SCP-6898

hodnocení: +1+x
blank.png
Objekt#: 6898
Úroveň4
Zadržovací Třída:
ezoterická
Sekundární Třída:
safe
Třída Narušení:
ekhi
Třída Ohrožení:
podezřelé

uJmZ1P0.jpg

Agent Kim Toàn uvnitř obrovské části SCP-6898-2.


Přidělená Oblast Ředitel Oblasti Hlava Výzkumu Přidělená Úderná Jednotka
Site-292 Dir. Ngô Giang Dr. Quang Nhật STF-TRITON-55

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-6898-1 je uloženo v hermeticky uložené komoře v Oddělení Archivů a Revizí v Oblasti-292. Členové výzkumného týmu SCP-6898, také i vybraní zaměstnanci Třídy A, mají přístup k SCP-6898-1 na uvážení Ředitele HMCL ve službě. Je nutná znalost SCP-6898-1 pro interakci s SCP-6898-2.

Úsilí o zadržení SCP-6898-2 stále pokračuje. Velké populace SCP-6898-2 jsou monitorovány satelitním zařízením a rutinně zkoumáni Nadačním Oddělením na změnách velikosti. Kvůli nejasné ekologické roli SCP-6898-2 ve spojení s jemnou povahou vodního prostředí byly standardní protokoly o zadržení/neutralizaci odepřeny. Vymýšlejí se pohotovostní plány pro případ nekontrolovatelného růstu populace nebo širokého povědomí veřejnosti o SCP-6898-2.

Popis: SCP-6898 označuje anomální korelaci mezi kolekcí Vietnamských dřevěných maleb (SCP-6898-1) a druhy antimemetických vodních organismů původem z jihokorejského moře (SCP-6898-2). Popis obou anomálií jsou níže.

aEo6LGE.jpeg

Část SCP-6898-1. Popisek lze přeložit jako "Krysy, jež nesou světlo."

SCP-6898-1 je kolekce dvanácti Đông Hồ lidových maleb vyřezaných ve dřevě, tradiční Vietnamské umění, datované kolem 15. a 16. století. SCP-6898-1 zobrazuje různé výjevy ze života starověkých Vietnamců obsahující různé kulturně významné náměty. Antropomorfní stvoření jako třeba žáby, hlodavci, slepice a kanci jsou běžní stejně jako vazby na běžné lidové alegorie a mýtické postavy. Dva obrazy ukazují čtení, psaní a další civilní aktivity. Čtyři vyobrazují slavnosti včetně běhání, wrestlingu a tanci. Pět vyobrazuje mořské aktivity včetně plachtění a rybaření. Poslední a zároveň ten největší vyobrazuje vodní organismus představující červeno-zlatého kapra.

Na okrajích každé instance je krátký popis obsahu obrazu a jeho komentář napsán ve starověké formě chữ Nôm. Ačkoli časem zvětraly, většina popisů už je plně přeloženo. Příklady zahrnují fráze jako "Dlouhý tanec", "Říční rybolov" a "Učení". Text na posledním obrazu bylo zatím částečně přeloženo jako "Hodně štěstí" protože hodně částí skriptu se neshodují se standartním chữ Nôm slovníkem.

SCP-6898-2 jsou anomální druhy vodních organismů nalezeny výhradně ve vzdálených vodách v jihokorejském moři. Xenobiologické studie odhalily že instance SCP-6898-2 sdílí genetické i behaviorální podobnosti některým druhům kaprů (Cyprinus carpio), s několika klíčovými rozdíly:

  • SCP-6898-2 se nacházejí hlavně ve slaných vodách, což je pro většinu neanomálních kaprů neobvyklé.
  • SCP-6898-2 nemá šupiny, místo toho má pevnou kůži. Instance SCP-6898-2 nepřetržitě vylučují viskózní látku podobnou hlenu z pórů podél jejich těla, což umožňuje pohyb vodou téměř bez tření.
  • SCP-6898-2 je neviditelný všem organismům, které neznají detailní znalost SCP-6898-1. SCP-6898-2 také nemá žádné predátory a je virtuálně neovlivněn lidskou akvakulturou. Populace SCP-6898-2 se odhaduje na miliardové číslo.

Po shlédnutí a pochopení SCP-6898-1 je jedinec "naočkován" proti antimemetickým schopnostem SCP-6898-2. Předpokládá se, že SCP-6898-1 a SCP-6898-2 ztělesňují mimořádně vzácný fenomén známý memetikům jako „psionická blízkost“, termín popisující neobvyklé memetické vztahy mezi dvěma zdánlivě nesouvisejícími složkami. Jestli byl tento vztah vytvořen přírodně či rituálně je v tento moment neznámo.

Dodatek 6898.1: Objevení

Objevení a klasifikace SCP-6898 se dělo několik let; časová osa těchto momentů jsou zaznamenána níže.

SCP-6898-1 bylo poprvé identifikováno jako část kolekce dřevořezeb v Národním Muzeu Umění v Hanoi, Vietnam, civilním výzkumným týmem na začátku roku 2010. Podle kurátorů muzea byla kolekce nalezena ve vzdálené rybářské vesnici v jižním Vietnamu, která před několika desetiletími dobrovolně poskytla obrazy do úschovy muzeu. Vesnice údajně vlastnila SCP-6898-1 přes několik stovek let, věřící že to přinese štěstí a prosperitu vesnickému rybolovu.

Poslední změny klimatu a počasí donutila vesnici se vzdát SCP-6898-1 ze strachu jeho zničení. Pokusy o identifikaci a lokalizaci vesnice byla pro výzkumný tým neúspěšné.

