SCP-999-CS/SK
hodnocení: +3+x

SEZNAM POSTAV

Výzkumník James Talloran

Agent Draven Kondraki

Dr. Filip Pill

Dr. Tomáš Krátký

Dr. Steven Choroš

Dr. Havelka

Dr. Pavel Tichý

Dr. Jack Bright

Dr. King

Dr. Charles Gears

Dr. K████ Dickenson/Dr. K███████ Dickensová

Dr. Daniel Geravič

Dr. Ivan Perník

Dr. Jana Tengramová

Dr. Christopher Erwick

Dr. Uriáš Tyl-Ike

Výzkumnice Rosemary

Výzkumník S. Shallow

Dr. Lisa Arlingtonová

Výzkumnice Madeleine Sailerová

Ředitel Vojtěch Slavík

Dr. Jaroslav Vávra

Výzkumnice Anna Zamarovská

Hynek Stránský

Profesor Kain Pathos Crow

Dr. Blake Dinnský

Agentka B████ D'Ammas Rogersová

Dr. ███████ Dobesh

Dr. Petr Sojka

Dr. Oskar Hoffman

Dr. Tilki

Návštevník z hvozdu

Překladač Google

Jamesi?

Ano, lásko?

Pamatuješ si… jak jsi umřel?

Ano.

Jaké to bylo?

Bylo to… Zvláštní… Tak cizí. Jako nově přiřazený výzkumník do Oblasti-118 jsem nečekal, že budu mít tu smůlu prožít roky utrpení v nereálném čase. Stál jsem uprostřed ložnice jen ve svém plášti s dýkou skrytou pod ním. Přede mnou ležel on. Bylo mi třicet.

Třicet? To už jsme spolu chodili…

Ano. Doba před tou událostí byla pro mě nejdražším pokladem a doba po té události, když jsem mohl znovu spatřit tvůj obličej, byla pro mě nejlepším lékem. Díky tobě, Dravene.

…Přál sis zemřít?

Když jsem byl tam, tak zprvu ano. Ale čím horší muka jsem prožíval tím více jsem ztrácel naději, že by mi smrt mohla vůbec nějak pomoci. Přál jsem si, aby smrt byla pro mě únikem z toho hrozného vězení. Počkal bych na tebe. Klidně i sto let. Byla by to maličkost. A ta poslední… Nekladl jsem si moc velké naděje. Ale věděl jsem… Věděl jsem, že se v tu chvíli karta úplně obrátila. Přistoupil jsem blíž k posteli.

Bylo tam něco zajímavého?

Všechno a nic. Všechno, protože vidět skutečnost rozteklou jako hodiny na tom obraze od Dalího je už samo o sobě fascinující. A ten šílený zástup hrůz kolem mě, ne proti mně, ale se mnou, proti tomu, kdo tahal za provázky, by každého povzbudil k odvaze. A nic, protože už jsem tam byl tak dlouho, že jsem si na to zvykl.

Co se stalo pak, Jamesi?

Bylo to tak přirozené a po tom všem neskutečně jednoduché. Konečně jsem se mu smál. Vytáhl jsem dýku, uřízl jsem si čelist, tak byla ostrá, a smál jsem se dál. Nebránil se, když jsem mu zabodával potom tu dýku do břicha. Stále přemýšlím nad tím, že to možná nebylo vysvobození jen pro mě, ale i pro něj.

A smrt?

Zvrátila vše, co se stalo. On zmizel a já zůstal ležet mtrev na dně jeho cely.

A slyšel tě někdo?

Možná, ale nemohl mi přispěchat na pomoc… Dravene?

Ano, Jamesi?

Víš, vrátí se to.

Půjdu tam já místo tebe.

Ne. Bylo to mé osobní peklo. A teď už naštěstí není. Ale… přijdou časy, kdy se Jedenáctidenní Impérium zase vzbudí, ale bude to bolet všechny.

Zní to, jakoby sami byli otroky toho, co tvoří…

Nejspíš je to tak, Dravene.

Strach?

Nene… Repetetivní humor.

Odporné.

@||@

A tělo splyne s tělem a stane se jedním.
Ty a já, pojďme tedy,
já vstoupím do tebe, ty vzhlédneš k nebi.
Jako ryba dusící se na souši hnijící v bažině zármutku.

@||@

POZNÁMKA OD ADMINISTRÁCIE ZÁZNAMOV A INFORMAČNEJ BEZPEČNOSTI (RAISA)

Podle jedenáctého bodu v pravidlech pro psaní článků do druhé crack-fic soutěže obsahuje tento dokument pouze jeden (1) vtip. Z důvodu ochrany zapojených osob je informace o přesném umístění tohoto vtipu v dokumentu přístupná pouze Radě O5. Jakékoli zaznamenané vyšší množsví vtipů je dílem náhody a subjektivního pohledu čtenáře.

Zároveň se omlouváme za potíže s načítáním článku způsobené infohazardním virem. Předběžná kontrola ukázala, že infohazard nepoškodil sdělující obsah dokumentů, ale jen jeho vzhled.

— Štěpán S., autor narativů na České větvi SCP Nadace

Objekt #: SCP-999-CS/SK

Trieda Objektu: Apollyon Enochian Realitätsbrecher Ticonderoga Ignosi(?) Zatiaľ nešpecifikovaná

Špeciálne Zadržiavacie Procedúry: SCP-999-CS/SK nie je možné zvrátiť žiadnym známym spôsobom. Aby sa však predišlo scanárovi konca sveta Rozbitá opona bol zostavený protokol Dekanonizácie zaručujúci starostlivú amnestizáciu zasiahnutých osôb bez požadovanej úrovne preverenia 4/999-CS/SK. Udalosti SCP-999-CS/SK, ako aj zoznam zapojených osôb, musia byť čo najstarostlivejšie zaznamenané, aby bolo možné úspešne vykonať protokol Dekanonizácie. Protokol Dekanonizácia pozostáva zo systematickej aplikácie amnestík na širokú populáciu pod časovým tlakom 24 hodín okamžite po uplynutí SCP-999-CS/SK.

Popis: SCP-999-CS/SK je metanaratívny deformačný supresor reality v podobe sekvencie udalostí objavujúcej sa periodicky každý rok 1. apríla s epicentrom v Oblasti-04CS. Efekty SCP-999-CS/SK sú však schopné zasiahnuť sporadicky aj vzdialenejšie miesta na planéte Zem av známom vesmíre. Veľkosť konečného rádiusu efektov SCP-999-CS/SK nie je známa rovnako tak ako samotná príčina SCP-999-CS/SK.

