SCP-3002
hodnocení: +1+x
blank.png

V Po, 28. čvc, 2014 v 12:50 odp. Kaye Thomas (thomask@foundation.scp) napsal:

R.

Podle instrukcí O5-1 posílám kopii souboru 3002. Kontaktujte mě pokud budete potřebovat ještě něco.

Dr. Kaye Thomas

Oddělení Informací a Memetiky
Oblast-82
thomask@foundation.scp


Dokument vytvořil: Doktor Darryl Loyd
Datum: 20-07-2014

Objekt #: SCP-3002

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Jeden vězeň vykazující příznaky SCP-3002 musí být zadržen Nadací pro účely testování a analýzy. Je zadržen ve standardní zadržovací cele pro humanoidy v Oblasti-41. Verbální a fyzická interakce musí být omezena na schválené testování. Ostatním vězňům a personálu věznice South Rock Penitentiary byla podána amnestika Třídy B a musí být monitorováni pro jakýkoliv výskyt SCP-3002.

Popis: SCP-3002 označuje specifickou vzpomínku sdílenou 85% vězňů v South Rock Penitentiary poblíž Lafayette, Indiana. Ovlivnění jedinci si všichni vybavují specifický den ze svého dětství. Specifická data se liší ale většina subjektů si tento den vybavuje v rozsahu jejich deseti až třinácti let.

SCP-3002 bylo původně objeveno když si Dr. Susan Fairbank, psycholožka pracující ve věznici, všimla že velké množství vězňů zmiňuje specifickou, vždy stejnou vzpomínku. Nadace byla upozorněna na incident poté co si agenti přiřazeni k jiné anomálii, monitorující online psychologickou nástěnku, všimli zprávy Dr. Fairbank o sdílené vzpomínce.

Při prvním zadržení byli vězni schopni vybavit si detaily SCP-3002 s perfektní přesností. Z neznámého důvodu si však po několika rozhovorech subjekty začaly vybavovat postupně méně detailů až do bodu, kdy vybavení si SCP-3002 bylo podobné normálním vzpomínkám.

Dodatek 3002-1: John Baylesh byl uvězněn v South Rock Penitentiary v roce 2006 za několikanásobné vloupání, pokus o vraždu a vraždu pomocí vozidla. Doktor Loyd s ním vede rozhovor.

<Začátek Záznamu>

Dr. Loyd vstoupí do místnosti a posadí se. Baylesh je odveden do místnosti a připoután k židli.

Baylesh: Tyhle nový bloky jsou docela fajn. Ale myslel jsem že už mě přesouvat nebudou.

Dr. Loyd: No, není to normální přesun a pravděpodobně nebude trvalý. Jsem Doktor Loyd. Přišel jsem se vás zeptat na pár otázek.

Baylesh: No to je škoda, máte tu dobrý jídlo.

Dr. Loyd: Dobře. Než začneme, dal by jste si vodu nebo něco jiného k pití?

Baylesh: Klidně, proč ne.

Dr. Loyd: Voda tu za chvíli bude. Takže, Johne, Jestli vám tak říkají, Chtěl bych aby jste se zamyslel nad vaším dětstvím. Máte nějaké důležité vzpomínky? Narozeniny? Zlomená ruka? Dny v parku? Cokoliv?

Baylesh: (Subjekt odmítavě mávne rukou) Říkej mi jak chceš. Ale proč tě to zajímá? Ty jsi jako cvokař?

Dr. Loyd: Johne, prosím odpovězte na otázku.

Baylesh: Jo, jasně, jasně… (Subjekt na ztichne na několik vteřin a vypadá rozjímavě) Jak tak o tom přemýšlím, pamatuju si na 17. Ledna 1997. Já a John jsme si hráli v Brum Woods, v parku v části kde jsme vyrůstali. Byli jsme tam jen mi dva a-

Dr. Loyd: John?

Baylesh: Jo, omlouvám se. John byl kluk se kterým jsem strávil hodně času když jsme byli děti. Tehdy mi říkali Joey. John DeNunzio1 se jmenoval, myslím.

Pomocný personál vstoupí do místnosti, přinese několik lahví vody a odejde

Baylesh: No, prostě jsme tak blbnuli, srali nějaký veverky. Chvíli bylo zataženo ale jinak super den. Jen jsme nechtěli celej den sedět doma. Jak jsme tak mluvili začali jsme se bavit o škole. Do třídy k nám přišla nová holka. Myslím že její rodina se přistěhovala asi ze Slovenska. Ale John prostě furt a furt mluvil o tom jaká to byla píča, byl u toho celkem rasistickej. Přišlo mi to sakra divný. Znal jsem ho dost dlouho a vždycky byl hodnej ke všem.

Dr. Loyd: A udělal jste ohledně toho něco?

Baylesh: J-jo docela mě tím nasral. Když dokonce jeho máma byla polka. Vůbec nechápu co se stalo ale prostě jsem na něj začal řvát a po chvíli jsme oba sklapnuli a odešli.

Dr. Loyd: Stalo se potom ještě něco zásadního?

Baylesh: (Subjekt si povzdychl a ztichl na pár sekund) Jo. Lily mě našla.

Dr. Loyd: To byla vaše kamarádka?

Baylesh: Jo, ale byla vždycky taková divná. Myslím že byla trochu… (Subjekt točí prstem u hlavy) víš co. Jako třeba když mě našla tak první co udělala bylo že mi dala ruce na ramena hodně vážným hlasem se mě zeptala jestli si na ní vzpomínám. A pak prostě mluvila o nějakým projektu do školy. Upřímně, nezapomenul bych na ní, byla vždycky… (Subjekt ztichl na několik vteřin) Zvláštní. Nemůžu si vzpomenout.

Dr. Loyd: Dokážete si alespoň vzpomenout jak vypadala?

Baylesh: Jo, měla opravdu blonďatý vlasy, myslím, a taky- (Subjekt vypadá zmateně a ztichl na několik vteřin) Já- nemůžu si na nic vzpomenout. Ale to je divný, byla jednou z mých nejlepších kamarádů. Nebo ne? Přísahám že ji znám, jen- (Subjekt si zakryje obličej dlaněmi)

Dr. Loyd: Prosím pokuste se uklidnit. Brzy vás přemístíme zpět do vaší cely.

<Konec Záznamu>

Po několika rozhovorech bylo nalezeno několik společných detailů všech verzí SCP-3002. To zahrnuje zatažené ale teplé počasí, hádku s kamarádem ohledně nového žáka ve škole a přítomnost dívky s blonďatými vlasy, nejčastěji popisované původem ze Slovenska nebo Východní Evropy.


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License