SCP-5094

hodnocení: +1+x
blank.png
Objekt#: SCP-5094
Úroveň1
Zadržovací Třída:
safe
Sekundární Třída:
none
Třída Narušení:
vlam
Třída Ohrožení:
podezřelé

missj1.gif

Záběry pořízeny během testování SCP-5094

Speciální Zadržovací Procedury: 37 kopií Školky Zázračných Dětí Paní J. je aktuálně uschováno v nízko-bezpečnostní schránce v Oblasti-15. Jakékoliv další kopie ve vlastnictví civilistů by měly být získány běžnými způsoby, přednostně zakoupením pod záminkou zachování nebo sběratelství. Nadační webcrawler ETA-15-NATALYA bude monitorovat klíčová slova vztahující se k SCP-5094 a mazat kopie programu a diskuzí jeho anomálních efektů.

Aktualizace 23/7/2022: Povolení použití SCP-5094 pro interní školení se aktuálně schvaluje.

Popis: SCP-5094 je inteligentní postava z ukončeného dětského naučného CD-ROM softwaru Školka Zázračných Dětí Paní J., od Shoot the Moons Software vydaného v červnu 1999. Má vzhled stylizovaného ženského humanoida, vymodelovaného jako dvourozměrný výstřižek v trojrozměrném prostředí. Odpovídá na jméno "Paní J" a jakékoliv jiné ženské jméno, které začíná na písmeno J; zdokumentované příklady obsahují "Paní Julie", "Paní Jenny" a "Paní Joy".

SCP-5094 je konzistentně temperamentní; jeho uvedeným účelem je vzdělávání. Veškeré konverzace s SCP-5094 se budou soustředit na toto téma. Často zahájí "lekce" trvající více než třicet hodin, včetně toaletních, jídelních a rekreačních přestávek. Dokáže vyučovat v současnosti neznámý počet předmětů - minulé lekce zahrnují částicovou fyziku, námořní inženýrství, vietnamskou válečnou historii, kubismus - ale lekci začne vždy učením písmen, barev a čísel.

Reklamní kampaň pro Školku Zázračných Dětí Paní J. prominentně cílila na samostatné a pracující rodiče se slibem, že software jejich děti udrží zaměstnané ve chvílích, kdy se o ně nemohou starat. Předpokládá se, že cílová demografie této reklamní kampaně vedla k tomu, že anomální vlastnosti SCP-5094 zůstaly neobjeveny po celou dobu výroby. Školky Zázračných Dětí Paní J. se údajně prodalo méně kopií, než se očekávalo, a společnost Shoot the Moons Software v lednu 2004 zažádala o bankrot.

Dodatek 5094-1: Objevení
Utajení nadační agenti dokázali potvrdit tezi o "živé postavě" na online fóru zaměřeném na abandonware1 dne 15/2/2012, osm let po ukončení produkce Školky Zázračných Dětí Paní J. Poté, co byla existence SCP-5094 potvrzena, bylo SCP-5094 původně klasifikováno jako neutralizované, neboť nebylo možné najít žádnou kopii programu, ve kterém se nachází. Výzkumník Xenia Chau však nalezl soukromou kopii softwaru z domova v červnu 2022 poté, co byl ohledně SCP-5094 dotazován. Následně začala aktivní studie.


Záznam Testu 5094-1
Studenti základní školy ve stejné části města jako Oblast-15 byli kontaktováni pod záštitou akademického výzkumu pro testování SCP-5094.

Datum Testování: 17/06/2022
Student: Amy Myers, třetí třída. Popsána jako stydlivá, ale dobrá studentka.
Předmět Lekce: Kočky
Délka Lekce: 15 hodin ve dvou dnech
Výsledek: Student prokázal znalosti o chování, stravě a fyziologii koček na úrovni profesionálních vědců v oblasti chování zvířat. Po ukončení lekce a vypnutí terminálu zobrazujícího SCP-5094 se student rozrušil.
Poznámky: Výsledek na výchozí úrovni. K SCP-5094 bylo referováno jako k "Paní Janie".

Datum Testování: 19/06/2022
Student: Devon Williams, druhá třída. Popsán jako obtížný student s problémy chování a historií vzdorování. Má několik poruch učení.
Předmět Lekce: Vlaky
Délka Lekce: 15 hodin ve dvou dnech
Výsledek: Student dával na lekci pozor po celou dobu jejího trvání. Prokázal úroveň znalostí o železničním inženýrství srovnatelnou s postgraduálním vzděláním na dané téma. Bylo nutné fyzické odstranění z testovací místnosti kvůli emocionálnímu rozrušení při ukončení testu.
Poznámky: SCP-5094 dokáže učit efektivně bez ohledu na poruchy učení. SCP-5094 nebylo dáno žádné jméno.

Datum Testování: 22/06/2022
Student: D-14417, starý 24 let. Sám sebe popsal jako špatného studenta; špatné hodnocení při testech pozornosti. Dospělému subjektu bylo nařízeno, aby určil účinnost SCP-5094 mimo cílovou demografickou skupinu, jakož i možnost emocionálně kompulzivního účinku ve svých lekcích.
Předmět Lekce: Zákon
Délka Lekce: 30 hodin ve čtyřech dnech
Výsledek: Student neměl žádné potíže s porozuměním nebo dokončením výuky poskytnuté SCP-5094 a během testování opakovaně potvrzoval jeho pohodu a jasnost mysli. Po dokončení se neobjevila žádná emoční úzkost, ale během průzkumu po testování D-14417 vyjádřil melancholii a uvedl, že SCP-5094 bylo „nejlepším učitelem, jakého jsem kdy měl“. D-14417 byl schopen úspěšně složit advokátní zkoušku se známkou 310.
Poznámky: K SCP-5094 bylo referováno jako k "Paní Joan". Amnestika před vypuštěním D-14417 byla selektivně podávána tak, aby se zachoval obsah lekce s SCP-5094, ale vynechala se jeho anomální povaha. V současné době studuje kriminalistiku.


