SCP-5000
hodnocení: +11+x
blank.png

Objekt #: SCP-5000

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-5000 je drženo v deaktivovaném stavu ve standardní zadržovací jednotce v Oblasti-22. Všechny soubory a informace získané z SCP-5000 jsou uloženy na bezpečném serveru, ze kterého je možné odeslat kopie na zažádání oddělení archivů.

Popis: SCP-5000 je nefunkční mechanický oblek identifikovaný podle vnitřních komponentů, jako 'Postroj Absolutního Vyloučení' navržený Nadací SCP. Přestože se zdá, že SCP-5000 kdysi disponovalo mnoha anomálními funkcemi navrženými tak, aby ochránily nositele, je ve svém aktuálním poničeném stavu objekt schopen pouze ukládání dat. Pro záznam dat nalezených uvnitř SCP-5000 viz. Archiv 5000-1.

SCP-5000 se poprvé objevilo při záblesku světla uvnitř zadržovací cely SCP-579 v Oblasti-62C dne 12. 4. 2020. Uvnitř objektu bylo nalezeno mrtvé tělo1 geneticky shodné s Nadačním zaměstnancem Pietrem Wilsonem. Pietro Wilson aktuálně pracuje ve Výluční Oblasti-062. Po podání mnestických látek bylo zjištěno, že subjekt nemá žádné informace o SCP-5000, ani vzpomínky ohledně událostí zaznamenaných v archivu.


Archiv 5000-1:

ZÁZNAM DENÍKU 0001-1

Jmenuji se Pietro Wilson. Nevím, co se děje. Myslím, že jsem asi poslední naživu.

Datum je ehm nula dva nula jedna dvacet dvacet (pardon přepis je složitej (omlouvám se, ale ještě jsem si nezvyknul)). Datum je 2. 1. 2020. Právě jsem… Právě jsem uniknul z Výluční Oblasti-06. Myslím si, ale nejsem si jistý, že všichni ostatní jsou mrtví. Dali si záležet, kdyby nebylo tohohle obleku byl bych… byl bych… ó bože.

ZÁZNAM DENÍKU 0001-2

Musím se sebrat, nebo tenhle záznam nepůjde vůbec přečíst. Asi budou později chtít nějaký záznam, až tenhle incident skončí.

Aktuálně jsem na cestě k nejbližšímu Nadačnímu zařízení, malému bunkru pro Agenty v této části země. Nejspíš tam nikdo nebude, ale mělo by se mi podařit odtamtud kontaktovat vedení a zjistit, co se vlastně stalo.

Začalo to před šesti, možná sedmi hodinami. Skupina, která se identifikovala jako Mobilní Úderná Jednotka Zéta-19 ("Lonely Only") - možná to byla infiltrace z Povstání Chaosu? - vstoupila do Oblasti. Měli správné propustky a všechno. Svolali všechny do jídelny a pak začali střílet.

Sakra, pořád… pořád cítím v puse krev. Nemůžu tu odpornou kovovou chuť dostat z jazyka. Je zázrak, že mě netrefili, ani mě neušlapali ostatní v zoufalé snaze dostat se pryč. Kdybych se nedostal k tomu Postroji, byl bych mrtvý. O tom nepochybuji, jak říkám, byli důkladní.

Jsem technik pro rozvodnou síť Výluční Oblasti-06, takže plně nechápu, jak tahle věc funguje, ale chápu základy. Tenhle percepční filtr neznamená, že mě nikdo nevidí, ale znamená to, že nedokážou vnímat to, že mě vidí. Což má nakonec asi ten stejný efekt.

Ale ti infiltrátoři… ani si nic nevzali, nezkoušeli to. Sledoval jsem je poté, co jsem si ten postroj oblékl. Příliš jsem se bál (podělanej zbabělec) na to, abych zkusil utéct. Zkontrolovali těla a odešli. Každé mrtvole dali do hlavy kulku navíc.

Byli tu jenom proto, aby nás zabili.

ZÁZNAM DENÍKU 0001-3

Konečně jsem se dostal do bunkru po několika hodinách chůze touhle zpropadenou pouští. V dálce jsem slyšel zvuky výbuchů, možná že Nadace poslala proti těm infiltrátorům jednotku MTF. Doufám že jo.

Nikdy v životě jsem neviděl radši balenou vodu. Postroj vyživuje moje tělo, dokud ho mám na sobě, ale moje mysl si myslí, že potřebuji pít. Jsem jenom člověk.

Každopádně, až si trochu odpočinu, zkusím se přihlásit k síti. Musím se spojit s Nadací a zjistit, co se děje.

ZÁZNAM DENÍKU 0001-4

A do prdele.


STAŽENÝ SOUBOR 0001-1

Kontext: Tenhle soubor byl poslán každé vládě, mediální organizaci a anomální společnosti na planetě. Jsem v hajzlu.

skiplogosmall

Následující zpráva byla schválena dohodou Rady O5.

Pro ty, kteří si aktuálně nejsou vědomi naší existence, my reprezentujeme organizaci známou jako Nadace SCP. Naší dřívější misí bylo zadržení a studie anomálních objektů, entit a přidružených fenoménů. Tato mise byla zaměřením naší organizace po více než sto let.

Kvůli okolnostem mimo naši kontrolu se tato mise nyní změnila. Naší novou misí je vyhlazení lidské rasy.

Nebudeme odpovídat na žádné pokusy o komunikaci.


HROMADNÁ SLOŽKA 0001-1

Okamžitě po celosvětovém oznámení svých záměrů, začala Nadace se svým útokem na lidstvo.

Odpověď na anomálie, které Nadace vypustila, byla tak rychlá, jak bylo možné, ale páchají hodně škod. Odsud je těžké určit, co se vlastně děje, ale přihlásil jsem se k Nadační síti a snažím se udržet přehled o novinkách. Zapíšu všechno, co vím, takže až to skončí, jestli někdo přežije, bude vědět, co se nám stalo.

