SCP-262
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-262

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: Momentálně je SCP-262 zkoumáno, aby se ověřila možnost používaní SCP-262 teréními agenty při zadržování dalších SCP. Použití pod dohledem je vhodnější pokud je provedeno velitelskou autoritou. Není doporučemo, aby agenti používali SCP-262 bez dohledu. Pokud se nepoužívá, tak je SCP-262 drženo v klimatizované místnosti v Oblasti ██, strážené alespoň dvěma členy bezpečnostního personálu Úrovně 2.

Popis: SCP-262 je světle hnědý, Evropský armádní kabát z doby mezi 14. až do začátků 20. století. Nejsou na něm žádné specifické patenty, ozdoby či znaky, což vede výzkumníky k teorii, že je to prototyp k odevzdání vojenským představitelům na schválení, jakožto nový design uniforem. Střih byl buď odmítnut, nebo ztracen, protože se nikdy nepoužil. Je vyroben z vlny a dosahuje pod kolena většiny individuálů. Uhlíkové datování vláken bylo neprůkazné a poukazovalo na věk mezi 6200 a 6400 lety. Jedno z možných vysvětlení je to, že vlna použitá na vytvoření SCP-262 je tisíce let stará, ale kabát samotný byl nastřihán a ušit nedávno.

SCP-262 je schopné zhmotnit několik rukou z jeho podšívky. Pokud nošen, jakýkoliv subjekt musí jen kabát otervřít, aby se z podšívky zhmotnily ruce, které má subjekt relativně pod kontrolou. Většina končetin vypadá humanoidně, ale liší se v barvě kůže, délce a síle. Některé zaznamenané anomálie jsou:

 • Chapadla pokrytá ještěřími šupinami, dlouhá okolo 4m.
 • Poloprůhledné končetiny, co vypadají jako ruce a skládají z celuolózy. Měří okolo 10m, mají 4 prsty, 2 klouby podobné loktům a žádné zápěstí.
 • Tlapa kočkovité šelmy, pravděpodobně Pumy.
 • Několik náhodně objevujících se chodidel a nohou

Prostor v SCP-262 je považován za neeukleidovský a kabát samotný nekoreluje s jeho rozměry. V jednom případě bylo subjektu 402M řečeno, aby si dal SCP-262 přes hlavu. Po provedení SCP-262 spadlo na zem, mezitím co subjekt 402M zmizel pod ním. Po nějaké době, skrz zkoumání otisků prstů na věcech, které přišly do kontaktu s SCP-262, byly některé z rukou identifikovány jakožto ruce subjektu 402M.

Subjekty, které správně nosí SCP-262, jsou schopné ovládat tyto ruce s různými úrovněmi kontroly. subjekt 301F byl schopný provést několik úkolů najednou zatímco byl neuvědomělý o úkolech a měl pásku přes oči. Tento experiment vedl výzkumníky k závěru, že SCP-262 má určité formy vědomí a vnímaní jeho okolí, i když ho subjekt nemá. Někteří věří že SCP-262 je plně sebeuvědomělé, kvůli pozorování SCP-262 při dělání těchto věcí :

 • Hraní na piáno s dvěma a více rukama, přesto že subjekt na žádný nástroj hrát neuměl.
 • Bránění sebe/subjektu proti několika útočníkům.
 • Několik končetin zápasících mezi sebou a jednání proti vůli subjektu.
 • V případech kdy se subjeky pokusí kouřit jedna z rukou mu vytrrhne cigaretu z pusy a zahodí jí. V jiných případech, jiná ruka dá subjektu cigaretu do pusy a zapálí ji, i přesto že subjekt je nekuřák.

