ZLÁ ROTA
hodnocení: 0+x
blank.png
WETLAND.jpg


Léto, další lovecká sezóna v mokřadech na jihu Floridy.

Vzduchem se rozlehly rány ze zbraní a motory člunů začaly řvát. Cross J. Harry zápasil s lanem v rukou; na druhé straně se objevila šplouchající kalná voda a svíjející se tmavě zelená příšera.

"Výstřel minul! Znovu, rychle! Kašlu na toho zmrda! " Kříž vážně vykřikl.

"Mířím, mířím! V klidu!" Jeho parťák a syn Neville, urostlý tlouštík, zadržoval dech a svou pušku Ruger 10/22 hledal další příležitost, jak netvora střelit do hlavy.

"Neville, co to kurva děláš?! "

"Hned!"

Ohlušující rána ze zbraně znovu rozčeřila vzduch a voda se konečně uklidnila.

"No, je dlouhá jedenáct stop - možná jedenáct a půl - to je pořádná rána." Cross si s úlevou povzdechl a poklepal Nevillovi na rameno: "Skvělá práce, synku. Sedm her, to stačí." Pomalu došel k přídi: "Vezmi motor, já jedu s brokovnicí." "Potřebuju si zatraceně odpočinout." A vrhl se na sedadlo.

Lovecký člun Blackhawk 2170 se hbitě otočil, čárka přes mokřinu a zlatavé mrholení slunce.

Vrátil se na vlastní molo, jejich první prací bylo vyložit aligátory a stáhnout z nich kůže; větší a neporušená kůže obvykle znamenala lepší prodejní cenu. Co se týče masa, to mělo být pochoutkou na jídelním stole. Samozřejmě než by všichni zasedli k stolu a pochutnali si na něm při západu slunce, čekala by je spousta práce.

"Pět stop a půl, šest stop a čtvrt, to je ono. " Kupec složil zápisník a začal připravovat plošinu.

"Tak kolik je v něm poznámek?" Zeptal se Cross.

"Ukaž, hm," kupec se zastavil a chvíli přemýšlel, "podívej se, jestli dokážeš zachovat kůži neporušenou, to je maximálně do 1200 dolarů - Aha, maso a vnitřnosti, ty si ještě necháš? Jako předtím?"

"Jo, nechávám si ty dobroty u sebe, víte. A mimochodem…"

"Hej, Crocku, někdo za postýlkou tě chce vidět." Rozhovor přerušil další lovec.

"To je Cross." "Jaký chlap?" ozval se nespokojeně Cross.

Lovec zvedl ruku: "Nevím, zlatíčko, chlápek jezdí v corvettě, rozhodně nepatří k těm, co jsou na jůesej. Říkal, že je to tvůj kamarád."

Cross si sundal gumové rukavice a pomalu procházel parkovištěm. A konečně před vchod přijela Corvette C8; vystoupil z ní dvoumetrový muž a postavil se vedle ní. Když uviděl Crosse, okamžitě se postavil do pozoru jako voják čekající na rozkaz.

Cross si ho prohlížel pohledem nahoru a dolů. Ostříhaný dohola, s šedýma očima, s krátkými šedými rukávy; černé džíny, černé polobotky 511 a tuny svalů na těle - docela svěží a čistý vzhled, typický styl vojáka. Skutečně, ten muž vypadal dost podobně jako jeden z jeho kolegů před desítkami let, ale ne až tak podobně.

"Co prosím? Znám vás? " Cross se rozhodl zeptat.

"Jmenuji se Jensen Callahan, pane."

"Jensen? Jensen 'Kamenné oko' Callahan?" Na Crossově tváři se pomalu objevil výraz potěšeného překvapení a zahnal veškerou únavu.

"Ano, pane."

"Panečku, tady jsi, chlapče. Už je to nějaká doba!" Cross mu vzrušeně potřásl rukou a pak ho důrazně objal. Ačkoli byl Jensen mnohem robustnější než Cross, stejně při objetí málem ztratil dech.

Poté se Jensen znovu postavil do pozoru a zasalutoval: "Seržant Jensen Callahan, slouží 388. rota 'Spectral', četa Able, hlásí se do služby, pane!"

"Pohov, vojáku." Cross přikývl, "ale teď vážně, Jenny, co tě sem přivedlo?"

"No, dostal jsem dovolenou, nebylo tak těžké tě najít. A stejná pravidla, velitelské pravomoci se střídají každých pět let, víš, teď jsem na řadě já."

"Z pěšáka se stane generál, co? Gratuluji, chlapče - počkej chvilku." Cross zvedl rozzuřený telefon: "Neville?" "Ne," odpověděl.

