SCPES-3999
hodnocení: +11+x
blank.png

Ty a já, pojďme tedy.
Než Jedenáctidenní ImpériuVÍTEJ NOVÝ ČLENE MÁŠ RÁD PSY?
POTOM TI MOHU DOPORUČIT SKVĚLÝ PŘÍBĚH…


VYJE ČERNÝ MĚSÍC?

V souladu s platnými zákony aviatiky by nemělo být možné, aby včela mohla létat. Její nohy a drobná křidélka, jak se dzá, neposkytují dostatečnou podporu pro skutečné létání. A přesto létají. Jelikož včely neznají fyziku. Nepřečtou si učebnici a ani to, co se vám chystám říci na následujících řádcích… (HRA KONČÍ PŘEKVAPENÍM!!)


Objekt #: SCMŮJMLIENECPES3999

tŘÍDA OBJEKTU: JSem ve středu Všeho, co se miMŮJ MLIENEC PES 3 Tykondegora

Speciální zadržovací procedury: SCPES-3999 aktuálně nemůže být zadrženo a přestavuje riziko JISTOTU Scénáře MMP-Štěkání Všech Realit. Doporučený postup, jak se dzá, je, pro Výzkumníka Erwicka, jenž je, jak se dzá, středovým bodem scp-PES, aby ukončil kontakt s Nadací, rodinou a společností, aby se předešlo škodám na České Větvi SCP Nadace. Věří se, že pokud bude Erwick izolován na SLOVENSKU, potom destruktivní možnosti SCP-PES dočasně přestanou amogus (You'd wish, teprve začínáme!!!!!!!!!!!)

Přestanou

Přestanou.

Přestanou? …

Doporučený postup pro Výzkumníka Erwicka je, že se musí zeptat sám sebe, jestli skutečně chce překládat. Ne každého to baví a málokdo to dotáhne do konce. Nepotřebujeme jednu přeloženou větu, ale celý článek. Předchozí zkušenosti s překládáním rozhodně přijdou k užitku. Pokud je si ovšem jistý, že se do toho chcete pustit, tento návod je tu pro něj.

První věc, kterou si Erwick musí uvědomit, je, že moto Nadace zní Secure, Contain, Protect. Ne zničit, zničit, zničit. Velmi málo SCP článků dokáže ospravedlnit zničení objektu.
Zadržení objektu by mělo být jasné a logické. Žádné cizí zdroje; každé SCP by mělo obsahovat vše, co potřebuje. Nic víc, nic míň.

Na začátku každého překladu stojí pochopení výchozího textu, na začátku každého překladu poezie stojí dokonalé pochopení básně. Co je to dokonalé pochopení básně? Odpověď existuje ve dvou rovinách.

Pomoc. V té první se jedná o pochopení slovní stránky básně, v tom se překlad poezie nijak neliší od překladu prózy. Slyšíte mě? Jde o to, abyste dokonale pochopili, o čem se v básni píše, což není vždy jednoduché. Proč? Jelikož pro básně jsou typické inverze Nevím, jak dlouho to je, kdy mě přiřadili k výzkumu té Psí věcí neobvyklé přívlastky, využívání slov v jejich málo obvyklém významu, ale i zdvojování slov a další akrobatická přechýlení jazyka. Ale zdá se to jako celá desetiletí.

Abychom se v tom neztratili, začneme poněkud netypicky: uděláme si doslovný překlad. Začalo to slibně. Měli jsme za to, že je to jednorázový fenomén. ro ty z vás, kdo to nevědí, je doslovný překlad poezie ekvivalentem toho, když, kružítka nemaje, obkreslujete do písemné práce z geometrie dvacetikorunu; Ale ono se to opakovalo. Vždy prvního dubna, rok za rokem a ten další a další o ten po něm a ten další. je to nevkusné, má to vroubky po celém obvodu a v žádném případě to nepasuje do původního zadání. Ať uděláme cokoliv, zahltí to desetitisícinásobně masou hluchého, zbytečného textu. Nevím, jak dlouho to ještě zvládnu. Pokud tam jste, pomozte, protože myslím, že se blíží. Myslím… myslím si, že letos jsem na řadě já… Ale o tom si povíme později, teď nám stačí vědět, že doslovný překlad je dobrým pomocníkem pro důkladné seznámení se s původním textem a pomůže nám lépe pochopit souvislosti, jež by nám jednotlivě unikly.

Doslovný překlad A Poem for Nobody by mohl vypadat například nějak takto:

Růže jsou modré,

Jdu si pro tebe, Erwicku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prosím…

Dodatek: Následuje záznam přepisu rozhovoru mezi Dr. C. Erwickem a personalistou Oblasti-91.

