SCP-5938

hodnocení: +2+x
blank.png

Objekt #: SCP-5938

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: Abychom předešli spuštění jejich kognitohazardních účinků, skutečná pravda o SCP-5938 zůstane neznámá personálu nadace. Dle výzkumníků je ta nejúčinnější metoda zabránit anomálii její šíření. Aktuálně se zdá, že zůstane pod kontrolou.

Jednotlivci, kteří jsou spojení s výskyty SCP-5938 nebo oběťmi SCP-5938 budou zadrženi na pozorování po dobu 30 dní s podáváním amnestik před tím, než budou propušteni. Kromě toho nesmí být za žádných okolností vystaveni fotografiím, spisům a osobním předmětům možných obětí SCP-5938 za žádných okolností.

Jeden hlídač má povinnost neustále sledovat okolí Oblasti-901, aby se předešlo případným invazím civilistů. Prohlídky komplexu jsou aktuálně zakázány.

Popis: SCP-5938 je označení více anomálních zmizení jednotlivců mezi lety 2004-2012. Blízcí, či přátelé těchto subjektů tvrdí, že je nikdy neviděli.

Věří se, že důvod výskytů SCP-5938 je antimemetický hazard neznámého původu, který v minulosti ovlivnil dokonci nadaci samotnou.

Záznam o objevení: Nadace se o existenci SCP-5938 dozvěděla v březnu roku 2012, když si specialista logistiky z Oblasti-19 v databázi nadace všiml registru ohledně zařízení označeného jako Oblast-901 nacházející se ve Floridě, která se údajně specializovala na zkoumání případů záhadných zmizení civilistů, ačkoli nikdo z výzkumníků z Oblasti-19 včetně Oblastního Direktora, nebyli schopní si vzpomenout nebo rozpoznat existenci Oblasti-901.

Ihned po nalezení byl na místo Oblasti-901 zaslán tým Agentů za pomoci příslušníků MTF Epsilon-11 ("Nine-Tailed Fox") aby Oblast prozkoumali. Do 3. dnů prozkoumávání oblasti tým našel několik dokumentů související se zaměstnanci, kteří pracovali v této oblasti, každopádně, žádné informace o tom, že se tito jednotlivci někdy našli v databázi nadace, jejich existence nebyla možná potvrdit. Každopádně, přepis rozhovoru provedený s jedincem, který byl ovlivněn silou SCP-5938 byl nalezen v počítači ředitele Oblasti-901. Jelikož nebyly zpozorovány žádné memetické účinky při čtení, rozhovor byl uznaný jako bezpečný na to být obsažen v tomto dokumentu.


Dodatek 1: Na příkaz rady O5 je další výzkum Oblasti-901 zakázán na 4. den její objevení, bylo uznáno většiny členů rady O5, že je to moc nebezpečné nejenom pro Nadaci samotnou, ale pro celou lidskou rasu. Každopádně, další výzkum bude zvažován při dalším výskytu SCP-5938. Počet jednotlivců po celém světě, kteří mohou být ovlivněny touto anomálií je neznámý.
Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License