SCP-5145
hodnocení: +2+x
blank.png

Oh! Zdravím!

Mé jméno je salvador.aic, pomohu vám s vaší úvodní orientací. Dovolte mi se podívat na vaši osobní složku…

Po odsouzení za zabití z nedbalosti a spolupráci s nepřátelskou zájmovou skupinou jste si namísto terminace vybral přesunutí do Oddělení Surrealistiky. Skvělá volba!

Abychom vás připravili na vaši práci, budeme muset upravit vaše myšlenkové modely. Vím, že to zní nehezky, ale nebojte se, je to velmi jednoduchá procedura. Mohl jste si všimnout, že už vám byla zavedena infuze a na stůl před vámi bylo umístěno několik dokumentů.

Vše, co musíte udělat je sepsat SCP soubor o anomálii popsané v těchto dokumentech. Po každém pokusu budu upravovat množství podávaných agnostik, dokud nedosáhnete správného pochopení dotyčné anomálie, což bude znamenat, že vaše myšlenkové modely jsou v potřebném stavu.

Pojďme na to!


MYŠLENKOVÁ ROVINA: A=A
TYP ORIENTACE: DOBROVOLNÁ
DOZORCE: SALVADOR.AIC
HODNOCENÍ: 8
BARVA: ZELENÁ
ZUBY: ANO
UPRAVUJI DÁVKU…


Objekt #: SCP-5145

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-5145 je momentálně zadrženo v přenosné pohotovostní zadržovací cele v Oblasti-22. Personál, který v nedávné době prožil ztrátu blízké osoby se musí vždy držet minimálně padesát metrů od SCP-5145. Personál přiřazený k SCP-5145 musí pravidelně podstupovat psychologická vyšetření, aby bylo zajištěno, že nebude ovlivněn SCP-5145.

Popis: SCP-5145 je nehmotná entita připomínající nejasnou humanoidní figuru levitující jeden metr nad zemí. Přestože se tělo SCP-5145 od jeho prvotního nalezení nepohnulo, je schopno působit fyzickou silou v okruhu padesáti metrů. Zranitelné osoby v okruhu padesáti metrů od SCP-5145 budou instantně roztrhány masou malých černých objektů, které po několika vteřinách zmizí.

Analýza informací o personálu zabitém SCP-5145 ukázala, že cíle jsou vybírány podle jejich úrovně emočního stresu. Žádné osoby v neutrálním emočním stavu dosud nebyly zraněny, zato veškeré zabité osoby v nedávné době obdržely zprávu o ztrátě blízké osoby.


Hm… no, na první pokus to nebylo špatné, ale také to bylo celkem dost příšerné.

Napsal jste co náš přítel dělá, ale není tam nic o tom jak nebo proč! Pochopení, chlape, pochopení! To je to, na čem Surrealistika stojí..

Ale já věřím, že to dokážete. Přeci jen jsme tuhle anomálii vybrali speciálně pro vás.

Pokračujeme!


MYŠLENKOVÁ ROVINA: A=C
TYP ORIENTACE: DOBROVOLNÁ
DOZORCE: SALVADOR.AIC
HODNOCENÍ: 31
BARVA: MODRÁ
ZUBY: ANO
UPRAVUJI DÁVKU…


Objekt #: SCP-5145

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: Protože jsou okolní teploty samozřejmě pod nulou, musí být Oblast-010 vytápěna. SCP-5145 musí být zadrženo v Oblasti-010. SCP-5145 musí být skladováno ve stíněné místnosti v Oblasti-010 a krmeno dvakrát třikrát denně. Stínění musí být ze silného materiálu.

Požadavkům Vševidoucího Oka musí být vyhověno. Jakýkoliv personál spolupracující s Vševidoucím Okem musí být přeřazen k Surrealistice nebo spálen. Pokud bude SCP-5145 terminováno, bude potřeba vytápění. Žádný pohřeb nebude.

Popis: SCP-5145 je osmiletá holčička nacházející se šest stop pod stíněnou zadržovací místností v Oblasti-010. Emoční stav SCP-5145 je přímo spojen se Sluncem. Emoční stres způsobí pohasínání slunce, zatímco intenzivní radost může způsobit solární erupce schopné zničit až tři sta členů personálu Třídy D.

Na Oblast-010 je namířena obrovská levitující energetická zbraň, dále označována jako SCP-5145-1, dále označována jako Vševidoucí Oko.

