SCP-4559
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-4559

Třída Objektu: Thaumiel

Speciální Zadržovací Procedury: Veškeré informace týkající se SCP-4559 ve vědeckých institucích a jiných organizacích musí být odstraněny za předpokladu, že jsou nesprávné.

Popis: SCP-4559 je pravděpodobnostní anomálie spojená s výběrem, zda osoba chce získat účtenku nebo ne, a to ve většině obchodů s potravinami. Pokud existují pravidla, která určují, že klient vždy obdrží účtenku, nebo pokud klient obdrží účtenku bez předchozího schválení, SCP-4559 se nespustí.

Pokud k žádné z těchto událostí nedojde a zákazník je dotázán, zda chce obdržet účtenku, nelze volbu subjektu mezi „odmítnout účtenku“ nebo „přijmout účtenku“ předvídat. Duševní stav, pohlaví nebo bohatství subjektu neovlivní výsledek a pravděpodobnost obou možností je stejná.

V současné době je SCP-4559 jediným skutečně nepředvídatelným nebo „náhodným“ jevem ve vesmíru. Například kvantová mechanika, počasí, oceánské proudy a algoritmy jsou pro standardní generátory náhodných čísel smysluplně předpovídatelné, ale SCP-4559 nelze předvídat žádným smysluplným způsobem.

Dodatek: Na rozkaz rady O5 bylo SCP-4559 reklasifikováno na Thaumiel, kvůli potenciálnímu využití u anomálií, které vyžadují generátor náhodných čísel. Generátor Čísel Hensworth / Alice používá videosekvence z bezpečnostních kamer z téměř 20 000 obchodů s potravinami ve Spojených státech, analyzuje záznamy z prostor pokladny a používá informace generované SCP-4559 k vytvoření náhodného celého čísla. V současné době se Generátor Čísel Hensworth / Alice používá při udržení 39 anomálií třídy Safe, 21 anomálií třídy Euclid, 8 anomálií třídy Keter a 2 anomálie třídy Thaumiel.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License