SCP-7026
hodnocení: +2+x
blank.png
scp-shoe-image

SCP-7026-2

Objekt #: SCP-7026

Třída objektu: Safe

Speciální zadržovací procedury: SCP-7026-1 a SCP 7026-2 jsou uloženy odděleně ve skleněných nádobách o rozměrech 35 x 14 x 14 cm. Každá vitrína je uložena v separátní skladní skříni v Oblasti-64. Je zakázán kontakt s jednou i s druhou variantou.

Popis: SCP-7026 je pár hnědých kožených bot o délce 28,5 cm a o šířce 9 cm. Značka ani velikost nejsou na botách uvedeny. SCP-7026-1 je levá bota a SCP-2 je pravá bota. Kromě zrcadlového převrácení jsou od sebe neodlišitelné. Obě boty mají stejné anomální vlastnosti.

V klidu ani po obutí nejeví žádná z variant známky anomálních či negativních vlastností. Když se ale některá začne pohybovat rychlostí přesahující 22,5 km/h, pokračuje v pohybu stejnou rychlostí dokud nezasáhne nějaký objekt, přičemž je stále ovlivněna gravitací, ale ignoruje odpor vzduchu. Náraz při rychlosti nad 22,5 km/h do nelidského objektu (rostliny nebo živočicha s výjimkou lidí) nevyústí v nic neobvyklého. Náraz do člověka (dále jen subjekt) ale vede k přilnutí SCP-7026 k tělu subjektu. Nehledě na použitou sílu není oddělení SCP-7026 a subjektu možné. Ihned po přilnutí boty pocítí subjekt palčivou bolest.

Deset sekund po přilnutí začne SCP-7026 tavit oblečení, kůži, tkáň i kosti. Tímto způsobem se dostane až do hrudní dutiny subjektu. Navzdory veškerému poškození zásadních orgánů subjekt nikdy nezemře, nicméně pociťuje neúnosnou bolest. Jakmile SCP-7026 dosáhne středu těla subjektu, tavení tkání se zastaví a buněčná produkce v těle subjektu se zvýší o 200 %, až dokud se bota neuzavře uvnitř těla. Následně začne bota zvětšovat svou velikost o 20 % každou minutu. Růst nezastaví do chvíle, kdy velikost boty způsobí explozi subjektu. Po ruptuře se SCP-7026 vrátí na původní velikost.

Pokusy o odstranění SCP-7026 chirurgickými prostředky poté, co začalo růst, vedly k pozastavení růstu následovanému třemi elektrickými impulzy vyslanými napříč tělem. Jednotlivé impulzy přichází vždy po třech sekundách a vedou k opětovnému zvýšení buněčné produkce subjektu, která zaceluje řezy prováděné chirurgy. Po uzdravení subjektu začne bota znova růst až do exploze.

Záznam o Objevení: SCP-7026 se poprvé objevilo na tiskové konferenci v Bagdádu, kde Irácký novinář Muntazer al-Zaidi hodil SCP-7026-1 i SCP-7026-2 na Dr. Jacka Brighta, který právě pobýval v těle prezidenta Spojených států George W. Bushe. Přítomen byl také premiér Iráku Nouri al-Maliki. Dr. Bright se vyhnul oběma útokům a Muntazar al-Zaidi byl sražen k zemi ochrankou Nauriho al-Malikiho a zadržen.

Brzy po incidentu převzala Nadace al-Zaidiho do vazby kvůli výslechu. Bylo třeba zjistit, jakou měl k činu motivaci a zda byl součástí některé Zájmové Skupiny, která by měla za cíl ublížit zaměstnanci Nadace. Výslech odhalil informace o SCP-7026.

Dodatek-B: Následuje rozhovor s panem al-Zaidim vedený Dr. Lotnerem. Rozhovor proběhl v arabštině a zápis byl přeložen.

7026-IL-01

Tazatel: Dr. Elrad Lotner
Dotazovaný: Muntazar al-Zaidi
Datum: 16. 12. 2008

Lotner: Dobrý den, Muntazare al-Zaidi. Mám na vás několik otázek a budu rád, když na ně odpovíte.

al-Zaidi: Jak dlouho to potrvá? Nechci tady být zavřenej navěky.

Lotner: Nebude to dlouho a pokud mi odpovíte, nebudete ani zavřený.

al-Zaidi se odmlčí.

al-Zaidi: To by šlo.

Lotner: Perfektní. Pro začátek - víte kdo jsme? Myslím tím tuto nadaci.

al-Zaidi: Ne.

Lotner: Víte o nějaké organizaci, která stejně jako my má zvláštní a neobvyklé bytosti, entity nebo předměty?

al-Zaidi se zamyslí

al-Zaidi: Nemyslím si.

Lotner: Ne? Ani Globální Okultní Koalice? Povstání Chaosu? Marshall, Carter a Dark s. r. o.? Hadova Ruka?

al-Zaidi: Počkat, ta třetí. Marshall, Carter a Dark. O těch jsem slyšel.

Lotner: Ano?

al-Zaidi: Jo, ti mi prodali ty boty.

Lotner: Prodali boty?

al-Zaidi: Ano.

Lotner: Proč by vám Marshall, Carter a Dark, s. r. o., prodávali boty?

al-Zaidi: Protože to nejsou obyčejný boty. Nechají člověka vybuchnout, sakra.

Lotner: Nechají člověka vybuchnout? Jak to?

al-Zaidi: Jo, když je po někom hodíte, ta bota se k němu přilepí, zanoří se do něj, začne se zvětšovat až ho donutí vybuchnout.

Lotner:

Lotner si svižně dělá zápisky

Lotner: Kdy jste k těm botám přišel?

al-Zaidi: To už je dýl. Asi tak rok nebo dva. Čekal jsem na správný okamžik.

Lotner: Co ještě víte o těch botách?

al-Zaidi: Ta žena, co mi je prodala, řekla, že když se rychle hýbou, jsou fakt nebezpečný. Když v nich běžíš správnou rychlostí, tak tě zabijou. I když v nich jedeš autem správnou rychlostí, tak tě zabijou.

Lotner: Řekla vám ta žena kdo je vyrobil?

al-Zaidi: Asi jo, ale to si nepamatuju. Nejspíš nějaký teroristický organizace. Říkala, že je vyrobili s účelem zabíjet lidi. Neodhalí je detektory kovu a tak, takže se dají lehce protáhnout do jakékoliv vládní budovy, letadla, nebo kamkoliv chceš a můžeš zabít koho chceš. Jsem novinář. Viděl jsem zvěrstva páchaný na našich lidech. George Bush je mozek všech těch zločinů. Cítil jsem, že mu musím udělat to, co dělal on spoustě jiných.

Lotner si dál zapisuje, pak se zamyslí.

al-Zaidi: Je to všechno, co ode mě chcete?

Lotner se pozastaví než promluví.

Lotner: Ano, to by mělo být vše.

[Konec záznamu]

Po rozhovoru byla al-Zaidimu podána amnestika Třídy-C pro vymazání vzpomínek na tento rozhovor i na SCP-7026 a na společnost Marshall, Carter a Dark, s. r. o. Další testy SCP-7026 potvrdily, co al-Zaidi v rozhovoru uvedl.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License