SCP-5721
hodnocení: +3+x
blank.png
Objekt#: 5721
Úroveň3
Zadržovací Třída:
ezoterická
Sekundární Třída:
cernunnos
Třída Narušení:
ekhi
Třída Ohrožení:
nebezpečné

Aktualizované Speciální Zadržovací Procedury: Nadace bude podporovat alternativní internetové chatovací místnosti a další aplikace VoIP, aby odvedla pozornost od SCP-5721. Využívání SCP-5721 je zakázáno všem nadačním zaměstnancům včetně těch pracujících pro krycí společnosti. Vybrané informace o efektu SCP-5721 byly předány spojeneckým zájmovým skupinám, aby mohly rovněž zavést podobná omezení.

V současné chvíli není možné přímo zadržet SCP-5721 nebo SCP-5721-1 kvůli vysokému riziku ztrát na životech. Neutralizační procedury pro SCP-5721 jsou vytvářeny ve spojení s Globální Okultní Koalicí.

Popis: SCP-5721 je kolektivní označení anomálního fenoménu spojeného s populární webovou a mobilní chatovací aplikací Discord, která se specializuje na komunikaci pomocí textových, zvukových a video kanálů. Přestože se zdá, že aplikace ani její uživatelé nejsou anomální, při přezkoumání Podmínek služby SCP-5721 byl objeven následující odstavec.

Dále: Používáním Discordu se tímto vzdáváte veškerých práv na svou duši ve prospěch jakéhokoliv božstva, či boha a zavazujete se k vyznávání bohyně Discordie, dcery Noci a Temnoty. Firma Hammer and Chisel nezodpovídá za smrti způsobené blesky, či božskými tresty od naštvaných božstev, či bohů, způsobené touto smlouvou. Jakékoliv legální změny této klauzule musí být vykonány na dvoře Pluta, pána podsvětí. Firma Hammer and Chisel nezodpovídá za cestovní náklady k Avernu…

Nebyly objeveny žádné antimemetické ani jiné anomální vlastnosti, které by tuto část textu zakrývaly. Většina uživatelů, kteří tuto část četli, ji považovali za vtip, neboť je Discord znamý tím, že používá vtipné načítací obrazovky.

Jakmile uživatelé vytvoří Discord účet a přijmou Podmínky služby, každé použití aplikace z nich vysaje část jejich Elanové Vitální Energie.1 Rychlost tohoto vysávání se liší podle metody, kterou uživatel využívá svůj účet. Výsledky pozorování jsou zapsány níže.

Aktivita Rychlost vysávání EVE v porovnání se psaním textových zpráv
Používání hlasového kanálu. Vyšší.
Zakoupené Nitro. Nižší.
Sledování streamu. Vyšší.
Streamování. Nižší.2
Povýšení na moderátora kanálu. Rychlost se snižuje proporcionálně s velikostí kanálu.3
Smazání účtu. Krátkodobé extrémní zrychlení vedoucí k letargii po několik následujících dní. Přibližně 0,3 procent dříve intenzivních uživatelů utrpí při procesu mozkovou atrofii.
eris

Historické znázornění SCP-5721-1.

SCP-5721-1 je humanoid známý jako Jason Citron, zakladatel firmy Hammer and Chisel. Přestože na první pohled vypadá jako neanomální muž evropského původu, éterické sledování odhalilo, že je SCP-5721-1 emotokinetická entita Třídy-IX4 známá jako Eris5, starořecká bohyně sváru a chaosu.

Podle zpráv od jeho kolegů o náhlé změně osobnosti se předpokládá, že SCP-5721-1 nahradilo skutečného Jasona Citrona někdy na začátku roku 2014. Zprávy z té doby rovněž ukazují, že byla většina zaměstnanců firmy Hammer and Chisel nahrazena a vydání Discordu bylo odloženo o několik měsíců, což Citron odůvodnil potřebou opravit technické problémy.

Dotazovaný: SCP-5721-1

Dotazující: Agentka Moinesová

Předmluva: Dne 20. 2. 2019 se Nadaci podařilo sjednat rozhovor s SCP-5721-1, přičemž agentka byla v přestrojení za pracovníka místních médií.

<Začátek záznamu>

[Moinesová sedí na židli v lobby sídla firmy H&C a předstírá, že čte časopis, zatímco její skrytá kamera zabírá pohled na lobby. Dva zaměstnanci prochází kolem ní a povídají si v neznámém jazyce podobném řečtině.]

[Sekretářka zvedá telefon, přikyvuje a poté jej zavěsí, načež se vydává k Moinesové.]

Sekretářka: Slečno Reynoldsová? Pan Citron vás již očekává. Následujte mě prosím.

[Moinesová se zvedá a následuje sekretářku po chodbě. Na pravé straně je vidět koš plný jablek na stole v prázdné místnosti. Na jedné z tabulí nalevo je něco zapsáno ve starořečtině.]

