SCP-3203
hodnocení: +1+x
blank.png

PRO: pcs.ecadan|rellete#pcs.ecadan|rellete
OD: pcs.ecadan|lenidregn#pcs.ecadan|lenidregn
DATUM: Červenec 08 2017

Zdravím Dr. Tellere,

Vzpomínáš si, jak jsi mi před pár týdny vyprávěl o tvém problému s rozpočtem? Jak v Oblasti-19 "sežerou" všechno ty velký jména a my tady v 17 dostáváme jen zbytky? Eh, pravděpodobně ne, protože tuto konverzaci vedeme každý druhý týden.

Ale donutil jsi mě přemýšlet, odkud se k čertu berou všechny ty peníze? Máme dost vysoký rozpočet na organizaci, která nevydělává a není vládním subjektem, že? Tak jsem udělal to, co by udělal každý detektiv. Šel jsem po stopách peněz. Trošku jsem pátral a zatahal za pár šňůrek (Ok, prostě jsem se zeptal Eda z účetnictví Oblast-17). Objevil jsem bankovní účet Nadace. Je jasné, že je to jenom k dalším zdrojům Nadace. Naštěstí se mi podařilo přesvědčit bankovního úředníka, aby mi vytiskl výpis transakcí z minulého měsíce. A ne, nebudu tu psát detaily "přesvědčování".

Dle očekávání přišly všechny transakce z falešných firem, které Nadace založila. Měly jména jako např. "Allison and Banks Investing", které zní schválně tak, abys neměl důvod se nad jejich názvem pozastavovat. Ale ta zajímavá věc jsou jejich "zákazníci". Samozřejmě některé dostávají pár miliónů od vlád, ale 80% z nich dostává peníze z jediného účtu ve Švýcarské bance.

Dokážeš si představit, jak jsem byl zmatený. Očekával jsem dlouhý seznam celebrit a jiných ilegálních organizací. Mohli jsme být třeba financovaní Globální Okultní Koalicí. Ale tohle, to je něco jiného. Ten účet musí být ovládán Nadací. A víš co? Je anomální. Sledoval jsem ho měsíc. A ať už byla vybrána sebe větší částka, zůstatek nikdy nespadl pod 40 000 dolarů. Zatraceně nikdy nebyl pod 40 000 dolary. Prostě zůstává na 40 000. Nadace minulý týden vybrala 2 000 000 a účet se ani tak nezměnil.

Chtěl bych tě formálně požádat, abys schválil klasifikaci tohoto účtu na SCP. Níže je přiložen dokument, co jsem sepsal, a uvítal bych kdybys ho schválil a provedl úpravy, pokud budou potřeba.

Možná to můžeš ukázat i šéfovi a říct si o větší rozpočet.

- Gerdinel


Dokument připraven: Mladší Výzkumník Niklo Gerdinel
Datum: 08/07/2017


Objekt #: SCP-3203

Kategorie Objektu: Thaumiel

Speciální Zadržovací Procedury: Pouze personál třídy 4 a vyšší může nahlédnout do financí Nadace a informací o SCP-3203. Veškerý zbytek personálu je cíleně dezinformován okolo financí Nadace.

SCP-3203 může být použito kolikrát bude potřeba. Výběr většího obnosu peněz musí být rozdělen na více menších výběrů, aby nebyla přilákána pozornost k SCP-3203.

Popis: SCP-3203 je bankovní účet (#011623852957) v Švýcarské bance. SCP-3203 má na kontě přesně 40 000 dolarů (USD). Neexistují žádné záznamy o vložení peněz na tento účet. Vybrání peněz z tohoto účtu neovlivní počet peněz na kontě. Vybrání částky větší, než je na kontě projde bez problémů a požadovaná částka bude vybrána. Aktuálně nejvyšší vybraná částka je 2 000 000 dolarů (USD).

Je neznámé kdy byl tento účet založen, ale aktuálně je napsán na jméno "Luca Ellsborn". Neexistují žádné záznamy o někom kdo by se jmenoval "Luca Ellsborn" a narodil se ve Švýcarsku nebo do Švýcarska někdy vstoupil. Nicméně byly nalezeny 3 záznamy o lidech se jménem "Luca Ellsoborn" z jiných zemí. Pátrání po jejich spojení s SCP-3203 čeká na povolení.


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License