Počas udalostí SCP-999-CS/SK dochádza k masívnym ohybom reality, ktoré pri krížení s inými fungujú ako kotva reality, ktorá všetky tieto ostatné ohyby vyruší. Modifikované Kantove merače ukázali vektory zmeny Humov smerujúce z hypotetických kanálov vyšších realít. To môže byť dôvodom, prečo je schopné SCP-999-CS/SK potláčať zmeny reality na rovinnej úrovni realít na hodnotu 0 Hm.

Efekty SCP-999-CS/SK spočívajú v pozmenení alebo priamom narušení predpokladanej linky logických udalostí po dobu 24 hodín každého prvého dňa v apríli takým spôsobom, že je upravená samotná prirodzená naratívna linka podľa vzorca z iného naratívu. Tento vzorec môže pochádzať z príbehov existujúcich v "našej" realite, ako napríklad knihy, seriály, filmy, hry, mýtické príbehy, rozprávky atp., alebo môže kopírovať udalosti, ku ktorým už došlo alebo niekedy v budúcnosti dôjde, alebo pochádzať z udalostí, ktoré nemôžu v „našej“ realite nastať a sú všeobecne prisudzované štandardom vyšších realít.

SCP-999-CS/SK sa vzťahuje prevažne k osobám pracujúcim pre Nadáciu v Oblasti-04CS, ďalej pre osoby z iných oblastí, zo záujmových skupín, prípadne z významných kultúrnych, vedeckých alebo politických miest. SCP-999-CS/SK obsadí tieto osoby do danej role podľa vzorca z naratívu. Takto obsadené osoby nie sú schopné vystúpiť zo svojej role, hoci si sú schopné uvedomiť efekty SCP-999-CS/SK a čiastočne na ne reagovať. Skrze tieto reakcie však nemožno nijak zvrátiť príbeh daného vzorca a slúži tak iba ako vodítko pre výskum.

SCP-999-CS/SK je schopné upravovať skutočnosť tak, aby sedela do daného vzorca do takej miery, že mení logické usporiadanie objektov v skutočnosti, vzhľad osôb a miest alebo dokonca poradie historických udalostí. Po uplynutí jedného dňa, teda 1. apríla, neutralizuje SCP-999-CS/SK všetky spôsobené zmeny, čím vráti rozloženie pozmenenej reality do stavu, v akom bolo 31. marca, vrátane uzdravenie zranení a chorôb a oživenia prípadných obetí. SCP-999-CS/SK však nemaže spomienky a celkovo informácie zozbierané nezávisle na priamom pôsobení SCP-999-CS/SK.


Významné iterácie SCP-999-CS/SK:

POZNÁMKA OD ADMINISTRÁCIE ZÁZNAMOV A INFORMAČNEJ BEZPEČNOSTI (RAISA)

Po dlouhém dohadování jsme se usnesli na standartizovaném zaznamenávání iterací SCP-999-CS/SK do obecného dokumentu v podobě úryvků z divadelních her.

— Maria Jonesová, Riaditeľka RAISA

Datum: 1. 4. 2008

Krycí označení: Pif paf!

Osoby:

William Nightingale - šerif - Ředitel Vojtěch Slavík
Jerome Beaver - odpadlík - Dr. Jaroslav Vávra
Holemaker - první bandtita - Dr. Daniel Geravič
Jack the Slayer - druhý bandita - Dr. Havelka

Desáté jednání

Scéna 1.

Osada Site-04CS - hlavní ulice

Přítomní WILLIAM a JEROME stojí naproti sobě. WILLIAM má skloněnou hlavu, JEROME dokuřuje doutník. Hodiny ukazují za pět minut dvanáct.

WILLIAM: Zvedne pohled na JEROMA.

JEROME: Dokouří doutník, zahodí nedopalek a podívá se na hodiny na věži.

WILLIAM: Jemně se usměje. Tvá smrt přijde včas.

JEROME: Bylo by směšné tvrdit, že bude má.

WILLIAM: Zase sklopí oči. Zbývá ti poslední život, víš o tom?

JEROME: Znáš mne přece příliš dobře na to, abys věděl, že o tom vím. Nechá si sklouznout kartu z rukávu do ruky a vyhodí ji mezi před sebe.

WILLIAM: Přestane se usmívat.

JEROME: Vezme do ruky půllitr piva, který naráz vypije. Dva životy.

WILLIAM: Vytáhne z opasku pistoli .45 Schofield a hodí ji před sebe. Do opasku si dá místo ní opakovací pistoli Volcanic. Ať jsou klidně i čtyři.

Vystoupí HOLEMAKER a JACK, kteří se postaví vedle JEROMA, každý na jednu stranu.

WILLIAM: Vykulí oči. Duel je ale pro dva. To je zákon.

JEROME: Ty jsi přece zákon. A my jsme proti tobě.

Hodiny začnou odbíjet 12. Všichni stojí nehnutě.

Všichni po sobě vytřelí. WILLIAM vystřelí dvakrát, ostatní jednou.

HOLEMAKER, JEROME a WILLIAM jsou zasaženi, ale drží se na nohou.

Vedle JACKA zastaví projíždějící dodávka. JACK otevře zadní skladovací prostor a vytáhne kulomet. Vystřílí z něj na všechny jedni dávku.

JEROMOVI se podaří uhnout k zemi. HOLEMAKER a WILLIAM jsou zasaženi, oba se však drží stále na nohou.

JEROME: Teď máme vyrované životy, Williame.

WILLIAM: Vyplivne krev. Vytáhne z boty kartu, kterou hodí před sebe na zem. Před něj spadne z vrchu sud. WILLIAM vytáhne z kapsy od saka dynamit a zapálí jej. Hodí jej JACKOVI.

JACK: Chytí dynamit, který mu okamžitě vybouchne v ruce.

JACK umírá.

HOLEMAKER: Vytřelí na WILLIAMA, ale trefí se do sudu. Vzápětí vystřelí na JEROMA.

JEROME: Viditelně překvapený. Chytne se za břicho. Na HOLEMAKERA: Měli jsme dohodu!

HOLEMAKER: Dohoda padá. Hodí po JEROMOVI dýku. Dýka se JEROMOVI zabodne do čela.

JEROME umírá.

HOLEMAKER si sundá masku a podívá se na WILLIAMA.

HOLEMAKER: Už to chápeš, William?

WILLIAM: Ne… To nemůže být pravda. Ty jsi to přežil… Ale jak?

HOLEMAKER: Zachránil ma Jack, William. Ale ten je teraz mŕtvy.

WILLIAM: Nelituji, že jsem ho zabil. Jsem poslední nadějí pro tuhle proklatou osadu.

HOLEMAKER: Ani by som nechcel, aby si ľutoval. To by bolo zbytočné.

WILLIAM a HOLEMAKER chvíli stojí nehnutě a beze slov.

HOLEMAKER: Si na rade.

WILLIAM: Já vím.

Z boku vystřelí šíp a trefí HOLEMAKERA do srdce. HOLEMAKER se zapotácí.

