SCP-2810
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-2810

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: Kultura SCP-2810 je uskladněna uvnitř vákuově uzavřených skleněných báňích které se nachází v laboratoři infekčních materiálů Oblasti-42. Zajaté případy SCP-2810-1 uchované pro účely studie by měly být uskladněny v báních pro objekty biologického ohrožení úrovně 4, maximálně s jedním případem na báň. Mobilní úderné jednotky Beta-7 (Maz Hatters) a Lambda-12 (Pest Control) jsou pověřeny vyšetřováním a neutralizací všech volných případů SCP-2810-1.

Popis: SCP-2810 je neidentifikovaný patogen, poprvé objevený na Sibiři, který infikuje mnohobuněčné organismy, což způsobuje, že se buňky organismu transformují do buněčných verzí samotného organismu (např. Napadené Lidské buňky se přemění na lidi, napadené buňky slunečnice přemění buňky na malé rostliny). Tyto složené organismy se snaží analogickým způsobem vykonávat tělesné funkce původních buněk.
Například, lidské plíce jsou složeny ze skutečných lidí, kteří vdechují a vydechují, zatímco listy rostlin jsou složeny z menších, zvadlých rostlin uspořádaných a složených tak, že pouze jejich listy jsou vystaveny slunečnímu světlu.
Mikroskopické vyšetření ukazuje, že tyto buněčné kompozity jsou samy složeny z exponenciálně menších kompozitů vykonávajících své tělesné funkce, které jsou zase složeny z menších kopií a tak dále. Kompozity nereagují na žádné externí pokusy o komunikaci navzdory replikaci buněčné signalizace hostitelského organismu. Navzdory velikosti kompozitů, které v mnoha případech vylučují buněčnou funkci (jako je výměna plynu), jsou infikované organismy (nazývané SCP-2810-1) a jejich kompozity schopny přežít a reprodukovat se, i když ve velmi špatném zdravotním stavu

SCP-2810 se šíří fyzickým kontaktem a přenosem tělesných tekutin. Organismy si nevšimnou přeměnu svých buněk a během přibližně dvou měsíců se plně infikují. Lék zatím nebyl nalezen. Další příznaky infekce se liší v případech SCP-2810-1.

Infikovaná zvířata se mohou zapojit do dermatofágie a dermatillomanie, která se zase často vyvine v autosarkofágii a také může výrazně snížit kognitivní schopnosti, výdrž a koordinaci. Například, lidské případy mohou rozpoznat jejich nemoc až během pozdních stádií nemoci, poté vyznávat neznalost nemoci. Případy zvířat se také stávají mnohem více spolupracujícími a společenskými mezi sebou, dokonce i v solitérních druzích. Infikované rostliny produkují velmi málo ovoce a jakékoli produkované ovoce má tendenci být chudým faksimilem ovoce jiné neinfikované rostliny. Infikované houby a protisté oslabili buněčné stěny a mají tendenci být sterilní. Nicméně, přestože jsou ve špatném fyzickém a duševním zdraví, případy SCP-2810-1 se stávají zcela imunními vůči všem známým nemocem, mutagenům a toxinům a mají drasticky zvýšenou životnost.

Dodatek: Incident 2810-2: On ██/██/██, Mobilní úderná jednotka Lambda-12 narazila na komára s rozpětím křídel 10 metrů lovící stádo zeber v Africe. Komár nebyl odrazen tradičními opatřeními proti hmyzu a pokusilo se sníst Údernou jednotku. Jednotky Lambda-12 použili plamenomety k zabití tvora, o kterém bylo zjištěno, že je složen z milionů případů SCP-2810-1.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License