SCP-2236
hodnocení: +2+x
blank.png
SCP-2236.jpg

SCP-2236

Objekt #: SCP-2236

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Když se SCP-2236 nepoužívá, musí být uloženo v jeho pouzdru (na obrázku). Pouzdro obsahující SCP-2236 musí být uloženo ve vzduchotěsném kufříku s kontrolou vlhkosti a regulovanou teplotou. Aby se zabránilo narušení bezpečnosti, použití SCP-2236 musí být schváleno správcem Oblasti 32.

Dodatek: SCP-2236 se za žádných okolností nesmí dostat do přítomnosti jakýchkoli interních memorand nebo dokumentů Nadace, včetně jeho vlastních záznamů o zadržení.

Popis: SCP-2236 je cylindrický optický přístroj, který povrchně připomíná kapesní mikroskop raného modelu. Nástroj je 11,6 cm dlouhý, 1,9 cm v průměru a má planokonvexní čočku na každém konci s velmi mírnou konvexností. Jeden konec je vybaven okulárem; druhý konec je zahnutý pod úhlem. Čočky a tělo přístroje uzavírají mezi čočkami vzduchotěsnou komoru. Tato komora je naplněna slabě fosforeskujícím plynem, který nebyl analyzován.

Když je psaný dokument pozorován prostřednictvím SCP-2236, obsah zkoumaného textu se pozorovateli jeví odlišně. Viz Záznam testů.

Záznam testování:

Zaznamenejte prosím všechny výsledky testů podle formátu uvedeného níže:
Výzkumník | Datum testu:
Text:
Výsledek:


Výzkumník | Datum testu: Dr. Patel | 08-██-██
Text: Standardní list psacího papíru A4 s textem "TOTO JE TEST" tištěný černým 72bodovým písmem.
Výsledek: Text se objevil jako "ZAČNEME NĚČÍM JEDNODUCHÝM." V tomto testu a všech následujících testech se zdálo, že text má velikost písma a typ písma nebo rukopis v souladu se zkoumaným vzorkem.

Text: Standardní list psacího papíru A4 s textem "Ahoj světe." vytištěno černým 72bodovým písmem.
Výsledek: Text se objevil jako "Zajímalo by mě, jestli doplnili zásoby těch dobrých sušenek v automatu."

Text: Standardní list psacího papíru A4 s textem "Toto je test" ručně psaný Dr. Garciou. Dr. Garcia nevěděl o SCP-2236 a nebyl zapojen do jeho testování, kromě poskytnutí tohoto vzorku Dr. Patelovi, aniž by byl informován o účelu žádosti.
Výsledek: Text se objevil jako "Jdi do prdele." v rukopisu Dr. Garcii.

Text: Strana 83 z "Velkolepé Spignetti", oblíbeného romantického románu o cirkusových akrobatech, který byl nalezen v odpočívárně Oblasti 32.
Výsledek: Výňatek z textu: „…všechno kecy, ale potřebuji peníze na Mitchovy léky. A výplata je mizerná. Mám magisterský titul z Williamse a moje záloha vychází na osm centů za stránku? Aspoň se to nikdo nedozví…"

Text: Stránka z návodu k obsluze kávovaru nalezená v odpočívárně.
Výsledek: Výňatek z textu: "…byla chyba, že jsem opustil farmu a přišel do Hangzhou…"

Text: Noty pro „Imagine“ od Johna Lennona.
Výsledek: Skóre pro „Baa Baa Black Sheep“, text se změnil na chybně napsané nadávky.

Text: Stránka strojově generovaných náhodných čísel
Výsledek: Žádná změna

Text: Strana 22 prvního vydání „Komu zvoní do hrobu“
Výsledek: Grafický popis milostného setkání s komornou v hotelu Ambos-Mundos v Havaně na Kubě.

Text: Výtisk textu článku na Wikipedii na téma „Historie chemie“
Výsledek: Sotva souvislý text, zjevně vyjadřující několik protichůdných argumentů týkajících se témat diskutovaných v dokumentu, prokládaný nelichotivými osobními dojmy mnoha jeho autorů.

Text: Hliněná tabulka, datovaná do cca. 19. století př. n. l., s napsaným textem v akkadském klínovém písmu. Text je účtenka za fůru vlny.
Výsledek: Text v akkadském klínovém písmu, vyjadřující radost z vysoké ceny zaplacené za vlnu a zmiňující vypravěčovu potřebu evakuovat své vnitřnosti.

Text: Stránka z Voynichova rukopisu
Výsledek: Nepřeložený text s různými glyfy ve stejném systému psaní.

Text: Abstrakt článku ve vědeckém časopise o mikrobiologii
Výsledek: Text popisující rané fáze plánování svatby, prokládaný překvapením a potěšením, které „Rick“ navrhl vypravěči.

Text: Scénář █████ ████████, film hlavního studia široce považovaný za komerční a kritické selhání
Výsledek: Projektované tvrzení o příjmech studia, ve kterém jsou příjmy z lístků a merchandisingu z filmu drasticky přeceňovány

Text: Fotografie nevyřešené šifry Zodiac Killer
Výsledek: Adresa bydliště ve Vallejo v Kalifornii.

Text: Text koránské súry "Yusuf" v klasické arabštině
Výsledek: Beze změny, s výjimkou nepodstatných pravopisných a interpunkčních variací.

Text: Čmáranice kuličkovým perem čtyřleté dcery doktora Patela

Ball-point pen scribblings by Dr. Patel's four-year-old daughter
Výsledek: Architektonické specifikace pro třípatrovou budovu podobnou hradu, která má být postavena z košíčků a různých cukrovinek. Inženýrská analýza zjistila, že konstrukce je nestabilní a nevhodná pro svůj specifikovaný účel bydlení "jednorožčí princezny".

Text: Několik stránek výstupu vytvořeného SCP-887.
Výsledek: Stránky jsou prázdné

Text: Esej „Kostka času“ od Gene Raye
Výsledek: Dobře odůvodněná kritika obecně uznávaných teorií temporální fyziky.

Text: Tisková zpráva v korejštině severokorejského Rodonga Sinmuna s názvem „Kim Čong-un poskytuje polní vedení továrně na maziva Chonji“
Výsledek: Korejský text strukturovaný jako dialog mezi dvěma účastníky debaty o správné teplotě, při které se má kimchi podávat. Vyprávění nese důkazy, že text obou diskutérů byl agresivně upraven třetí osobou pro neznámé účely.

Výzkumník|Datum: Dr. Lock|20-██-██

Text: Zvládnutí umění francouzského vaření od Julie Child (strana 78)
Výsledek: Výňatek z textu "…a možná by to tu a tam mohlo použít trochu soli, ale dá se to podávat i tak jak to právě je."

Výzkumník|Datum: Dr. Califano|21-██-██

Text: Karta od SCP-2203, Test A-67
Výsledek: Karta se zdá být pokryta různými technickými specifikacemi, včetně hladin různých hormonů v průběhu času, fyziognometrické analýzy různých tělesných a obličejových rysů, chronologické historie životních událostí a rozptýlených komentářů: "Proč jsi jí ublížil?" "Nikomu s tebou není líp, když se tak pořád chováš." "Grammie stále ví nejlépe."

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License