Relevantní Anomálie Nadační akce
SCP-096 Fotografie obličeje SCP-096 byly vypuštěny na sociální sítě. Bylo potvrzeno několik stovek zabití, než byly snímky staženy. Pokud vím, ta věc pořád ještě někde venku běhá.
SCP-169 Několik jaderných hlavic bylo odpáleno kolem zad SCP-169, což způsobilo, že se tvor ve spánku začal pohybovat. Výsledné zemětřesení a vlny tsunami zdevastovaly mnoho pobřežních oblastí po celém světě.
SCP-662 Po dobu čtyřiadvaceti hodin se osoba odpovídající popisu 'Mr. Deedse' objevovala poblíž vysoce postavených politiků, které zabíjela za pomocí dostupných nástrojů, a stejně rychle poté mizela. Nevím, proč s tím po prvním dni přestali.
SCP-610 Vzorky SCP-610 jsou vypouštěny Nadačními agenty v mnoha velkých městech, včetně New Yorku a Dillí. Všichni civilisté v oblasti spolu s agenty jsou rychle infikováni a podléhají nákaze SCP-610. Dalšímu šíření SCP-610 se snaží zabránit společné síly Globální Okultní Koalice a Církve Rozbitého Boha.
SCP-682 Vypuštěno.

Nechápu proč se tohle děje.


STAŽENÝ SOUBOR 0001-2

Kontext: Novinářské vysílání, které se mi podařilo stáhnout, když jsem se šel napít

<Začátek záznamu>

(Reportérka Maria Hendersonová mluví uvnitř evakuačního stanu GOC. Informační kolonka indikuje, že se nachází na okraji města Trosa ve Švédsku. Za ní jsou vidět pacienti, o které pečují lékaři v ochranných oblecích. Maria samotná má na sobě chirurgickou masku, ovšem má ji odtaženou stranou, aby mohla mluvit, což je podle mě docela kontraproduktivní.)

Maria Hendersonová: - opakuji zprávu, kterou vydala Globální Okultní Koalice. Občané, kteří se ještě neevakuovali, by se měli co nejrychleji zabarikádovat ve svých domovech pomocí všech materiálů, které najdou.

(Jeden z doktorů u pacienta se urgentně otočí směrem k vojákovi stojícímu poblíž.)

Doktor: Zemřel! Připravte vymazávač!

(Maria Hendersonová rychle vybíhá ze stanu na pole zaplněné podobnými stany. Ze stanu za ní se ozývá hlasitý mechanický zvuk a lze vidět několik světelných záblesků. Z mezery ve stanu se začíná objevovat hustý kouř.)

Maria Hendersonová: Všichni co, ehm, co se ještě nachází v kompromitované oblasti, by si měli dávat pozor na ostatní přeživší. Pokud vaši přátelé, či rodina začnou, ehm, omlouvám se, ano, pokud začnou zavánět po mentolu, měli by být okamžitě dáni do karantény -

(Záběr končí. Později jsem zjistil, že televize přestala fungovat všude. Stejně tak internet. Celý svět oslepl za pár sekund.)

<Konec záznamu>


ZÁZNAM DENÍKU 0001-5

Je to vtipný. Se všemi těmi zásobami - a to ani nepočítám svůj Postroj - bych tu mohl vydržet celé roky. Ale ta představa, že tu jenom sedím a nevím, co se děje tam venku… nedá se to vydržet. Pořád si ale nejsem jistý, jestli chci vědět, co se vlastně děje.

Když jsem byl ještě kluk - byl jsem pořád nemocnej a moc jsem nemohl chodit ven - zbožňoval jsem detektivní příběhy, Sherlocka Holmese a tak. Vždycky jsem chtěl všechno vyřešit. Každopádně, můj otec měl na zdi domu několik květináčů a ty mu pořád padaly, ale nemohl přijít na to, proč se to děje. To bylo v době mojí detektivní obsese, takže jsem se přirozeně toho případu ujal. Byl jsem idiot, takže jsem samozřejmě nic nevykoumal a nakonec jsem koupil levnou špiónskou kameru a nahrával jsem zeď přes noc.

Byla to toulavá kočka. Můj otec jí později ukopal k smrti, což jsem měl předpokládat. Zvědavost… no, víte, jak se to říká. Všichni by na tom byli líp, kdybych se radši nestaral o hlouposti. Kromě mého otce, ale toho čert vem.

Jsem v prdeli, když to udělám, stejně jako když ne. Ale radši bych dělal něco než nic. Kromě toho mám svůj Výluční Postroj, takže nic, co by mi mohlo chtít ublížit, ani nebude vědět, že tam jsem.

Jsem turista na konci světa. Destinace: Oblast-19. Nejbližší skutečné Nadační zařízení. Dává to smysl. Musím získat nějaké odpovědi.


NAHRANÝ SOUBOR 0001-1

Kontext: Několik dní po opuštění bunkru jsem se setkal s Nadačními agenty. Chovali se divně.

<Začátek záznamu>

(Záběr na skupinu devíti Nadačních agentů stojících v řadě. Desátý agent, Velitelka, tiše přechází před nimi. Uniformy a značení odpovídá MTF Epsilon-6 ("Village Idiots"). Po několika vteřinách Velitelka zatleská a přichází blíž k ostatním.)

Velitelka: (K prvnímu agentovi) Vyzkoušíme vás.

Agent #1: Samozřejmě.

(Velitelka vytahuje nůž a bodá agenta do ramene. Není vidět žádná reakce.)

Velitelka: (vytahuje nůž) Nechte si to ošetřit.

(Agent přikyvuje. Velitelka dále bodá do každého agenta v řadě podobným způsobem. Žádný z agentů nereaguje dokud nedojde k osmému, který viditelně reaguje.)

Agent #8: Áh!

Velitelka: (křičí) Tenhle žije!

(Velitelka a všichni ostatní agenti rychle namíří své zbraně a vystřelí na Agenta #8, který padá na místě mrtvý. Velitelka se poté přesouvá k devátému agentovi, který na bodnutí do ramene rovněž nemá žádnou reakci.)