WILLIAM: Stranou: Děkuji ti, Běžící Medvěde.

HOLEMAKER vystřelí na WILLIAMA, kterého tentokrát zasáhne. HOLEMAKER umírá.

WILLIAM: Padne na kolena Zbývá už jen poslední. Strhne si šerifskou hnězdu, namíří Volcanic na sebe a vystřelí.

OPONA.


Poznámka: Toto bola sranda sledovať. - Dr. Jana Tengramová

Datum: 1. 4. 2012

Krycí označení: Plazýkovo Doupě

Osoby:

Pán Oblasti-04CS - pán jesykně - Ředitel Vojtěch Slavík
Indrius Kandrasius Eteriu - paladin člověk - Dr. Uriáš Tyl-Ike
Edward Dio - elf hraničář - Dr. Filip Pill
Medalix - mág člověk - Dr. Steven Choroš
Svea - klerik člověk - Výzkumnice Anna Zamarovská
Brandubh - bojovník trpaslík - Hynek Stránský

První jednání

Scéna 3.

Kobka pod Oblastí-04CS, vstup k Drakovi.

Přítomní VŠICHNI členové skupiny dobroduhů. PÁN Oblasti-04CS je za oponou.

PÁN: Stanete před temnou uzavřenou branou v nejhlubším žaláři. Co uděláte?

BRANDUBH: Představte si to zlato, které tam musí na nás čekat!

INDRIUS: Byl bych opatrný. Zavře oči a vztáhne ruku ke dveřím.

PÁN: Indrius cítí vlny nekromancerské magie pulzující z temné brány.

INDRIUS: Jak jsem si myslel, jsou zapečetěny temnou magií.

SVEA: Mohu se pokusit pečeť prolomit. Zavře oči, dá ruce před sebe a spojí prsty.

Ozve se hod kostkou.

SVEA: Na INDRIA: Fungovalo to?

INDRIUS: Zavrtí hlavou. Je to velmi silná pečeť.

MEDALIX: Musíme zkusit něco jiného.

BRANDUBH: Na PÁNA: Jak silné jsou stěny okolo?

PÁN: Jsou z obrovských temných cihel. Jedna cihla je vlastně gigantický kvádr dlouhý pět metrů.

BRANDUBH: Kdyby tady byla nějaká možnost, jak se provrtat těmi stěnami kolem.

EDWARD: Jsou moc široké. Určitě.

MEDALIX: Nejdeme na to příliš magicky? Co když stačí zatlačit na správnou cihlu, která je shodou okolností falešná?

OSTATNÍ ze skupiny se na sebe podívají.

EDWARD: Tak to zkus.

MEDALIX: Dobře, dobře. Začne se dotýkat cihel a tlačit na ně.

OSTATNÍ ho pozorují.

MEDALIX: Na PÁNA: Ale tak mohlo by se už něco stát, ne?

EDWARD: Na PÁNA: Jsou ta těch dveřích nějaké viditelné struktury?

PÁN: No, jsou tam takové rýhy seskupené do složitého obrazce mnohocípé hvězdy.

EDWARD: Něco mě napadlo. Kdo z vás měl ty magické destičky?

SVEA: To měl Medalix, on je našel v tom magickém svazku.

EDWARD: Mede.

MEDALIX nereaguje, stále ošahává cihly.

EDWARD: Zakřičí: Mede!

MEDALIX: Vytržen z činnosti: Co? Už se to otevřelo?

EDWARD: Ne, potřebujeme ty desky.

MEDALIX: Jo tamtý! Odmlčí se. Ty nemám.

EDWARD: Jak to, že je nemáš? Vždyť sis je bral, spustilo to tu past. Tys už stohl zapomenout?

MEDALIX: Ne, ne, já jsem je bral, to vím, a dal jsem je Indriovi. Chtěl se na ně podívat.

EDWARD, SVEA a BRANDUBH se otočí na IDRIA.

INDRIUS: Ach ano, ty destičky. Ty by mohly tyto dveře otevřít.

EDWARD: A máš je?

INDRIUS: Vrátil jsem je.

EDWARD: Zděšeně: Do té knihy?

BRANDUBH: Ale ta už je pod hromadou sutin.

INDRIUS: Vrátil jsem je Medalixovi.

EDWARD, SVEA a BRANDUBH se otočí na MEDALIXE.

MEDALIX: Zamyšleně pátrá po kapsách a v batohu. Ale já si nepamatuju, že bych si je od tebe bral, Indrie.

INDRIUS: Pokládal jsem je před tebe na stůl.

SVEA: A já ti je dala do Bezedné tašky.

MEDALIX: Aha, nevěděl jsem, že jsou uvnitř.

SVEA: Kde ji máš?

MEDALIX: No, už jsem ji nemohl unést kvůli těm důležitým svitkům, tak jsem ji dal Brandubhovi.

BRANDUBH: Vždyť víš, že takové věci moc nemusím. Dal jsem ji Edwardovi.

VŠICHNI se otočí na EDWARDA.

EDWARD: Co se na mě tak díváte? Já to taky nevěděl! Vytáhne z Bezedné tašky pět destiček.

BRANDUBH: Co s nimi chceš vlastně přesně dělat?

EDWARD: Otevřít s nimi ty dveře. Přistoupí blíž ke dveřím. Polkne. Um, jak temná je ta magie?

IDRIUS: Nekromancerská.

EDWARD: Co se stane, když se toho dotknu?

INDRIUS: Obávám se, že kletba. Možná dokonce smrt… Nebo nesmrt…

EDWARD: Zděšeně: Tak to ne. Předá destičky BRANDUBHOVI. Tobě to půjde určitě líp.

BRANDUBH: Já s tím neumím zacházet.

SVEA: Ede, to zvládneš. Kdyby něco, mohu tě uzdravit.

MEDALIX: Na PÁNA: Když to bude chtít někdo zkusit, na co si má hodit?

PÁN: Na mystiku, zda, víte, jak na to, a na záchranný hod obratnosti, jestli se nedotknete těch dvěří.

EDWARD: Ale já nemám mystiku tak vysoko.

BRANDUBH: Ale máš nejvyšší obratnost…

MEDALIX: Já to udělám.

INDRIUS: Je to pro tebe riskantnější než pro Edwarda. Jsi si toho vědom?

MEDALIX: Ano.

BRANDUBH: Pomalu předá destičky. Buď opatrný.

MEDALIX: Budu. Vezme jednu z destiček a chystá se ji vložit do drážky.

SVEA: Počkej.

MEDALIX: Zastaví se. Proč?

SVEA: Podej mi knihu, tu červenou.

MEDALIX: Dobře. Předá destičky BRANDUBHOVI.

BRANDUBH předá destičky SVEJI a obdrží od MEDALIXE červenou knihu. SVEA předá destičky MEDALIXOVI. BRANDUBH předá červenou knihu SVEJI.

