SCP-297
hodnocení: +3+x
blank.png

Objekt #: SCP-297

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-297 je uchováno ve standardní uzavírací skříňce ve Vysoce Střežené Uskladňovací Oblasti Oblasti-19. Základní střežící ochrany (výbušné, chemické, biologické a memetické) musí být vždy na místě, odpovídajíce základním a funkčním procedurám. Personál, který chce použít SCP-297 pro experimentální či terénní účely, musí vyplnit Formulář-32 a předložit ho vedoucímu Zadržení a Výzkumu.

Popis: SCP-297 je normálně vypadající plastický vibrátor, o rozměrech 30 cm na délku, a 5 cm na šířku. Průzkum dokázal, že vnitřní struktura byla silně pozměněna ze standardního 6 Voltového napájení na něco, podobného mikro-nukleárnímu reaktoru poháněným malým vzorkem Plutonia.

Kromě této změny byly změněny základní spínače zapnout/vypnout na sekundární styl spínače, neboli pěti stupňovou páčku. Spodní čtyři měniče intenzity (vypnout, málo, středně, hodně) odpovídají normálním parametrům tohoto zařízení, takže mohou být využívány bez újmy.

Ale pokud bude intenzita nastavena na nejvyšší (nazývána "sebevražda"), SCP-297 změní rychle intenzitu vibrování až na 200 000 kHz. Pokud se po téhle možnosti dotkne vrch zařízení jakéhokoliv solidního materiálu, tak SCP-297 změní svojí intenzitu na hodnotu, která způsobí pozitivní harmonickou zpětnou vazbu v objektu, což způsobí ztrátu soudržnosti do 60 sekund od vystavení. Tato reakce způsobí u většině organizmů okamžitou smrt.

Výzkum dokázal, že SCP-297 dokáže přeměnit 1 m³ kamene na prach za 10 sekund. Čas potřebný pro přeměnu ostatních objektů je odvozen od jejich hustoty a harmonické potřeby materiálu. Byli zjištěny spojitosti mezi efektem SCP-297 a efektem SCP-1012, vyšetřování probíhá k zjištění, jestli jde ten o samý fenomén.

Dodatek: Informace o Objevení SCP-297 byly získaný ze třetího parkovacího sklepa třiceti-patrového panelového domu postaveného v Los Angeles, Kalifornie, na ███. Podle očitých svědků zařízení vytvořilo do Severozápadní části budovy vertikální díru, začínajíce 30. patrem a pokračující patro co patro, celou budovou, až do chvíle, kdy jeden z pracovních dělníků neutralizoval zařízení tím, že ho vypnul. Všem svědkům byla podána Amnestika třídy A a zařízení bylo předáno Nadačnímu personálu. Velké množství organického materiálu (později identifikováno jako pozůstatky lidského těla) bylo nalezeno ve třicátém patře, kde bylo zjištěno nejvíc poškození.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License