SCP-6555


hodnocení: +2+x
blank.png

galaxy.jpg

Fotografie galaxie, kde se XEO 8537-A nachází. Pořízena Tachyonovým Skenerem.

Objekt №: SCP-6555

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Vzhledem k jeho vzdálenosti od nejbližší osídlené kolonie nevyžaduje SCP-6555 zadržení.

Popis: SCP-6555 označuje pozůstatky neidentifikované struktury na vesmírném tělesu XEO 8537-A.1 SCP-6555 bylo objeveno v 26,576 HE, poté co satelity zachytily mírné elektromagnetické výkyvy; ze svého epicentra vysílá konstantní archaické nouzové rádiové frekvence.

Výzkumné sondy vyslány na povrch XEO 8537-A pro pozorování SCP-6555 zatím neposkytly konečné výsledky. Průzkum vně SCP-6555 poskytl následující informace:

  • Konstrukce a konfigurace SCP-6555 napovídají tomu, že byla struktura v jednu dobu semi-modulární. Během průzkumu byla také zaznamenána přítomnost pokřivené oceli a rozbitých syntetických sloučenin blízko severozápadního a východního sektoru, což naznačuje vysoký povrchový náraz.2
  • Uvnitř místnosti 15A umístěné v blízkosti jižní části SCP-6555 bylo sporadicky poskládáno několik obdélníkových předmětů vyrobených z bavlny a vlny, lepidel a ocelových pružin.
  • V struktuře se nacházejí i jiné neidentifikované předměty, jako například kulaté plastové nádoby naplněné vodou v místnosti 06.
  • Ventilace, klimatizace a další primitivní systémy v SCP-6555 ukazují na to, že byl v jednu dobu vnitřek budovy adekvátně udržován a zásobován kyslíkem.
  • V blízkosti centrálního vysílače SCP-6555 byly objeveny různé fragmenty a vazy z vápníku, téměř identické ve složení DNA se starými savčími organismy. Fragmenty byly datovány na alespoň několik tisíc let, což naznačuje nepřirozeně rychlý a potenciálně anomální rozklad.

Dodatek 6555-1: Měsíce po objevení SCP-6555 byli zaměstnanci Nadace schopni přeložit jeho vysílání, což vedlo k následující zprávě:

JSME BLÍŽE K NALEZENÍ JEDNOU UŽ ZTRACENÉHO. CO HNULO PŘÍLIVEM A OTŘÁSLO SVĚTEM NÁS NYNÍ PŘIVEDE ZPĚT. NEZTRÁCEJTE NADĚJI. VŠAK JSME NEBYLI BLÍŽE NALEZENÍ NAŠÍ CESTY ZPĚT DOMŮ.

Analýza dostupných forenzních dat z XEO 8537-A byla neprůkazná. Uvnitř SCP-6555 však bylo nalezeno několik insignií Nadace. Čeká se na další vyšetřování.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License