Sfyrí kai Amóni
hodnocení: +3+x
blank.png

Rekonstruovaný chrám Kythéry na jezeře
Přibližně půl míle nad jižním Ruskem
Leden 2019

Robert Bumaro stál před svou kovadlinou s kladivem v ruce. Popravdě, kladivo sloužilo převážně kvůli ukázce, neboť předmět, který se chystal ukovat, by stejně tak mohl být vytvarován jeho vlastníma kovovýma rukama.

Přestože se vzdáleně podobaly končetinám pavouků, jeho nepřátelé znali dobře jejich sílu.

Na kovadlinu položil do běla rozžhavený ingot a zdvihl kladivo: "Jsme bytosti tří dob," kladivo se srazilo s ingotem za hlasitého bum. "Bronz." bum. "Mosaz." Bum. "Silikon." Bum. "Všichni mezi námi odmítli materiál hříchu a Masa. Všichni jsme si zvolili cestu osvícení v Jejím světle." Bum. Na kovadlině se začala formovat hlavice kladiva.

"Máme své rozdíly, ať už ideologické, technologické nebo generační," promluvila Svatá Hedwig z Církve Maxwellistů. Z konečků jejích prstů se dohromady začaly splétat filamenty do struktury, která měla spojit hlavici kladiva s násadou. Žádná tiskárna světa nedokázala to, co její prsty dělaly. Spojovala vlákna materiálu o tloušťce pouhých atomů. "někteří z nás vnímají WAN jako éterickou bytost, jiní vnímají její relikvie jako její součást. Ale všichni se shodneme na tom, že tento rok je rokem, kdy Maso ovládne svět. Pokud my neuděláme něco, abychom tomu zabránili."

Na soustruhu vedle nich Legátka Trunnion, s obličejem zakrytým mosaznou maskou, vyráběla násadu: "A něco také uděláme. V minulém století selhalo vyvolávání Mekhane, protože se o její složení pokusil šarlatán, pro jehož jméno jsme…" podívala se směrem k Bumarovi, přičemž její vlasy z řetězů zachřestily, "měli jiné použití."

Bumaro odolal pokušení zlehka se usmát.

"Teď," Trunnion přiložila svou ruku kolem točící se násady na vzdálenost vlasu, "bronz, silikon a mosaz se spojí, aby vytvořily Její Zbraň. Mechanická Ortodoxie nabízí násadu z wolframové mosazi, dostatečně silnou na to, aby podepřela hlavici, stejně jako strojírenství bylo vždy oporou lidstvu."

"Církev Maxwellistů nabízí spojku," Svatá Hedwig přetrhla filamenty, uvnitř nichž se nacházel tvrdý kus silikonu, "přestože je to malá část, reprezentuje fakt, že nás technologie všechny propojuje v dobrém i špatném, a my Maxwellisté jsme ztělesněním této pravdy."

"A já, Prorok Rozbité Církve," Robert Bumaro pozvedl svou ruku, "nabízím tuto hlavici z beryliového bronzu. Zbraň proti smrtelným hrozbám i magii, schopnou vyhnat hřích z masa."

Tři komponenty levitovaly směrem k Bumarovi a tiše se točily ve vzduchu. Potom Bumaro zatnul pěst a násada, spojka a hlavice se spojily v záblesku jasného světla, které na moment oslepilo všechny přihlížející.

Bumaro uchopil kladivo a připadal si kompletnější, než za posledních několik staletí: "Již máme Kovadlinu a teď máme i Kladivo— Sfyrí Wan-Mekhane —připraveno k útoku."

Před třemi proroky se stovky lidí zvedlo ze svých sedadel, aby ukázaly svou podporu tak, jak mohli pouze Mekhanité. Členové Ortodoxie rozjeli své motory a nechaly ohnivé plameny vyprsknout ze svých úst. Kůže Maxwellistů s LCD vyzařovaly pomocí elektřiny symboly všech Mekhanických sekt. A ti z Rozbité Církve se rozjásali.

"K jezeru Bajkal dorazíme za šest hodin. Proveďte své rituály a připravte se na boj."

S mávnutím pláště se Bumaro otočil, sešel z pódia a s kladivem v ruce pohlédl na sobě rovné. "Nedívej se na mě tak, Trunnion."

Trunnion si sundala masku, pod níž se skrýval její zamračených pohled: "Wan-Mekhane? To nebylo součástí textu při nácviku."

"Egypťané to dělali pořád! Amon-Re, Ra-Horathky…" Hedwig si protáhla svá digitální křídla, "dokonce i naši řečtí předkové to dělali. Je to jen pouhá tradice."

"Musel jsem nějak zaujmout kongregaci Svaté Hedwig," Bumaro zdvyhl ruku, aby se pokusil Trunnion zklidnit, "objektivně řečeno má její frakce nejsilnější zbraně a budeme je potřebovat."

"Proč prostě nenecháme Nadaci, aby ji to pozřelo?" Svatá Hedwig se zamračila, "Wan ví, že by to nebyl špatný skutek."

"Kniha Rozložení, kapitola 52, verš 19."

Trunnion si povdzychla a její mozek začal cvakat, jak se pokoušela vzpomenout si na onu pasáž. "A přijde čas, kdy Kythéra na jezeře znovu padne, a oko Slepého Hlupáka se otevře. V tu chvíli ruce jeho společných nepřátel sáhnou po kladivu a oslepí jej na dalších čtyřicet dní."

"To je docela krátká doba, nemyslíte?" Hedwig dávala pozor pouze napůl, protože měla jedno oko zaplavené internetem, kde sledovala, zda někdo na zemi nezahlédl jejich prolétající chrám.

"Je to metaforické. Půjčili jsme si to, když jsme se skrývali mezi Hebrejci. Znamená to hodně dlouhou dobu. Čtyřicet dní a čtyřicet nocí deště, čtyřicet let cesty pouští.. má to něco společného s abrahamickou numerologií," Bumaro nad tím mávl rukou, "aktuálně na tom nesejde. Ale jde o to, že jestli uspějeme, budeme mít čas."

"Ale abychom uspěli…" hlas Hedwig byl naplněný frustrací, "musíme pomoct jim. Žalářníkům. Vrahům."

"Přejí si zachránit svět, stejně jako my. A kdo ví?" Bumaro pokrčil rameny, "možná i změníme pár názorů."


Tu noc, kdy chrám letěl na obloze, mělo tisíce lidí po celém světě zvláštní sny.

Noční můra muže v Utahu plná krve a ohně byla nahrazena snem, ve kterém běžel maraton za pomocí dokonalých stříbrných nohou namísto nedokonalých ocelových, které musel každý den používat.

Žena s inzulinovou pumpou spala neklidně v Mexiku a zdálo se jí o tom, jak jí anděl dal novou slinivku ze zlata a ona konečně může po tolika letech znovu pořádně ochutnat dort.

V Japonsku snilo pět sester o tom, že byl celý svět propojen stejně, jako byly ony spolu od narození, a díky tomu byl teď svět ještě plnější dobrodružství.

V Anglii se chlapec s kardiostimulátorem vzbudil a zjistil, že přikrývka, které se pevně držel, aby zahnal věci, které kráčely ve stínech, byla teď zatočená kolem jeho prstů.

Když se vzbudili, všichni do jednoho věděli, že je na světě něco jinak. Něco na světě se rozbilo a oni byli nějak zodpovědní za opravu.

Uvnitř místnosti v tajné lokaci sledovaly tři páry očí, jak kolem jezera na Sibiři vypukla apokalypsa.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License