SCP-6844
hodnocení: +1+x
blank.png

Od 3. března 2001 je tento dokument zastaralý.

Objekt #: SCP-6844

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: Všechny veřejně přístupné místa ovlivněné SCP-6844 budou uzavřeny pod scenáriem 43.1 Nadační průzkumníci webu budou nadále sledovat populární média a sociální sítě. Pokud se objeví zmínka o událostech ohledně SCP-6844 tak musí být smazána a každý jednotlivec, který si informaci zobrazil bude amnestikován podle standartního protokolu.

Kvůli neustále se rozšiřujicím růstu SCP-6844 se personál Nadace rozhodl nemít žádné zadržovací procedury, protože by na anomálii nefungovali. Metody budoucích zadržovacích procedur jsou nejvyšší prioritou výzkumu.

Popis: SCP-6844 je anomální fenomén, který se jeví použe v kruhovité2 oblasti ve Felli, Řecko ve které není možné spalovat ani přenášet teplo pokud se jedná o přípravu jídla. SCP-6844 se projevuje jako chemické spalování, které je nemožné dosáhnout a jakákoliv forma zapalovacího zařízení nelze spustit. Jiné způsoby generování tepla jako například ohřívače, pece nebo kůlmy na vlasy budou stále fungovat, dokud se nepoužijí na přípravu jídla, poté nevysvětlitelně selžou.

Byla nalezena rozlišná spojení mezi SCP-6844 a Noosférou.3 Tento vztah později odhalil, že SCP-6844 byl výsledek archeologických artefaktů, které popisují příběh o ohni, který dal Prometheus lidem, který byl později vrácen zpátky řeckým bohům za odpuštění jeho zločinů.

Záznam o objevení: SCP-6844 bylo objeveno 12. června roku 2000 ve Felli po nahlášení nemožnosti založit oheň. Následné rozhovory a vyšetřování odhalily, že před SCP-6844 bylo odhaleno několik artefaktů a překlad odhalil nové zjištění řecké mytologie. Kvůli povaze SCP-6844 a velikosti Felli bylo rozhodnuto, že nejefektivnější řešení bude evakuovat všechny obyvatele pod scenáriem 32.4

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License