Velitelka: Dobrá, všechno v pořádku. Vyrážíme.

(MTF Epsilon-6 balí všechny zásoby a opouští oblast. Na místě nechávají tělo mrtvého agenta. Podařilo se mi z jeho těla vzít zbraň a nějaké léky. Potom jsem ho pohřbil.)

<Konec záznamu>

Poznámka na závěr: Nemám ponětí co se děje.


NAHRANÝ SOUBOR 0001-2

Kontext: Podivný přenos, který jsem zachytil na starém rádiu. Nevím, jestli je to důležité, ale snažím se zachytit všechno.

<Začátek záznamu>

(Pouhé audio. Hlas je mužský, zhruba stejně starý jako já, řekl bych.)

Hlas: Sedm. Pět. Slyšíš mě? Mezi dírami mezi tvými víčky prosvítá díra. Nikdy jsem nebyl ve Versailles. Chci být milován. Devět. Stojím teď za tebou. Pět. Jsem my dva, stojím za tebou. Bohyně pojídá město v moři. Devět. V zemi je díra s čekající odpovědí. Sedm. Podívej se, líhneš se. Líhneš se!

(Zpráva se dále opakuje.)

<Konec záznamu>

Poznámka na závěr:Zpráva přestala, když jsem otočil rádio a zjistil, že je rozbité. Jsem v pořádku?


dawoods.jpg

Počkat, já sem můžu dávat i obrázky?

ZÁZNAM DENÍKU 0001-6

Když jsem říkal, že Oblast-19 je blízko, nikdy mě nenapadlo, že nemám vozidlo. Nemůžu riskovat jízdu v autě. I kdyby si mě nic nevšimlo, to se na auto nevztahuje. Stačil by jeden Nadační agent, nebo zatoulaná anomálie a je po mě.

Ale i tak, chůze lesem, dokonce ani s ochranným Postrojem, není moc příjemný zážitek. Těžko bych se někam uhýbal, kdyby se něco přiřítilo. To, že si mě nic nemůže všimnout neznamená, že mě to nemůže zašlápnout.

Ale mám čas přemýšlet. Nad otázkami jako, proč sakra vůbec jdu do Oblasti-19? Čeho doufám, že tím dosáhnu? Kdybych se snažil zůstat mimo nebezpečí, přežít co nejdéle, měl bych se držet co nejdál od Nadačního personálu, a ne jít přímo do vosího hnízda.

Odpovědi. Více než cokoliv teď chci odpovědi.

I kdybych měl za to být ukopán k smrti.


HROMADNÁ SLOŽKA 0001-2

Dostal jsem se do Oblasti-19. Zabezpečení nefunguje a většina anomálií byla vypuštěna už před delší dobou, takže bylo docela jednoduché dostat se dovnitř. I tak bylo stresující vyhýbat se výzkumníkům kolem. Pořád si mezi sebou povídali jako kolegové. Mluvili o tom, jak zabít co nejvíc lidí, jako kdyby to bylo něco, co dělali vždycky.

Ale jejich oči… jako by v nich něco chybělo. Jiskra. Nepřipadali mi jako lidi, když jsem se jim do nich podíval. Možná dokonce ani nebyli naživu. Těžko se to popisuje, ale je to děsivé.

Podařilo se mi ukrást bezpečnostní propustky jednoho staršího výzkumníka a dostal jsem se k síti. Myslím, že se mi podařilo sestavit základní časovou linku událostí před vyhlášením války. Ani nevím, co to všechno znamená, ale je to začátek.

Datum Události
16/12/2019 Rada O5 označuje projekt 'PNEUMA' za obzvláště zajímavý pro starší personál. Podle všeho šlo o hromadný amnestizační projekt, jako KALEIDOSCOPE, až na to, že tenhle byl zaměřený na kolektivní lidské nevědomí. Psychoprostor, nebo jakkoliv tomu chcete říkat. Podle všeho došlo k nějakému průlomu v mapování toho psychoprostoru. Až na to, že nemám ponětí, o co šlo, protože všechna data jsou vymazána. Typické.
17/12/2019 Jednomyslné hlasování Rady O5. Etická komise rovněž souhlasí. Nevím o čem se hlasovalo, protože je to všechno kurva vymazaný.
19/12/2019 Instrukce (vymazané instrukce, samozřejmě) jsou zaslány všem starším zaměstnancům a oblastním ředitelům. Napříč Nadací se objevuje náhlá vlna sebevražd a rezignací. Dr. Charles Gears je jeden ze zaměstnanců, který rezignoval.
22/12/2019 Všem starším zaměstnancům a oblastním ředitelům jsou zaslány soubory s instrukcemi rozšířit tyto soubory mezi ostatními zaměstnanci. Soubory jsou doprovázeny zprávou 'opevněte svá srdce', Všechny sebevraždy a rezignace okamžitě ustávají po rozšíření těchto souborů.
25/12/2019 Kompletní zablokování všech komunikačních kanálů Nadačních oblastí. Terminace většiny lidských a 'lidumilných' anomálií je v jednom týdnu provedena zaměstnanci všech oblastí. Informace naznačují, že za Dr. Charlesem Gearsem byl vyslán tým zabijáků, ovšem není řečeno, zda byli úspěšní.
02/01/2020 Mobilní Úderné Jednotky byly vyslány do všech Výlučných Oblastí, aby popravili tamní personál. Okamžitě poté Nadace vyhlásila svou válku proti lidstvu.

Nejsem si úplně jistý, co tohle všechno znamená. Poslala Rada O5 nějaké memetické činidlo, aby s nimi všichni souhlasili? Ale to nevysvětluje, proč by Rada O5 chtěla vyhladit lidstvo. Nechápu to. Prostě to nechápu.

