SCP-5989
hodnocení: +1+x
blank.png


Následující soubor je udržován v souladu se zásadami Bezpečnosti Záznamů a Informací Administrace Neutralizovaných Objektů.

medium.jpg

Obrázek, na kterém PoI-5989 používá SCP-5989 aby zastal pozici protiplísňového inspektora. Fotografie pořízena kamerou na těle bezpečnostní hlídky na zaoceánské jachtě patřící ████ █████.

Objekt #: SCP-5989

Třída Objektu: Keter Neutralizované

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-5989 a PoI-5989 momentálně nejsou zadržena. V rámci aktiv Nadace a Globální Okultní Koalice probíhá společná operace s cílem je obě buďto zadržet nebo neutralizovat. Kvůli infohazardním vlastnostem SCP-5989, jsou bezpečnostní záznamy činů PoI-5989 primárním způsobem, jak dohledat jeho identitu, metody a příští potenciální oběť.

Vzhledem k tomu, že oběti Poi-5989 jsou osoby značné popularity, zahájila Nadace Proceduru Midas. Ta zahrnuje hromadnou produkci mnesticky trénovaných tělesných dvojníků. Pro přizpůsobení Proceduře Midas bylo medikační křídlo Oblasti-1171 Oblasti-128 přestavěno na centrum masového klonování a mnestikálního přeprogramování. U vybraných případů, kdy je oběť PoI-5989 v pokročilém věku, je za přijatelnou alternativu namísto náhrady považována krycí historka o úmrtí v důsledku nemoci související s věkem. V rámci příprav na možné budoucí atentáty Nadace skladuje více kopií od každého z 50 nejpravděpodobnějších budoucích cílů.

Popis: SCP-5989 je objekt, který přepisuje pozorovatelovo vnímání tak, aby pro něj podoba držitele objektu byla odpovídající prostředí, ve kterém je držitel pozorován. Tento efekt přetrvává i na dálkově ovládaných kamerách a na nahraných záznamech. AIC analýza vzorku videa ukazuje, že tato vlastnost je spojena s informacemi, použitými k vytvoření samotného obrazu. Při zapojení více smyslů do vnímání SCP-5989 se tento efekt zvětšuje a vytváří přesvědčivější podobu oprávňující k přístupu do dané oblasti. Opravdová podoba SCP-5989 je nyní neznáma.2

PoI-5989 se podle všeho zdá být člověkem mužského pohlaví a mohl by to být tvůrce SCP-5989. Polapení nebo terminace PoI-5989 je zvýšena na prioritu Úrovně Fialová Černá.

Dodatek 5989.1: Záznam o objevení
SCP-5989 bylo objeveno dne 2028/11/05 když PoI-5989 zavraždil █████ ███████. Usmrcení docílil prostřednictvím výbušné nálože nastražené do ložnice v sídle, které oběť využívala v severní oblasti New York nejčastěji. Následuje záznam chování PoI-5989 jak bylo zaznamenáno na bezpečnostní systém na pozemku.

<Začátek Videa>

//PoI-5989 přijíždí v údržbové dodávce firmy Time Warner Cable k branám sídla. Dohaduje se u vstupního interkomu a několikrát poklepe do místa před svou hrudní kostí. Po jedné minutě a 23 vteřinách se brána otevře a on zajíždí dovnitř. Dodávka zaparkuje před vstupem do domu, ke kterému míří posádka ozbrojených zaměstnanců bezpečnosti.

Kapitán Stráže: Ok, budete muset prokázat nějaké IČ než vás sem budeme moci pustit.

PoI-5989: Ano tady.

PoI-5989 ukáže kapitánovi visačku na krk na jejímž konci nic není.

Kapitán Stráže: Dobrá, to vypadá okej. Stevensi! Zaveď ho k šatníku s modemem.

Strážný po kapitánově pravici pokyne PoI-5989 ke schodům vstupu do budovy a oba zamíří tímto směrem.

Stráž: Jste tady na ten internet? V poslední době byla na mém mobilu wifi trochu pomalá.

PoI-5989: Jo-o. Volali mi kvůli tomu dnes ráno.

Dvojice vyjde po schodech a pokračuje do haly, potom stráž ukáže na dveře a oba zastaví.

Guard: Tady je to.

PoI-5989: Ok, udělám si tu zkoušku signálu. Zabere to tak 5 minut.

Guard: Jasně.

Oba dva vstoupí do místnosti a PoI-5989 se přiblíží k modemu, následně si klekne a sundá si ze zad tašku.