Vševidoucí Oko pravidelně telepaticky vyšle požadavek všem okolním organismům. Tyto požadavky jsou proměnné, což znamená, že se výrazně mění případ od případu. Pokud tyto požadavky nejsou okamžitě splněny, Vševidoucí Oko vystřelí a zabije SCP-5145. Slunce poté zhasne.


Abych byl upřímný, nejsem si úplně jistý o čem v téhle verzi mluvíte. Ale nebojte se, je to docela časté.

Když jste poprvé vystaven takovému množství agnostik, vaše vzpomínky se často míchají s vaším vnímáním. Ale nemusíte se toho bát, vlastně je to dost fascinující.

Bohužel nám to nepomůže pochopit tu anomálii. Jsem si ale jistý, že se k tomu nakonec dostaneme!

Pokračujte dál.


MYŠLENKOVÁ ROVINA: A=E
TYP ORIENTACE: DOBROVOLNÁ
DOZORCE: SALVADOR.AIC
HODNOCENÍ: -6
BARVA: BÉŽOVÁ
ZUBY: ANO
UPRAVUJI DÁVKU…


Objekt #: SCP-5145

Třída Objektu: Zenzizenzizenzic1

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-5145 je momentálně zadrženo v přenosné pohotovostní zadržovací cele v Oblasti-22. SCP-5145-1 je zadrženo uvnitř SCP-5145. SCP-5145-2 je zadrženo uvnitř SCP-5145-1. Každý den musí být SCP-5145, SCP-5145-1 a SCP-5145-2 vystaven člen personálu prožívající extrémní emoční stres. Po jeho roztrhání nemusí být uděláno nic.

Každý den dorazí do Oblasti-010 černá obálka. Za žádných okolností nesmí být otevřena.

Popis: SCP-5145 je humanoidní logická mezera věčně levitující jeden metr nad zemí. Uvnitř této logické mezery je vidět osmiletá holčička, dále označována jako SCP-5145-1. V levém prázdném očním důlku holčičky je vidět příjemně se usmívající muž, dále označován jako SCP-5145-2.

Každý den pošle SCP-5145-2 do Oblasti-010 černou obálku pomocí Americké Pošty. Pokud nejsou požadavky v této obálce vykonány během dvaceti čtyř hodin, pokusí se SCP-5145-2 vylézt z očního důlku SCP-5145-1. To způsobí smrt SCP-5145-1, zničení SCP-5145 a nezastavitelný logický kolaps, což způsobí scénář Třídy-K „konec-tvého-světa,“ který pravděpodobně vyústí ve zničení Slunce.

Přesto však instrukce v těchto obálkách můžou musí nebudou můžou nikdy nesmí být vykonány.


To vypadá slibně!

Jak jsem už říkal, necháváte některé své vzpomínky ovlivňovat popis anomálie. Ale přesně to vám dává ten potřebný kontext, takže pokračujte! Pokud krvácíte, nebojte se, hlídači to uklidí. Vy se jen soustřeďte na vaše myšlenky.

Když se nad tím tak zamyslíte, je to jako přehazovat výhybky na kolejích. Zábavný a jednoduchý zážitek.


MYŠLENKOVÁ ROVINA: A=N
TYP ORIENTACE: DOBROVOLNÁ
DOZORCE: SALVADOR.AIC
HODNOCENÍ: 10003
BARVA: ČERVENÁ
ZUBY: ANO
UPRAVUJI DÁVKU…


Objekt #: SCP-5145

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-5145 musí být drženo dál od čtverců. Musí být připraven kruh.

Popis: SCP-5145 je kulatá díra v hranatém světě. Úhly tohoto světa jsou pro takovouto logickou mezeru příliš ostré, roztrhání je jediný možný výsledek. Tím 'světem' myslím plačící osobu, až na to, že nepláče. Nemůžete nacpat hranatý úhel do kulaté díry ve světě. Tak je to přirozené.

Někde v místnosti spolu mluví dva lidé. V tuto chvíli Slunce ještě svítí.


<Začátek Záznamu>

[DATA VYMAZÁNA]: [DATA VYMAZÁNA]

Vševidoucí Oko: Všechno včas. Mimochodem, vaše dcera je velmi odvážná.

[DATA VYMAZÁNA]: [DATA VYMAZÁNA]

Vševidoucí Oko: Jak už jsem řekl, všechno včas. Máte to, co jsme od vás požadovali?