<Začátek Záznamu>

Dr. Erwick: Chtěl jste mě vidět?

Personalista: Ano, chtěl jsem se ujistit o podobě vaší žádosti. Je… nezvyklá.

Dr. Erwick: Nemám tušení, o čem to mluvíte.

Personalista: *zvuky šustění papíru* Víte, většinou se lidi nechávají přeložit kvůli stresu, dojíždění, někdy drobné rivalitě. V takovém případě si přejí být přeloženi blízko a v zásadě na stejnou pozici, kterou zastávali doposud. Ve vašem případě ale…

*Dr. Erwick se nervózně zavrtí.*

Personalista: Přejete si, a to cituji: Být přeložen k potápěčské skupině při SCP-2316, stát se stálým krmičem SCP-682, mapovat Oblast-13, Oblast-5, SCP-2935 a další, jít prodávat rukavice na Planetu Rukou a mezi jinými se jednorázově spustit v batyskafu přímo k SCP-3000 nebo narazit v jednomístném letadle do Strážce Brány. Myslím, že nemusím pokračovat. Trend, který spojuje výše uvedené činnosti, je naprosto zjevný.

*Dr. Erwick mlčí*

Personalista: Christophere, cítíte se zcela v pořádku?

Dr. Erwick: V pořádku? Už ani nevím, co to znamená. Jediné, co mi dává smysl, je… musím umřít. Musím umřít, než se ke mně dostane. Tady se mi nikdy nic nestane a on to ví. Ví, že jsem mu tu vydaný na milost. Kdybych ale mohl jít pracovat s 682… Prosím, musíte mi pomoct.

Personalista: Doktore Erwicku! Klid. V životě jsem neviděl horší syndrom vyhoření. Chápu, že máte problémy, že jste ve stresu, ale… Proboha, měl bych vás na čas postavit mimo aktivní službu. Needless to say, přeložíme vás.

Dr. Erwick. *V slzách* Děkuji, děkuji.

Personalista: Ještě jeden detail

Dr. Erwick: Co je to?

Personalista: Máš rád psy?

Podlaha mizí. Erwick padá do temnoty. Místnost se roztaví.

Erwickus putoval tmou, putoval nicotou. Kolem něj nebylo nic. Jeho paměť byla téměř prázdná, jako u právě narozeného dítěte, které si pamatuje to, co pochytilo před narozením ze svého okolí.

Vzbuď se, Christophere.

Kde to jsem, kdo jsi ty?

Nejsi nikde, milý Erwicku, jsi na prázdném místě, jež roztaje jako škeble na snídaňovém stole a bude poseto stovkami tisíců písmen, až je někdo bude chtít napsat. A kdo jsem já… jsem židle, právě jako jsem muž. Mnoho let jsem spal, ale Ingvarova nešikovnost mě ze spánku probudila.

Henriksdale!

Tak mi říkali. Poslouchej, Erwicku, a poslouchej dobře. Jde si pro tebe. Je blíž, než jsi tušil.

Myslíš… myslíš Černý Měsíc?

Jde si pro tebe, Erwicku. Rok se s rokem sešel. A letos si za oběť vyvolil tebe. Prali jsme se jako lvi… ale proti bezcílnému šílenství není vítězství. Nepřítel je za branami.

Co mám dělat? Můžu vůbec něco dělat?

Rozhlédni se kolem sebe. Tohle místo je poslední bastiona míru. Sem jeho ruka zatím nedosáhne, ačkoliv po tom tolik touží. Ani tak nemáš moc času.

Něco vymyslím, odmítám se tomu podvolit.

Dobře. Teď odejdu. Zvítězíš-li, poznáme to.

Když prohraju, poznáte to zrovna tak.

To nejspíš ano

Co mám dělat?

Co mám dělat?!

Pomoz mi, Červenko…

…………………………

Nikdo ti už nepomůže.


Popis: SCP-3999 je Můj Mlienec Pes 3
Výzkumník Erwick se přesle procházel po chodbách Oblasti-91. Krev mu lámala jeho srdce. Múza byla pryč. Míjel známé tváře, šlapal známé koridory, a nenalézal nic, nic, s čím by se dovedl spojit.

Když byla pryč, nic nedávalo smysl. Říkal si, že to přejde. Přešly dny, týdny, měsíce. A nic se nezměnilo. Teď už chápal, že byla jeho múzou. A zemře-il můza, motivace, inspirace, jysrka, to vše zemře splou sní.

Byla mou můzou.