Guard: Pracujete hodně pro zazobaný?

PoI-5989: Jo-o, v servisní frontě jsou vždycky na prvním místě.

PoI-5989 vytáhne několik modemů a zařízení, která vypadají jako nástroje pro diagnostiku signálu a položí je na podlahu. Pak se rozhodne vzít jednu z diagnostických sond a zapíchne ji do povrchu modemu, poté mačká tlačítka po celé délce nástroje.

Guard: Nepotřebujete si to zapojit sem do zařízení?

PoI-5989: Nejdřív zkouším wifi tady. Hele, můžete mi dát trošku prostoru? Podnik mi nedává na jednu zakázku tolik času a mám před sebou dlouhý den.

Guard: To se ví. Stejnak potřebuju na malou.

Strážný z místnosti odejde, PoI-5989 vytáhne laptop a připojí jej k modemu. Během čtyř minuty a 49 vteřin obrazovku zaplní seznam IP adres. Jednu si označí, zkopíruje ji na svůj telefon, zavře a odpojí svůj laptop. PoI-5989 opět vstane a opouští serverovou místnost. Vyčkává v hale dokud se nevrátí strážný.

Guard: Máte hotovo?

PoI-5989: No, s modemem nic není. Problém musí být na straně jednoho z routerů. Který používá pan zákazník nejčastěji?

Guard: Asi ten v ložnici. Pan ███████ s oblibou tweetuje na hajzlu.

PoI-5989: A je typicky jediný kdo tenhle router používá?

Strážný se zasměje.

Guard: Tak to záleží na tom, jestli chystá party. Je rád s holkami. Proč?

PoI-5989: Pokouším se vyměřit zatížení sítě. Vezmete mě k tomu?

Hlídka navede PoI-5989 dolů do haly a oba dva vstupují do pánovy ložnice. Strážce ukáže na objemnou televizi s plochou obrazovkou.

Guard: Router je tady za televizí.

PoI-5989 se přiblíží k televizi a krátce za ní podívá a pak přejde k posteli velikosti California King. Z batohu vyndá ten modem co předtím a vsune jej pod rám postele.

Guard: Nejste tu kvůli routeru?

PoI-5989 z pod postele zamává prázdnou rukou a sevřenou pěstí třikrát zaťuká na podlahu.

PoI-5989: Jsem přesně tam kde potřebuji být. Instaluji zesilovač signálu.

Strážný přikýbne a sleduje, jak PoI-5989 pokračuje ve své práci. PoI-5989 se vynoří z postele po čtyřech minutách a 11 vteřinách.

PoI-5989: Dobrá, to by mělo stačit.

Strážný eskortuje PoI-5989 ven z budovy. PoI-5989 na strážného a jeho nadřízeného kývne, než se vrací do dodávky. Dodávka poté opouští prostor pozemku. V rohu venkovní kamery projíždí dodávka Time Warner Cable směrem o kus dál do sousedství.

Přibližně o 12 hodin později, ve 22:18:52 dne 2028/11/05 zazněla ze sídla exploze. O jednu hodinu a 32 minut později, byla vidět dodávka Time Warner Cable jak odjíždí ze sousedství.

<Konec Videa>

Poznámka: Smrt █████ byla původně považována za ne-anomální teroristický čin, dokud neproběhla vražda další oběti PoI-5989, ████ █████, potopením jeho zaoceánské jachty během přeplouvání Pacifickeho Oceánu. Po zhodnocení na základě 12 nezávislých AIC analýz obou vražedných událostí, Nadace zjistila, že k provedení těchto vražd byly použity infohazardní efekty, a implementovala proto Proceduru Midas.

Dodatek 5989.2: Záznam o Zničení Oblasti-117
Poznámka: Během času před zahájením Procedury Midas, si PoI-5989 našel devět následných obětí, čímž zdvihl svůj celkový počet vražd na 11.

Časové razítko: 2031/01/03 02:21:10

Location: Lékařské Křídlo Oblasti-117, Jižní Dakota, Nová Konfederační Republika Severní Ameriky


<Začátek Videa>

Vedoucí procedury Midas, Dr. Johnson, sleduje pracovní skupiny provádějící synaptickou analýzu 25 klonů držených uvnitř gestačních nádrží, když v tom začnou řvát sirény alarmu. Zahajuje lockdownové procedury pro toto místo, jednotka MTF Nu-7 "Hammer Down" zatím vstoupí do místnosti podle bezpečnostních protokolů Procedury Midas. Dr. Johnson vyrazí navést lékařská družstva k evakuaci uskladněných těl dvojníků do bunkru mimo oblast.

