SCP-427
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-427

Třída Objektu: Safe* (viz zadržovací procedury)

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-427 nevykazuje žádné známky pohybu, nebo zlých úmyslů a vyžaduje tedy pouze minimální kontejnmemt. Kvůli nepříznivým efektům SCP-427 s ním smí zacházet pouze lékařský personál Úrovně 3.

Všechen personál používající SCP-427 musí zaznamenat celkový čas používání, aby se předešlo nechtěným mutacím.

*Jedinci SCP-427-1 (hovorově označení jako "Masové bestie") vytvoření pomocí SCP-427 musí být okamžitě zabiti, neboť je nemožné s nimi komunikovat, nebo na nich bezpečně provádět experimenty. Z tohoto důvodu jsou jednotlivci SCP-427-1 klasifikováni jako třída Keter.

Popis: SCP-427 je malý, kulatý, dekorativně vyřezávaný přívěšek vyrobený z lesklého stříbřitého materiálu. Nezdá se, že by dekorovaná řezba sloužila nějaké funkci; není známo zda bylo vnější pouzdro SCP-427 vyrobeno uvědomělými bytostmi. Jeho obvod v nejširším bodě je téměř 3 cm.

SCP-427 bylo vytvořeno vložením pilulky SCP-500 do SCP-914 na nastavení "Jemné". Nevykazuje žádnou nezvyklou aktivitu když je zavřené. Když se otevře, uvnitř je vidět malý svítící orb. Orb nevysílá žádnou radiaci, nebo energii kromě viditelného spektra.

Když je SCP-427 otevřeno a vystaveno biologické tkáni, rapidně regeneruje buněčné poškození a nějak se mu daří vyčistit tělo od invazních látek a infekcí. Například, obyčejnému nachlazení trvá 3 až 10 dní, než jej lidský imunitní systém zpracuje a zbaví jej tělo. V přítomnosti otevřeného SCP-427 je tento čas zkrácen na 2 až 4 minuty. Jeho léčivé schopnosti jsou směrované, takže vše, co není v dohledu na orb uvnitř není ovlivněno.

Avšak dlouhodobé vystavení představuje silné zdravotní riziko. Neboť přívěšek léčí poškození a zároveň optimalizuje normální systémy těla. Odolnost nemocem a toxinům je zvýšena o 500% oproti LD50, nebo smrtelným statistkám po deseti minutovém vystavení a o 1000% po patnácti. Po patnácti minutách vystavení se svalstvo začne optimalizovat, což zvýší sílu a odolnost vůči bolesti o 200-300%. Všechny další tělní soustavy se stále optimalizují. Zaměstnanci Třídy D, kteří byli celkově vystaveni déle, než jednu hodinu začali mutovat do beztvaré hroudy tkáně. Konverzní čas se zrychluje s dobou vystavení SCP-427.

"Masové Bestie" (pojmenované kvůli vzhledu) vytvořené tímto způsobem pomocí SCP-427 jsou neuvěřitelně agresivní a útočí na všechen personál, který uvidí, často se smrtícími následky. Jsou vysoce odolné vůči většině známých zbraní, ale dají je vyřadit pomocí dostatečného elektrického proudu, nebo teplotě přesahující 1100 stupňů Celsia. Inteligence není přesně určena, ale mapování biologického vylepšení mozku jako přímý vztah k optimalizaci dalších systémů, naznačuje inteligenci, která předčí i tu lidskou, až bude subjekt plně transformován.

SCP-427 je aktuálně užíváno jako částečná náhrada za pilulky SCP-500, neboť zvládne vyléčit skoro všechno, co zvládne SCP-500. Všechny "optimalizace" začleněné SCP-427 jsou kumulativní. Rada O5 schválila vedlejší efekty jako "přijatelné riziko", ale uživatelé musí pečlivě zaznamenat celkový čas vystavení, neboť dostatečná mutace je důvod k terminaci.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License