SCP-2121
hodnocení: 0+x
blank.png

Objekt #: SCP-2121

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-2121 musí být zavěšeno na jednoduchém rámu vysokém 3,5 metrů na výšku. Jednou za lunární měsíc (přibližně každých 28 dní) musí být zaměstnanec Třídy-D, který se od přísáhl jako věřící jakékoliv víry oběšen za pomocí SCP-2121 takovým způsobem, že smrt nastane udušením, a ne zlomením krku. V této době jsou povoleny rozhovory, a všechny smysluplné odpovědi musí být zapsány a zařazeny v záznamu.

Po smrti musí oběšený jedinec zůstat v SCP-2121 alespoň 24 hodin nebo dokud se neusuší. Po této době musí být zbytky těla a zbylé tělní tekutiny odstraněny ze Zadržovací Místnosti a spáleny.

Kromě zaměstnanců Třídy D, kteří splňují všechny podmínky výše vypsané je kontakt s SCP-2121 povolen pouze Zaměstnancům Nadace, kteří jsou potvrzeni jako ateisté (hodnocení 5 a méně v Standardní Míře Náboženských Vyznání a Praktik), kteří nikdy nebyli součástí náboženské organizace nebo v kontaktu s SCP, Anomální Objektem anebo GoI se značnými náboženskými nebo mytologickými spojitostmi.

Popis: SCP-2121 je katova smyčka vytvořená z kombinace masitých tkání. Tkáň je odolná vůči všem pokusům o odebrání vzorků, ale vizuálně se zdá, že se skládá z vaziva, šlach, střev a jednoho 1,3 metrů dlouhého jazyku, který je svázaný a tkaný do lana, které je zavázáno do katovy smyčky. Tkáň se zdá být čerstvá a na povrchu mokrá, dodatečně se nerozpadá se a nevysouší se bez ohledu na to v jakých je podmínkách.

Pokud není na SCP-2121 alespoň jednou za lunární rok oběšen kvalifikovaný jedinec začne vydávat chaotické zvuky připomínající řev, sténání a vokalizace v různých neidentifikovaných jazycích. Tyto zvuky se pomalu zvyšují až na 137 dB po dobu 24 hodin a nepřestanou, dokud není pomocí SCP-2121 oběšen kvalifikovaný jedinec. Tento zvuk funguje telepaticky a slyší ho i jedinci, kteří jsou v odhlučněné místnosti nebo hlušší, kteří jsou v okruhu 1,7 kilometrů. Věřící jedinci začnou být čím dál tím více sklíčení dle doby vystavení vydávanému zvuku a pokusí se spáchat sebevraždu oběšením při první příležitosti. Pokud ovlivnění jedinci ví o existenci SCP-2121 pokusí se o sebevraždu pomocí SCP-2121, ale nejsou k tomuto nuceni. Jedinci, kteří spáchali sebevraždu bez použití SCP-2121 nebudou ovlivněni ostatními efekty SCP-2121. Nábožensky zaměření jedinci, kteří navážou fyzický kontakt s SCP-2121 mimo aktivní vysílání pocítí mírnější efekty, pocítí tedy různou škálu depresivních poruch s mírným zvýšením šance na spáchání sebevraždy nebo o pokus sebevraždu spáchat.

Kvalifikované subjekty oběšené pomocí SCP-2121 zůstanou při vědomí přibližně o 3,7 minut déle než je při použití neanomální oprátky očekávané a mohou po celou dobu mluvit dokud neupadnou do bezvědomí. Vokalizace jsou pouze náboženské povahy; návaly šoku a smutku kvůli smrti různých náboženských postav, proklínání a nadávání neidentifikované a nepojmenované uctívané entitě a žadonění o minulost směřované vůči stejné entitě. Jména neznámé entity naznačují žárlivost a násilné trestání. Po smrti, jedincovo těla začne schnout a všechny tělní tekutiny začnou opouštět tělo otvory a póry v kůži. I přesto, že většina tělních tekutin steče do nádoby pod tělem, veškerá krev teče k SCP-2121 a je do něho absorbována.

O existenci SCP-2121 byla Nadace upozorněna zástupci Obzorové Iniciativy, kteří řekli, že vhledem k povaze jejich organizace nebyli schopni ho zničit nebo efektivně zadržet. Nahlásili, že bylo nalezeno v údajně prokletém háji stromů poblíž osamocené vesnice v severovýchodním Rusku. Místní kněz Ruské pravoslavné církve vraždil pomocí SCP-2121 kriminálníky a při výslechu řekl, že to dělal, aby uspokojil démona, který se v SCP-2121 nachází, aby nepozřel duše obyvatel. Tímto úkolem ho pověřil jeho předchůdce. Dle Kostelních záznamů je SCP-2121 v této oblasti již přibližně 500 let, to je od založení vesnice a vy zabíjení pohanských kmenů.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License