SCP-6556
hodnocení: +2+x
blank.png


1/6556 ÚROVEŇ 1/6556
PODLÉHÁ UTAJENÍ
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
Objekt # SCP-6556
Safe

dinovlog.jpg

Snímek obrazovky úvodní animace videa SCP-6556.

Speciální Zadržovací Procedury: Nadační webcrawlery zavedly DNS protokol, který přesměruje kohokoliv, kdo se pokouší dostat ke kanálu, či sbírce videí SCP-6556. V případě jakékoliv budoucí aktivity kanálu se objeví upozornění.

Popis: SCP-6556 je kanál na online platformě ke sdílení videí YouTube, s názvem "TheLifeOfRex". Videa nahraná na tomto kanálu vykazují celou řadu anomálních vlastností, především prezentaci živých anatomicky korektních dinosaurů natočených zdánlivě v době druhohor.

Kanál aktuálně obsahuje 37 nahraných videí, přičemž všechny se týkají mladého tyrannosaura rexe a mají podobu "video blogů". Obsah těchto videí je z větší části naprosto anachronistický.

U SCP-6556 se objevuje celá řada technických nesrovnalostí jak u dat nahrání videí, tak u celkových metadat všech nahrávek, jež indikují, že byly nahrány přibližně před 66 miliony lety — přesože platforma YouTube vznikla roku 2005 a Internet, ani kamery, neexistovaly až do 20. století. Sekce "Informace" u kanálu je prázdná. Veškerá videa byla nahrána s názvem začínajícím slovy "Dino Vlog" a následně řadovým číslem nahraného videa s přehnaným popisem obsahu:

Pozorovatelé videí nahraných na tomto kanálu, nebo ti, jež se o tomto kanálu dozvědí, nijak neodmítají anachronistickou povahu anomálie a věří, že se jedná o historicky přesnou reprezentaci života v druhohorách. Osoby, které prošly kognitohazardním tréninkem, nebo mají přirozeně vysokou odolnost1, nejsou tímto efektem ovlivněny.

Dodatek 1:

Předmluva: Následuje nahrávka z aplikace Zoom získaná z konference oganizátorů NAPC jako součást původního vyšetřování incidentu. Byly zahrnuty pouze záběry relevantní k vyšetřování SCP-6556.


Dr. Malcom: Dobrá! Děkujeme Dr. Shortovi za jeho fascinující pohled na limitace Housenkové teorie. Jako další tu máme Dr. Eleanor Grantovou s její interaktivní prezentací ohledně nových objevů toxické flóry ke konci křídového období. Jen mi dejte chvilku… Tak a je to! Teď by vám mělo jít sdílení obrazovky. Máte slovo!

Dr. Grantová: Děkuji vám Gregu. Dnes budu prezentovat nové důkazy, které podkládají mou dřívější práci na teorii o tom, že dopadu meteoru v Chicxulubu mohlo předcházet menší proces vymírání, v jehož důsledku se mohla rozvinout toxická flóra, jež začala decimovat dietu pozdně křídových býložravců.

Dr. Granttová zapíná video na YouTube v kolekci SCP-6556 s názvem "Dino Vlog 22: Málem mě ZABILA kytka!!!!!". Po úvodním snímku se video zapíná na obraz Ty Rexe držícího kameru.

Ty Rex: Zdrrrrravíím všechny Jurské nadšence! Dnes máme další teplý den v lese a ječí mi tu pterodaktylové (Ty Rex zavře oči a začne mávat svou druhou přední končetinou za vydávání hlasitého krákání) tak jsem si řekl, že bude fajn den na procházku!

Záběry se mění na montáž toho, jak Ty Rex prochází zalesněnou oblastí, zatímco v pozadí hraje remix různých dinosauřích zvuků. Cestou se Ty zaměřuje na různou megaflóru v dálce, nebo na menší tvory v podrostu, než se znovu vrací záběr na Ty Rexe stojícího před malou rostlinou s nějakým druhem bobulí. V pozadí záběru je vidět pohoří. Dr. Grantová zastaví video a přiblíží pohoří, než začne mluvit.

Dr. Grantová: Jak můžete vidět zde. Díky srovnání s přibližnými mapami té doby, jsem si celkem jistá, že se jedná o Skalnaté hory, což znamená, že se Rex pohybuje v oblasti přibližně dnešní Kanady. (Dr. Grantová znovu oddálí záběr a zaměří se na rostlinu za Ty Rexem) A zde můžeme vidět jasný příklad ranné krytosemenné rostliny u Ty Rexe. Teď sledujte jak—

Dr. Smith: Dr. Grantová, omlouvám se, ale musím už něco říct. Tohle je směšné.

Dr. Grantová: Omlouvám se?

Dr. Smith: To, co tvrdíte není možné. Vidíte ty listy podobné kapradí? Očividně se jedná o nějaký druh kapraďosemenné rostliny a nic víc. Je to naprosto neškodná rosltina, jež existovala po miliony let před úpadkem. Nevěřím, že by dokázala otrávit cokoliv, jiank bychom viděli úpadek už mnohem dříve. Oceňuji vaše ambice, ale tohle neodpovídá akademickým standardům.

Dr. Harris: Vlastně si myslím, že má Dr. Grantová pravdu, Jime. Nevíme, jak vlastně ranné krytosemenné rosltiny vypadaly, takže teoreticky vzato mohly mít takovéhle listy. Pokud si přečteš pojednání o teoriích kolem-

Dr. Smith: Přesně tak — Teorie! Dokud nebudeme mít ověřitelné důkazy, nebudu ničemu z tohohle věřit.

Dr. Harris: Nepoužívej na nás tuhle logiku. Studuješ ty stejné kameny, co my ostatní!