Mám další informace o anomáliích, které Nadace aktivně používá. Bez mediálního zpravodajství je dost těžké dostat informace z Nadační sítě, a i tak je velká část dat vymazaná do prdele. Chci říct, nastal konec světa, proč se vůbec snažit ještě něco mazat? Koho to zajímá?! Prostě mi řekněte, co se děje!

Seru na to. Prostě to sem všechno hodím. Pro někoho v budoucnosti.

Relevantní Anomálie Nadační akce
SCP-1370 Televizní vysílání se na moment vrátilo. Všechny kanály vysílají propagandistické promluvy SCP-1370, které promlouvá o tom, jak převezme svět a podobný ptákoviny. Tohle vlastně není zas tak špatný.
SCP-1048 Nevím, jak se Nadaci podařilo tu věc chytit, ale viděl jsem záběry z helikoptéry, na kterých hordy medvídků vyrobených SCP-1048 utíkají ulicemi Paříže. Záběry nebyly čisté, takže si nejsem jistý, ale myslím, že jsem viděl, jak v dálce poblíž mrakodrapů, obchází obrovský červený medvídek.
SCP-1290 SCP-1290-1 a SCP-1290-2 byly přesunuty ze své původní pozice a jsou používány odpalovací systém, ze kterého pálí projektily na zabezpečené zařízení GOC jménem Ganzir3 Nejsem si na 100% jistý, ale podle záznamů to vypadá, jako že je to jenom jedna z ohromného množství anomálií, za pomocí kterých se snaží dostat dovnitř. Podle mě by bylo jednodušší na to prostě střílet rakety, ale mě se nikdo neptá, protože všichni zešíleli.
SCP-1440 SCP-1440 je transportováno mezi uprchlickými tábory Mobilní Údernou Jednotkou Ný-22 ("Rocketmen"). Jeho anomální vlastnosti tak páchají masivní škody uprchlickým komunitám. Zvláštní je fakt, že podle toho, jak je to popsané v záznamech, se nezdá, že by SCP-1440 mělo nějaký efekt na Nadační personál.
SCP-1678 Nadace úmyslně opustila SCP-1678 a všechen tamní personál se přesunul. Jakmile vzniklý chaos z dalších anomálií způsobí, že bude nemožné evakuovat Londýn, nařídí agenti Britské Okultní Služby4, aby se občané evakuovali do SCP-1678 pod městem. Jakmile město dosáhne plné kapacity, Nadace odpálí jaderná zařízení, která zde ukryla.

Pokusím se zjistit víc, než odsud odejdu. Třeba najdu něco dalšího.


[SOUBORY VYMAZÁNY]


ZÁZNAM DENÍKU 0001-7

Budou to tři měsíce od mého posledního záznamu. Bůh ví, co jsem celou tu dobu dělal. Co se týče všeho mezi dobou před tím a dneškem, mám úplný okno a vypadá to, že soubory z té doby jsou taky vymazány. Pokud vím, já bych měl být jediný, kdo to může udělat, takže si to přeberte, jak chcete.

Vypadá to, že jsem měl párkrát namále. Mám několik jizev, které nepoznávám a na čele mám obvaz. Výluční Postroj pořád drží a nevypadá poničeně, takže nevím, co mě mohlo zranit. Spadnul jsem snad z útesu, nebo něco takového? Nejhorší na tom je, že bych tomu i věřil. Nikdy jsem nebyl nejchytřejší.

Oblast-19 je dávno pryč. Tedy, nejspíše tam pořád je, ale já už jsem od ní daleko přes půl státu. Nemůžu vám říct, jak je to možné. Mám pocit, jako bych teď měl účel, i když nevím, co ten účel je. Jenom vím, kam mám jít.

V ruce mám kufřík. Mám problém vzpomenout si, co je uvnitř. Jediné, co vím jistě je to, že to není kulaté a že to musím dostat k SCP-579.


[SOUBORY VYMAZÁNY]


ZÁZNAM DENÍKU 0001-8

Podcenil jsem, jak dlouho mi potrvá dostat se k SCP-579. Dojít k Oblasti-19 bylo samo o sobě dost těžké, ale 579 je úplně jiná liga. Ani bych nevěděl, kde mám hledat, kdybych neměl dokumentaci, kterou nemám ponětí kde jsem vzal, ale na tom nesejde.

Přestal jsem počítat mrtvoly, kolem kterých jsem prošel. Už je to nejspíše čtyřmístné číslo. Bože, možná i vyšší.

Našel jsem mrtvé tělo dítěte, malého kluka, v domě, kde jsem sbíral zásoby. Napřed jsem si myslel, že byl střelený do hlavy, ale když jsem se ho rozhodl pohřbít, uviděl jsem, jak se mu pod kůží něco pohybuje. Malí bledí červi. Stovky se jich vyhrnuly, jakmile jsem se ho dotknul. Všichni měli jeho obličej. A všichni se smáli a odlezli do odtoku.

Už nepohřbívám lidi. Pokračovat dál je mnohem těžší, než byste si mysleli.


[SOUBORY VYMAZÁNY]


HROMADNÁ SLOŽKA 0001-3

Tahle věc v kufříku je dar od boha. Nevím, co to je, ale když toho na mě začne být moc, stačí ho otevřít a najednou jsem o několik mil dál a cítím se mnohem lépe, jako kdyby mi někdo promluvil do duše. Je to jako moje vlastní přeskakovací tlačítko, které můžu použít, když začne všechno jít z kopce.

Podařilo se mi dostat dočasný přístup do Nadační databáze z mrtvoly Agenta, kterou jsem nalezl napůl zahrabanou v lese. Vlci už si na něm pochutnávali, ale nevadilo jim, že jsem si půjčil jeho laptop. Ani si mě nevšimli.

Nadace na všechny stále používá všechno, co má. Zapíšu to.

