SCP-3002
hodnocení: +1+x
blank.png

V Út, 15. pro, 2015 v 8:03 odp. O5-1 (o5_1@foundation.scp) napsal:

R.

Nejsem si jistý jestli to znamená že se vrátila nebo jestli to jsou jen její pomíchané vzpomínky. Co si o tom myslíte? Je nějaká možnost že Projekt Lethe měl další vedlejší efekty na které jsme nepomysleli? Chci se ujistit že se to nevrátí ublížit nám. Dávejte na to pozor.

A. Veles
Rada O5
o5_1@foundation.scp


Dokument vytvořil: Doktor Darryl Loyd
Datum: 13-12-2015

VAROVÁNÍ: Následující dokument obsahuje infohazard Třídy II (Mírné Nebezpečí). Nařízeny procedury memetické ochrany, používaný seed sX82hPkl4.


Objekt #: SCP-3002

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: Jeden sepsaný záznam SCP-3002 je uložen v trezoru Oblasti-41 pro anomální dokumenty. Testování musí provádět nejméně tři členové personálu s bezpečnostním pověřením 03/3002. Jakémukoliv subjektu nebo personálu přítomnému u testu který nemá aktivní memetickou ochranu CL-II musí být po skončení testu podána amnestika třídy C. Jakákoliv dokumentace SCP-3002 musí obsahovat memetickou ochranu schopnou potlačit infohazard Třídy 2. Dokumentace SCP-3002 nesmí opustit výzkumnou oblast SCP-3002. Personál nepřiřazený k SCP-3002 nesmí číst dokumentaci SCP-3002.

Jeden člověk z původní skupiny ovlivněných SCP-3002 musí být zadržen ve standardní zadržovací cele pro humanoidy za účelem dlouhodobého studia a analýzy vystavení SCP-3002.

Pokud jsou u kohokoliv zjištěny projevy SCP-3002, musí být dotyčnému podána amnestika třídy C nebo B, podle zjištěného data prvního vystavení. Způsob jak zjistit kontaminaci SCP-3002 bez nutnosti slovního potvrzení je ve vývoji, provizorně označen Projekt Veselka. Pro více informací kontaktujte Dr. Loyda.

Aktualizace - ██/██/2016: Projekt Veselka je ve finální fázi testování. První zkoušky ukazují skvělou úspěšnost v identifikování zasažených osob bez nutnosti rozhovoru. Instrukce a vybavení k použití projektu byly odeslány do Nadačních oblastí a agentům v Indianě a části Illinois. Přiřazení agenti by měli nejprve prohledávat oblasti s vysokou hustotou osídlení jako Indianapolis a Chicago a teprve poté menší města a vesnice.

Popis: SCP-3002 je nakažlivý memetický hazard Třídy II s omezeným efektem na vzpomínky zasažených subjektů. Anomálie do mysli zasažených vloží vzpomínku kterou poté rozeznávají jako svou vlastní. Přenáší se jakoukoliv metodou popisující anomální vzpomínku, jako například text nebo řeč.

Vzpomínka SCP-3002 se typicky odehrává v mládí subjektu. Ve všech případech si subjekt pamatuje trávení času v parku s osobou kterou považovali za svého nejlepšího přítele. Všechny vzpomínky také zahrnují několik neměnných detailů, jako zatažený ale teplý den a hádka s kamarádem ohledně nové studentky ze Slovenska jménem Lily Veselka (Označena jako SCP-3002-1). Příležitostně si subjekty pamatují, že Lily seděla vedle nich a ptala se jich na specifické otázky. Všechny ostatní detaily se mezi subjekty liší.

SCP-3002-1 je nejčastěji popisováno jako chudokrevně vypadající dívka s bledými blond vlasy. Subjekty si vybavují jak se jich ptá na velmi specifické otázky ohledně sebe nebo projektu pravděpodobně spojeného se školou.

SCP-3002 bylo původně objeveno když si psycholožka pracující ve věznici South Rock Penitentiary všimla že velké množství vězňů zmiňuje specifickou, vždy stejnou vzpomínku. Při objevení Nadací bylo více než 85% vězňů ovlivněno SCP-3002. Anomálie byla zdokumentována a označena jako výzkum s nízkou prioritou. Při prvním objevení si zasažení vězni vzpomínku vybavovali perfektně, avšak během rozhovorů a testování si začali vybavovat postupně méně detailů.

