SCP-2020
hodnocení: +2+x
blank.png

Objekt #: SCP-2020

Třída Objektu: Euclid-exsequi

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-2020 je drženo v Humanoidní Zadržovací Cele Typu 4 v Oblasti-17. Standardní vybavení a zabezpečení HZCT4 jsou na místě. Doplněk stravy 2020-9, sestávající z 1,4 kilogramu skartovaného papíru je podáván denně. Cela SCP-2020 je monitorována pro případ nezvyklé aktivity. Veškeré vokalizace subjektu musí být přepsány.

128 gramů tkáňových vzorků SCP-2020 je skladováno v Biologické Podoblasti-17. Pro přístup k SCP-2020, nebo biologickým vzorkům, je vyžadován souhlas vedoucího výzkumu s SCP-2020.

Popis: SCP-2020 je inteligentní humanoidní entita vysoká přibližně 2,2 m a vážící 70 kg. SCP-2020 má nezvykle dlouhé a tenké končetiny a obličejové rysy podobné těm, jež jsou obecně spojovány s "šedými mimozemšťany" (viz fotografie) a jasně zelené zbarvení.

Tělo SCP-2020 se primárně skládá z nového druhu přírodní gumy a zdá se, že slouží k podpěrné, svalové, oběhové a hormonální funkci. Trávicí soustava SCP-2020 a jeho nutriční požadavky sestávají z papíru a vody. SCP-2020 nevykázalo od svého zadržení žádné známky růstu ani stárnutí. Studování biologie SCP-2020 bylo ukončeno, kvůli tvrdosti gumy a odolnosti vůči trhání, což dělá většinu metod neefektivní a navíc kvůli odlišnosti od pozemské biologie.

SCP-2020, že pochází z technologicky vyspělé mimozemské civilizace, ale když je dotázáno, vždy tvrdí divoce se různící tvrzení o povaze a lokaci této civilizace. I přesto, vzhledem k okolnostem zajištění SCP-2020 (viz Dokument Bilenkin-Roswell-2020), je tento směr výzkumu považován za vhodný.

Chování SCP-2020 naznačuje, že sdílí mnohé psychologické podobnosti s lidmi, jako schopnost učit se, potřebu interakce a částečné chápání sociálních norem. Mluví plynule anglicky a odpovídá na jména "Artie", "Bobby", a "Izzy". Doposud se neukázalo jako nepřátelské a zdá se, že se nezajímá o své vlastní zadržení. SCP-2020 se často snaží zapojit do konverzace s personálem ohledně své vášně psát science-fiction a o svých mnohých nápadech na sci-fi příběhy. Doposud se mu nepodařilo vytvořit jakýkoliv napsaný text, neboť si údajně nebylo schopno vybrat koncept. Viz připnutý přepis pro detaily.

Dodatek: Výtažek z Přepisu 2020-1-ASO. SCP-2020 bylo dovoleno mluvit s Výzkumníkem Kingem o jakémkoliv tématu se mu zlíbí.

Ne, ne. Počkat. Chlapi. Mám nápad. Lepší nápad. Je v tom zařízení, jo? Bylo postaveno někým někdy v minulosti, aby to přivedlo svět zpátky po apokalypse. Jako, něco co by udělalo obří díru do Země a potom by to zařízení řeklo "game over, hrát znovu, jo nebo ne" ta díra by mohla být třeba Mariánský příkop, protože to zařízení zvládne skoro cokoliv, s pomocí fyziky a technologie, myslím. Kliše, co? Nevím jak to vlastně zapadá do příběhu, nebo tak, ale jako, bylo by to dobré prostředí, myslím? Myslím že můžu myslet…

Chlapi. Měl jsem další nápad. Na tamten zapomeňte. Tenhle, tenhle je mozek v lahvi, a to je týpek. Klišé, co? Ale tady jde o to, že já bych to prostě tak vzal. Šílený hloupý profesorský typ, šílený vynálezy co nefungujou, kompletní blázinec. Ale všechno to funguje. Chlapi. Ten cápek a jeho vynálezy by mohl být třeba, superhrdina, nebo tak něco. Bakteriové vakuum, ehm, ehm… vakuový mozek v lahvi s… bakteriemi. To zní špatně. Vymyslím něco jiného.

Ale je to v pohodě, protože mám další skvělý nápad. Je to o čaroději, počkejte si, z vesmíru. Vesmírný čaroděj. Chlapi. To ale není celé. Je to kyborg. A má pět, pět kočičích holek. A víte v čem je ten chyták? Přesně tak. Ty kočičí holky? Taky kyborgové. A bojují se zločinem. Klišé, co? Tedy vlastně, ani ne, protože bojují s… vesmírným zločinem. Zločin ve vesmíru. Dává to smysl? Chlapi. Ten příběh by byl o tom, že jsou to kyborgové a bojují proti zločinu.

Vlastně ne, protože jsem dostal lepší nápad. Počkat. Je to umělá inteligence, jasný? Umělá inteligence na počítači. Klišé, co? No a dělá simulace perfektního světa pro jednoho člověka a potom mu sežere mozek. Chlapi. Ale vlastně to není to, co to dělá a já, nebo vlastně ty postavy, neví co to vlastně dělá, protože do toho nevidíme. Ale je tu háček. Potom to do nich dává falešný mozky a nechává jejich těla přesvědčit další lidi, aby šli do simulace. Je to hororový příběh, nebo spíš sci-fi hororový příběh. Vědecký horor.

Počkat. Chlapi. Mám pro vás další nápad, zrovna jsem ho dostal. Jde o stroj času. A ten posílá lidi do budoucnosti a potom zpátky do přítomnosti a v té budoucnosti, v té všichni umřou kvůli asteroidu. Teda ne všichni, jenom skoro všichni, chápete? Klišé, co? No a hlavní postavy, nebo by to vlastně mohli být záporáci, nebo záporné hlavní postavy, chtějí, aby se ta budoucnost stala. Chlapi. A je to protože pokaždé, když se snaží najít jinou budoucnost, tak v té jiné budoucnosti opravu všichni umřou, až na jeden případ, kde to bude spíš jako "kdo chce žít věčně". Ještě nevím o čem ten příběh bude, ale něco vymyslím.

Okej, počkejte, teď vážně. Lepší nápad. Chlapi. Je to mimozemšťan, jo? Jako ti ve filmech, zelená kůže a velký černý oči a vůbec. Klišé, co? Ale počkat. A z nějakýho důvodu, to vymyslím potom, se vážně chce stát spisovatelem sci-fi, ale nedokáže přestat vymýšlet nové nápady. A ten háček, tady je ten háček, že on vlastně mluví s nějakými lidmi z vládní organizace, nebo tak a ti už všechny ty věci, o kterých mluví, mají a říkají si "jak o tom všem ví" a "ví vůbec, že je to všechno skutečný", co?

Počkat. Počkat počkat počkat. Dvě slova, jenom dvě slova: Nemoc. Laserových. Zadků. Počkat. Chlapi. To byla tři. To byla tři slova. Tohle bude těžší, než jsem myslel.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License