Akvizice: SCP-262 bylo se dostalo do péče nadace, když se "Administrátor" vzdal vlastnictví kabátu u konce 20. století. Kvůli jeho úrovní má "Administrátor" povoleno nevypovídat o původu SCP-262, jak k němu přišel a jak ho v minulosti použil. Po předání SCP-262 "Administrátor" uvedl "Ve správných rukou by mohl být neuvěřitelně užitečný, ve špatných rukou neskutenčně nebezpečný a v mých rukou se na něj prášilo a pojídaly ho moly ve skříni"

Dodatek 01: Vybrané poznámky týkající se vlastností SCP-262

 • Případová studie 262-11: Inverze SCP-262
  • Test #7 - Po nasazení SCP-262 se subjekt-722M pokouší obrátit pravý rukáv naruby, přičemž vyndavá ruku. Mnoho hlasů je slyšey křičet v zjevné bolesti. Subjektu-722M je přikázáno pokračovat v obracení rukávu. Několik rukou zhmotňujících se z podšívky SCP-262 útočí na subjekt-722M. V pokusu sundat kabát subjekt-722M vytáhne ruku, přičemž obrátí rukáv naruby. Dlouhá celulitická paže se zhmotní z protější podšívky a natáhne se okolo a skrz obrácenou ruku kabátu, chytí ruku subjektu-722M, za kterou násilně tahá. Síla tahu vykloubí ruku v rameni a amputuje jí v lokti, přičemž obrátí rukáv zpět na přirozenou pozici. S SCP-262 v přirozeném stavu paže SCP-262 pomalu zmizí a křičení hlasů ustává. Zranění subjektu-722M jsou uzdravena a jeho stav není důležitý pro experiment.
 • Případová studie 262-42: Nošení SCP-262 manekýnou
  • Test #1 - SCP-262 bylo umístěno na anatomicky správnou mužskou manekýnu, oblečenou v normální uniformě personálu organizace. Po několika minutách se zhmotnila z podšívky kabátu humanoidní ruka, která se natáhla k hlavě manekýny. Po pár šťouchnuťích ze zjevné zvědavosti se ruka stáhla a během doby testu nebyl zaznamenán žádný pohyb.
  • Test #4 - Vědci z organizace umístili SCP-262 přes hlavu a ramena podobné, avšak jiné manekýny. Po pár vteřinách spadl SCP-262 na zem s tím, že celá manekýna zmizela.
   • Dodatek: Bylo zpozorováno že dřevěná paže se zhmotňovala z podšívky SCP-262 od tohoto testu.
 • Případová studie 262-42: Nošení SCP-262 krátce zesnulým člověkem
  • Test #1- Výzkumný personál umístil SCP-262 na tělo nedávno zesnulého člena personálu Třídy-D. Terminovaného v experimentu s SCP-[DATA VYMAZÁNA]. Tělo je celé, neporušené a připoutané v sedící pozici na židli. Za chvíli byla zpozorována jediná lidská paže zhmotňující se z podšívky SCP-262 se natáhne k obličeji těla. Po pár šťouchnuťích ze zjevné zvědavosti se ruka stáhla. Za chvíli se začalo tělo subjektu třást. Praskání a lámání je slyšet a ruce subjektu, viditelné na konci rukávů, se zatáhnou dovnitř. Tělo se pak uklidní. Lidská ruka se natáhne na límec subjektu a narovná mu hlavu do vzpřímené pozice. Několik rukou se překříží na hrudníku a břiše a postaví tělo na nohy,zatímco dvě celulitické ruce vyjedou z rukávů.
  • SCP-262 poté prolamuje zadržení a přemáhá bezpečnostní personál. V ten moment byla Mobilní Úderná Jednotka Epsilon-9 ("Fire Eaters") přítomná v oblasti, pro poskytnutí posil. Rychle připravující jejich plamenomety byla MTF-E9 schopna zahnat SCP-262 do rohu. Jakmile byl SCP-262 obklíčen ruka z SCP-262 přetáhla kabát přes hlavu subjektu, čímž subjekt zmizel a SCP-262 spadl na zem. Není známo jestli byl incident způsoben svobodnou vůlí SCP-262, nebo tělem personálu Třídy-D.
Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License