SCP-3220
hodnocení: +3+x
blank.png
medium.jpg

Zapečetěná vstupní šachta vedoucí do SCP-3220.

Objekt #: SCP-3220

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Šachta vedoucí do SCP-3220 byla zaplněna betonem. Žádné další zkoumání, či vyšetřování SCP-3220 není v současné době povoleno.

Popis: SCP-3220 je ohromné podzemní silo nacházející se pod opuštěným skladištěm na ostrově Hašima v Japonsku. Silo je přístupné skrze padesátimetrovou šachtu pod poklopem ve středu skladiště. Na poklopu je malá kovová plaketa s vytištěnými slovy ”Oddělení Abnormalit” v japonštině.

SCP-3220 vede do hloubky přes jeden kilometr a měří dvacet metrů v průměru. Struktura je postavená podobně, jako panoptikon.1 Obsahuje dvě stě pater, přičemž každé patro je pět metrů vysoké a sestává z kruhového balkonu o šířce tří metrů, který vede po obvodu místnosti. Ve středu struktury se nachází vysoká věž vedoucí od nejnižšího až po nejvyšší patro. Tato věž je postavena z matného jednostranného skla s ocelovým rámem. Nebyla objevena žádná přístupová cesta do vnitřku věže.

Každé patro SCP-3220 obsahuje krychlové cely zabudované do stěn. Stěny těchto cel měří tři metry a jsou plně odhaleny zbytku struktury. V zadních stěnách každé z cel je zaveden poloprůhledný panel, kterým dovnitř proniká světlo. Ve středu každé cely se nachází odtok. Není známo kam tento odtok vede.

Uvnitř všech cel SCP-3220 kromě jedné se nachází humanoidní socha z pomalovaného betonu. Všechny sochy jsou postaveny přímo nad odtokem ve svých celách a jsou natočeny směrem k věži ve středu struktury. Každá ze soch neustále produkuje neznámou tmavě červenou substanci, která odtéká do odtoku.

Dodatek: Než bylo SCP-3220 zapečetěno betonem, nacházel se na nejnižším patře struktury poklop, kterým se bylo možné dostat po žebříku do pozorovací místnosti ve středu. Uvnitř pozorovací místnosti byla nalezena lidská kostra se zlomeným krkem.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License