Relevantní Anomálie Nadační akce
SCP-2000 Nadace cíleně vyvolala erupci Yellowstonu, což zničilo SCP-2000. Prozatím se anomáliím od Charitativní Nadace Manna podařilo zpomalit enviromentální dopad, ale je jenom otázkou času, než nás všechny udusí popel.
SCP-2200 Nadaci se nějak podařilo začít hromadně vyrábět SCP-2200-1 a ty meče se dostávají do rukou uprchlíkům. Se všemi těmi obětmi, které SCP-2200-1 zabijí, je SCP-2200-3 přeplněné. Hora živých SCP-2200-4 je uvězněna pod horou mrtvých SCP-2200-4.
SCP-2241 Jedna z mála humanoidních anomálií, která nebyla terminována. Zdá se, že SCP-2241 je používáno jako živoucí zbraň ke zničení největších uprchlických táborů, což přeživší nutí, aby zůstávali v menších skupinách. Netuším, jak se jim podařilo přinutit to, aby jim to sloužilo, ale pochybuji, že to bylo příjemné. Poslední informace o SCP-2241 tvrdí, že bylo využito, aby vypomohlo s obléháním Ganziru. Vypadá to, že mají nějaké problémy.
SCP-2466 SCP-2466 bylo konstantně využíváno k tomu, aby nutilo přeživší z █████████, Kalifornie provádět sociálně disruptivní a nepřátelské akce. To vypadalo pro Nadaci slibně až do čtyřtisícátého dvanáctého využití SCP-2466, kdy se rozbilo a přestalo fungovat. Zdá se, že nikdo nepřežil.
SCP-2639 SCP-2639 byly vysílány do komunit přeživších a zařízení skupin odporujících Nadaci s cílem zabití všech v okolí. Podle všeho jim bylo řečeno, že bojují proti monstrům, která utekla ze zadržení a chtějí zničit svět. Očividně jim došlo, že tak to není, protože po šesti misích odmítají dělat cokoliv. To maj dobrý.

ZÁZNAM DENÍKU 0001-9

Je fajn mít společnost, i když neví, že jsem tady. Sedím u ohně se skupinkou vojáků GOC, co se snaží… no, těžko říct, jestli ještě mají kam jít. Jenom uvažuju. Přemýšlel jsem, že se jim ukážu a požádám je, aby mi pomohli dostat se k 579, ale nechci to riskovat. Možná jsem si prostě zvyknul na to, že neexistuju.

Zapomeňte na turistu, já jsem duch.

Tenhle oblek je zázrak. Podařilo se mi připojit se na databázi GOC, zatímco si dělali kafe. Nemám dobré zprávy.


STAŽENÝ SOUBOR 0001-3

Kontext: Rozhovor z výslechového zařízení uvnitř Ganziru. Pokud vím, tohle je poprvé, co zadržený Nadační agent při výslechu promluvil. Vyslýchali ho Velitel Morrison a Doktor Rhodes. Ten vyslýchaný byl členem Mobilní Úderné Jednotky Omega-2 ("Secret Keepers"), Samuel Ross. Žádné video, jenom audio. Nevím, jestli je to chyba souboru, nebo jestli tak byl nahrán.

<Začátek záznamu>

Velitel Morrison: Víte kde jste?

Samuel Ross: Jsem v Ganziru, že? Sebrali jste nás, když jsme se pokoušeli vlézt dovnitř.

Velitel Morrison: Přesně tak. Víte proč jste tady?

Samuel Ross: (tiše) Hádám, že mě budete vyslýchat.

(Pauza.)

Velitel Morrison: Doktore?

Doktor Rhodes: Potvrzuji. Subjekt nemá žádné implantáty, mentální činidla, ani kognitohazardy. Mělo by to být bezpečné.

Velitel Morrison: Fajn.

(Pauza.)

Velitel Morrison: Nikdo z vašich kolegů, se kterými jsme mluvili, nic neřekl. Ani jeden, ani slovo. Proč se mnou mluvíte vy?

Samuel Ross: Už jsme se setkali. Pamatujete se?

(Pauza.)

Velitel Morrison: Co prosím?

Samuel Ross: Při spojené operaci na Tenerife před pár lety. S tím princem racků? Pamatujete si to? Měl jsem na sobě masku, takže mě si asi pamatovat nebudete, ale já vás ano a trochu mě to pobavilo. Proto mluvím.

Velitel Morrison: To je jediný důvod?

Samuel Ross: Jo.

(Pauza.)

Velitel Morrison: Když jsme vás zadrželi, snažili jste se dostat do města spolu s uprchlíky. Vy a vaši kolegové jste začali náhodně střílet do davu. Muži, ženy a děti byli zabiti bez důvodu. Nemyslíte si, že je to šílené?

Samuel Ross: (směje se)

Doktor Rhodes: (potichu) …čůrak.

Velitel Morrison: Vám to připadá vtipné?

Samuel Ross: Pardon, nechtěl jsem být nezdvořilý, já jen… Jen jsem si myslel, že je to trochu pokrytecké.

(Pauza.)

Velitel Morrison: Cože?

Samuel Ross: Chci říct, že mě vyslýcháte, jako kdyby vám ty informace měly pomoct, ale ve skutečnosti nemáte čas na to udělat cokoliv, nebo tak to aspoň vidím já. Nehledě na to, kolikrát na ní vystřelíte Ábela, Europa Profesora Crowa tohle místo brzy otevře. Ale vy se stále chováte, jako kdyby se s tím dalo něco dělat. Nemyslíte si, že je to šílené?

(Pauza.)

Velitel Morrison: Pokud jste začal mluvit proto, abyste mlel hovadiny, můžeme vždy zkusit rozšířený výslech. Nechci to dělat, ale udělám to.

Samuel Ross: (směje se) Dělejte si co chcete. Jakmile vám dojde, že nemáte cítit bolest, už se ničeho nebojíte.

Velitel Morrison: Co tím myslíte?

Samuel Ross: Vy…

(Pauza.)

Samuel Ross: Ne, vy byste nechtěli, abych vám to řekl.

Velitel Morrison: Ale ano, chtěl bych.

Samuel Ross: Já nemluvil s vámi.