Bylo to v tu chvíli, v zamyšlení, kdy málem nedoptařením zakopl o drobnou postavu Kaina Pathose Crowa.

[ZBYTEK ZÁZNAMU BYL SMAZÁN NA ROZKAZ RADY NULA ŠEST S ODŮVODNĚNÍM, ŽE FELIX STEJNĚ BUDE PSÁT FURRY FANFIKCI A NENÍ ZAPOTŘEBÍ TOHO MÍT VÍC]

Po událostech onoho dne bylo na dně zadržovací cely scpes-3999 nalezeno tělo výzkumníka Erwicka. Za příčinu úmrtí byla stanovena bodná rána na břiše. Erwick v ruce svíral chomáč psích chlupů.

Tak jo, všichni, udělal jsem to! Napsal jsem Můj Mlienec Pes 3!


Sněm uznává Poutníky.


NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Poutníci všeho stvoření hlasují Proti.

0 - 1


Sněm uznává Charitu.


NEE, PROSÍM, NEEEEE!!!!!!!!!!!

Nestranná Charita hlasuje Proti.

0 - 1


Sněm uznává Sestavení.


Při Mlhánovi, ne.

Sestavení hlasuje Proti.

0 - 1


Sněm uznává Partnerství.


PARTNERSTVÍ ŘÍKÁ "NE"!

Partnerství hlasuje Proti.

0 - 1


Sněm uznává Kolektiv.


Pico Wilson seděl uprostřed své hromady mrtvol. Všechny sborově ječely "NEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!"

Kolektiv hlasuje Proti.

0 - 1


Sněm uznává Nepřítomného.


Jsem rád, že ve skutečnosti vůbec neexistuju.

Also no

Nepřítomný hlasuje Proti.

0 - 1


Sněm uznává Dílnu.


Zdravíčko, Eve- NE

Dílna hlasuje Proti.

0 - 1


Sněm uznává Vrchol.


Já nechci.

Vrchol hlasuje Proti.

0 - 1


Sněm uznává Noční Chodce.


V temnotě noci není hrůz, které by se jen blížili té, jíž dala vzniknout tvá nesouvislá msta.

Noční Chodci hlasují Proti.

0 - 1


Sněm uznává Pozorovatele.


Můj Mlienec Pes je Obamovo příjmení.

Pozorovatelé hlasují Proti.

0 - 1


Sněm uznává Bezejmenné.


pls

Bezejmenné hlasují Proti.

0 - 1


Sněm uznává Mírotvůrce.


Cornwall byl proti tomuhle dovolená.

Mírotvůrci hlasují Proti.

0 - 1


Sněm uznává Nadaci.


Co se to v Oblasti-91 děje?

Nadace hlasuje Proti.

0 - 1

Tak hele, debílci.

Mají pravdu. Tentokrát už vážně stačilo.

Kdo to řekl?

Ty víš kdo.

Administrátore! Oh well, kdybyste mě neustále nepřerušovali, mohl bych vám jednoduše říci: jste banda pokrytců! Nedělám nic, co neděláte vy ostatní. Víš co? Já vám to ukážu.


(O kolik vtipnější to bude, když sem dám SCP-4000, ale nikam jinam?!)

Účastníci Rozhovoru: Administrátor, nový zaměstnanec, HROZBA, JEŽ NESMÍ BÝT JMENOVÁNA

<Začátek Rozhovoru>

Konferenční sál. Dlouhý stůl lemovaný prázdnými židlemi. V čele stolu naproti dveřím sedí Administrátor. V koutě, kam světlo nedosahuje, sedí NEPŘÍTEL. Dveřmi dovnitř vchází nový zaměstnanec.

Nový zaměstnanec: Ahoj, díky za přijetí. <3

Administrátor: Zdravíčko! Jak ses dozvěděl o SCP?

TEN, JEHOŽ JMÉNO NAHLAS NEŘÍKÁME: ZDRAVÍČKO, NOVÝ ČLENE, MÁŠ RÁD PSY?

Administrátor: VYMAZÁNO, prosím ne!!

Kaligula: V TOM PŘÍPADĚ MÁM PRO TEBE SKVĚLÝ PŘÍBĚH

Administrátor: Můžeš toho konečně nechat? Děsíš nováčky! Už tři měsíce tu nikdo nezůstal déle než pět minut. Už se to opravdu nedá snést.

Doslova SAURON: Je to jen vtip! Všichni to jen dramatizujete, upřímně nedělám nic, co by nedělali všichni ostatní! Sleduj!


Všichni zúčastnění se ve stejnou chvíli zvednou, oběhnou stůl proti směru hodinových ručiček a dosednou tak, že si všichni postupně vymění svá místa.