Johnson: Dostaňte je do výtahů!

Velitelka Nu-7 Olga Lensing jde k Dr. Johnsonovi s bezpečnostními detaily, personál Procedury Midas mezitím odpojuje nádrže.

Johnson: Co se tam venku děje?

Lensingová: Blízkostní alarmy na druhém konci zařízení. Podle prvních infračervených skenů je to nejspíš nevypočitatelný rančer s dobytkem. Takových teď běhá po našich pozemcích fůra.

Johnson: Už zas? Nikdy by mně nenapadlo že mi bude scházet Kancelář Krajinné Správy.

Lensingová: Mám tu evakuaci odvolat?

Johnson: Ne, už je to doba a potřebují trochu cviku v nouzových protokolech.

Lensingová: Rozumím.

Kapitánka Lensingová se otočí za sebe na své jednotky.

Lensingová: Martinezi! Vezmi tým echo a podívej se jestli nedokážete ty krávy odehnat. Smithi, zamíříš nahoru a připravíš převoz do bunkru. Vy ostatní děláte hlídky, vysoká ostražitost.

Přítomní členové Nu-7 jednohlasně: Ano pane!

Nu-7 se rozptýlí s výjimkou Lensingové a jejích specialistů, jak pokračuje snaha o odvezení klonů. Dvě hodiny a 27 minut záznamu vymazáno pro zkrácení.

Johnson: Dobrá, všechny kopie jsou ve vlaku připraveny k transportu. Jsou tam ještě nějaké krávy kapitáne?

Lensingová: Ne. Máme to celý čistý.

Velitelka Lensingová si povzdechne a promne svůj pravý bok, poté se posadí.

Johnson: Jste v pořádku? Neměla byste být v aktivní službě ve svém devátém měsíci.

Velitelka Lensingová si místo odpovědi odfrkne.

Lensingová: Povinnost volá, bez ohledu na to jak moc malá Sally kope.

Johnson: Je po svojí mamince?

Lensing: Bohužel.

Oba se smějí dokud se nespustí rádio Kapitánky Lensingové.

Rádio: Veliteli! Vlak právě vykolejil! Jedna z krav těsně vedle kolejí zrovna… odpálila se v momentě kdy jsme kolem ní projížděli! Máme tady v plné míře prolomení vzorků Procedury Midas!

Johnson: COŽE!

Lensing: Ty klony si srovnejte! Poslední co potřebujeme je aby-

Zvuk výbuchu z místa zbylých gestačních nádrží v Oblasti přeruší Velitelku Lensingovou a způsobí v přítomné skupině zmatek. Potrubí s tekutým dusíkem v budově je při tomto roztrženo a zaplavuje místnost mlhavým plynem. Johnson spěchá aby pomohl Lensingové na nohy, je ovšem zasažen jednou kulkou do čela. Velitelka Lensingová se za sebe podívá a vidí člena svého speciálního oddílu jak drží v Johnsonově směru stále ještě kouřící pistoli. Jedinec se podívá dolů na velitelku Lensingovou.

PoI-5989: Kluk nebo holka?

Lensingová: Proč tohle děláš?

PoI-5989 popadne prázdné místo před svou hrudní kostí a ukáže směrem na břicho velitelky Lensingové. Záznam překryje plynný dusík.

PoI-5989: Kvůli ní.

Dvě a půl vteřiny ticha.

Lensingová: Promiň.

Přes opar je vidět záblesk světla doprovázen zvukem dalšího výstřelu, tentokrát vyšel od místa Lensingové.

PoI-5989: Vůbec se (popadá dech) neomlouvej, jsem přesně tam, kde potřebuji být.

Záznam je přerušen druhou explozí.

<Konec Videa>

Poznámka: Následují ukázková sdělení těch, kteří byli přemazáni při čistící operaci po zničení Oblasti-117. Text pochází z místní Facebookové skupiny soustředěné v Okoboju, malém městečku v Jižní Dakotě, nejblíže Oblasti-117.

Datum: 2031/01/04

Sam Denton: Uhh. Hej lidi? Potřebuju poradit. Myslím že Jeff Bezos se právě venku přehrabuje v mojí popelnici.

Carla Montique: Ale prdlajs, Same.

Sam Denton: Ne, vážně. Podívejte se.

[Obrázek odstraněn]

Maria Menendez: LMAO. DO PRDELE!

