SCP-5346


hodnocení: +2+x
blank.png

Objekt #: SCP-5346

Třída Objektu: Nezadržen

Speciální Zadržovací Procedury: Vzhledem k nesmírné vzácnosti událostí s SCP-5346 se nadační personál rozhodl vzdát se jakýchkoliv zásadních preventivních opatření týkajících se anomálie.1Jakýkoliv jednotlivec ovlivněný SCP-5346 musí být ihned převezen do péče Nadace. Pokud někomu tyto události způsobí fatální potíže, instance SCP-5346-1 musí být dočasně převezena do Nadační márnice dokud důvod její vypršení může být zkoumáno.

Všechny zprávy z médií obsahující SCP-5346 budou zfalšovány. Výzkumníci směřují k dalšímu výzkumu anomálie, musí dodržet extrémní opatrnost vůči tendencemi posednutí týkající se jich samotných a SCP-5346. Personál je povinnen podstoupit psychologické hodnocení, který řeší Nadační personál při události nebo jakékoliv neobvyklého či podezřelého chování.

Popis: SCP-5346 je kognitohazardní fenomén, který se může zjevit při sledování konkrétní scény ve filmu Forrest Gump z roku 1994, která divákovi způsobí těžké lebeční trauma. Důvod tohoto utrpení bude teprve plně rozhodnutý. Tato část, známá frází "Moje máma vždy říkala, že život [VYMAZÁNO] jako balíček čokolád,"2řečena hlavním protagonistou Forrestem Gumpem neukazuje jakékoliv viditelné anomální účinky. Každopádně prošlé oběti SCP-5346, také známé jako SCP-5346-1, byli posedlé danou scénou a také opakování dané citace, která je považována za hlavní spouštěč události SCP-5346.

SCP-5346-1 jsou centralizovány dlouholetými obdivovateli, filmovými analitiky a populárním konspiračním teoretikům.
Jak SCP-5346 určuje své oběti zůstává nezodpovězeno, ale aktuálně zkoumáno.

V čas publikaci tohoto dokumentu je zaznamenáno pouze ███ událostí SCP-5346.

Záznam o Objevení: Nadační průzkumíci webu byli upozorněni na potencionální anomálii po zkoumání populárního fóra Parawatch.net, který přiměl Nadační personál spustit oficiální vyšetřování. Níže je pár objevených postů před tím, než byli smazány Nadačním programem. Všichni jednotlivci byli amnestikování podle standartního protokolu.

RageTheComic 03/21/12 (Wed) 23:50:12 #68491173


Kvůli nedávným událostem jsem projížděl hodně starých filmů z dětství při volném čase. To obsahovalo starší Disney filmy, trilogii Matrixu, nějaké ty staré anime jako DBZ a pár sezón Spongeboba. Je to divné? Možná.

No každopádně, jak sem hledal filmy, narazil sem na další klasiku. Film, který dojal mé rodiče a taky nějaké přátele byl jeden z mých oblíbených filmů z mého dětství. Forrest Gump, román/film, který znovu ukázal amerického ducha a velký úspěch. Instantně sem ho přidal do fronty s filmy na které se chci podívat, když sem ho našel v krabici na půdě.

Tuto noc jsem se na to teda podíval. A… Jsem znepokojený. Ne kvůli Forrestu Gumpovi jako postavě nebo tak, ale kvůli této frázi:

"Máma mi vždy říkala, že život je jako balíček čokolád."

Moc dobře si tuto citaci pamatuju, ale když přišel ten moment kdy to měl protagonista říct, byl sem víc než nadšený. Ale… to nebyla tak citace, kterou si pamatuju. Bylo to hodně odlišné:

"Máma mi vždy říkala, že život byl jako balíček čokolád."

