SCP-852
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-852

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-852 je v současné době umístěno v podzemním hangáru v Oblasti-██. Artefakt nesmí opustit uzavřený prostor bez souhlasu O5. Testování komponentu vyžaduje dohled osoby s prověrkou úrovně 4 a přítomnost jednoho člena Mobilní Úderné Jednotky Sigma-6.

Popis: SCP-852 je vozidlo z oceli a mosazi, silně připomínající batyskaf, s pozlaceným mosazným nápisem Wings of Daedalus na spodní části trupu. Vozidlo má délku 21.3 metru, šířku 4.1 metru a ponor celkem 7.3 metru. Na horní části trupu artefaktu je připevněno dvanáct "stěžňů" o délce 9.6 metru, rozmístěných ve dvou pravidelných šestiúhelníkových obrazcích na horní a spodní části horní části trupu. Každý stěžeň má na konci zařízení, které promítá "bublinu", jež deformuje prostor kolem něj způsobem, který neodpovídá současným teoriím o časoprostoru. V současné době jsou zařízení ke stožárům vakuově přivařena, což ztěžuje jejich demontáž pro účely studia.

Spodní část trupu vozidla má tvar koule o průměru 3.8 metru a je zřejmě určena pro podporu života. Spodní trup má zatavené křemenné okno pro pozorování, ovládací panel s robustním křeslem, přechodovou komoru na pravoboku a úložné prostory podél zádi s různými nástroji a zásobami. Energii a kyslík zajišťovaly rezervy v horní části, k pohlcování oxidu uhličitého ve ventilačním systému se používalo pálené vápno. Řídicí deska a skladovací prostory byly rovněž zasaženy vakuovým svařováním, ale daly se opravit.

SCP-852-2 je mumifikovaný muž kavkazského původu v přetlakovém obleku primitivní výroby, který se podobá potápěčské přilbě a obleku, ale je vybaven přídavnou vzduchovou nádrží a ventilací pro odvod přebytečného oxidu uhličitého. Oblek má v batohu hadice pro přívod vzduchu a energie, které se shodují s hadicemi připojenými k SCP-852 pomocí přechodové komory. Spojovací hadice byly odříznuty 12.46 metru od batohu obleku, přičemž odříznutá oblast měla zrcadlový vzhled. Samotný skafandr má dva otvory s podobnou úpravou, jakou má přeříznutá hadice. Třetí otvor se nachází ve vzduchové nádrži.

Dodatek: SCP-852 se původně nacházelo na Mare Imbrium přibližně sedm kilometrů od měsíční základny. Teleskopické pozorování oblasti pomocí satelitu ukázalo anomální útvar a Úderná Jednotka Sigma-6 se vydala na průzkum. Úderná Jednotka nalezla SCP-852 s vybitými bateriemi a přechodovou komorou otevřenou do vesmíru, ale jinak nepoškozenou. Stopy z přechodové komory vedly k poloze SCP-852-2, přibližně sedmdesát metrů od přechodové komory.

Analýza místa činu ukázala, že SCP-852-2 se setkalo s neznámými nepřáteli, kteří nejprve přerušili hadice obleku a poté na útěku střelili SCP-852-2 do zad, čímž mu prorazili oblek a usmrtili ho buď úrazem, nebo udušením. Zatímco stopy po SCP-852-2 jsou dobře patrné, po útočnících nejsou žádné stopy ani jiné důkazy.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License