"Všechno je připraveno, tati, kde jsi? Jdeme na jatka."

"Ty odvezeš aligátory na jatka, Tommy odtáhne loď domů. Dohoním tě později." Zavěsil telefon a čelistí ukázal na korvetu: "Jedete všichni? Dneska máme k jídlu čerstvé aligátory a k tomu spoustu koňaku a korony. "

"Jasně, proč ne? Budu řídit, pane."

"Ne, ne, ne, ne, ne, ne." Cross se vrhl dopředu a zabránil Jensenovi, aby si sedl na místo řidiče, a usmál se: "Tentokrát budu řídit já."

Jensen byl trochu v rozpacích a na chvíli ztratil řeč. Jeho bývalý nadřízený se už nechoval jako drsný statečný voják, ale spíš jako omlazený Petr Pan.

"Tohle je rozkaz, Jenny. Klíč - Prosím? "

"Ano, pane. Je váš, pane." Jensen se s úlevou zasmál.

O několik minut později začal motor V8 o objemu 6,2 litru hřmotně vrčet. Projel celou cestu dolů a pak se křižoval za Nevillovou kolonou.

"Tohle není Willeyho džíp ani Humvee, pane. Jen s ním nejezděte v terénu."

"Takže ty jsi pořád ve hře, co?" Cross naklonil hlavu k Jensenovi: "Jak se daří týmu od té doby, co byl oficiálně koncipován jako samostatná jednotka JSOC? "

"Vlastně tři." Jensen se odmlčel.

"Cože? Rozšířil se?" Cross byl trochu překvapený.

"Jo. 1991, v roce, kdy jste odešel do důchodu, byla 388. kombinovaná operační skupina reorganizována na 819. speciální výsadkovou skupinu, která se zapojila do války v Zálivu. Pak byla v roce 2003 rozšířena na SFOD-Echelon, Foxtrot a Golf, podřízené JSOC. Všechny o velikosti roty, shromážděné kolem jako Task Force 000. Žádné další sračky ASOC, už jsem měl těch velkých tlustých nenapravitelných intelektuálních zařízení dost. Takže jo, v červenci převezmu velení. "

"Páni, to je skoro prapor! Jakou máš teď hodnost, synku? " Zeptal se Kříž.

"OF-8, generálporučík, 18A. O třídu výš než velitel D-boys. "

"Taky o stupeň výš než já předtím."

"Jen to neříkej svému synovi ani nikomu jinému, ano? Sakra, právě jsem porušil zákon o utajení."

"A já tě prostě pošlu na samotku, hahahaha. "To je v pořádku." Cross se divoce rozesmál.

"Pane, při vší úctě, jděte do prdele." Jensen vyprskl smíchy taky.

"A co potom ti staří chlapi? " Cross se přestal smát a snažil se změnit téma: "Kolik jich tam ještě je? "

"Moc jich nezbylo." Jensen s těžkou tváří zavrtěl hlavou: "KIA, MIA, ve výslužbě, většina se jich od sebe vzdálila. Teď už jen já vedu bandu nové krve."

"A co ten chlap s bakteriemi? S tisíci nemocemi uvnitř i vně svého těla? Vždycky jsem se na něj chtěl zeptat. Jak se jmenuje? Ummmmm…" Crosse zastihla náhlá ztráta paměti.

"Říkal jste, že vám na něm záleží, a nemůžete si vzpomenout ani na jeho jméno, pane?" Jensen si ho dobíral, "je to Wesley, Sterilizační Wesley - a ano, je pořád v táboře. Ale Ježíši, vypadá to s ním modře, nějakou dobu se z karanténní komory nedostane."

"Proč?"

"Každý rok mířím do Fort Derick, abych ho zkontroloval. Ten chlap je teď obklopený tunami výzkumníků. Pořád nemohou najít lék a řekli mi, že bakterie a plísňové choroby, které přenáší, jsou rok od roku smrtelnější a smrtelnější, jsou jich tisíce! "

"Poslyš, Jenny," poplácal Cross Jensena po rameni a zhluboka si povzdechl, "přenes mu moje slova, vždycky mu kryju záda, jen to nevzdávej."

"Samozřejmě, proto jsem tady! "Pořád na vás vzpomíná, pane, říkal, že vás chce pořád vidět, nejlepší velitel 388. ročníku všech dob!" Jensen se rozpovídal. "

"Nevěděl jsem, že mám takovou nálož charismatu." Cross se usmál.