[Obě ženy doráží do kanceláře na rohu chodby, kde SCP-5721-1 tiše zkoumá rubikovu kostku. Subjekt vstává, aby potřásl rukou agentky, která je dovnitř vpuštěna sekretářkou.]

SCP-5721-1: Reynoldsová, že? Jsem rád, že jste dorazila. Dáte si něco? Možná kombuchu? Slyšel jsem, že to mají mileniálové docela rádi.

Moinesová: Ehm, ano, dala bych si.

SCP-5721-1: Ou.

Moinesová: Nějaký problém?

SCP-5721-1: Ehm, vlastně nemáme žádnou kombuchu. Doufal jsem, že odmítnete.

Moinesová: Ale to nevadí. Začneme s rozhovorem?

SCP-5721-1: Jistě, rovnou k věci- i když, počkejte chvilku. Agáto!

Sekretářka: Ano, pane?

SCP-5721-1: Volala jsi tam, že ano?

Sekretářka: Ano, pane. Potvrdili to.

[SCP-5721-1 si povzdechne.]

SCP-5721-1: Samozřejmě. Díky, Agáto, to bude prozatím všechno.

Moinesová: Je všechno v pořádku?

SCP-5721-1: No, je to trochu trapné, ale po našem hovoru z minulého týdne jsem zavolal vašemu editorovi. Měli jsme pár neshod s médii, znáte to, po celé té věci s videohrami a střílením. Je to hloupost, vždyť my ani hry nevyrabíme! Ale znáte to, musel jsem se ujistit. Váš šéf mi o vás všechno řekl a ujistil mě, že jsem v dobrých rukou.

Moinesová: Pochopitelně je obvyklé, že si někdo ve vaší pozici potřebuje dvakrát ověřit své schůzky. Vlastně jsem se vás chtěla zeptat-

SCP-5721-1: Ale potom jsem si vzpomněl na jeden malý, malinký detail. Četl jsem The Daily Crier. Vlastně ho čtu skoro každý den. A nikdy jsem v něm nečetl o žádné Chelsea Reynoldsové. Ani jednou.

Moinesová: Obvykle se věnuji pouze naší webové stránce. Je s tím nějaký problém? Mohu vám znovu dát číslo na svého editora.

SCP-5721-1: Ach samozřejmě. To jsem si také zprvu myslela. Ale potom mě napadlo, víš ty co, ty jedna překrásná bohyně, měla by ses ujistit. Tak jsem zavolala několika tvým kolegům a ti říkali, že nikdy neslyšeli o nikom s tvým jménem.

Moinesová:

SCP-5721-1: No není to vtipné?

[Moinesová přesouvá ruku k nouzovému tlačítku na svých hodinkách.]

SCP-5721-1: Vždycky říkám, že se nesmí podceňovat pěšáci. Takže pro koho vlastně pracujete? Bushnell? GOC? Nebo se Bellona konečně rozhodla se mnou skončit?

Moinesová: Hádám, že nemá cenu nic zakrývat. Pracuji pro Nadaci.

SCP-5721-1: Ou, Muži v Černém přišli za mnou? Jsem poctěná. Omlouvám se, co pro vás mohu udělat? Předpokládám, že jde o tu malou klauzuli v Podmínkách smlouvy.

[Moinesová zaváhá a ruku dává z tlačítka.]

Moinesová: Vlastně ano. Zdá se, že vysáváte částice EVE z-

SCP-5721-1: Eva? Ta nahatá ženská s hadem?

Moinesová: Částice Elánové Vitální Energie? Je to termín pro životní energii.

SCP-5721-1: Aha, a jak to asi mám vědět? Nemůžete si vymyslet vlastní vědecký termín a čekat, že tomu někdo jiný bude rozumět. Ano, ta klauzule bere uživatelům energii. Zařídili jsme to tak, aby to vysávalo trochu méně od moderátorů a streamerů, aby se udržel přísun uživatelů.

[SCP-5721-1 si vytahuje rukáv a ukazuje kybernetický komponent na své levé ruce.]

SCP-5721-1: Zaplatili jsme skoro všechny naše počáteční úspory Maxwellistům, aby vytvořili tenhle prototyp. Sbírá to veškerou energii, kterou sklidíme, nebo částice Eve, jestli chcete mluvit vědecky. Tohle mi tu energii dodává.

Moinesová: Smím se zeptat proč?

SCP-5721-1: Samozřejmě.

[Obě ženy mlčí.]

SCP-5721-1: Ach jo, s vámi není žádná zábava. Zeptám se vás na otázku. Kolik lidí podle vás dnes uctívá řecké a římské bohy? Kolik lidí se podle vás modlí u našich chrámů, dává nám oběti a vyslovuje naše jména pro štěstí? Zkuste to odhadnout.

Moinesová: Řekla bych že… ne moc. Ale nemáte snad vlastní náboženství? Diskoridanismus?

SCP-5721-1: Ehm, kodeři a sekretářky, nic moc z nich není. Větší bohové jako Poseidon nebo Zeus se drží v pohodě a potrvá to ještě několik tisíc let, než budou muset začít uvažovat o nějakém podpůrném systému. Ale menší bohové jako já, Aristaios nebo Eiréné? My brzy zmizíme. Tak jsem vytvořila tohle.