SVEA: Listuje v knize. Na PÁNA: Pořádně si pročtu stránku s těmi destičkami. Co se tam píše?

PÁN: Do drážky se musí vložit správná destička. Pak se s ní musí projet celý obrazec bez přerušení. Pokud se použije špatná destička, tak bude ten, co se snažil dveře otevřít, začarován, a pokud kartičku vytáhne ve špatnou chvíli, než projede celý obrazec, také.

SVEA: Na PÁNA: Řeknu to samé, co ty. A jak se pozná správná destička?

PÁN: Má stejný symbol jaký je na dveřích.

SVEA: Mede, pořádně si prohlédni ty destičky a najdi stejný symbol, jaký je na dveřích, Tu použij.

MEDALIX: Prochází kartičky. Mám ji!

INDRIUS: Počkej, dám ti požehnání. Nabere trochu vody z měchu, tiše se pomodlí a skropí třikrát MEDALIXE. Můžeš si pak přidat k záchrannému hodu výsledek čtyřstěnky.

MEDALIX: Přikývne. Mhm. Děkuji. Prohlédne si ornament na dveřích, zhluboka se nadechne, vloží do drážky destičku a začne posunovat.

Ozvou se dva hody kostkou.

VŠICHNI se otočí směrem na PÁNA.

PÁN: Ta obratnost nestačí.

MEDALIX: Využiju požehnání!

Ozve se hod kostkou.

MEDALIX: Tři.

PÁN: Hmmmmm…

INDRIUS: Mávne rukou směrem na PÁNA. Tři body budou stačit.

PÁN: Myslíš, že jsi nějaký Jedi, že na mě tak máváš? A navíc, já ani nejsem ve hře. Ale ano. Budou stačit.

VŠICHNI zajásají. BRANDUBH a SVEA se obejmou. Dveře se otevřou. VŠICHNI vstoupí dovnitř.

OPONA


Poznámka: Pokud by vás to zajímalo, tak ne, draka, tedy SCP-682, neporazili. Prostě to nestihli do konce dne. A snažili se, nabrali spoustu humanoidů a přesvědčili je, aby bojovali po jejich boku. Marně. Což, buďme k sobě upřímní, by se pravděpodobně stalo, i kdyby si tu kampaň zahráli sami. SCP-682 tedy nebylo terminováno ani touto anomáií. A i kdyby bylo, nejspíše by bylo druhého dubna zase oživeno. Přesto se nabízí otázka, jestli by bylo SCP-999-CS/SK schopné terminovat SCP-682. To zjistíme nejspíše až tehdy, když nastane další scénář prvního dubna s SCP-682 nebo, dokud se nenaučíme ovládat SCP-999-CS/SK. Zároveň je možné, že pokud bychom dokázali, že SCP-999-CS/SK nedokáže terminovat SCP-682, pak můžeme usuzovat, že SCP-682 pochází z vyšší reality stejně jako SCP-999-CS/SK. - Dr. Havelka

Datum: 1. 4. 2013

Krycí označení: Teze krutého anděla

Osoby:

Komandér Vojtěch Slavík - vedoucí Oblasti-04CS - Dr. Vojtěch Slavík
Christopher Slavík - syn Vojtěcha Slavíka, druhý pilotní výzkumník - Dr. Christopher Erwick
Jaroslav Vávra - asistent komadnéra - Dr. Jaroslav Vávra
Madeleine Sailerová - klon přítelkyně Christophera Slavíka, první pilotní výzkumnice - Výzkumnice Madeleine Sailerová
Uriáš Tylangley Ike - třetí pilotní výzkumník - Dr. Uriáš Tyl-Ike
Major Lisa Arlingtonová - nadřízená prvního a třetího pilotního výzkumníka, má je na starost - Dr. Lisa Arlingtonová
HafHaf - pes Lisy Arlingtonové - Profesor Kain Pathos Crow
První pomocník - Dr. Petr Sojka
Druhý pomocník - Dr. Oskar Hoffman

Druhé jednání

Scéna 1.

Oblast 04CS HQ - Hangár pro ŽALM 01 a Centrální dogma

Přítomní KOMANDÉR SLAVÍK sedí na své židli v Centrálním dogma, VÁVRA stojí vedle něj. Pozorují obří monitor.

VÁVRA: Myslíte, že váš syn dorazí?

KOMANDÉR SLAVÍK Musí. Nařídil jsem mu to.

VÁVRA: Stranou: Někdy se zamýšlím nad tím, jak zvláštní je po výzkumnících bez řádného proškolení chtít řídit tak složitý kyberpsyonický stroj, jako je ŽALM.

Do Hangáru vstoupí MAJOR ARLINGTONOVÁ v jedné ruce drží HAFHAFA a druhou vede za ruku CHRISTOPHERA.

MAJOR ARLINGTONOVÁ: Promiňte, že jdeme pozdě, chytli jsme na dálnici zácpu… A pak naše auto převrhla vlna způsobená odpálením jaderné bomby. Komandére? Jak jste to vůbec mohl dopustit? Když by nás to zabilo, tak je konec.

KOMANDÉR SLAVÍK: Ujišťuji vás, Majore, že tu jadernou pumu neodpálila Nadace, nýbrž GOC.

MAJOR ALRINGTONOVÁ: Aha, tak to je v pořádku. A mimochodem, tady je váš syn.

CHRISTOPHER: Podívá se nahoru na otce: Ahoj, otče…

KOMANDÉR SLAVÍK: Ahoj, synu. Teď zabiješ třetího xanděla. Vlez do toho robota.

CHRISTOPHER: Prohlédne si ŽALM 01. Vyděšeně: Ale otče, já to nezvládnu, vždyť jsem toho robota nikdy neřídil. A viděl jsi vůbec tu věc venku? Ten xanděl? Je to velké jako mrakodrap.

VÁVRA: Stranou: Vždyť jsem to říkal. Bez proškolení a plný obav z třetího xanděla Xanthanaela, který je, co se týče velikosti xandělů, relativně průměrný.

KOMANDÉR SLAVÍK: Jestli to neuděláš, tak odejdi. Nemám čas se dohadovat s mladšími výzkumníky. Čas jsem si na tebe dosud nenašel, proč bych si ho měl hledat teď, když hrozí scénář třídy XK? A Majore, toto je utajená nadační základna, toho psa vyveďte.

MAJOR ARLINGTONOVÁ: Nebojte se, komandére. HafHaf je naprosto čistotný. Viď, HafHafe?

HAFHAF: Haf! Vrtí ocasem.

KOMANDÉR SLAVÍK: Myslím to vážně, Majore.

MAJOR ARLINGTONOVÁ: Šeptem. Je to ohrožený druh, pane.