Sam Denton: Co mám jako dělat? Šel jsem ven a on na mě nesrozumitelně ječel a syčel.

Phillip Williams: Tak můžeš mu nabídnout zavařovačku na vyčurání, jako dali mýmu bratranci v Seattlu.

Carla Montique: Fajn, olmuva je na místě. Alex Gorsky zrovna na mojí zahradě hodil lejno.

Alexa Vanders: Beru tvého Bezose a přihazuji dva nahaté Michaely Bloombergy co se perou o toho psa co šerif včera přejel.

Po opětovném zadržení všech vzorků Midas byl PoI-5989 překlasifikován na hrozbu Úrovně Černá.

Dodatek 5989.3: Záznam o Neutralizaci
Poznámka: Následně poté co přežila zničení Oblasti-117, byla Olga Lensingová povýšena na vedoucí složené operace zneškodnění PoI-5989. Podrobná analýza jeho psychologického profilu vedla k určení pěti kandidátů jako cíl jeho příštího atentátu. Všem pěti byla poskytnuta zvýšené detailní ochrana a také pozorování jejich blízkého okolí 24 hodin denně pomocí satelitního obrazu.

Časová známka: 2031/05/21 14:26:50

Velící Osoby: Velitelka Olga Lensing (SCP Nadace), Velitelka Cynthia Valenski (Globální Okultní Koalice), Senátor Thomas Cotton (NCRNA Vedoucí Divize Oddělení Paranormální Obrany)

Lokace: Letní Společenská Událost za Lidi bez domova, Saint Louis, Missouri, Nová Konfederační Republika Severní Ameriky.

Potencionální Cíl: ████ ███████, Host Setkání


<Video Začiná>

Kapitánka Lensingová na vozíku vyjede k vojínovi GOC, který obsluhuje sledovací stanici v dálkovém monitorujícím zařízení, vzdáleném 80km od události.

Lensingová: Dávejte pozor na pohyby zaměstnanců security kvůli čemukoli, co by připomínalo fyzické zhoršení. Nevíme přesně kdy se tu objeví, ale víme že se z 117 dostal škrábnutý.

Cotton se přiblíží zezadu a poplácá Lensingovou po pravém rameni.

Cotton: Uklidněte se, ani si nejsem jist proč se tomu tolik věnujeme. Ten chlap nevypadá že by zabíjel chudinu.

Valenski: Stále přemýšlíte moc způsobem minulého století, Senátore. Má na tyto cíle silnou fixaci, která se opakovaně ukázala, že nahrazuje jeho ohledy na druhé.

Cotton: (Popotáhne) Nejsem tady abych se ptal proč někdo vraždí a přitom si nemůže dovolit iPhone. Jsem tu abych je uložil 180 čísel pod zem než ohrozí někoho důležitého.

Lensing: Nemůžete zastavit něco, co nejste s to pochopit. Pokud nemáte čím přispět, tak si prostě užijte podívanou. Doufejme, že se u tohoto pleteme.

Valenski: Akce začíná. Máme kolem kongresového centra ustanovený perimetr 3 kilometry. Všechny týmy hlásí že vše v pořádku.

Lensing: Rozumím, zavoljte VIP a dejte vědět, že na to může jít. V záloze máme kinetický bombardovač zacílený na pódium.

Cotton: Počkat, počkat, počkat. Co jste to říkala?

Valenski: Máme tu hrozbu Černé Úrovně, Senátore.

Cotton: ███████ má hodnotu 127 miliard dolarů, velitelé!

Lensing: No, jeho identita ano.

Senátor Cotton tiše zírá na velitelku Lensingovou, která se vrací zpět před monitory se satelitním přenosem. Uběhne jedna hodina a 49 minut při kterých událost pokračuje.

Valenski: Večeře je hotová a kuchaři opouštějí budovu označenými checkpointy. Zdá se, že jejich implantované izotopové signatury fungují skvěle. Přes ochranku neprochází jediný neoznačený zaměstnanec.

████ ███████: Tedy, doufám, že se všichni bavili, ale nezapomeňme na ušlechtilou příčinu, kvůli které jsme se dnes sešli, naše daňové přiznání!

Společenský zástup se začne smát v reakci na hostův žert.

████ ███████: Právě tu necháváme oběhnout tác pro všechny příspěvky na poslední chvíli. Jakýchkoli zbloudilých milionů, které máte k dispozici pro náš všeobecný fond, si velmi ceníme. Jak se to dělává, připijme si na toto úžasné město, které podporujeme naší štědrostí!