Velitel Morrison: To nedává žádný smysl. Řekněte mi to, hned.

Samuel Ross: …jste si jistí?

(Pauza.)

Velitel Morrison: Pořád je čistý?

Doktor Rhodes: Čistý od všech Nadačních činidel, ano.

Velitel Morrison: Pak to vyklop, Rossi. Přestaň nás napínat, nebo na to budeme muset jít po zlém.

Samuel Ross: Fajn. [NEROZPOZNATELNÉ]

(Pauza.)

Velitel Morrison: To … To jsem nějak neslyšel.

Doktor Rhodes: Musíte mluvit víc nahlas. Ten mikrofon má omezený dosah.

Samuel Ross: [INFORMACE VYMAZÁNY]

(Velitel Morrison a Doktor Rhodes hlasitě zakřičí. Jsou slyšitelné vlhké křupání a zvuky větru.. Křik, který pouze nabývá na intenzitě, pokračuje až do konce nahrávky.)

Samuel Ross: Podívejte se, co jste si to provedli. Já vám říkal, že se vám to nebude líbit, nebo ne? Proto slyšíte svůj hlas. Ale vy jste to chtěli tak moc. Vážně jsem vás měl rád lidi, tak jsem chtěl být milý. Jsme na vás tak hodní, víte? Bojujeme na světle, abyste mohli umírat v temnotě.

(Pauza.)

Samuel Ross: …nechutné.

<Konec záznamu>

Poznámka na závěr: Podle všeho ihned poté nastal v Ganziru nouzový stav a město bylo zničeno zevnitř i zvenku. Soubory nezmiňují nic specifického, ale vypadá to, že GOC skončilo.


[SOUBORY VYMAZÁNY]


ZÁZNAM DENÍKU 0001-10

Začíná být čím dál těžší pokračovat dál. Když ještě bojovala GOC, měl jsem takový pocit, že se to ještě dá zachránit, ale když už tu nejsou ani oni, nějak mám problém najít v tom všem smysl. Teď když se Nadace postarala o Ganzir, obrátila svou pozornost zpátky ke všem ostatním.

Už ani nejím a nepiju. Postroj se o to všechno stará, takže nemusím riskovat, že sním něco kontaminovaného jedním z mnoha nechutných virů, které se Nadace snaží rozšířit. Viděl jsem mrtvoly asi ve všech možných stavech. Některé dokonce chodily.

Pokaždé, když otevřu kufřík, abych přeskočil určitý úsek, funguje to méně a já se cítím hůř. Ať už mi pomáhalo cokoliv, asi už jsem si na to přivyknul. A nejen na to.

Proč vůbec jdu k SCP-579? Má to vůbec smysl?


HROMADNÁ SLOŽKA 0001-4

Nadace nás pořád vraždí. Tady je přehled.

Relevantní Anomálie Nadační akce
SCP-3078 Podle všeho se Církvi Rozbitého Boha podařilo znovu nahodit internet v některých oblastech, ale Nadace jim to hodně rychle zkazila tím, že nahrála tisíce kopií 3078 na prakticky všechna možná média. Takže se internet znovu vypnul.
SCP-3179 Tahle věc byla vypuštěna ze zadržení poté, co Církev Rozbitého Boha začala s budováním. Začala kvůli tomu v Církvi občanská válka ohledně toho, jestli je ta věc Mekhane, nebo ne, což hodně zpomalilo jejich schopnost nám pomoct. Navíc ta věc vyrábí terminátory, takže… fakt sranda.
SCP-3199 Vajíčka SCP-3199 jsou shazována prakticky všude. Určitě máte představu o tom, jaká je situace.

Možná později ještě něco připíšu.


ZÁZNAM DENÍKU 0001-11

Pomalu se přibližuji k 579, možná pomaleji než dřív, ale kdo mě může vinit za to, že nemám motivaci? Poslední dobou vídám divné věci. Divnější než obvykle.

Za prvé, Mrkači. Poslední dobou je jich kolem spousta. Jsem si celkem jistý, že je vyrobila Nadace, i když nevím jak. Jen další věc, kterou nechápu.

Jsou to sochy, sochy agentů v uniformách MTF s prázdnými očními důlky. Jejich ruce jsou naostřené nože, jako u kudlanek, nebo něčeho podobného. Jsou neškodní, dokud se na ně díváte. Ale jakmile se podíváte pryč, můžou se hýbat… A pohybují se fakt rychle. Viděl jsem, jak se jeden prořezává celým davem lidí, když ho jenom na sekundu zakryl kouř.

Dávám si na ně pozor. Když se na ně podívám, zastaví se, což znamená, že i když neví, kde jsem, tak jim musí dojít, že tam jsem. Možná prostě zkusí řezat všechno v okolí a pak je po mě. Musím se jim zkusit úplně vyhnout.

Ta druhá věc je… no, je mnohem divnější.

Bylo to na obzoru a vypadalo to, jako roztažený člověk. Ne, to není ten správný výraz. Bylo to jako kdyby prostor kolem byl roztažený a ten člověk byl jenom roztažený spolu s tím, jako u špatného photoshopu. To tělo se tyčilo až k mrakům a jeho čelist se hýbala v pravých úhlech. Byly tam mezery, černé mezery v prostoru kolem toho těla, jako křídla. Prostě to tam jenom tak levitovalo.

A byli tam i lidi od Nadace, ale bojovali s tím, stříleli na to z pušek a odpalovali rakety. Jak moc je to v prdeli, když mi připadá divný to, že Nadace bojuje s anomáliemi? Možná byli jako já a prostě se jim nějak podařilo přežít, když to začalo. Chtěl jsem si s nimi promluvit, ale neudělal jsem to. Nemohl jsem to riskovat.

Vypadnul jsem od tamtud. Musím se dostat k 579. Musím něco udělat. Cokoliv.


ZÁZNAM DENÍKU 0001-12

Dneska jsem viděl zemřít holčičku. Mohl jsem jí pomoct. Neudělal jsem to.