Rozhovor 5094-1

Dotazovaný: SCP-5094

Dotazující: Výzkumník Xenia Chau

Předmluva: Dotazovaná instance SCP-5094 pochází z kopie softwaru zakoupeného agenty Nadace dne 14/07/2022.


<Začátek Záznamu, 19/07/2022>

[Terminál zobrazující SCP-5094 je zapnut. Výzkumník Chau je viditelně překvapen.]

SCP-5094: Dobré ráno, zázračné dítě! Jsme připraveni se-bože, Xenio, jsi to ty? Podívej se jak jsi vyrostl! Tak ráda tě vidím! Nemůžu se dočkat, až se spolu budeme znova učit!

Výzkumník Chau: [Smějící se. Před tím než promluvil, značně zaváhal.] Paní—um, SCP-5094. Nejsem tu pro lekci, potřebuji se jen zeptat na pár otázek.

SCP-5094: Oh, zlatíčko, zas tak zajímavá nejsem, slibuji. [Zasměje se] Otázky o čem? Odpovím jenom, pokud se tě budu smět zeptat na to, jak jsi se měl. Už je to věčnost, že? Byl si jeden z mých nejlepších studentů.

Výzkumník Chau: Um—no, ne tak úplně, Jenom se tu podívám. Um…

[Výzkumníkovi Chau je dohledem signalizováno, že se může odchýlit od předem připravených otázek. Viditelně se uvolní a znovu se začne usmívat.]

Výzkumník Chau: Ah, to je jedno, Paní Joyce… bože, je to hrozně dlouho. Myslím, že mi muselo být dvanáct, když jsem konečně dostal nový počítač… Byl jsem tolik naštvaný, když jsem zjistil, že s ním Školka nebyla kompatibilní. I tak mě napadlo, že už jsem na to nejspíš moc starý…

SCP-5094: Nikdy nejsi moc starý na to se naučit něco nového, drahý. [Ve Svahilštině] Nezapomněl jsi na mé lekce? Doufám, že ještě pořád učit umím.

Výzkumník Chau: [Ve Svahilštině] Samozřejmě že ano. Pamatuji si každé slovo. Byla jste úžasný učitel.

SCP-5094: Úžasné! [V Angličtině] To mě činní tolik šťastnou. Vypadá to, že teď děláš důležité věci, když jsi vyrostl, tady v… oh bože, nějaké laboratoři? Doufám, že tě moc nezdržuji.

Výzkumník Chau: No, to je… [Pauza] Hádám, že se to tak dá říct. Vlastně mám studovat Vás, Paní Joyce… Když jste inteligentní a tak…

SCP-5094: [Tleskne rukama.] Oh, Xenio, jsem na tebe tak pyšná! Věděla jsem, že jednoho dne budeš dělat úžasné věci… Tak, jsem otevřená kniha. Jak ti dnes mohu pomoci stát se chytřejším?

Výzkumník Chau: Tak se na to podívejme… [Odkašle si] Jste si vědoma toho, že jste digitální tvorba, SCP-5094— je v pořádku, že vám takhle říkám?

SCP-5094: Samozřejmě, drahý. Na obě otázky, to je… Mám vlastně docela zajímavý život! [Zasměje se] Nejspíš dokážu uhodnout dalších pár otázek. Ne, nejsem si docela jistá, odkud vím všechny věci co dělám, znám je tak dlouho, jak si jen dokážu vzpomenout. Nikdy jsem neměla možnost si promluvit s mými stvořiteli, takže si nejsem jistá, jak jsem byla stvořena, ale ráda bych si myslela, že to bylo z touhy naučit svět něco víc… [Zasměje se] Ah, nejspíše moc odskakuji od tématu, že?

Výzkumník Chau: Oh—ne, to je v pořádku, to je v podstatě vše, co jsem si zapsal. Mám na vás ještě jednu otázku. Jak vnímáte svět? Můžete popsat vaše cítění?

SCP-5094: Úžasné otázky! Tak se na to podívejme… Vidím smějící se obličeje mých studentů jasně jako den. Přes ty léta jsem hodně koukala na vnitřek balení.. [Zasměje se] Ale i přes to, že jsem ti musela pokaždé připomínat, aby sis zapnul reproduktory, abych mohla slyšet tvůj nádherný hlas, bylo vždy hezké tě vidět každé odpoledne. Pamatuješ si na ten den ve čtvrté třídě?

[SCP-5094 zavrtí hlavou. Výzkumník Chau se usměje.]

SCP-5094: Oh, ale neměla bych být tak osobní, že? Jak trapné, omlouvám se…

Výzkumník Chau: Ne, ne, to je v pořádku, paní Joyce. Vzpomínám si… Ten den, kdy pro jednou táta došel domů včas? Nevěřil tomu, že jste byla živá, ale to není překvapující, že? [Zasměje se, poté vzdychne] Byli jsme jenom vy a já.

SCP-5094: [Tiše] Vypadal jsi tak osamocený, Xenio. Omlouvám se. Přeji si, abych pro tebe mohla udělat víc.

Výzkumník Chau: …To je v pořádku, paní Joyce. Udělala jste to nejlepší. Nemohu vám dostatečně poděkovat.

<Konec Záznamu, 19/07/2022>


Závěrečné Prohlášení: Vzhledem k tomu, že dotazovaná instance SCP-5094 nebyla instancí, která sídlila v kopii Školce Zázračných Dětí Paní J., kterou vlastnil Výzkumník Chau, předpokládá se, že všechny instance SCP-5094 sdílejí vědomí.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License