SCP-5699


hodnocení: +2+x
blank.png
Objekt#: 5699
Úroveň2
Zadržovací Třída:
ezoterická
Sekundární Třída:
Cernunnos
Třída Narušení:
ekhi
Třída Ohrožení:
podezřelé

MeshesOfTheAfternoon.jpg

Fotografie SCP-5699. Pravděpodobně pořízena za války, přesné datum pořízení není známo

Speciální Zadržovací Procedury: Protože kompletní zadržení SCP-5699 by vyžadovalo masové zadržování ovlivněných jedinců, uzavření hustě osídlených městských částí a aplikaci amnestik Třídy-A v obrovském měřítku, byly pokusy o zadržení SCP-5699 pozastaveny na dobu neurčitou. Zadržovací specialisti přiřazení k SCP-5699 poznamenali, že protože SCP-5699 většinou ovlivňuje osoby prožívající trauma a emoční nestabilitu, je subjekty často vnímáno jako halucinace nebo delirium. Na základě těchto okolností rozhodla Rada O5, že SCP-5699 nevyžaduje aktivní zadržení.

Popis: SCP-5699 je spektrální anomálie třídy-bílá,1 zjevující se jako maskovaná humanoidní postava s zrcadlící skleněnou plochou na místě obličeje.

SCP-5699 se objevuje v blízkosti osob prožívajících závažné emocionální trauma, šance na jeho výskyt se zvyšuje, pokud tato osoba zvažuje, nebo se pokouší o sebevraždu. Poté, co se zjeví u osoby, ji bude SCP-5699 tiše pozorovat po dobu zhruba pěti minut a poté zmizí. Po zmizení SCP-5699 bude na zamlženém zrcadle nebo jiné odrazové ploše v blízkosti subjektu napsána zpráva, která většinou projevuje náklonnost k subjektu, nebo popisuje pozitivní vzpomínku v jeho životě. Zkrácený seznam zaznamenaných zpráv je sepsán níže.

Držel jsi mě za ruku, když jsem jí řekl sbohem a šel jsi se mnou domů. Vždy jsi stál při mně, nikdy tě ani nenapadlo mě opustit.

Malá stará paní seděla na nemocničním parapetu a křičela ven. Tvůj dotek ji uklidnil. Nebyl to ten její vnučky, která s ní nebyla ani v nemocnici, ani v životě, ale ty jsi tam s ní byl. Stál jsi vedle ní a něžně ji držel za ruku.

Koupila jsi mi šaty a pomohla mi se do nich obléct. Řekla jsi mi, že jsem krásná, a já si to konečně uvědomila.

Čaj byl studený, bylo v něm moc cukru a mléka a na dně byly kousky listů. Ale udělal jsi ho pro mě, když jsem byl nemocný a třásl jsem se zimou.

Řekla jsi mi, že mi věříš.

Vychrtlý muž, co ležel u popelnic u hospody od tebe dostal najíst. Koupil jsi mu polévku za své vlastní kapesné.

Dala jsi mi svoji oblíbenou panenku.

Na maturitním plesu jsem se s tebou necítila tak sama.

Obejmul jsi mě, když by to nikdo jiný neudělal. Nevěděl jsi, že to není nakažlivé, a přesto jsi mi ukázal lásku.

Ptáčata v parku díky tobě přežila dlouhou zimu.

Držel jsi mě za ruku a hladil mě po tváři. Díval jsi se mi do očí a držel můj zásnubní prsten, zatímco monitor pípal a nakonec utichl.

Dodatek č. 1: Následující zpráva byla objevena na zrcadle Dr. Ronalda Pearsona:2

Pustil jsi mě z mého vězení,
Dovolil jsi mi putovat za láskou
Pomohl jsi mi.
Učinil jste vše, co jsi mohl
A nyní jsem volný, abych mohl ostatním pomoci být volní
Nezapomenu na tebe.
Miluji tě.
Na to nezapomeň.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License