Nezkouším tady cokoli začít, ale tyhle ŘEV konspirací. Proč tohle nikdo neoznámil daleko dřív? Tím myslím, proč tu frázi řeklo tak moc lidí špatně

Pamatuju si někoho, co před dlouhou dobou zmínil něco o "Mandela Efektu", ale tohle je daleko víc zlověstné než "falešné vzpomínky". Jakože, po shlédnutí této scény se ani nedokážu soustředit na Gumpa jako postavu. Jako dříve byl "dobrý chlap" příběhu. Ale, proč to teď cítím jinak, když sem se na to podíval znova?

Jsem to jenom já? Asi to ještě víc prověřím.

RageTheComic se odhlašuje.

fullhamslam01 03/21/12 (Wed) 23:55:49 #38492763


Nemůžu věřit, že to konečně někdo postnul.

Nedávno jsem nad tím zrovna přemýšlel a upřímně, cítím se uplně stejně. Tento film mi dělá hrůzu pokaždé, když se na něho podívu a netuším proč. Aspoň já nevím. Ale s pomocí RageTheComic jsem přikloněný k tomu souhlasit.

Forrest Gump je v celém filmu zbytečně zvláštní. A ne v jeho zjevně záměrném zobrazení, které si pamatuji. Je to jako by nás sledoval přes obrazovku. Nikdy jsem nepochopil proč sem si to myslel a bylo ještě víc zvláštní, že sem si jeho frázi nedokázal čistě zapamatovat.

Vsadím se, že s tím má něco společného nestabilní časosběr naší reality. Možná se někdo dostal zpátky a změnil tuhle frázi? Ale kdyby tohle byl ten případ tak PROČ? Nevím, je to otravné. OP, pomůžeš kamarádovi?

lynch1ng 03/23/12 (Fri) 11:22:34 #57328649


Kámo, bál bych se, kdybych měl něco takového přiznat na něčem jako je Parawatch, ale když je to na veřejnosti tak taky souhlasím.

Je to jako, když o tom víc přemýšlím, tím víc realné mi to přijde… Nevím jak jinak to vysvětlit. Dával sem si tento film na opakovačku a snažil se zjistit co se semnou děje, musím říct; s tímto filmem určitě není něco v pořádku.

marmiduke 03/24/12 (Sat) 05:24:35 #57492759


Jste všichni šílení. Viděl sem tento film minimálně stokrát a nikdy se mi tohle nestalo.

A už tu bylo pár konspirací o mandela efektu??? Jako, vážně, na čem k čertu jedete?

Jste všichni debilní lol.

RageTheComic 04/05/12 (Thurs) 13:23:14 #57382192


NOVÝ PŘÍSPĚVEK:

Nebyl jsem schopný přestat myslet na Forresta Gumpa 2 celé týdny. Pokaždé když zavřu oči, vidím ho vždy víc… jiného… 3 týdný zpět jsem si myslel že je skvělý chlápek a že Tom Hanks ho zahrál fakt dobře. Ale teď si nejsem ani jistý, jestli to byl opravdu náš Tom Hanks.

Ale rozdíl nezůstane pouze u Gumpa jako "postavy". Vysvětlím:

Všimnul si někdo těch podivných zvláštností v samotném filmu? Ty nepříjemné pohledy do kamery v divných momentech, kdy to bylo jakoby postavy odkazovali na tebe? Všechno to začne až po té frázi "Život byl jako balíček čokolad", takže věřím, že tato fráze je něco jako… Hlavní spoušť.

Já vím, že to vypadá absolutně nesouvisle, ale zkuste mě teď vnímat. Forrest Gump je **daleko* víc než přátelský film s lehkým srdcem. Je to volání, možná jemné přikývnutí k nám teoretikům o existenci "alternativního vesmíru". Nemám čas na detaily, ale silně doporučuju, abyste se všichni podívali na tyto videa:

- https://www.youtube.com/HrI19573FHake
- https://www.youtube.com/gjw87GahIsnA
- https://www.youtube.com/a391abfj18fn2

Všechny jsou hluboce spojené se specifikací Forresta Gumpa a možné spojení jiné reality a té naší. Jdou všechny to těch divných částí filmu, které jdou hodně mimo Forresta Gumpa samotného.