KOMANDÉR SLAVÍK: Povzdychne si. Na CHRISTOPHERA: A ty, Christophere, už ses rozhodl?

CHRISTOPHER: Stále nějak nevím. Mám strach, že to nezvládnu.

KOMANDÉR SLAVÍK: Pokud odmítneš, budeme muset použít místo tebe klona tvojí zesnulé přítelkyně.

CHRISTOPHER se při těch slovech lekne.

KOMANDÉR SLAVÍK: Máš zakázáno se ptát.

VÁVRA: Stranou: Dřív, než by to stihl vysvětlit, by skončil svět.

KOMANDÉR SLAVÍK: Dá rozkaz směrem za oponu: Přivezte prvního pilotního výzkumníka.

PRVNÍ a DRUHÝ POMOCNÍK přivezou rakev a otevřou ji. Z rakve vyleze MADELEINE, v obvazech, sádře a se zavedenou kapačkou, protáhne se a prokřupá si kosti.

MADELEINE: Zavolal jste mě, komandére?

KOMANDÉR SLAVÍK: Ano. Budeš řídit ŽALM 01 místo Christophera, protože je naprosto neschopný.

VÁVRA: Stranou: Krásný příklad no father figure ze strany Christophera, avšak zdá se, že Komandér Slavík trpí skill issues.

MADELEINE: Dobře.

CHRISTOPHER: Tak počkat! Tohle není fér, skoro umírá.

MAJOR ARLINGTONOVÁ: Soucitně na CHRISTOPHERA: Tys už snad zapomněl? Ona je mrtvá.

CHRISTOPHER: Sedne si na skládací židli a začne naříkat.

HAFHAF: Smutně: Haf.

KOMANDÉR SLAVÍK: Na VÁVRU, tiše: S tím jsem nepočítal. Kdo tam dal tu židli?

VÁVRA: Mám předvolat třetího pilotního výzkumníka, pane?

KOMANDÉR SLAVÍK: Je to nevyhnutelné. Tak jako den Aprílového Impaktu.

VÁVRA: Zmáčkne tlačítko a promluví do mikrofonu: Ať vstoupí třetí pilotní výzkumník.

Vstoupí URIÁŠ. Když uvidí CHRISTOPHERA sedícího na židli, přijde k němu a zkopne ho ze židle. MAJOR ARLINGTONOVÁ a HAFHAF přivřou bolestně soucitně oči.

URIÁŠ: Srabe. Takhle se chová před dámou?

CHRISTOPHER: V šoku. Podívá se na URIÁŠE: Zrzky mám rád. Zvedne se a jde k ŽALMU 01. Otevře poklop do kabiny a podívá se dovnitř. Na ostatní: Proč je v ta kabina plná piva?

Začne zvonit telefon. Zvedne jej VÁVRA.

VÁVRA: Ano… Ano… Ano… Ne… Ne… Ne… Vyřídím. Zavěsí. Ke KOMANDÉROVI SLAVÍKOVI: Mezitím, co jsme si povídali, prolomil třetí xanděl terminální dogma.

KOMANDÉR SLAVÍK: Jak je to vážné?

VÁVRA: Rada O5 nebude nadšená. Tohle má přijít o 25 dílů později.

VŠICHNI se rozpustí v pivo.

OPONA


Poznámka: Je zajímavé, že kromě reference na japonský animovaný seriál Neon Genesis Evangelion a název "xanděl" odvozený pravděpodobně od blíže neznámého fenoménu z vyšší reality se ve scénáři vyskytuje také odkaz na samotnou anomálii, tedy alespoň na den nebo měsíc, během něhož probíhá. - Dr. Charles Gears

Datum: 1. 4. 2017

Krycí označení: Podocasí

Osoby:

Sans - kostlivec vtipálek - Dr. Jaroslav Vávra
Papyrus - Sansův bratr - Dr. Jack Bright
Frisk - štěně, které spadlo do Oblasti-04CS - Profesor Kain Pathos Crow
Napstablook - duch melancholik - Dr. Pavel Tichý
Google překladač - google překladač

Třetí jednání

Scéna 2.

Sněžný les Oblasti 04CS - za mostem přes časoprostorovou anomálii.

FRISK stojí u pálkového stánku. SANS stojí uvnitř. Blíže u publika leží NAPSTABLOOK na zemi. Příbíhá PAPYRUS.

PAPYRUS: K SANSOVI: Aaaaaaaa! Sansi!

SANS: Ano, bráško?

PAPYRUS: Neviděl jsi tady psa?

SANS: Jep.

PAPYRUS: Kde jsi ho viděl!?

SANS: No, prošel přes most.

PAPYRUS: Obejde FRISKA, přijde k mostu, vytáhne dětskou lupu a zkoumá stopy ve sněhu. Aaaaa! Byl tady pes!

SANS: Jsi si jistý, že to byl pes?

PAPYRUS: Ano!

SANS:Opravdu?

PAPYRUS: Otočí se na SANSE: Já velký Papyrus jsem si jistý stoprocentně, že to byl pes.

SANS: A nemohla by to být třeba kočka?

PAPYRUS: Nemohla!

SANS: A viděl jsi někdy kočku?

PAPYRUS: Neviděl.

SANS: A viděl jsi někdy psa?

PAPYRUS: Zděšeně: Neviděl!

SANS: Jak poznáš, že to byl pes?

PAPYRUS: No- Já- Přece- To- Však- Tak počkat! Sansi!? Jak poznáš, ty, že je to pes?

SANS: Mám na ně smysl.

PAPYRUS: Jaký smysl?

SANS: Psymysl.

Ozve se zvukový efekt dvou úderů do malého bubnu a činel.

PAPYRUS: Naštvaně: Sansi! Rozejde se k SANSOVI po přímce přes FRISKA. Kolikrát jsem ti říkal, že mi ty tvoje vtipy už- Všimne si FRISKA. Hele, pejsek.

SANS: Co když je to kočka?

PAPYRUS: Sansi! Teď jsi říkal, že máš na to smysl. Tak se tě ptám: Hele pejsek?

SANS: No… Má to čtyři nohy…

PAPYRUS: Zaujatě si prohlíží FRISKA. Ano?

SANS: Je to chlupaté…

PAPYRUS: Ano?

SANS: Má to dvě uši…

PAPYRUS: Ano?

SANS: Takže jsem snížil možnosti ze všech druhů zvířat na dva.

PAPYRUS: Nadšeně: Pes!?

SANS: Přikývně.

PAPYRUS: A to druhé?

SANS: Kočka.

PAPYRUS: Začne naštvaně dupat do země. Sansi! Tvůj smysl na psy je úplně k ničemu!

SANS: Nevyčerpali jsme všechny možnosti, bráško.

PAPYRUS: Jaké jsou další možnosti?