U konce roku 2015 se policie ve Vietnamu ve městě Hai Phong pokusily zadržet některé členy té samé skupiny po té co zjistili že používají neregistrované rybářské plavidlo v zakázané zóně. Po několika minutách nastupování na plavidlo strážníky popadlo silné zmatení, desorientace, nevolnost a další symptomy neúmyslné antimemetického ozáření. Po vrácení do Hai Phongu byli symptomy zaznamenány Nadačními léčebnými rostlinami a postižení jedinci byli transportování do blízké Oblasti-292 na intenzivní péči.

Nadační reakční tým byl vyslán na průzkum plavidla, rychle identifikovali silné antimemetické účinky. Plavidlo i její skupina byla uzavřena do Oblasti-292 do karantény. Při výslechu jeden ze zadržených popsal SCP-6898-1 jako hlavní část výzkumu. Nadační personál vyžadoval hlubší průzkum. SCP-6898-1 bylo nalezeno chvíli poté a bylo přesunuto na Oblast-292.

Zatímco SCP-6898-1 nemělo žádné anomální vlastnosti, jeho význam byl zjištěn poté co si výzkumníci všimli nevysvětlitelné přítomnosti několika tun ryb na plavidle v karanténě.

Od doby oficiální klasifikace byl SCP-6898 fascinujícím subjektem memetiky, biologie a ekologie. Průzkum chování SCP-6898-2 a jeho cyklus života přineslo nejednoznačné výsledky — jeho krátký reprodukční cyklus spojený s jeho fyzikálními a memetickými vlastnostmi by měl vést k nekontrolovanému růstu populace, čímž se SCP-6898-2 stává hrozbou třídy Amida pro vodní ekologii a biologickou rozmanitost Země. I přes to populace SCP-6898-2 zůstala relativně stabilní přes dvě desetiletí Nadačním sledování. Vyžadován hlubší výzkum.

Dodatek 6898.2: Záznam o Incidentu

11.11.2030 Nadační Ponorka na Vodní Výzkum VANTAGE (ID:IO99k) narazila na neidentifikovanou nepřátelskou entitu při provádění výzkumu hlubin SCP-6898-2. Tyto data byly automaticky přeposlány na úložní servery Neptune.aic v Oblasti-292.

<Čas:1330>
<Hloubka:44m>
<Sub/ID:VANTAGE/IO99k>


<Začátek záznamu>
<Výkaz: Přibližování se k biomase SCP-6898-2…>
<Výkaz: Skenování zahájeno…>
<Výkaz: Biomasa ve vizuální vzdálenosti. Pokračuji v monitorování…>
<Výkaz: Skenování kompletní. Bio-identita sedí. Čekám na potvrzení…>
<Výkaz: Přítomnost SCP-6898-2 potvrzena Operátorem. Blížím se…>
<Výkaz: Vysunuto zadní rameno. Sbírání vzorky tkáně SCP-6898-2…>
<Výkaz: Biomaso SCP-6898-2 opouští vizuální vzdálenost…>
<Výkaz: VAROVÁNÍ. Upozornění senzoru přiblížení. Chyba: Neidentifikovaná bio-identita (žádná podobnost detekována)…>
<Výkaz: CAM-03 spuštěná Operátorem…>
<Výkaz: VAROVÁNÍ Upozornění senzoru přiblížení. Hrozí náraz…>
<Výkaz: Detekován náraz. Spouštím diagnostiku poškození…>
<Výkaz: Kabina poškozena. Spouštím protokol uzamčení…>
<Výkaz: Čekám na instrukce…>
<Výkaz: Spuštěn obranný protokol Operátorem. Spuštěn hydraulický tlumič…>
<Výkaz: Zahajuji skenování. Vyčkejte…>
<Výkaz: Detekován pohyb po pravoboku. Přibližná vzdálenost 15m…>
<Výkaz: Aktivován pravý hydraulický tlumič…>
<Výkaz: Zahajuji skenování. Vyčkejte…>
<Výkaz: Nebyl detekován žádný pohyb…>
<Výkaz: Spuštěn nouzový maják. Čekám na reakci…>
<Výkaz: Signál přijat (Sub/ID:VALOR/IO55a)…>
<Výkaz: Na cestě k Sub:VALOR. Balení relevantních dat…>
<Konec záznamu>

Pozdější kontrola ponorky v Oblasti-292 odhalila řadu několika vroubkovaných řezů trupu. Díky zvýšeným investicím do Nadačních výzkumného vybavení nebylo poškození dostatečně velké aby poškodila elektroniku ponorky či způsobila zranění lidskému Operátorovi.

Řezy se povrchně podobaly kombinaci kousnutí druhů Cephalopod a Selachii, ačkoli velikost a vzdálenost mezi jednotlivými řezy neodpovídají žádnému známému druhu. Neptune.aic nebyl schopen zaznamenat video evidenci této entity a operátor ponorky tvrdí že entitu nikdy neviděl i přes ty všechny varování všech detektorů.

Kontrola záběrů incidentu a částí poškozeného trupu memetiky z Oblasti-292 odhalilo malou ale detekovatelnou zbylou část antimemetické přítomnosti poblíž instance SCP-6898-2. I když je to pravděpodobně produkt okolní memetického zasahování, příčina je pravděpodobně anomální.

kvůli dalším incidentům zahrnujících nevysvětlitelné poškození nebo zničení plavidel v posledních letech byla zorganizována Speciální Úderná Jednotka TRITON-55, divize Mobilní Úderná Jednotka γ-6 specializující se na protimemetickou taktiku, aby monitorovala vodní prostředí na přítomnost dalších antimemetik a formy života nedetekovatelné současnými sledovacími technologiemi.

Existence nepostřehnutelné anomální ekologie v hydrosféře Země nemůže být vyloučeno.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License