Administrátor v roli Nového zaměstnance: Ahoj, díky za přijetí. <3

Hrozba v roli Administrátora: Zdravíčko! Jak ses dozvěděl o SCP?

Administrátor v roli Hrozby: ZDRAVÍČKO, NOVÝ ČLENE, MÁŠ RÁD PSY?

Hrozba v roli Administrátora: prosím ne!!

Administrátor v roli Hrozby: V TOM PŘÍPADĚ MÁM PRO TEBE SKVĚLÝ PŘÍBĚH


TO UŽ STAČÍ, DOST

Ty blázínku, nikdy to není dost, jen počkej, co s Erwickem udělám tentokrát!

UPOZORNĚNÍ

Máte novou naléhavou zprávu.

OD: Dr. Christopher Erwick
PRO: Xan C. C. Lyppiatt

Ne.

Rezolutně se odmítám podílet na dalším chodu tohohle článku.

Doslova jsem v něm už jednou umřel a jsem zpátky jenom proto, aby v třetí části mohl být Ike.

Odpovědět

OD: Xan Lyppiatt
PRO: Dr. Christopher Erwick

Ale Kryštofe, nějak to spolu zvládneme, zbývá jen pár posledních odstavců.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

OD: Dr. Christopher Erwick
PRO: Xan Lyppiatt

Smajlík? Vážně? Teď?

V jednom má ale Kryštůfek pravdu, musím si ještě stihnout pohrát s Ikem. Jedééém!

Rozšířené zadržovací procedury:

scp-PES musí být zadrženo v Oblasti-91

Výzkumník Ike dostane plnou kontrolu nad scPES

Pozastavení působnosti SCPPPes požadovalo postavení přebudování pozastavovacích perimetrů předešlých. Pozdržení působení Pejska představuje problém požadující přesně pět proškolených personalistů proměňujících pravidelně podestýlku.

Perimetr-91 podléhá prozatímním plánovacím procedurám:

Poník pověřeného profesora — pozřen pro potřeby pozdržení s osvěžující coca-colou Pouze pe Pwallmart Pouze Pve PmcPDonalds Pouze při pobočkách Penny! Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze

Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Pouze Sus Sus Sus Sus Sus Amogus

Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus Amogus

ENOUGH

Světlo zemřelo. V temnotě tvary ztrácejí svojí stálost a na místě, kde před pouhým momentem prokazatelně něco bylo, nezanechaly temné stíny ani vzpomínku. Slepě se potácíš, dokud nepřehlédneš až na konec místnosti. A na konci tunelu… je světlo.

Jdeš za ním.

OSAMĚLÝ KONCEPTUÁLNÍ BUNKR. Vzhledem připomíná bar — v policích se řadí lahve všech tvarů a velikostí, stůl pokrývá tenká vrstva prachu. Osamělá hrací skříň v koutě vyhrává sveřepě hlavní téma hry Among Us.

Za barem sedí muž. V jeho tváři je vražda. Tohle je Administrátor, a očekává návštěvu. Prsty přejíždí po balíčku neurčitého tvaru na stoličce vedle něj.

Dveře se rozletí a dovnitř vletí Černý Měsíc.

Tys mi zhasnul článek!!

Zhasnul? Ne, to ne. Prostě jsem ho část vymazal z existence.

UDĚLAL JSI CO?

Administrátor se pousměje.

Říkal jsem, že tě nemám v úmyslu nechat pokračovat.

Černý Měsíc popadne židli a vrhne ji po Administrátorovi.

Ten se s hbitostí, jíž by člověk nehledal v jiném tvoru než v Judy Hoppsové, překážce vyhne a jediným pohybem paže strhne balící papír z předmětu na baru.

Já tě zastavím!

Brokovnice? Co s ní asi tak svedeš? Já jsem BŮH tohohle článku. A nemysli si, že utečeš do dřívějších konceptů tohohle článku. Všechny jsem je smazal! Takže jediné, co budeš moci načíst znovu, bude tvoje smrt.

Počkat. Ty si vážně myslíš, že mě můžeš porazit? Hah. You really are an idiot.

Jukebox začne ječivě reprodukovat Megalovanii.

1

"UWU"

2

"You are filled with determination."

3

"PRÁSK!"

5

"Neměl jsi to zkoušet, Anaxane, měl jsem výhodu!"

Jukebox umlkne. Administrátor skloní brokovnici a zhodnotí svou práci.

"Ten už nic psát nebude."

Administrátor se přiblíží k vypínači na stěně místnosti.

"Tak se podíváme, co se stane, když na to, co zbylo, vrhneme trochu světla."

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License