████ ███████ pozvedne číši do vzduchu.

████ ███████: Na St. Louise!

Dav jednohlasně: Na St. Louise!

Sklenička se roztříští a následně zazní výstřel. ████ ███████ setrvává stát na pódiu nezraněn a ve stavu zmatení. Zástup zůstává tiše jedna a půl vteřiny než propukne v paniku.

Lensingová: Triangulujte ten zvuk!

Valenski: Přichází z bodu vzdáleného 5,5 kilometru daleko a 1,8 kilometru nad zemí!

Cotton: Co prosím?

Lensing: Dron, Senátore. Jestliže provrtal střechu kongresového centra, tak je nejspíš vybaven puškou s elektromagnetickou kolejnicí.

Cotton: Já o dronech vím dost, Lensingová. Hlasoval jsem o návrzích zákonů právě pro tento hardware. Jak se dostal do našeho vzdušného prostoru?

Valenski: Radar ho pořád registruje jako holuba.

Lensingová: Tady máte svou odpověď.

Velitelka Lensingová se ve svém vozíku otočí o 180 stupňů a křičí na operující osobu obsluhující komunikačním pole.

Lensing: Budovu evakuujte a pošlete dovnitř MTF Phi-89 aby to pročesala kvůli výbušninám!

Cotton: Netrefil se. Opravdu potřebujeme vzbudit ještě větší paniku než v jaké už jsou?

Valenski: Přijímáme vícero tepelných signatur, které směřují na kongresové centrum!

Lensing: Zaměřte se na ně!

Satelitní přenos zaměří na dané místo, zvětší se a ukazuje tak tisíce obyvatel Sv. Louise bez domova. Tento dav běží navzdory varování a palbě od přítomných policejních složek a přibíhá před kongresové centrum. Mecenáši, kteří zařízení opouští vstupními dveřmi jen aby se zastavili při pohledu na zástup žebráků.

Lensingová: Zaměřte ten dav! Hledejte sken fyzického implantátu v pravé noze!

Valenski: Dostávám 229 shod!

Cotton: Tak na co čekáte! Zastavte je!

Lensingová: Nezačnu bombardovat 5000 nevinných lidí!

Cotton: No na tohle nemáte pravomoce.

Senátor Cotton odežene personál od systému kineticky naváděné salvy a změní jeho cílovou lokaci na přibližující se shromáždění. Pravou dlaní stiskne odpalové tlačítko, právě když se na něj Lensingová vymrští z kolečkového křesla.

Valenski: Očekávaný snos 0,15 kilotun letí dolů!

Lensingová: PRÁVĚ. JSTE. ZAVRAŽDIL. PĚT. TISÍC. LIDÍ!

Velitelka Lensingová senátora Cottona otočí tváří k sobě a sevřenou pěstí ho udeří do obličeje mezi každým slovem.

Lensingová se odvalí stranou ze senátora a začne bědovat, senátor popadá dech.

Cotton: A jenom dvacet miliard v hrubých domácích produktech.

Salva zasáhne prostor a přenášející obrazovka je na 0,79 vteřiny bílá. Když se přenos vrátí, je přítomná chudina a prchající dárci rozptýleni po zemi jeden na druhém. Z trosek se vyplazí jediná postava na své jedné zbývající noze.

Vyšplhá ven z kráteru, načež spadne a převalí se tváří nahoru. Satelitní obraz se na něj zaměří, on uchopí prázdný bod ve vzduchu před svojí hrudí. Tento bod políbí a dívá se přímo na kameru. Následuje přepis pomocí technologie odezírání ze rtů.

PoI-5989: Jsem přesně tam kde potřebuji být. A byl jsem tu už 68,000krát. Byl bych tu i na dalších 68 000, kdybych dostal znovu šanci.

<Konec Videa>

Dodatek 5989.4: Zápis Neutralizovaného Objektu

Item #: 5989

Object Class: Neutralized

Special Containment Procedures: Následně po terminaci PoI-5989, veškeré anomální vlastnosti SCP-5989 pominuly. Objekt byl později prohlášen za neutralizovaný.

Popis: SCP-5989 je u zápěstí oddělená ruka pětileté osoby ženského pohlaví. Analýza zbylé tkáně naznačuje, že subjekt zemřel na pokročilejší neléčenou leukémii. Ruka je přivázána k papírmašovému náhrdelníku, který je vyroben z 51 prošlých účtů za lékařskou péči a jedné upomínky na ukončenou léčebnou chemoterapii.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License