Dr. Wesslerová: Všem se omlouvám, že do toho skáču, ale ještě než se to více vyeskaluje, myslím si, že bychom se měli podívat na zdroj těchto důkazů.

[Drs. Smith a Harris souhlasně zamumlají.]

Dr. Wesslerová: Název video je očividný clickbait, takže nemůžeme nijak ověřit, že Ty Rex tu rostlinu nijak nepozměnil, aby dosáhl jiné reakce.

Dr. Malcom: To je validní poznámka, Priyanko. Dr. Grantová, jak důvěryhodné je toto video?

Dr. Grantová: Jsou to nedávno objevená videa na YouTube nahraná ke konci Křídy. Dávají nám unikátní pohled na společenské normy druhohor skrze aktivity adolescentního t-rexe.

Dr. Frantz: Omlouvám se, ale je tohle vtip? Myslím, že na to se Dr. Wesslerová ptala… aspoň doufám.

Dr. Grantová: Dobrá otázka! Ano, určitě je možné, že se jedná o pouhý vtip na získání zhlédnutí a tak musíme k těmto důkazům i přistupovat. Ovšem stejně si myslím, že se z nich můžeme mnoho naučit a-

Dr. Frantz: Pro boha živého.

(Dr. Frantz odchází z konferenčního hovoru.)

Dr. Grantová: Vypadá to, že má Dr. Frantz nějaké technické potíže.2 Jsou k tomu ještě nějaké otázky?

Dr. Chan: Eleanor, přestože neoceňuji tvou teorii ohledně role Suciacarpa starrii v menším masovém vymírání, nemohu si pomoci, ale přemáhá mě fakt, že v pozadí jednoho ze záběrů procházky byl jasně vidět brachiosaurus. Před tímto objevem jsme si z fosilních záznamů mysleli, že tyto dva druhy od sebe dělilo 100 milionů let. Tohle je revoluční objev a myslím si, že se ani nedá popsat, co to pro náš obor znamená.

Dr. Grantová: To je fantastická poznámka a když se podíváme na jedno z dalších videí…

Dr. Grantová zapíá video na YouTube v kolekci SCP-6556 s názvem "Dino Vlog 27: Omlouvám se." a začne ho přehrávat od začátku. Nahrávka začíná z ničeho nic pohledem na Ty Rexe v místnosti matně osvětlené nějakou formou ohně mimo obrazovku. Video obsahuje sedm reklam od platformy YouTube, jež byly přehrány v plné délce během prezentace. Tyto reklamy ovšem nebyly zahrnuty v přepisu, kvůli nedostatku spojitosti s anomálií.

Ty Rex: Ahoj všichni. Tohle video jsem původně natáčet nechtěl.

Ty se zarazí, pohlédne k zemi a poté se zhluboka nadechne.

Ty Rex: V mém posledním videu jsem snědl pár parasaurolophých vajec jako vtip a teď už vím, že to bylo špatné. Tyto akce mě nereprezentují. Nepředstavují to, kým jako dinosaurus jsem. A nepreprezentují dopad, který na tuto komunitu mám.

Neznámé: JESTLI CHCETE OBCHODOVAT S PŘES INTERNET S BITCOINY A JINÝMI KRYPTOMĚNAMI, VÍME O MÍSTĚ PŘÍMO PRO VÁS-

Dr. Grantová: Ou, omlouvám se, nedošlo mi že tu budou reklamy. Já to jenom přeskočím…

Ty Rex: V tu chvíli jsem si neuvědomoval, co to způsobí, ale teď už to vím, takže… se omlouvám za to, že jsem nevěděl jaký dopad budou moje akce mít, když jsem je dělal. Kdybych se mohl vrátit a znovu prožít jedení těch parasaurolophých vajec, udělal bych to znovu?

Ty Rex: Ano. Rozhodně. Byla lahodná. Ale učinil bych to s plným chápáním následků svých činů.

Ty Rex: Do budoucna bych si chtěl vzít tuto lekci k srdci, poučit se zní a vyrůst…

Dr. Grantová: Můžete vidět, že Ty Rex rovněž vydává vlogy během své vlastní doby, což nám dává fascinující pohled na svět nejen ze dnů tyrannosaura rexe, ale celé doby dinosaurů! A myslím si-

Dr. Grantová je přerušena Paní Stephenovou, která až doposud na hovoru mlčela.

Paní Stephenová: Konečně. Omlouvám se! Nemohla jsem přijít na to, jak si zapnout mikrofon. To vážně nikdo z vás nevidí ten problém s tím, že je to skutečný dinosaurus mluvící perfektní angličtinou, moderní angličtinou a ještě k tomu s kanadským přízvukem?

Dr. Smith: Ou. Hm.

Paní Stephenová: A že je to na internetu? Internetu, který byl vytvořen 66 milionů let po vymření dinosaurů. Jsem jediná tady, komu to dochází?

Dr. Malcom: No… já… tohle je trochu trapné.

Paní Stephenová: A ten dinosaurus vloguje?!

Dr. Grantová: Všem se omlouvám, zdá se, že jsem něco přehlédla.

Paní Stephenová si povzdychne.

Paní Stephenová: Ne, to je v pořádku, Ellie — všichni jsme poslední dobou ve stresu. Jen jsem si na chvíli myslela, že jsem se zbláznila.

Dr. Grantová: Netuším, jak jsem to zprvu mohla přehlédnout. Tohle kompletně mění všechno — dinosauři vymysleli Internet!

Všichni ostatní členové konference si zapnou mikrofony a začnou entusiasticky souhlasit.

Paní Stephenová: Ale notak!


Doslov: Během desetiminutové přestávky byli nadační agenti upozorněni na událost a amnestika byla všem zůčastněným podána v jejich domovech.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License