SANS: Zvířata dělají citoslovce. Pokud řekne psí citoslovce, tedy citoslopse, Ozve se zvukový efekt dvou úderů do malého bubnu a činel. Tak je to pes.

PAPYRUS: Citoslovce… Hmmm… To je zvuk… Jak vyloudím zvuk… Už vím! Sundá si ze zad motorovou pilu a zapne ji. Ňjeh ňjeh ňjeh ňjeh!

SANS: Zvýší hlas: Papyre!

PAPYRUS: Co je!? Skoro tě neslyším!

SANS: Jak přes tu motorovku uslyšíš citoslopse?

PAPYRUS: Viditelně přemýšlí, pak motorovku vypne. Máš nějaký plán?

SANS: Běžným hlasem: Zkus se ho zeptat na stromy.

PAPYRUS: Sansi!? Co je to za hloupost!? Co by měl pes společného se stromy!?

SANS: Britští psi rádi mluví o stromech. Když se ho na něco zeptáš a jeho odpověď bude kůra, tak je to britský pes.

PAPYRUS: Dobře! Otočí se na FRISKA. Pse! Nebo kočko… Ehm… Co roste na stromech?

FRISK: Bark…

PAPYRUS: K SANSOVI: Není to britský pes.

SANS: Proč ne?

PAPYRUS: Neřekl kůra.

SANS: Přelož si kůra do angličtiny.

PAPYRUS: Vytáhne mobilní telefon a otevře na něm překladač google. Řekne mu: Kůra.

GOOGLE PŘEKLADAČ: Bark.

PAPYRUS: Ahaaaaa! Zapne motorovou pilu a otočí se k FRISKOVI.

SANS: Zavolá: Papyre!

PAPYRUS: Vypne motorovou pilu a otočí se k SANSOVI: Sansi! Doufám, že je to něco důležitého. Nevidíš, že mám práci?

FRISK konečně pochopí a začne se nenápadně vzdalovat od svého dosavadního místa směrem od mostu k NAPSTABLOOKOVI.

SANS: Týká se to psů.

PAPYRUS: Poslouchám.

SANS: Víš, proč se psi vyhýbají náměstí?

PAPYRUS: Nevím.

SANS: Protože se tam pořádají bleší trhy.

Ozve se zvukový efekt dvou úderů do malého bubnu a činel.

PAPYRUS: Sansi! Začne se vztekat a dupat nohou.

Během toho, co se FRISK pomalu plíží pryč, dívá se k SANSOVI a PAPYROVI, nechtěně zavadí o NAPSTABLOOKA.

NAPSTABLOOK: Au.

FRISK: Šeptem k NAPSTABLOOKOVI: Proč neležíš jinde?

NAPSTABLOOK: Promiň, pejsku, chtěl jsem někam do chládku… Zmizí.

PAPYRUS: Přestane se vztekat: Cože!? Pejsku!? Tohle je tvůj konec! Nyní tě pokořím! Porazím, vyskostím, udělám z tebe štěkanátky- Neeeeee! Otočí se k SANSOVI. Sansi!

FRISK pokračuje v plížení od mostu.

SANS: Vtípky ti jdou.

PAPYRUS: Nakazils mě!

SANS: To bych si nedovolil.

PAPYRUS: Už se stalo!

SANS: Co s tím psem vůbec plánuješ bráško?

PAPYRUS: Hrdě. Rozřezání motorovou pilou.

SANS: A není to… Příliš jednoduché?

PAPYRUS: Jak to myslíš?

SANS: No, jsi přece velký mistr hádanek, puzzlů a luštěnin Ozve se tichý zvukový efekt dvou úderů do malého bubnu a činel. Dokázal bys vymyslet mnohem důmyslnější způsob.

PAPYRUS: Hmmm… Sansi! Ty máš asi pravdu! Jdu to udělat! Rozeběhne se pryč od mostu, míjí stále se plížícího FRISKA: Ahoj, pejsku! Odchází.

OPONA

Poznámka: Díky zdlouhavým dialogům se na tohoto apríla naštěsí nic moc nestalo. - Dr. Pavel Tichý.

Datum: 1. 4. 2018

Krycí označení: Monster™

Osoby:

Modrý femboy - odporník pro chemické zbraně - Dr. Ivan Perník
Červený femboy - odporník pro geografii - Dr. Filip Pill
Zelený femboy - odporník pro palné zbraně - Dr. Jack Bright
Žlutý femboy - odporník pro submisivitu - Výzkumík S. Shallow
Oranžový femboy - odporník pro odpornictví - Dr. Uriáš Tyl-Ike.
Černobílý femboy - odporník pro informatiku - Dr. Tomáš Krátký
Fialový femboy - asistent vedoucího - Hynek Stránský
Růžový femboy - vedoucí operace - Dr. Steven Choroš
Vážený lesní host - osoba z bezejmeného lesa - tatáž

Čtrvté jednání

Scéna 1.

Sklep vedoucího operace - tajná femboyská základna.

VŠICHNI femboyové sedí kolem stolu.

RŮŽOVÝ: Takže, kluci, doufám, že všichni víte, proč tu jsme.

Všichni ostatní přikývnou.

RŮŽOVÝ: Výborně. Ale v případě, že by někdo přecejenom zapomněl, radši to připomenu. Tomi!

ČERNOBÍLÝ: Umm, ano?

RŮŽOVÝ: V pythonu budeš programovat pak, teďka spusť prezentaci, prosimtě.

ČERNOBÍLÝ: Okie, okie… Zapne projektor, na němž je fotografie slovenského čuvače s kabanicou a typickým tradičním slovenským kloboukem. V tlamě drží valašku.

RŮŽOVÝ: Toto je náš úhlavní nepřítel.

ŽLUTÝ: Ale vždyť vypadá celkem UwU…

RŮŽOVÝ: Možná. Ale co kdybych vám řekl, že chce zničit Česko?

Od všech femboyů kromě RŮŽOVÉHO a FIALOVÉHO se ozve zděšený údiv.

ZELENÝ: Kdo by to jen mohl udělat?

RŮŽOVÝ: Toto je Bačams. Jak můžete vidět na následující fotografii-

ČERNOBÍLÝ přepne snímek na černou obrazovku. VŠICHNI kromě RŮŽOVÉHO, ČERNOBÍLÉHO a FIALOVÉHO ucuknou úděsem.

ORANŽOVÝ: Budu se muset podívat na rozotmilá štěňátka, abych se uklidnil… Um… Tedy, radši ta koťátka, protentokrát.

RŮŽOVÝ: Avšak toho není schopný kvůli nám. Uri, vysvětli.

ORANŽOVÝ: Ehm, no, tedy, Bačams je mocný ohýbač relity. Má ale jednu slabinu. Naše feminní UwU tělička jsou totiž schopná absorbovat jeho sílu. To je důvod, proč v naší přitomnosti jeho schopnosti nefungují. Avšak- Zašeptá ČERNOBÍLÉMU: Další snímek.

