SCP-226
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-226

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury:  SCP-226 musí být uloženo v Oblasti-██ v Zabezpečené Skladovací Jednotce. Každý, kdo chce používat SCP-226, musí nejprve získat povolení od jakéhokoli zaměstnance s prověrkou úrovně 3 nebo vyšší.

Popis: SCP-226 je kartonová krabice, o rozměrech 30 cm x 20 cm x 4 cm. Vypadá jako běžná krabice s puzzlem. Povrch je tmavě černé barvy a v pravém horním rohu je napsáno bílím inkoustem slovo "strach". Uvnitř krabice je 1 000 kartonových dílků o průměru přibližně 2 centimetry. Tyto dílky také nesou označení SCP-226. Když sestavíte puzzle, vždy získáte obrázek obdélníkového tvaru, ale vzor a jednotlivé kousky se při každém použití mění.

SCP-226 se "naladí" na toho, kdo otevře krabici. Když je odstraněno víko, výsledný obraz se změní a ukáže největší strach osoby, na kterou je objekt "naladěn". Obraz na dílcích se nezmění, když je krabice otevřena. SCP-226 dosud vytvořilo následující obrázky:

  • Oteklá mrtvola, na dně řeky.
  • Řada šibenic s připravenými provazy.
  • Člověk, z jehož úst vylézaly tisíce malých pavouků.
  • Tmavé okno, po kterém šmátrá zmrzačená ruka.
  • Lidská postava zcela pokrytý různým hmyzem, jako jsou včely nebo stonožky.
  • Průřez rakve zakopané v zemi, uvnitř které uvězněný člověk zoufale bučí na horní víko.

Po shlédnutí poskládaného obrazu se víko krabice zvedne do vzduchu a objekt se uzavře. Kousky skládačky zmizí a objeví se uvnitř krabice. SCP-226 ztratí "naladění" a "naladí se" na další osobu, která krabici otevře.

Dodatečné Poznámky: Zpočátku bylo SCP-226 objeveno nyní zaniklou Mobilní Údernou Jednotkou ███████-12 dne ██-██-19██. Jednotka zkoumala síť tunelů pod kostelem v [DATA VYMAZÁNA] na základě zvěstí o potenciálním SCP. V důsledku poruchy zařízení MTF-12 ztratili kontakt s povrchem a byli nuceni zůstat v tunelech až do dokončení opravy. Skupina objevila SCP-226 v kamenné místnosti na dřevěném stole obklopeném několika židlemi. Vzhledem k tomu, že vypadalo jako běžné puzzle, rozhodli se členové MTM-12 otevřít objekt a skládáním si ukrátit čas. Po sestavení SCP-226 vytvořilo obraz, jak členové MTF-12 sedí u stolu a skládají puzzle. Agent T █████ však vypadal, jako by bodal ostatní členy oddílu standardním titanovým nožem, který je součástí vybavení každého agenta. Puzzle bylo rozebráno a kousky byly přemístěny do krabice. Oprava zařízení byla brzy dokončena a MTF-12 se vrátila na povrch.

Poznámka: Agent T █████ zemřel při nehodě cestou na povrh.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License