SCP-2684
hodnocení: 0+x
blank.png
blackboxbeach.jpg

Pobřeží pláže ██████, kde se SCP-2684 nachází.

Objekt #: SCP-2684

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Pláž ██████ a území, které ji obklopuje, bylo zabráno zástupní organizací Nadace, South Coast Properties, se smyšleným odůvodněním, že území bude přeměněno v exkluzivní bytové zařizení.

V okolí ██████ pláže musí být neustále umístěna dvojice stráží. Jakýkoli vstup do vody,
s výjimkou testů, je striktně zakázán.

Popis: SCP-2684 je anomální fenomén ovlivňující Pláž ██████, nacházející se v █████████ ve státě Florida, USA. Jedinci, kteří se nacházejí ve vodě, zmizí, jestliže jsou vzdáleni alespoň deset metrů od břehu, přeruší přímý oční kontakt s pobřežím a zároveň nejsou pozorováni žádnými osobami na pláži. To nejčastěji nastává v případě, když jsou ponořeni pod vlnou nebo v případě dobrovolného ponoření se pod hladinu.

Všechny předměty držené nebo přichycené k jedinci ovlivněnému SCP-2684 rovněž zmizí spolu
s ním. Pokud jedince nelze pozorovat, nicméně jím držený předmět ano, jeho zmizení neproběhne.

Žádné osoby, které jsou pohřešovány z důvodu ovlivnění SCP-2684, doposud nebyly objeveny. Rádiové vlny vysílané zasaženými SCP-2684 (pokud vstoupili do SCP-2684 s rádiem) vycházejí z neurčitého místa pod vodou. Zdá se však, že nejsou schopni obdržet bezdrátové vysílání.

Jedinci zasažení SCP-2684 vypověděli, že se v průběhu trvání efektu nacházeli na otevřeném moři bez vizuálního kontaktu s pevninou. V současnosti se předpokládá, že SCP-2684 přenáší ovlivněné osoby do alternativní reality nebo dimenze, která obsahuje pouze vodu. Doposud nebyla objevena žádná metoda, s jejíž pomoci by bylo možné z této reality uniknout.

SCP-2684 bylo objeveno poté, co se začalo pohřešovat sedmileté dítě, jež bylo naposledy spatřeno na ██████ pláži. Poté, co nadační agenti provedli vyšetřování ohledně možného anomálního zásahu, byly potvrzeny anomální vlastnosti celé pláže. Nadace vytvořila napodobeninu ostatků dítěte, jakož i smyšlený příběh o jeho únosu a vraždě.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License