ČERNOBÍLÝ přepne snímek na obrázek znázorňující geografický tvar České republiky v barvách státní vlajky, ke které byla v malování přidána fotografie výbuchu na falešném transparentu. Celek je přeškrknutý dvěma křivými červenými čárami.

ORANŽOVÝ: Má v plánu zničit Česko a spolu s ním i nás všechny - femboye.

ČERNOBÍLÝ přepne snímek na fotografii smutného femboye.

VŠICHNI: Smutně: Awwww.

FIALOVÝ: A proto jsme se rozhodli, že budeme vzdorovat. A proto jsme se rozhodli vás sem všechny pozvat a domluvit se na taktice. Na MODRÉHO: Ivčo! co můžeš nabídnout ty?

MODRÝ: Můžu namíchat speciánlní směsy Monsterů, které zlepší naše schopnosti v boji.

FIALOVÝ: Je možné spustit masovou výrobu?

MORDÝ přikývne.

FIALOVÝ: Výborně. A ty, Fili?

ČERVENÝ: Všechny taktické formace a posuny po bitevním poli stejně jako na vodě, tak ve vzduchu, můžete nechat na mě.

FIALOVÝ: Výborně. Jackie?

ZELENÝ: Všechny samopaly, bazuky, kulomety a granáty jsou již nabarvené na jemné barvičky. Více UwU už být nemohou. Zajistím taktéž včesné a dostatčené dodávky na bitevní pole.

FIALOVÝ: Výborně. A co náš Žluťásek?

ŽLUTÝ: Všichni bojovníci budou vypadat neskutečně roztomile a budou jemně vzdychat v boji. Tím zaručí nesoustředěnost nepřítele. Postarám se o vysvičení našich klučíků.

FIALOVÝ: Úžasné. Tomi bude jistě zařizovat propagandu na discordu a zabezpečovat virtuání prostor, žejo?

ČERNOBÍLÝ: Jojo.

FIALOVÝ: A Uri na nás bude dohlížet, abychom dělali práci správně a synchronizovaně.

ORANŽOVÝ: Postarám se o to.

RŮŽOVÝ: Výborně, kluci. To však není vše. Mám pro vás jedno překvapení. Sehnal jsem jednu femboyovksou sílu z takového speciálního lesíka. Než tu osůbku ale pozvu sem, musíte si zapamatovat několik elmi důležitých pravidel. Tady totiž končí sranda, kamarádi, tady jde o váš život. Nesmíte si od teď říkat pravými jmény, jakkoli jinak a nikdy ne dvakrát stejně. Potom nesmíte ani našeho zelenavého hosta nazávat dvakrát stejně. Ani to tajuplné místo, odkud pochází. Je vám to jasné?

VŠICHNI: Ano, Stevie!

RŮŽOVÝ: Skvěle. Jdu otevřít dveře, aby mohl vstoupit dovnitř.

RŮŽOVÝ přijde k těžkým kovovým dveřím a pomalu je otevře. Dovnitř vstoupí bytost z divočiny.

BEZEJMENNÝ: Přeji vám dobré odpoledne. Zdvořile se ukloní.

ZELENÝ: Šeptem na ŽLUTÉHO: Jaktože má hezčí femboy drip jak my všichni dohromady!?

ŽLUTÝ: Nevím, asi je to těmi elfskými prvky…

MODRÝ: A jak nám pomůže?

RŮŽOVÝ: Už jsme domluvení. Nechte to na nás.

ŽLUTÝ: A… Můžu si ho potom půjčit domů?

ČERVENÝ: Já taky!

ZELENÝ: Já taky!

ČERNOBÍLÝ: Já taky!

ORANŽOVÝ: Taky!

MODRÝ: Také prosím!

RŮŽOVÝ: Nebojte, nebojte, na všechny se dostane, všichni si tady našeho lesního kamaráda pak, až vyhrajeme, budete moct půjčit s sebou domů. Hlavně buďte na lesáčka milí, nenechte se unést tak moc, že nebudete u toho přemýšlet a hlavně první s ním budu já!

OPONA


Poznámka: Dvě věci, tedy tři: Je fascinující, že SCP-999-CS/SK dokázalo všechny omladit na věk kolem dvaceti let. Vypadali velmi roztomile. Druhá věc je, že SCP-999-CS/SK dokáže na jeden den naučit lidi mluvit úplně cizím jazykem. Pan doktor Bright totiž obykle česky nemluví. Povšimnutelné to také mohlo být u Dr. Perníka, který pochází právě ze Slovenska. (Chápu, že mluvil česky z příběhových důvodů). A třetá věc je tedy spíš otázka: Jak se jim, doháje, podařilo zatáhnout do Oblasti-04CS, tedy do "tajné femboyské základny" někoho z lesa bez pojmenování. A ano, stále si musíme dávat pozor na vyslovování. - Dr. Tilki

Datum: 1. 4. 2022

Krycí označení: Hnusný studený den

Osoby:

Cheemie - depresivní žlutá fena s modrou aspektovou radiací - Profesor Kain Pathos Crow
Dr. Stephanie Chorošová - nadační kryptozooložka, kamarádka Dr. Pillové - Dr. Steven Choroš
Dr. Filoména Pillová - nadační výzkumnice, kamarádka Dr. Chorošové - Dr. Filip Pill
Jakobína - nadační programátorka - Dr. Tomáš Krátký
Ředitelka Rosemary - ředitelka oblasti - Výzkumnice Rosemary
Dr. K███████ Dickensová - nadační psycholožka - Dr. K████ Dickenson/Dr. K███████ Dickensonová
profesorka žoži - nadační výzkumnice s vysokou prověrkou - Výzkumnice Madeleine Sailerová
Dr. Blakie Dinnská - předsedkyně technické komise - Dr. Blake Dinnský
Dr. Frederika Fredová - nadační výzkumnice - Dr. Oskar Hoffman
Agentka Shiro - agentka GOC v přestrojení jako barmanka - Dr. Petr Sojka
Profesorka Xénie Lyppiatt - nadační výzkumnice s vysokou prověrkou, abstinentka - Dr. Jaroslav Vávra
Agentka B████ D'Ammas Rogersová - kapitán mobilní úderné jednotky - Agentka B████ D'Ammas Rogersová
Dr. Dalimíra Dobeshová - nadační archivářka - Dr. ███████ Dobesh
Dr. Helena Jana Grandová - nadační doktorka - Dr. Hubert Jan Grando
Profesorka Charlie Henriksdalová - členka etické komise - Dr. Charlie Henriksdal
Dr. Atlas - [DATA VYMAZÁNA] - Dr. Pavel Tichý

Jednoaktovka

Společenská místnost Oblasti-04CS, venku prší.