"To jste měl, pane. Skóre v Kambodži, 1970, vzpomínáte? "

"Měl. Tehdy jsem byl svědkem jeho síly. Charlieho četa se prozradila a on byl zajat. Když ho mučili, bili a usekávali mu prsty, šířili ty nemoci nevědomky. O 48 hodin později se dva tisíce Vietnamců v té oblasti rozplynulo v želé. Když jsme ho našli, byl pokrytý boulí a jizvami a pil vodu u řeky. A pak? Voda přinesla nemoci až dolů a zabila dalších 400 Vietkongů a civilistů. Nakonec jsme museli vyslat signál "King Star" a nechat B52, aby šíření zastavily. "

"O to nejde." Jensen vážně řekl: "Objal jsi ho! Když jste ho našli, svlékli jste si výstroj NBC a objali jste ho! Při vší úctě, pane, co se vám ten den honilo hlavou? Mohl jste zemřít! "

Cross se poškrábal na hlavě a zasmál se: "Na to se mě neptej, synu. Právě tady a právě teď jsem ještě nedotčený! "

"Tři míle do cíle. 200 metrů před námi, odbočte doprava." Chladný elektronický ženský hlas najednou v Crossově mysli něco vyvolal.

"Hej, a co Linnaeus a Vasil? Linnaeus první."

"Linnaeus? Myslíš Dawn 'Treegirl' Linnaeusovou? No, ta se v roce 1996 vrátila do Anglie a teď vlastní květinářství a prodává květiny. Klidně a tiše. Nemá toho moc co říct." Jensen si položil hlavu na ruku.

"Dobře, a Petrit Vasil? Ten albánský blázen. "

"Ten je… trochu komplikovaný. Taky odešel v roce 1996 a přidal se k albánskému gangu v New Yorku. Obchodování s lidmi, kšeftování s drogami a všelijaké špinavé aféry v jednom kuse."

"No a kde ho pohřbili? " Zeptal se Cross.

"To zatím nevím, ale jestli někde ve středozápadní poušti najdeš ohořelý vrak auta se spálenými svaly - nebo někde v popelnici zohavené tlusté končetiny, tak to bude nejspíš on. "

Cross pokrčil rameny: "Nebude to překvapení. Vždyť Linnaeusová byla dlouho jedinou ženou v týmu a Vasil ji obtěžoval nejvíc. "

Pak Jensen náhle propukl v smích: "Víš co? Pokaždé, když jsi nebyl na scéně, abys je zastavil, tak se poprali mezi sebou. A Linnaeus vždycky vyhrál. "

"Vážně? To byl přece Vasil! Člověk, který se umí ohánět samonabíjecí puškou M40 se stativem na ní jako baseballovou pálkou! Jak to dokázala? "

"Prostě proměnila ruce v jakýsi hrubý kmen stromu a vrazila je Vasilovi do hlavy. Chudák neměl ani šanci. "

"Ne, hahahaha." Kříž se k smíchu přidal taky.

"Jde o to, že víš, co o něm říkal Linnaeus? Pokaždé, když ho mlátila? "

"Necivilizovaný kretén? Něco z toho jsem slyšel. " Zeptal se nejistě Cross.

"A neužitečný honibrk. "

"Ale ne, hahahaha…"

Smích ustal a oba se odmlčeli.

"To byla ale šílená doba, co? "

Kolona křižovala po silnici a začalo vzpomínání.

Byly to jejich vzpomínky, jejich příběhy.


Historie a Dějiny
Úderná Jednotka Easy X-ray(1930-1949)TFEX.png


Ve 30. letech 20. století začala US ARMY procházet motorizovanou reformou a reorganizací, aby mohla reagovat na budoucí hrozby. Během této éry se tehdejší CGS. Generál Lester j. McNair a ICI. Generálmajor /Edward Croft// poprvé představili koncept " Nekonvenční válka ". McNair se pokusil naverbováním, lovem a pleněním paranormálních jedinců a entit po celém světě vytvořit experimentální pěchotní skupinu, která by mohla výrazně zvýšit bojové schopnosti divize. Po Louisiana Maneuver zmíněná paranormální pěchotní bojová skupina prokázala hodnotu konceptu a byla předběžně jmenována "Skupinou A". Kvůli nestabilitě v personálním obsazení se však The A Group zúčastnila druhé světové války v plné síle až v červnu. 6. června 1944 při vstupu do Normandie; tehdy byla oficiálně pojmenována "Task Force Easy X-ray", což je zkratka pro Task Force Experimental.

Během operace Overlord se TF-EX, které přímo velel JCS, specializovala na řadu rolí včetně tajného průzkumu, záchrany zajatců, atentátů a sabotáží,.