Incident 3002-2: V den ██/██/2016 se tři zaměstnanci pokusili otevřít soubor SCP-3002 i přes nedostatečné bezpečnostní povolení a znalost SCP-3002. Přístupový protokol byl zahrnut v tomto dokumentu.

Čas Uživatel Pozice Terminál Akce
3:15 odp. JBawes1 Úklid (1/T) PF1408pc41-8 Nedostatečné Povolení, Přístup Zamítnut
3:20 odp. RKaid12 Aktivní Agent (2/████) PF1408pc41-92 Nedostatečné Povolení, Přístup Zamítnut
3:40 odp. VanderD8 Vedoucí Výzkumník (4/L) PF1408pc41-29 Přístup Povolen, Menší Změny Provedeny
6:25 odp. RAISAWhit ████████ (█/█████) ██████████-█ Vrácení Změn
6:35 odp. VanderD8 Vedoucí Výzkumník (4/L) PF1408pc41-8 Přístup Povolen, Menší Změny Provedeny
6:40 odp. RAISAWhit ████████ (█/█████) ██████████-█ Vrácení Změn, Soubor Uzamčen

Pracovníci RAISA provedli výslech všech tří zaměstnanců a byla jim podána amnestika. Rozhovor s výzkumníkem Vanderblitem je zaznamenán níže.

<Začátek Záznamu>

Důstojník RAISA Whitley vstoupí do výslechové místnosti. Doktor Vanderblit už byl přiveden bezpečností RAISA.

RAISA Whitley: Doktore Damiane Vanderblite, jsem Důstojník Withley a jsem s Administrací Záznamů a Informační Bezpečnosti (RAISA). Dnes si s vámi chci promluvit ohledně vašich úprav záznamu jisté anomálie.

Vanderblit: (Subjekt vypadá zmateně.) Nejsem si jistý o čem to mluvíš, synku.

RAISA Whitley: Doktore, oslovujte mě prosím Whitley nebo Důstojníku Whitley. Ten dokument o kterém mluvím je záznam SCP-3002. Včera večer byl dokument opakovaně upraven z vašeho účtu a osobního terminálu.

Vanderblit: Omlouvám se, Důstojníku. Pořád si nejsem jistý o které anomálii mluvíte. Pracuji na několika projektech. Včera večer jsem upravoval několik souborů a záznamů, u všech mám povolení k úpravám.

Důstojník RAISA Whitley otevře kufřík a vyndá fyzickou kopii záznamu o SCP-3002

Vanderblit: Aha… tahle anomálie. Bylo tam pár menších chyb, tak jsem je opravil.

RAISA Whitley: Podle našich záznamů je toto poprvé co jste viděl dokumentaci SCP-3002.

Vanderblit: Jste si jistý? Protože bych přísahal že už jsem to někde viděl. (Subjekt ztichne na několik sekund.) Jo! Už si vzpomínám, viděl jsem to přes rameno Loyda když jsem šel na oběd.

RAISA Whitley: To není možné. Kvůli vlastnostem SCP-3002 může být jakýkoliv dokument o něm zobrazen pouze v kontrolovaném prostředí. To zajišťuje speciální memetický zámek, který jste obešel pomocí práv administrátora.

Vanderblit: Ok. Ale to nic nemění na tom, že všechno co jsem tam udělal bylo pár gramatických úprav.

RAISA Whitley: To také není pravda. Kromě gramatických úprav jste změnil všechny výskyty slova "SCP-3002" na "Lily Veselka". Také jste odstranil zmínku o tom že ve vzpomínkách subjektů byla ze Slovenska.

Vanderblit: Ale ona není ze Slovenska. Znal jsem ji už od dětství a i když má přízvuk tak není ze Slovenska. Naše dokumenty mají popisovat fakta tak jsem… Jak tak o tom teď přemýšlím, nepamatuji si odkud vlastně je.

RAISA Whitley: Děkuji za vaši spolupráci, Doktore Vanderblite.

<Konec Záznamu>

Doktor Vanderblit byl později identifikován jako nakažený SCP-3002. Obdržel amnestika Třídy B a byl přesunut do Oblasti-726. Doktor Loyd byl vyšetřován pro nesprávné zacházení s dokumentací SCP. Později však bylo zjištěno, že Loyd nikdy nevynesl dokumenty SCP-3002 z jejich určeného výzkumného stanoviště, ke kterému Vanderblit neměl přístup. Není dosud známo jak byl Vanderblit infikován, protože žádný možný způsob přenosu nebyl nalezen.


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License