SCP-5366


  • hodnocení: 0+x

Objekt #: SCP-5366

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: O SCP-5366 se momentálně předpokládá, že je nezadržitelné; proto je uveden v platnost protokol, ve kterém veškeré veřejné výpovědi civilistů, jež se střetli s jevy SCP-5366, musí být zdiskreditovány jako pověry. Dokud nebudou sestaveny vhodné zadržovací procedury, bude SCP-5366 studováno spoluprací Oddělením Taktické Teologie a Oddělením Věd.

Pozůstatky zesnulých se stále žijícím příbuzenstvem, které byly zakopány méně než 1.5 m pod zemí, musí být okamžitě exhumovány a opět zakopány v hloubce alespoň 1.8 m. Byla spuštěna informační kampaň za účelem přesvědčení civilního obyvatelstva ke kremaci svých nedávno zesnulých místo jejich pohřbívání. Veškeří nadační agenti musí po své smrti podstoupit kremaci, pokud je to za daných okolností možné.

Popis: SCP-5366 je souhrnné označení jevů zpozorovaných na různých pohřebních místech1 po celém světě. Jev SCP-5366, jak se momentálně domnívá, se manifestuje, pokud žijící jedinec promluví "láskyplně" na hrob subjektu, s nímž měl velmi blízký rodinný vztah2. Protože se jev SCP-5366 vždy manifestuje zcela jinak, tak byl formální popis anomálie nahrazen nejdéle zaznamenaným jevem SCP-5366 (viz dodatky pro významné události tohoto jevu).

Mezitím, co jev SCP-5366 probíhá, se v zóně obklopující pohřebiště začne manifestovat série anomálních fenoménů:

  • Rychlost větru je dramaticky navýšena.
  • Kameny, nacházející se poblíž, se začnou pohybovat, pokud nejsou v zorném poli.
  • Veškerá flóra, nacházející se poblíž, začne rapidně růst a poté umírat.
  • Vrány, havrani a další tvorové z čeledi krkavcovitých se začnou shromažďovat a hnízdit na okolních stromech a budovách.
  • Hladina stresu psů se bude postupně navyšovat v úměrnosti blízkosti k hrobu.

Objev (19/09/2007): Dne 3. září 2007, zemřel agent GOC Erluzor Lynas na misi v Argentině - předpokládá se, že důsledkem nepřátelské anomálie. Za účelem využití duševního stavu jeho manželky, agentky GOC Perl Koriové, a tím shromáždění informací GOC týkající se jeho smrti, bylo nadačním agentům instruováno, aby nainstalovaly mikrofony poblíž hrobu agenta Lynase. První z mikrofonů byl umístěn do rakve agenta Lynase pro získání informací z jeho pohřbu naplánovaného na 19. září 2007 a byl tak pohřben i s ním. Druhý z mikrofonů byl umístěn na jeho pohřební kámen k odposlouchávání konverzací odehrávajících se v blízkosti hrobu. Během zkoumání nahraného materiálu po prvním navštívení hrobu agentkou Koriovou, si nadační pracovníci povšimli signálů, pocházejících z obou zařízení, i přes fakt, že po pohřbu bylo z mikrofonu jedna slyšet pouze rádiový klid.

Přepis audionahrávky ze dne 21. září 2007


10:17 - Perl přichází ke hrobu Erluzora Lynase. Mikrofon 2 zaznamená slabý šum, načež se ustálí. Mikrofon 1 začíná opět vysílat.
10:18 - Perl: Ahoj, něco jsem ti přinesla.

Něco je položeno před náhrobek.

Perl: Jsou to zvonky. Tvé oblíbené.

Erluzor: Co se to děje? Kde to jsem? Proč se nemůžu hýbat?

10:19 - Perl: Vím, že jsem to řekla i na tvém pohřbu, ale je to tu bez tebe těžké. Je tu stále tolik věcí, které jsem ti chtěla ukázat. Tolik míst, které jsem s tebou chtěla navštívit…

Erluzor: Je tu někdo? Haló? Kdokoliv! Prosím! Zapněte světla! Nemůžu s ničím hýbat!