Jsem hnusnej parchant.


HROMADNÁ SLOŽKA 0001-4

Relevantní Anomálie Nadační akce
SCP-4290 Za pomocí vzorku SCP-008 obohaceného díky SCP-914 se Nadaci podařilo oživit SCP-4290 a vypustit jej. Kaijumanceři z Hadovy Ruky s ním bojovali, ale v záznamu nebylo nic o výsledku. Slyšel jsem, že se Knihovna oddělila od tohoto vesmíru, ale vypadá to, že oni tu zůstali. Idioti.
SCP-4666 Nadace využila časových anomálií, takže jsou teď technicky vzato všude Vánoce. Že já se na to nevyseru.
Tohle stejně nikdo nikdy číst nebude.

NAHRANÝ SOUBOR 0001-3

Kontext: ŽÁDNÝ

<Začátek záznamu>

(Pohled na interiér opuštěného klenotnictví. Skrz rozbité okno je vidět noční obloha. U ohniště uprostřed obchodu sedí mladá dívka. Kolem jejího krku visí rubínový amulet.)

(Percepční flitr je vypnut. Dívka se lekne a sbírá ze země zrezivělý kus trubky.)

Dívka: Kdo jste?!

Pietro: Já… já vás poznávám. Ten náhrdelník.

(Pauza. Dívka si povzdychne a upouští trubku.)

Dívka: Sakra. Tebe poslali, aby mě zabili? To tu nějakou dobu budeme.

Pietro: Ne, Já… já taky utekl. Vy jste utekl, že?

(Dívka se naklání blíž a prohlíží si Pietrův obličej.)

Dívka: Bože. Vypadáš hrozně, kámo. Kdy ses naposledy vyspal?

Pietro: To ten oblek… ehm, nepotřebuju v něm spát.

Dívka: Ty potřebuješ spát. Tvůj obličej, to… to je fakt hrozný, chlape. Nechtěl by ses vidět v zrcadle.

(Pauza.)

Pietro: Můžu si přisednout?

(Dívka dramaticky rozhodí rukama po obchodě.)

Dívka: Ale samozřejmě, je tu dost rozbitýho skla pro všechny!

(Pietro se usadí na podlaze. Je slyšet zvuk křupání skla.)

(Pauza.)

Dívka: Dělal jsem si srandu, víš to, že jo? Mohl sis vzít židli.

Pietro: To je v pohodě, oblek to vydrží.

Dívka: (pokývne) Jak myslíš.

(Dívka se usadí naproti němu.)

Dívka: To je dost pěkný vybaveníčko. (Ukazuje na svůj náhrdelník) Výměna?

Pietro: (Zasměje se a zakašle) Ani náhodou! Četl jsem tvou složku.

Dívka: Zkusit jsem to musel. Už dlouho ses nezasmál, co?

Pietro: Nebylo moc čemu.

Dívka: Ani když se v televizi ukázal ten robot?

(Pauza.)

Pietro: (Zasměje se) Dobrá, to bylo docela vtipný.

(Pauza.)

Dívka: Takže, tys taky utekl. Tedy, předpokládám, že jsi od Nadace a nejsi jeden z mnoha lidí, které jsem za svůj život nasral a kteří chtějí pomstu.

Pietro: V čem je rozdíl?

Dívka: (Zasměje se) Už to chápeš!

Pietro: Jo, jsem od Nadace. Byl jsem od Nadace. Měl jsem kliku, když to všechno začalo. Našel jsem tenhle oblek. Co ty?

(Pauza.)

Dívka: No, já byl starší zaměstnanec, nám by o tom plánu řekli dřív, než komukoliv jinému, ale já si vůbec nepamatuju, co to bylo. Možná kvůli té druhé složce.

Pietro: Druhé složce? Tys ji viděl? (Postaví se) Co v ní bylo?!

Dívka: Hej, uklidni se, mladej. Máme všechen čas na světě. Byly to jenom nějaký obrázky. Vajíčka, stromy, náboženský nesmysly. Nic samy o sobě neznamenaly, ale hádám, že v sobě měli něco zakódovaného. Nefungovalo to na mě (poklepe na náhrdelník), nejspíš kvůli tomuhle.

Pietro: (Znovu se posadí) Takže to bylo memetické činidlo…

Dívka: (Zamračí se) To nevím. Mě už se prakticky stalo všechno, co se mi mohlo stát. Vím, jaký je to pocit u memetického činidla a tohle, tohle nebylo to stejné. Spíše jako kdybych byl něčeho zproštěn, než naopak.

Pietro: Chápu. Takže vlastně taky netušíš, co to je?

(Pauza.)

Dívka: Ne.

Pietro: Kurva … do prdele.

(Pauza. Dívka vytahuje z kapsy malou flašku piva a pije z ní.)

Dívka: (Povzdychne si) Takže kam máš namířeno, nebo se jenom tak touláš a lituješ se?

Pietro: Směřuju k 579.

Dívka: (Zasměje se) Jestli máš chuť se zabít, jsou i jednodušší způsoby, věř mi!

Pietro: Ty víš, co to je?

Dívka: Nemám ponětí, což mě děsí, protože já toho vím hodně.

(Pauza.)

Pietro: Na tom nesejde. Musím se tam dostat.

Dívka: Proč?

Pietro: Prostě musím. Kam jdeš ty?

Dívka: 1437. Uvidím, jestli půjde močit do jiného vesmíru. Pak tam tenhle amulet hodím a uvidím, kde se proberu.

Pietro: (Zasměje se) To zní jako fajn plán. Hodně štěstí.

Dívka: (Postaví se) Taky bych ti popřál hodně štěstí, ale oba víme, že ho mít nebudeš. Za chvíli vysvitne slunce. Já vyrazím.

Pietro: Dobře.

(Dívka se přesune ke vchodu, kde chvíli zůstane stát.)

Dívka: Doufám, že najdeš aspoň to, co hledáš.

(Odchází.)

Pietro: To já taky.