Moinesová: Chápu. Ale proč Discord? Kvůli jménu, nebo…

SCP-5721-1: No, potřebovala jsem něco webového. Něco, co by nebylo tak nápadné, kdybych, řekněme, někoho zabila a potom chodila v jeho kůži. Hádám, že jsem mohla jít za Arcadií. Ti mají taky technologii, ale u všech bohů, jsou fakt divný. Jsem si celkem jistá, že jedou v satanismu a kokainu-

[Někdo zaklepe na dveře a dovnitř vchází Agáta s tácem a dvěma sklenicemi.]

SCP-5721-1: Děkuji. Hroznová šťáva. Dneska je to možná jenom dětské pití, ale tenkrát jsme nic jiného neměli. Musela se zpracovat rychle, než se z ní stalo víno. Víno bylo sice dobré, ale tisíc let opilosti si nepotřebuju znovu zopakovat.

Moinesová: Ehm, dobrá. Děkuji. Takže…

SCP-5721-1: Takže? Hádám, že po mě pořád ještě něco chcete- ano pravda, ty servery. Chcete, abych je vypnula?

Moinesová: Stačí se zbavit té klauzule, která vám dovoluje sbírat EVE z uživatelů.

SCP-5721-1: Hele, všichni souhlasili s Podmínkami smlouvy. Doslova jsme tam napsali, že se jejich nesmrtelná duše stane majetkem bohyně. Není moje vina, že nikdo nedává pozor.

Moinesová: Nemůžete čekat, že to lidi budou brát vážně. Bohové už nejsou součástí každodenního života.

[SCP-5721-1 pokrčí ramena.]

SCP-5721-1: Zažalujte mě. A hodně štěstí s předběžným opatřením v podsvětí. Případy jsou tam zaseknuté už 500 let. Vy lidi se vážně zlepšujete v zabíjení se navzájem.

Moinesová: Ehm- To je jedno. Zapomeňte na to, jak rozumné, či nerozumné jsou ty podmínky. To nás nezajímá. Tohle není žádost, ale příkaz. Jinak budeme muset přejít na drastičtější metody.

SCP-5721-1: Hmm. Poddej se svému žalu a bodni si propisku do krku.

[Moinesová zůstává sedět a nesahá po propisce. SCP-5721-1 se zdá zmatené.]

Moinesová: Jste emotokinecká entita Třídy-IX. Bylo by hloupé sedět s vámi ve stejné místnosti bez celé řady emočních bloků. Kromě toho, mohu stisknout tlačítko na svých hodinkách a nechat tuhle budovu obklíčit malou armádou, která vás nacpe do obrněného vozidla, a nebo… to můžeme vyřešit po dobrém. Jak to bude?

[SCP-5721-1 se rozesměje a začíná tleskat.]

SCP-5721-1: Bravo, bravo! Nadace dostává své reputaci. Jste obyčejný smrtelník a vyhrožujete personifikaci chaosu pro dobro lidstva. Kdybyste mě sem nepřišla zatknout, asi bych vám dala pusu.

Moinesová: Ehm… díky. Znamená to, že souhlasíte s našimi podmínkami?

SCP-5721-1: Jistě, samozřejmě. Jenom chvilku počkejte, než zabiju všechny uživatele a můžeme vyrazit.

Moinesová: Počkat, co?

SCP-5721-1: 250 milionů účtů, 14 milionů aktivních uživatelů denně. Možná je nechám skočit z nejbližšího mostu. Nebo je nechám zešílet. Jasně, některé asi dostanete, ale myslím, že bychom se mohli dostat aspoň na půl miliardy obětí, než si toho lidé všimnou. Co myslíte? To první je rozhodně kreativnější, ale nebráním se ani možnosti číslo dva, když se to udělá dobře.

Moinesová: …To byste neudělala. Sama jste to řekla, jsou to vaši uctívači. Potřebujete je k přežití.

SCP-5721-1: To je pravda, potřebuji. Ale stejně mě chcete zavřít, tak aspoň budu kopat a křičet.

Moinesová: Chcete se vyhladovět k smrti z pomsty? To je sebevražda.

SCP-5721-1: Zapomínáte s kým mluvíte? Začala jsem jednu z nejkrvavějších válek v historii, protože jsem nebyla pozvaná na svatbu. Jsem ta nejmalichernější osoba na světě. Nemám nejmenší problém vyzabíjet celé kontinenty lidí, pokud jde o mou svobodu. Jděte zpátky za svými nadřízenými. Sdělte jim, co jsem vám řekla, a nikdy se nevracejte. Je to jasné?

Moinesová: ….Chápu. Děkuji vám za váš čas.

SCP-5721-1: Skvělé. Jo a Reynoldsová?

Moinesová: Ano?

SCP-5721-1: Tohle není žádost, ale příkaz.

<Konec záznamu>

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License