Uplyne 17 vteřin.

Perl: No, pamatuješ jak jsme vyšplhali na Nanga Parbat? Ten výšlap byl nesnesitelný a v polovině výstupu jsi řekl, že ti snad umrznou nohy! A jak to tehdy vypadalo, že to bude pouze víc a víc strmé? A jak jsme si pět minut před vrcholkem řekli, že toho budem na do smrti litovat?

Erluzor pokračuje ve svém nářku.

Perl: Ale poté jsme vylezli na vrchol a… ten západ slunce. Ta úleva a ta krása toho všeho byla- neuvěřitelná! Bylo to jako spatřit samotný Ráj, ta mračna, ty hory, stromy a my a…

Perl: Víš, myslím, že je to úplně poprvé, co jsem tě viděla se slzami v očích.

Uplyne 47 vteřin.

10:23 - Perl: Já… já už budu muset jít. Vím, že jsme neměli moc času si promluvit, ale- slibuju, že se hned zítra zase vrátím…

Erluzor: Pokud mě někdo slyší, najděte mou ženu a řekněte ji, kde jste mě slyšeli! Její jméno je Perl! Perl Koriová! Bude vědět, co dělat! Pospěšte si! Je tady zima!

10:24 - Perl: Miluji tě.

Je slyšet odchod Perl z oblasti. O 10 vteřin později, Mikrofon 1 přestává vysílat.

Dodatek 1 (17/01/2014): Dne 17. ledna 2014, byli nadační agenti schopni potvrdit smrt Erluzora Lynase jako výsledek nepovedené interakce s nepřátelskou anomálií v Argentině. Nadační úderné jednotky byly upozorněny na přítomnost této entity v GOC Základně-897 - což bylo taktéž momentální pracovní místo Perl Koriové. Oddělení Věd bylo požádáno o prozkoumání posbíraných 7 let audionahrávek pro jakékoliv bližší informace týkající se anomálie, jež způsobila smrt agenta Lynase. Přepis jedné z nahrávek je přiložen níže:

Přepis audionahrávky ze dne 17. ledna 2014


10:15 - Perl přichází ke hrobu Erluzora Lynase. Mikrofon 2 zaznamená slabý šum, načež se ustálí. Mikrofon 1 začíná opět vysílat.

8:41 - Perl: Ahoj, miláčku, jsem zpátky. Vím, že to byla už nějaká ta chvíle, ale měla jsem misi v Argentině, která mě od tebe držela dál.

Erluzor: Prosím. Ne. Ne! Znova už ne! Vždyť to konečně skončilo!

8:42 - Perl: Bez tebe to ale prostě už nebylo stejné. Nebyla jsem tam od doby, co jsi zemřel, ale terapeutka mi řekla, že pokud se tam opět vrátím, mohlo by mi to pomoct vypořádat se s žalem.

Mikrofon 1 zaznamená slabý šum a lehké klikání. Erluzor na chvíli zcela utichne, než opět promluví

Erluzor: Uf! Co to kurva bylo? Kdo je tam?!

8:43 - Perl: Bylo to fakt těžký, chápeš? Vidět to místo, kde tě zavraždila ta - ta věc? Ale zmákli jsme to, nakonec. To monstrum je už pod zámkem hluboko v zemi a už neublíží nikomu jinému. Nemůžu si ani představit, co ti ta věc udělala. Dělá se mi z toho špatně, když kolem toho musím každý den procházet. Ale slibuji ti, že za to zaplatí, až tedy zjistíme, jak to zabít. Bude to trpět stejně, jako jsem trpěla celé ty dny já. Nemám nejmenší ponětí, co si jako ten doktor myslel. Když jsem se tam vrátila, tu bolest to jenom zhoršilo.

Erluzor: Prosím! Prosím, ať mě pro tentokrát někdo slyší! Kurva už! Něco mě kouslo! Cítím je. Po celém mém těle. Kdokoliv! Prosím! Pomozte mi!

