SCP-2998
hodnocení: +3+x
blank.png

SCP-2998

UPOZORNĚNÍ OD ADMINISTRACE ZÁZNAMŮ A INFORMAČNÍ BEZPEČNOSTI (RAISA)

Tento dokument obsahuje neobvykle odolný infohazard, který odolal všem pokusům o jeho eliminaci. Veškeré pokusy o otevření dokumentace SCP-2998 přinutí uživatele, aby nejdříve prošel několik falešných a zavádějících verzí tohoto dokumentu. Prosím, projděte skrz tyto soubory. Budete upozorněni, až se dostanete ke správné dokumentaci. Omlouváme se za tyto potíže.

— Maria Jonesová, Ředitelka, RAISA


Objekt #: SCP-2998

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Nadace upravila rádiovou frekvenci a standardy pro výrobu elektroniky po celém světě, aby se zabránilo výrobě civilních zařízení schopných zaznamenat SCP-2998. Internetové, rádiové a novinové způsoby komunikace jsou monitorovány příslušnými Nadačními odděleními kvůli možným obrázkům, či popisům spojeným s SCP-2998. Frekvence na které je SCP-2998 vysíláno je neustále monitorována, kvůli možným změnám v obsahu. Všechna plavidla a sondy mimo planetu musejí být upraveny, aby zahrnovaly vybavení schopné monitorovat přítomnost SCP-2998 mimo planetu. Výzkum s cílem objevení zdroje SCP-2998 a rozšifrování zprávy jeho obsahu, bude pokračovat s prioritou Třídy 6.

Popis: SCP-2998 je elektromagnetický signál s neustálou frekvencí 2485 MHz. Jeho zdroj a původ nelze určit a zdá se, že signál je přítomen v celé sluneční soustavě. Nejdříve se myslelo, že se jedná o anomální, avšak neškodný bílý šum, ovšem menší odchylky ukazovaly na to, že v signálu jsou ukryty nějaké další informace. Až do roku 2011 neexistoval způsob, jak SCP-2998 dekódovat.

Signál obsahuje digitální video přenos s monofonním zvukem. Video ukazuje humanoidní entitu neznámého druhu levitující v temné místnosti. Přestože k přenosu neexistuje kontext, reflexivní řeč těla a vysoké zvuky naznačují, že entita zažívá fyzickou bolest. Žádné další entity, ani zdroj utrpení entity, nebyly na video přenosu zaznamenány. Ovšem, některé detaily přenosu napovídají, že probíhá jakýsi abnormální telekinetický fenomén. Například se zdá, že entita je často postrčena, či přemístěna. V pozadí místnosti se pohybují objekty, což svědčí o tom, že je přítomno gravitační pole a dokazuje, že pozice entity ve vzduchu není kvůli nulové gravitaci, ale tomu, že je na místě držena neznámou silou.

Dodatek 2998-A: Bylo teoretizováno, že SCP-2998 obsahuje dodatečné informace, které prozatím nebyly dokódovány. Některé části signálu se stále jeví jako bílý šum. Několik výzkumníků poznamenalo, že je to pravděpodobné, vzhledem ke komplexnosti zakódování a technologie použité k vysílání SCP-2998. Aktuální teorie zahrnují třídimenzionální stereoskopická data, jakýsi druh [DATA VYMAZÁNA] neurální aktivity.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License