Mezitím zůstanu doma a budu přemýšlet.

RageTheComic se odhlašuje.

farcicik 04/05/12 (Thurs) 14:14:49 #58127467


Všechno tohle myslíte vážně? Nedokážu to posoudit.

notflopys 04/05/12 (Thurs) 16:54:22 #58182736


Tohle je Parawatch, co sis myslel? farcicik?

Ale vážně, tohle zní jako další teorie o už potvrzeném fenoménu. Můžeme se konečně posunout od tohohle filmu?

RageTheComic 04/07/12 (Wed) 06:56:26 #67481346


forrestgump.jpg

Prosím, zastavte ho.


Bojím se. Jsem totálně vyděšený. Předtím jsem jenom mohl myslet nad tím filmem a neřešit pocit, že mě někdo sleduje.

Teď to je jiné. Jsem posedlý

Přísahám, někdy to je jako by byl v mém pokoji. Obšas vidím obrazy jeho obličeje, občas se zlým úsměvem nebo uspokojený úsměv. Ale pokaždé když se chci podívat znova tak zmizí. Je to jako bych měl halucinace jenom… to vypadá reálně.

gumpattack.jpg

Je tohle vůbec pravé? Musí to být falešné.

Tohle mě jenom musí šálit moje představivost ne? Není tu žádné jiné vysvětlení. Možná začínám blouznit? Nevím a nemám v úmyslu brečet abych to zneškodnil. Ale upřímně, nikdo mě nebude poslouchat. Zamykal sem všechny dveře v noci abych se ujistil, že sem zavřel všechny přístupové body do mého domu.

Asi sem zešílel. Já si myslím že jo.

RageTheComic, se odhlašuje.

jakiswacklol 04/07/12 (Wed) 07:15:42 #57182756


Nemá Tom Hanks teď zakázáno opustit jeho dům nebo tak něco? Lol.

Dodatek 5346-1: Agenti monitorují tyto fóra na Parawatchi a zjistili, že více uživatelů, včetně fullhamslam01 a lynch1ng byli neaktivní krátce po zveřejnění příspěvku spojené s SCP-5346. Protože tito uživatelé ukázali svoje denní aktivity před zmíněním SCP-5346, byla provedena obnovující operace Nadačním personálem. 20.6.2012 byl personál úspěšný pouze v lokalizování uživatele RageTheComic, také známý jako Jaxon Collins, který byl nalezen mrtvý několik týdnů v jeho apartmánu v Chicagu, Illinois. Po detailní analýze prostoru Nadační personál našel telefon oběti a našli dokončený koncept, který vypadá jako aktualizace jeho originálního příspěvku.

Nejsem šílený. Vím že nejsem. Tahle… věc jde rozhodně po mě. Aktuálně se schovávám ve skříni a snažím se nebrečet.

Slyším jak to chodí po mých chodbách. Nepolevuje to, furt mě to obklopuje. Tato věc není Gump. Kurva, to není ani člověk. Je to hladné… Buď to chce odplatu nebo krev, nejsem si jistý… ale na tom teď nesejde.

Zavolal jsem policii, ale nebudou tu včas aby mě zachránili. Ani by mi neveřili, kdybych jim řekl o příšeře, která po mě jde. Chtěl jsem řvát strašně moc, ale bojím se zahodit svůj život tak brzo.

Prosím… nespadněte do této díry. Zachraňte se, nebo si to pro vás přijde taky.

RageTheComic se odhlašuje.

V návaznosti na znovuzískání Jaxona Collinse pitva odhalila, že subjekt utrpěl těžké lebeční trauma tupou silou. Toto postižení sedělo se všemi podobnými případy, které byly poté objeveny.

Dodatečně, v návaznosti na různé vyšetřování po pozemku oběti byl nalezen papírek poblíž hlavních dveří. Tento papírek byl připnut do tohoto dokumentu pro další analýzu:


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License