8:44 - Perl: Nikdy se to nezlepší. Každý den doufám, že mě to bude bolet o něco méně a že na to nakonec zapomenu. Řekli mi, že tomu tak nakonec bude. Ale ne pro nás. Ty mnestika, které furt bereme, mě nutí cítit tu bolest, jako by se to stalo teprve včera. Probouzím se každé ráno s pocitem, že jsi mi opět usnul v náručí, ale musím si stále připomínat, že jsou to pouze vzpomínky neschopné opojného zapomenutí. Je to každodenní agónie, Erluzore, čistá agónie.

Erluzor: Pomozte mi! Cítím je úplně všude! Cítím je i za očima! Co ode mě vy zkurvení zvrácení parchanti chcete? Řeknu vám cokoliv! Prosím, jen to už zastavte!

8:45 - Perl: Vím, že dneska to bylo poněkud krátké, ale teď musím jít na finální rozbor té mise. Vynahradím ti to, slibuji. Příští rok s tebou strávím celý jeden den. Všechno nejlepší, má lásko. Spočívej v pokoji. Miluji tě.

Erluzor pokračuje ve vřeštění z agónie a volání o pomoc do doby, než Perl odejde z oblasti. V 8:45 přestává Mikrofon 1 vysílat.

Dodatek 2 (04/06/2018): Dne 4. června 2018, byli nadační agenti schopni určit povahu anomálie SCP-5366 díky objevu agenta Lynase. Přepis interakce obsahující samotné zjištění povahy anomálie je přiložen níže:

*Přepis audionahrávky ze dne 4. června 2018


15:32 - Perl přichází ke hrobu Erluzora Lynase. Mikrofon 2 zaznamená slabý šum, načež se ustálí. Mikrofon 1 začíná opět vysílat.

Perl: Ahoj, zlato, veselé výročí.

Erluzor: Prosím.. Přestaň…

15:33 - Perl: Tady venku trochu prší, takže se nezdržím dlouho.

Erluzor: Perlo. Prosím. Odejdi… Nech mě… Spočinout…

15:34 - Perl: Dneska by to bylo už 11 let. Věřil bys tomu? Byli jsme sotva novomanželé, když se to stalo, a zdá se, jako bychom jimi stále byli.

Erluzor: Musíš… Musíš to být ty. C-cítím, jak mnou p-prorůstají kořeny. Je j-jaro… naše výro-výročí. Už-už mi to došlo. Na-naše sliby… Mu-musíš na ně zapomenout… zapomenout na ně. Prosím.

Perl: Byl bys na mě pyšný. Vzpomínáš si na to, jak jsi mě škádlil tím, že všechno rychle vzdám a že jsem zapomnětlivá? No, s tebou jsem to ještě nevzdala. Ještě jsem neporušila naše sliby. Slíbili jsme si, že budeme toho druhého, pokud jeden z náš předčasně zemře, navštěvovat každičký jeden den. No, myslím si, že jsem k tomuto slibu trochu přilnula. Myslím, že jsem nevynechala víc jak pár dní.

Erluzor: Už… nic nezbylo. Všechno mé oblčení se už roz-rozložilo. Roztrhané na kou-kousky. Musíš jít d-dál. Zapomeň na m-mě.

15:36 - Perl: Teď jsem slyšela jak někde poblíž udeřil blesk, takže promiň, má lásko, ale už budu muset jít, pokud vůbec chceš, abych se ještě někdy vrátila. Tak strašně moc tě miluji!

Je slyšet, jak Perl odbíhá od Perl náhrobku. Mikrofon 1 přestává vysílat.

Dodatek 3 (02/09/2018): Od 4. června 2008 opakuje Erluzor Lynas stalé jednu a tu samou frázi po celou dobu jevu SCP-5366 (přepis je přiložen níže). Díky tomuto faktu bylo usouzeno, že z rekordéru pohřbeného s panem Lynasem nebudou získány již žádné další užitečné informace a byla vynesena žádost o rozšíření studie jevu SCP-5366 u dalších, podobně důkladných truchlících.

Perlo… Prosím… Nech mě už jít. Já to už… Já to už dále nesnesu. Potřebuju… Prosím… aby ses přes to už přenesla. Prosím… Přestaň mě přivádět zpátky… Prosím.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License