SCP-990
hodnocení: +6+x
blank.png
scp990-new.jpg

Umělecké vyobrazení SCP-990.

Objekt #: SCP-990

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: Aktuálně neexistují žádné zadržovací procedury pro SCP-990. Jakýkoliv zaměstnanec, který má návrh na kontejnment SCP-990, se může hlásit u Dr. ██████████. Všechny nápady jsou vítány, nehledě na to, kdo je navrhne.

Popis: SCP-990 je obecně člověk mužského pohlaví oblečený v pracovním obleku z doby studené války, který se zobrazuje Nadačnímu personálu ve snech. Doposud nikdo ze zaměstnanců Nadace nepotkal SCP-990 ve skutečném světě; pokud odpovídá skutečné lidké bytosti, musí být nalezeno. Neexistují žádná hlášení o zjevení SCP-990 někomu mimo Nadaci.

SCP-990 se zjevuje Nadačnímu personálu od [DATA VYMAZÁNA]. Existence SCP-990 byla objevena, když několik Agentů diskutovalo o snech, kde se setkávali se stejným jednotlivcem. Mnoho dalších agentů nahlásilo sny o jedinci odpovídajícím popisu SCP-990. Fenomén nedostal oficiální klasifikaci SCP, dokud nedošlo k Události 990-07.

Záznam Události 990-07:

Agent ██████ se nedostavil do služby včas. Místo toho byl nalezen ve své posteli, kde spal. Subjekt spal zhruba po osmnáct (18) hodin a všechny předešlé pokusy probudit jej byly neúspěšné. Subjekt byl převezen na ošetřovnu.
Po více než 40 hodinách spánku se subjekt vzbudil velmi rozrušený. Subjekt údajně běžel skrz zařízení a hlasitě křičel "konec světa". I poté, co mu byla podána silná sedativa setrvávali jeho tělní funkce v nebezpečně zrychleném stavu: zvýšený tep, vysoký krevní tlak, atd.
Subjekt popsal muže, odpovídajícího vzhledu SCP-990. Podle zprávy Dr. ██████████ popsal Agent detailně sérii událostí, které povedou k odpálení nukleárních hlavic do střední Evropy a východní Asie, a nakonec k vyhlazení 98% lidské rasy a totálnímu kolapsu lidské společnosti. Agent tvrdil, že tyto informace mu poskytl SCP-990, zatímco byl uvězněn ve snu.
Mobilní Úderná Jednotka ██-█ byla vyslána, aby eliminovala okamžitou hrozbu, jež by spustila řetězec událostí. MTF ██-█ byla úspěšná a krize byla zažehnána. Agent ██████, však nepřežil svůj úděl a zemřel na šok.

Od Události 990-07 se SCP-990 ukázal mnoha dalším Nadačním zaměstnancům a podobně jim vyhrožoval. Doposud se neudála žádná událost velikosti Události 990-07; avšak SCP-990 bylo úspěšné při předvídání smrtí Doktorů ████, ██████, a ████, spolu se zničením Pozorovací Stanice Epsilon-38 a [DATA VYMAZÁNA]. Jakákoliv výhrůžka od SCP-990 by měla být nahlášena Nadačním autoritám, nehledě na vážnost.

Nadační personál smí volně konverzovat s SCP-990, pokud se jim objeví a jsou povzbuzováni, aby zkoušeli od subjektu získat informace. Dodatečně, Dr. ██████████ prohlásil, že kdokoliv, komu se podaří určit zda má SCP-990 tělo ve skutečném světě, bude štědře odměněn.

Dokument 990-02:
Následuje rozhovor mezi Dr. ██████████ a SCP-990. I přesto, že rozhovor nebyl zaznamenán, dokud se Dr. ██████████ nevzbudil, jeho paměť byla vždy velmi přesná a spolehlivá.

Dr. ██████████: Uveďte své jméno.

SCP-990: Snažíte se snad o rozhovor?

Dr. ██████████: Ano. Tedy pokud to nevadí.

SCP-990: Jasně, jsem hračička.

Dr. ██████████: Prosím uveďte své jméno.

SCP-990: Co třeba Tony?

Dr. ██████████: Tony? Vaše jméno je Tony?

SCP-990: Věřím, že člověk má právo být oslovován jak chce.

Dr. ██████████: Dobrá tedy, jste Tony.

SCP-990: Vlastně jsem si to právě rozmyslel. Co takhle Richard?

Dr. ██████████: Klidně.

SCP-990: Tak tedy Richard. Jaká je další otázka?

Dr. ██████████: Proč vyhrožujete Nadačnímu personálu?

SCP-990: Vyhrožuji? Kdo tady vyhrožuje?

Dr. ██████████: Předpověděl jste mnoho nešťastných událostí spojených s Nadací, včetně konce světa.

SCP-990: A ublížilo to někomu někdy?

Dr. ██████████: Zavraždil jste Agenta ██████.

SCP-990: [po dlouhé pauze] Doktore, myslím, že o mě smýšlíte špatně.

Dr. ██████████: Jak to?

SCP-990: Já tu nejsem ten zlý.

Dr. ██████████: Nevěděl jsem, že je tu někdo "ten zlý".

SCP-990: Ale ano, je.

Dr. ██████████: Kdo?

SCP-990: [další dlouhá pauza] SCP-██████████.

Dr. ██████████: Není žádné SCP s takovým označením a ještě dlouho nebude.

SCP-990: Ale jistěže ne. Ještě se ani nenarodila, natož aby byla klasifikovaná vaší Nadací.

Dr. ██████████: To je další předpověď?

SCP-990: To vás má probudit.

V tuto chvíli byl Dr. ██████████ vzbuzen svým budíkem a přepsal rozhovor.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License