SCP-495
hodnocení: +2+x
blank.png

Objekt #: SCP-495

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-495 musí být uchováváno v zamčené místnosti, a pokud se nepoužívá zapojené do standardní 120-voltové zásuvky. Uvnitř SCP-495 musí být odlitek škeble, ústřice, nebo jiného druh přisedlých mlžů1; tento odlitek nesmí obsahovat více než 100 (sto) gramů vosku.

V případě výpadku proudu, musí alespoň jeden člen personálu Úrovně 1 hlídat SCP-495 kvůli případné aktivitě, dokud se neobnoví proud. Výzkumníci, kteří chtějí SCP-495 použít musí podat psaný popis plánovaného experimentu Dr.███████. Kvůli výsledkům Experimentu SCP-495-██, musí být všechny odlitky a materiáli schváleny alespoň jedním zaměstnancem Úrovně 3, nebo vyšší před použitím SCP-495. K dispozici musí být alespoň jeden zaměstnanec se zkušenostmi s ošetřováním jedovatých kousnutí a bodnutí, při zacházení s SCP-495.

Popis: SCP-495 vypadá jako trouba z herní sady ToyMax “Creepy Crawlers” z roku 1992, až na nálepku s logem, která byla nahrazena logem varné desky Mattel “Thingmaker” z roku 1964 (hračka s prakticky totožnou funkcí jako novější verze ToyMax, kterou společnost Mattel přestala v 70. letech vyrábět, kvůli nedostatečným bezpečnostním prvkům).

Dokud je SCP-495 zapojeno do standardní 120-voltové zásuvky, funguje jako normální “Creepy Crawlers” trouba. Pokud není zapojeno do zásuvky, SCP-495 vykazuje následující anomální chování:

  • Po vložení plného, nebo částečně naplněného odlitku, aktivační spínač SCP-495 se automaticky přesune na pozici “ZAPNUTO”. Zdá se že vnitřní hřející lampa je vypnutá, přesto trouba začne nabírat teplo z neznámého zdroje, dosahující nejvyšší vnitřní teploty 257.2 °C (jak bylo naměřeno infračervenou kamerou). Přibližně po 8 minutách se aktivační spínač SCP-495 automaticky přesune na pozici “VYPNUTO”. Oproti chování normální trouby ToyMax “Creepy Crawler”, se dveře SCP-495 okamžitě otevřou, namísto toho aby zůstaly zavřené dokud odlitek neschladne.
  • Všechny odlitky se po vyjmutí z trouby oživí, a chovají se jako by byly normální organismy. Oživlé předměty jsou fyzicky více detailní než to co dovolují jejich formy, díky čemu vypadají identicky k jejich přírodním protějškům, až na nepřirozené barvy získané z materiálu kterým se plní jejich formy. Pitva oživlých předmětů ukázala tkáň a jiné vnitřní struktury složené čistě z toho materiálu, který byl použit k naplnění formy.
  • Jakákoliv substance a forma použitá s SCP-495 přinese výsledek - ručně vyrobené formy a látky jiné než ToyMax nebo Mattel “Plasti-Goop” (například vosk nebo čokoláda) vytvoří oživené objekty

Dodatek: Jenom protože jsou vytvořené z plastu neznamená že nejsou nebezpečné. Nevím odkud se ten jed bere, ale Agent ██████ je nyní v ošetřovně, poté co byl pokousán malým fialovým hadem. Chovejte se k produktům z SCP-495 stejně, jako byste se chovali ke všem jedovatým zvířatům.
- Dr. ███████

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License