SCP-4087
hodnocení: +1+x
blank.png
weapon.jpg

Instance SCP-4087.

Objekt #: SCP-4087

Třída Objektu Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: Nadační aktiva vložená v evropských a amerických donucovacích orgánech sledují probíhající vyšetřování zabití u markerů v souladu s použitím instance SCP-4087. V nepravděpodobném případě, že dojde k navrácení další instance, bude tato instance ponořena do metru krychlového betonu a následně přepravena do hlubinného úložiště pro neomezené skladování.

Popis: SCP-4087 je sada starožitných vystřelovacích nožů. Každá čepel má délku 9,2 cm a je vyrobena z nerezové oceli. Instance SCP-4087 byly vytvořeny Gavrilem Maniagem (italský výrobce nožů) jako součást soukromé zakázky. Stihl dokončit jen šest nožů, než byl zabit v roce 1914.

SCP-4087 bylo poprvé identifikováno v roce 1973 po matematickém modelu, který vytvořilo Analytické Oddělení Nadace. Přes sto vražd, které se staly během 50 let spojovaly stejné vražedné zbraně. U každé vraždy byl vražednou zbraní jeden ze šestice vystřelovacích nožů. Každý nůž byl opakovaně ztracen, vrácen nebo vydražen.

V roce 1975 bylo identifikováno všech šest nožů. Od té doby bylo těmito noži dalších 200 vražd. Z vyšetřování vyplynulo, že navzdory všem důkazům o opaku neexistuje žádná skutečná vražedná zbraň.

Po důkladném zkoumání všech šesti nožů provedli vědci následující pozorování:

  • Nevykazují žádné pozorovatelné anomální vlastnosti.
  • Chybí jim známky významného opotřebení nebo použití.
Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License