SCP-346
hodnocení: 0+x
blank.png

Objekt #: SCP-346

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-346 musí být drženo v jednopatrové ptačí kleci alespoň 1 m na výšku a 1.5 m na šířku. Žádné zámky, ani bezpečnostní systémy nejsou zapotřebí, neboť SCP-346 není silnější, ani chytřejší než obyčejný papoušek. Klec SCP-346 musí obsahovat alespoň dvě misky s vodou na bidýlkách, které se musí každý den měnit a SCP musí být krmeno pěti, až šesti středně velkými živými cvrčky denně. Klec SCP-346 rovněž musí obsahovat jednu větev, pro sezení, škrábání a lezení, jedno stromové hnízdo (zakoupené ve zverimexu) porostlé mechem a šňůrku s barevnými zvonečky pro zábavu.

Spodek klece SCP-346 musí být vystlán biologickou výstelkou z kukuřičných klasů a musí být čištěn a měněn jednou týdně. Během čištění je možné SCP-346 držet v ruce, nebo mu může být dovoleno létat po místnosti se zavřenými dveřmi, nebo umístěno do papírové tašky zajištěné knížkou.

Klec SCP-346 je držena v kanceláři Dr. Rightsové a nesmí se přemisťovat bez jejího souhlasu. I přes zvyk SCP-346 kousat do prstů a vlasů, nepředstavuje žádné riziko a při útěku je možno jej opatrně znovu chytit pomocí ruky, nebo sítě.

Popis: SCP-346 je malý zástupce neidentifikované skupiny pterodaktylů - pravěkých létajících plazů. SCP-346 je přibližně velikosti malého netopýra a má velmi lehkou kostěnou strukturu. Přestože jeho hlava, křídla a končetiny jsou holé, trup je pokrytý tmavým hebkým kožichem. Původ SCP-346 je neznámý, a bylo zakoupeno Agentem ██████████ v malém zverimexu v Brazílii pod názvem "Kongo-mato".

Majitel zverimexu tvrdí, že neví odkud SCP-346 přišlo, protože zakoupil několik vajec z černého trhu (z jednoho z nich se vylíhlo SCP-346) o kterých si myslel, že jsou vzácného druhu papouška. Některé teorie tvrdí, že někde v Jižní Americe je velká kolonie tvorů podobných SCP-346.

Testování odhalilo, že SCP-346 je dospělý jedinec, ale zdá se, že jeho růst byl jaksi zastaven kvůli podvyživení a vychovávání v malé, těsné kleci. SCP-346 je samec a byl pojmenován zaměstnanci, kterým přijde roztomilý, jako "Pterry".

SCP-346 se chová podobně jako ptáci a netopýři, většinou je aktivní za rozbřesku a stmívání. Energeticky létá po dostupném prostoru, chytá hmyz buď ve vzduchu, nebo na zemi a ve větvích. SCP-346 vydává podobné zvuky jako ptáci a savci a je nejhlasitější kolem večera. Některým to připadá roztomilé, jiným otravné.

Dodatek 1: Po objevení SCP-1265, bylo spekulováno, že možná existuje kolonie stvoření podobných SCP-346 někde v Jižní Americe. Avšak, existence SCP-346 indikuje, že tato kolonie nemá stejné anomální efekty jako SCP-1265.

Dodatek 2: Bylo navrhnuto, aby se podniklo hlubší vyšetřování ohledně původu SCP-346, v naději, že by mohla být nalezena kolonie podobných tvorů, ať už jako příbuzných vyhynulých pterodaktylů, nebo časoprostorová anomálie.

SCP-346 se na žádost Dr. Rightsové musí držet dál od SCP-529.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License