kaši, klidně se stavte a nechte mi tu další tunu vzácných kovů, ale jen pokud zrovna budu v kanceláři.

Vašeho nočního zbožnení,
Saturn Deer & Přátelé Degeši z Finančáku

Tři Portlandy?

Joo, to místo znám. Měli sme tam jednu z největších akcí na týhle straně Mississippi. Je úplně jedno kolik magie v sobě máš, jsou věci o který se dokáže postarat jen chlast - a chlast je věc, který měl Spirit habaděj. Bylo hodně lidí který se snažili dostat kousek toho rumovýho dortu, víte co myslim. Hadi, vedoucí, všichni tyhle magický debílci. Hodně drsný, snažili se nás vyhnat z města těmi jejich triky a světly.

Něco vám ale řeknu, magie je ti k hovnu když koukáš na dno barelu Thompsona.

Roland MacDell
Bývalý Chicago Spirit, Nadační Jednání, 26. září 1972

Jasně, vždycky jsme měli místo jako Kenosha, ale to je spíš místo, kde si srovnáš myšlenky. Tři Portlandy jsou trochu jiné. Je to jako bezpečný ráj, nedotknutý Školníky a těmi divnými Tanko-mrdači. Myslím, b-h ví že tu jsou, ale je to stišené. Cítíš se jako že můžeš být tím, kým chceš. Bože, teď si připadám jak cíťa. Ale věřte mi, mám tam asi šest bývalých přítelkyň a asi polovina z nich jsou Gamers Against Weed. Nakonec je to bezpečné místo pro všechny.

Myslím ale, mysleli by jste si že ta Twin Peaks blbost je už dávno za mnou, ale narodila jsem se tady. Nemůžu být pryč moc dlouho. Zelenější to jinde na světě není, alespoň za mě. Je tu něco původního, proto je to tolik speciální. Teď zním jako Wiccan se kterou jsem chodila. Pořád tu někde bydlí. Ale věřte mi, budete v pořádku.

Esther Kogan
“lesbian_gengar”, spoluzakladatel GAW

HEJ TY!

jsi pozván na GRANDIÓZNÍ OTEVŘENÍ WILSONOVÝCH ŘEŠENÍ PRO DIVOKÁ ZVÍŘATA!!!
Boring, Oregon je domovem těch nejšílenějších a nejůžasnějších zvířat na této straně Pacifiku a Atlantiku. A pro živou divočinu potřebujeme živé odborníky! Přijďte se podívat na tu nejlepší vyblýskanou instituci kontroly škůdců a rehabilitace zraněných zvířat!
Bude zajištěna večeře i dezert - - včetně vegetariánských, veganských a bezlepkových těstovin, salátů a burgerů. Poznejte lidi, které budou udržovat naše ulice čisté a lesy bujné!

Naše super nová budova je hned za Ne Tak Nudným Barem & Grillem v ulici SE Wally, napravo. Velká a zelená, nelze ji přehlédnout!

UVIDÍME SE TAM!!!

Tim Wilson
Pozvánka na Otevírací Párty Wilsonových Řešení pro Divoká Zvířata, 29. listopadu 1997

Opatrně vložila poznámky zpět do kapsy a odcvrnkla nedopalek do noci. Naposledy odfoukla, otočila se a šla směrem k dřevěným dveřím v cihlové zdi za ní.

"Divné věci se to dějí, v Severozápadním Dešti," zašeptala.

Zámek se s cvaknutím otevřel, brzy zmizela za prahem a dveře za sebou zavřela.

A jak projelo další auto, dveře pomalu vybledly a zmizely.


Články:

Následují články přibližně v chronologickém pořadí.


Na Severozápadě Pacifiku se dějí divné věci, a lidi z Oblasti-64 je mají držet pod palcem. Ležící na prahu masivního extradimenzionálního městského státu, velké anomální komunity, ústředí Andersonovy Robotiky a přirozeného prostředí bizarní řádky divoké zvěře, tu SCP Nadace rozhodně potřebuje všechno, co má.

Mezi rozmanitými kulisami "Those Twisted Pines" je Kanon zkoumající různá témata. To zatím zahrnovalo:

  • Jaký konflikt existuje mezi povinostmi/prací agentů MTF a jejich rodinou?
  • Proč Nadace občas naschvál vytváří anomálie?
  • Do jakých dálek Nadace vyhoví rodinám zaměstnanců?
  • Je přijatelné nezadržovat menší anomálie, pokud to znamená efektivnější Oponu?
  • Kdy je Nadace ochotna dopustit, aby Zájmová Skupina měla kontrolu nad anomálií?
  • Do jaké míry bojují živé anomálie za individualismus a sebepotvrzení?

Oblast-64 a Tři Portlandy se však pořád mění, a je tu pro tebe dost místa, aby si na Severozápadě Pacifiku zanechal stopu.


Dodatečné Čtení:

Následující mají na tvorbu v "Those Twisted Pines" velký vliv a jako takové v mnoha místech kanon překrývají.


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License