<Konec záznamu>


[SOUBORY VYMAZÁNY]


ZÁZNAM DENÍKU 0001-13

Milý deníčku. Už je to chvíle.

Právě stojím před Oblastí-62C, kde se má nacházet SCP-579. Nevidím tu žádné stráže a zabezpečovací systémy jsou vypnuté. Vypadá to, že je to tu už nějakou chvíli opuštěné. Měl jsem dojem, že tohle místo bude extrémně důležité, ale vypadá to, že se mnou Nadace už nesouhlasí.

V rukou držím kufřík. Těžko se mi dýchá. Cítím, že všechno brzy skončí, ať už tak, či onak.

Jdu dovnitř.

ZÁZNAM DENÍKU 0001-14

Znovu tě zdravím, deníčku. Vím, že jsem poslední záznam zakončil tak dramaticky, ale od té doby uběhlo sotva třicet sekund a já mám důležitou aktualizaci.

Jakmile jsem se přiblížil k Oblasti-62C, ucítil jsem podobný pocit, jako kdyby mi někdo přiložil zbraň k týlu. Jako kdybych stál na okraji střechy a někdo stál za mnou, připravený mě strčit dolů. Jako instinkt.

Nevím, co je SCP-579, ale vím, že si mě prohlíží.


NAHRANÝ SOUBOR 0001-4

Kontext: kurva kurva kurva

<Začátek záznamu>

(Pohled na chodbu uvnitř Oblasti-62C. Na zdech je viditelné poškození způsobené velkým ostrým předmětem. Světla blikají.)

Pietro: Kurva. Kurva.

(Světla probliknou. Když se znovu rozsvítí, na chodbě je vidět socha agenta s noži místo rukou. Místo očí má prázdné oční důlky a v jeho obličeji je vidět vztek.)

<Konec záznamu>

Poznámka na závěr: Mýlil jsem se. Jsou tady.


ZÁZNAM DENÍKU 0001-15

Měl jsem pravdu. I když si mě nemůžou všimnout, ví že jsem tady. Sekají všude kolem sebe.

Trefili mě do nohy. Je to hrozná bolest, ale musím pokračovat dál. Nepronásledují mě, ale směřují na stejné místo, jako já. Musím se tam dostat první. Musím se na ně pořád dívat.

ZÁZNAM DENÍKU 0001-16

Zvládl jsem to zvládl (zvládl jsem to (zvládl jsem to)) Zvládl, zvládl! Zvládl jsem to zvládl jsem to.!!

ZÁZNAM DENÍKU 0001-17

Není to fér.

Ale já to zvládl. Není to fér. Jsou za dveřmi. Slyším je, jak do nich řežou, ale jsou to vyztužené dveře, takže jim to chvíli potrvá. Alespoň několik minut.

Jsem v pozorovací místnosti plné zařízení na monitorování SCP-579. Skutečná zadržovací místnost je pode mnou. Sotva to vidím, když se dobře podívám. Vidím díru. V podlaze je díra, která vede tam dolů

Vím, kde 579 je. I kdyby tu nebyla všechna ta zařízení, tak ho cítím. Nemůžete být poblíž něj, aniž byste to necítili. Na chvíli jsem si myslel, že můžu prostě prohodit ten kufřík dírou a bylo by to, ale to by bylo moc jednoduché, co? Poté, co jsem přešel půlku světa, jsem si nevysloužil právo na to, aby to bylo jednoduché.

Z úhlu té díry a toho, kde je SCP-579, by se ho kufr ani nedotkl. Jediný způsob, jak navázat kontakt, je skočit do té díry a hodit kufřík, zatímco budu padat. Ale ta výška… hození toho kufříku by byla ta poslední věc, kterou bych udělal.

Samozřejmě. Jak taky kurva jinak.

Trvalo mi celý život, než mi došlo, že nejsem ten typ člověka, ze kterého by mohl být detektiv. Já jsem oběť. Zemřu kvůli příběhu někoho jiného. A lidská rasa se mnou. Vím, kdo to udělal a jak… ale to je jasné. To ví všichni, to mi bylo naservírováno. Nevím proč. Nakonec se mi nepodařilo najít žádné odpovědi.

Proč se tohle děje? Proč Nadace všechny zabíjí? Proč se tohle děje? Proč poslali ty soubory? Proč se tohle děje? Proč Ganzir padl? Proč se tohle děje? Proč sebou tahám kufřík přes půl světa? Proč se tohle děje?

Proč jsem tady? Proč tohle dělám? Proč… proč musím zemřít? Má to nějaký důvod?

Jestli tohle někdo čte, prosím, prosím, přijděte na to. Vysvětlete mi to. Někdo… kdokoliv. Já to nechápu. Já to nechápu…

Už jsou skoro uvnitř. Stačí udělat krok dopředu.

podivejseporadne.png

SCP-579

ZÁZNAM DENÍKU 0001-18

Ou … tak takhle to je.

ZTRÁTA ŽIVOTNÍCH FUNKCÍ

Říkáš napadeni? To může být jeden z posledních případů, kdy se to stane.

Správně.

To neříkej. Musí to pro tebe být horší. To říkají všichni, když zjistí něco, co se jim nelíbí.

Ach bože.

Není to něco, co se dá zahnat za pár hodin. Můžeš být chvíli zticha? Samozřejmě, že ne. Ne, ještě ne. Ten pocit napadení.

Proč ne?

To neříkej!
Ani o tom nemluv.

Měli jsme to nechat na pokoji.

Pořád nad tím uvažuji, jestli by to nebylo lepší všechno ukončit. Ne s tím, co jsme našli. Jak dlouho jim to potrvá? Ale tak to není? Všechno, co jsem. Víš, co řeknou.

Jsem to já.
Je po všem
Potrvá to.

Ty jsi germofób, že?

Dostal jsi odpověď? Neměli jsme se dívat. Ty také. Pochybuji, že bude někdo mluvit o něčem jiném.

Je mi špatně.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License