(Ticho. [DATA VYMAZÁNA] položí na stůl černou obálku. Vševidoucí Oko ji převezme a otevře.)

Vševidoucí Oko: Udělal jste velmi pošetilou chybu.

[DATA VYMAZÁNA]: [DATA VYMAZÁNA]

Vševidoucí Oko: Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné.

[DATA VYMAZÁNA]: [DATA VYMAZÁNA]

Vševidoucí Oko: Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné. Je to prázdné.

[DATA VYMAZÁNA]: prosím ne

CI: je to prázdné

(Výstřel.)

<Konec Záznamu>


Příteli, nedovolte, aby vaše vina ovlivnila vaši práci. Chceme, aby vaše zkušenosti obarvily vaše vnímání, ne ho poskvrnily!

Oděrka je vždycky lepší než krvácení.

Udělejte to znovu.


MYŠLENKOVÁ ROVINA: A=Y
TYP ORIENTACE: DOBROVOLNÁ
DOZORCE: SALVADOR.AIC
HODNOCENÍ: 9
BARVA: TĚLOVÁ
ZUBY: NE
UPRAVUJI DÁVKU…


Objekt #: SCP

Třída Objektu: Myčka Nádobí

Speciální Zadržovací Procedury: SCP musí být probuzeno, aby mohlo jít do školy a musí mu být podána snídaně. SCP musí být vyzvednuto ze školy a musí mu být podán oběd. SCP musí jít do parku. SCP se musí dívat na svoji oblíbenou pohádku. SCP musí být ustlána postel. SCP musí být informováno, že ve skříni se nenacházejí žádné příšery.

Černá obálka musí být naplněna.

Popis: Černá obálka je složena hlavně z papíru a lepidla. Má hladová ústa a chce informace, které máte. Míří zbraní na Slunce.

Personál musí vložit svoji hlavu do hladových úst černé obálky a nechat, aby se to stalo. Narozeninový dort slunce má osm svíček a všechny jsou zapíchnuty do pečeného stvoření. Černá obálka škrtí devátou svíčku. K tomuto účelu má ruce.

Slunce brzy zhasne. Musíš umýt nádobí.


To nevadí, stejně je ke čtení nebo přemýšlení nepotřebujete. Hlídač je přijde sebrat.

Vím, že to musí být celkem nepříjemné, ale alespoň máme představu o vaší maximální toleranci. Škoda, že tenhle pokus přišel o většinu čitelnosti, ale opravdu si myslím, že už jste blízko.

Brzy to všechno skončí. Jako Surrealistik si uvědomíte, že není důvod k pláči.


MYŠLENKOVÁ ROVINA: B=A
TYP ORIENTACE: DOBROVOLNÁ
DOZORCE: SALVADOR.AIC
HODNOCENÍ: +0/-0
BARVA: BÍLÁ
ZUBY: NE
UPRAVUJI DÁVKU…


Objekt #: SCP-5145

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-5145 musí být přesunuto do Oblasti-⌘ a uloženo do místnosti, která se stane mou kanceláří. Musím každý den strávit alespoň devět hodin v blízké přítomnosti SCP-5145. V mé kanceláři nesmí být žádná okna. V mé kanceláři nesmí být žádné fotografie. V mé kanceláří nesmí být žádné obálky.

Nikdy nesmím opustit Oblast-⌘.

Popis: SCP-5145 je fyzická manifestace logické mezery vytvořené silným a trvalým popíráním běžných emočních indikátorů. Velké množství střetávajících se neexistujících vyjádření emocí v Oblasti-22 po dobu několika let zapříčinilo náhlý vznik SCP-5145.

SCP-5145 je absence vytvořena rozpornou nepřítomností emocí. Neustále se pokouší zničit sebe sama zaplněním mezery vhodnými emočními indikátory. Není toho však schopno, protože velká většina emočních indikátorů nemá správný tvar pro vyplnění SCP-5145. Výsledkem této disonance je zpětný ráz, který zničí dotyčný generátor emocí.

Pomocí úpravy myšlenkových modelů byl připraven generátor emocí se správně tvarovaným emočním profilem pro zaplnění SCP-5145. Tato výplň je ovšem pouze dočasná a musí být pravidelně nahrazována. To zní férově.

Uvnitř logické mezery je vidět jednooké mrtvé tělo. Podívá se na mě. Usměje se.

A Slunce zhasne.


Dobrá práce, Doktore.

Vítejte v Surrealistice.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License