Přítomny VŠECHNY.

ŽOŽI: To je hnusně, co?

ROGERSOVÁ: Jojo, je fakt pod psa.

CHEEMIE: Mohu potvrdit.

SHIRO: Nedaly byste si nějaký horký nápoj, dámy?

STEPHANIE: Ovocný čaj, prosím pěkně.

FILOMÉNA: Pro mě také.

ROSEMARY: Horkou čkoládu, prosím.

JAKOBÍNA: Silného turka.

DICKENSOVÁ: Mně taky!

XÉNIE: Irskou kávu.

SHIRO: Momentík, to si budu muset zapsat. Vezme papír, píše si. Tak, kdo dál?

ŽOŽI: Nemáš energeťák?

SHIRO: Přímo pro tebe. Usměje se. Dál?

ATLAS: Čaj, jakýkoli uznáš za vhodné.

CHEEMIE: Taky bych si dala čaj, ale bylinkový.

ROGERSOVÁ: Kakao, prosím.

HELENA: Mám ráda kávu s mlékem bez cukru. Ideálně hořká s vůní čokolády a mandlí. Pomohu ti ji udělat, Shiro.

SHIRO: Aw, to bys byla hodná. A ještě by chtěl někdo něco?

DALIMÍRA: Pressíčko.

CHARLIE: Také, prosím.

FREDERIKA: Já ti půjdu taky pomoct a během toho si to rozmyslím.

SHIRO: A co ty, Blakie?

BLAKIE: Pro mě, prosím, černý čaj se skořicí. Neslazený.

SHIRO: Dobře, půjdu to s Helčou připravit. Vyberte zatím nějakou hezkou společneskou hru, co bychom dělali za takového studeného počasí?

SHIRO, FREDERIKA a HELENA odcházejí.

XÉNIE: Tak co byste navrhly, dámy?

JAKOBÍNA: Mohli bychom procvičit trochu mozkové závity.

FILOMÉNA: Ale je nás hodně na nějakou hru. Kdo všechno by si chtěl něco zahrát?

Ruku zvednou ROSEMARY, XÉNIE, STEPHANIE a JAKOBÍNA.

ROSEMARY: A Shiro si bude chtít zahrát.

FILOMÉNA: A taky já. Takže je nás šest.

STEPHANIE: Co kdybychom si dali pro začátek Cluedo? Je to dosti na přemýšlení.

JAKOBÍNA: Tak jo.

ROSEMARY: Podívá se po OSTATNÍCH, kteří si chtěli zahrát. Já myslím, že nikdo není proti.

STEPHANIE: Nachystám to. Jde pro krabici Clueda.

BLAKIE: Podívá se z okna. Velmi prší…

ŽOŽI: A jak!

DICKENSOVÁ: Nechtěla bych být teďka někde venku… Třeba na horách…

ATLAS: Opravdu ne… To opravdu ne…

OPONA


Poznámka: Neuvěřitelné. SCP-999-CS/SK zparodovalo Incident-██/██/██. -Dr. King


Seděl jsem v křesle hlediště. Všude kolem mě byla tma. Jediné světlo - bílé reflektory - ozařovaly jeviště, kde stáli klauni, kouzelníci, akrobaté a tanečníci.

Byli unavení.

Zatleskal jsem: "To bylo skvělé! Ještě udělejte parodii na-" Ale tu mě jeden z nich zastavil:

"Proč nás nutíš stále hrát?"

"Je to přece zábava, ne?"

"Pro koho?"

"Pro…" zamyslel jsem se "Pro vás! Baví vás to přece! V jednu chvíli jste jedna postava, pak další, pak další a další! Všichni najednou! Epické reference na všechno možné, jste jako herci, jako umělci, jako archetypy…" ale můj hlas se vytrácel, "tohle vás… Nebaví?" vyslovil jsem poslední slovo opatrně.

Promluvila druhá postava: "Nebaví nás to. Je to nepříjemný proces, kterým si musíme projít. Nejsme to my, jsme jen tvými představami toho, jací bychom mohli být. V marné naději, že někoho rozesmějeme."

A třetí postava dodala: "Ale jsi to jen ty."

V tu chvíli se nade mnou rozsvítilo světlo. Dva klauni se ke mně rozešli. Jejich barvy zmizely ve stínech mezi sedadly. Chytli mě za ruce, každý za jednu, a jako vězně mě táhli k pódiu. Nevzdoroval jsem.

První postava řekla: "Táhneme tě jako loutku. Přál sis být originální a svůj, ale touha po repetici tě svázala. Je právě 23:23 a ty bys měl jít spát. Čeká tě zítra perný den, Štěpáne. Víš přece, že jedeš na celý den pryč."

To mě namíchlo: "Co je ti potom? Jsi jen postava v příběhu! V mém příběhu! A já ho dokončím!"

Druhá postava pohotově poznamenala: "Ty ho musíš dokončit."

Zarazil jsem se. To už jsem stál přímo uprostřed nich. Dali mi do ruky mikrofon. Svými pohledy jakoby říkali: "Mluv do něj. Jen mluv. A pak navždy utichni."

Podíval jsem se nahoru na konstrukce zákulisí a reflektory mě oslnily tak moc, že se mi udělaly mžitky před očima a začal jsem slzet. Pak jsem se podíval na své nohy. Mohl jsem vidět jakoukoli obuv, kterou jsem si mohl představit. A pak jsem se podíval na herce. Postavy nadačních vědců, agentů, zájmových skupin, politiků, zvířat, bájných bytostí… Byli tam všichni Já ovládal je a oni ovládali mě.

"Kdo by se smál vtipům, které chápeš jen ty?"

"Kdo by měl zájem o něco, co už tu bylo?"

"Kdo by si tohle vůbec četl?"

"Kdo se směje?"

"Kdo?

"Víte… Když jsem prvně zjistil, že se koná druhý crackfic, už jsem do něj nechtěl nic napsat. Nenapadlo mě nic dost vtipného, a přesto jsem se nutil něco vymyslet. Nějak mě napadlo zkombinovat všechny koncepty do jedoho. Nemusím ani říkat, kde jsem se inspiroval. Jenom vím, že jsem to chtěl skoro od začátku ukončit."

"Co uděláš nyní?" zeptali se všichni najednou.

"Odejdu. Tohle postnu na stránku a už mě tu na pódiu nikdy neuvidíte."

Když jsem ta slova vyřkl, rozesoupili se kolem mě a odhalili vzadu v dálce svítící ceduli s nápisem EXIT.

"Už nikdy nebudu psát do crackficu," zašepatl jsem a s těmi slovy jsem pustil mikrofon na zem a vydal se pryč. S mým odchodem zmizely maškary a všechna světla zhasla.


A co ty? Napsal jsi něco?

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License