Po válce zůstala TF-EX ve svém složení a původním personálním obsazení. Navzdory velkému odzbrojení, které bylo uvedeno v platnost, tým stále disponoval nejmodernějším vybavením a absolvoval nejtěžší výcvik.388. rota speciálních operací "Spectral" (1950-1960)SOC.png


Komunismus a antikolonialismus byly v 50. letech hlavními ideologickými tématy. V reakci na hrozbu povstání ze strany SSSR a Nadace SCP TF-EX opět rozšířila své zřízení, což nakonec vyústilo v posílenou jednotku speciálních operací o velikosti roty - 388. SOC "Spectral". Tím, že SOC sehrála významnou roli v korejské válce, první válce v Indočíně a alžírské válce (jako vojensko-inspekční síly), se postupně zformovala a stabilizovala její koncepce vedení války.

Již na počátku roku 1948 se tým setkal s novým nepřítelem. Přestože se mohli opřít o zcela novou technologii elektronického boje, budoucnost zůstávala nejistá.388. speciální letecká jízdní jednotka "Sky Spectral" (1961-1981)SACT.png

V roce 1954 koncept "nebeské kavalerie" poprvé představil generálmajor James M. Gavin, DRDWD. Okamžitě ji použil jako příklad tehdejší velitel SOC generálmajor Ken Billund. Posílením 340. vrtulníkové letky a 432. taktické stíhací a dopravní letky do týmu byla 388. SOC oficiálně označena jako 388. SACT, nyní jedna z nejsilnějších SOF v americké armádě. "Rychle, ostře a dostatečně" byly základní hodnoty Sky Spectrals během vietnamské války a koncem 70. let.

Mezitím se na povrch konečně vynořil nový nepřítel - [[[motorizovaná pěší divize GRU, kódové označení NATO "Edelweiss"]]. Číselné označení: Neznámé, struktura jednotek: neznámá, četnost konfliktů : rostoucí. 388. SACT, a dokonce i celý vojenský systém NATO, čelil zcela nové výzvě.388. kombinovaná operační skupina "Modular Spectral" (1982-1990) — (experimentální jednotka programu High-Tech Motorized Division)COG.png

V roce 1981 zahájila Rudá armáda Manévr Západ-81 a předvedla NATO "nesrovnatelné" konvenční útočné schopnosti. Sovětský svaz, navenek silný, ale uvnitř slabý, prožíval bouřlivou politickou scénu, která se proháněla po Kremlu. Mocenské změny, nekonečné zástupné války a katastrofální ekonomické reformy - to vše tlačilo SSSR k menší stabilitě. Napětí se během studené války dostalo na svůj druhý vrchol.

Aby mohla US ARMY kdykoli zasadit protiúder, urychleně vytvořila program Divize 86, HTTB a HTMD a 388. SACT byla bezpochyby jednou z prvních jednotek, které se reorganizovaly. Díky přepojování různých typů nejmodernějšího vybavení a prostředků palebné podpory je 388. SAKT schopen zahájit přímé operace vzduch-moře-země a protiteroristické operace za všech okolností.819. speciální letecká skupina "Orbital Spectral" (1991-2002)819TH.png

V roce 1989 bylo v důsledku ukončení experimentálního programu HTMD rozhodnuto, že dlouho testovaná 388. COG bude transformována na jednotku speciálních vzdušných sil. Nakonec bylo rozhodnuto, že Spectral Force bude po vnitřních personálních změnách reorganizována (již počtvrté) na 819. speciální výsadkovou skupinu (SAG); ta se zúčastnila několika zahraničních intervencí, včetně války v Perském zálivu a války v Kosovu.

Současně se v důsledku zániku neodmyslitelného nepřítele, Sovětského svazu, dostala orientace na další generační poslání jednotky do dalšího období zmatků, které trvaly více než 10 let.Úderná Jednotka 000 (2003 - současnost)[Utajované]


Po 11. září americká armáda vtrhla do Afghánistánu a Iráku a zahájila tak 20 let trvající válku proti terorismu. Přestože se jednalo o nebývale slabého nepřítele, nebývalé množství potenciálních hrozeb podrobilo schopnosti americké armády na více frontách zkoušce. V důsledku toho byla 819. SAG (která již byla součástí USSOCOM) v roce 2002 formálně vyčleněna z armády a stala se jednou ze samostatných praporních jednotek JSOC; obsahovala tři integrované operační skupiny: V rámci této operace byly vytvořeny tři skupiny: SFOD-Echelon, Foxtrot a Golf. Tato formace zůstává zachována dodnes.


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License