SCP-2006
hodnocení: +2+x
blank.png
SCP%20Ro-Man.jpg

Snímek z Robot-Monstrum.
(Distribuce Wade Williams)

Objekt #: SCP-2006

Třída Objektu: Keter

Speciální zadržovací procedury: SCP-2006 musí být zadrženo v Oblasti 118 ve vzduchotěsné zadržovací cele. SCP-2006 musí být neustále monitorováno kvůli jakýmkoliv změnám podoby, které musí být okamžitě zaznamenány. Všechen personál, který přijde do kontaktu s SCP-2006 je povinen začít se přetvařovat se zaměřením na předstírání strachu a překvapení.

Každý měsíc musí být SCP-2006 ukázán alespoň jeden nový, extrémně nekvalitní hororový film, nebo sci-fi film s prvkami hororu. Všechny interakce s SCP-2006 musí udržet SCP-2006 ve víře, že zmíněná díla představují skvost veškerého hororu.

Popis: SCP-2006 je ve svém výchozím stavu anomální, kulatá entita, velká přibližně 50 centimetrů v průměru. Cílem SCP-2006 je způsobit pocity strachu a/nebo hrůzy v co nejvíce lidech. Pro plnění tohoto účelu, má SCP-2006 schopnost měnit svůj tvar, hmotnost, hlasitost, hustotu, chemickou stavbu, a hlas do jakékoliv podoby si přeje. Momentálně není žádný známý způsob jak poškodit SCP-2006. Rozsah jeho schopností je neznámý, ale předpokládá se, že je neomezený.

Momentálně, má SCP-2006 zálibu v braní na sebe podob různých entit a padouchů z různých hororových nebo sci-fi filmů, které vidělo. Nejběžnější podoba, kterou na sebe SCP-2006 bere je "Ro-Man" z filmu Robot-Monstrum z roku 1953.

SCP-2006 je schopné mluvit i v případě, že na sebe vezme podobu entity, která normálně mluvit není schopná. Obecně se SCP-2006 pokusí vylekat a/nebo vyděsit jakéhokoliv jednotlivce se kterým přijde do styku, nicméně po tom co to udělá, začne být vlídné a přátelské. Přesný důvod je prozatím neznámý.

Ačkoli se SCP-2006 opakovaně pokouší plnit jeho cíl, působit co nejvíce strachu je možné, nemá skoro žádné znalosti o věcech, které působí v lidech strach a neustále hledá nové způsoby, kterými by jeho cíl plnilo. Tato slabá znalost se vztahuje ke znalosti lidských emocí, takže SCP-2006 není schopné rozeznat malé rozdíly v lidských emocích, které by byly pro člověka očividné.

Dodatek: Aktuální správce Oblasti 118 vydal následující sdělení týkající se SCP-2006:

Dostávám poslední dobou hlášení o nedbalých chováních týkajících se SCP-2006. Spousta personálu se směje SCP-2006 během toho co dohlížejí na to jak sleduje nový film, nebo se pokouší děsit jednotlivce. Některý personál se dokonce ptal proč je SCP-2006 klasifikováno jako entita třídy Keter.

Jsem tu, abych vám připomněl, že Keter entita je Keter entita bez ohledu na to jak neškodně může vypadat. Ne, SCP-2006 není běsnící polobůh ani velká regenerující se ještěrka. Nicméně představuje stejnou úroveň nebezpečí jako jakýkoliv jiný Keter objekt, který Nadace zadržela.

Zamyslete se nad jeho účelem. Přeje si to děsit lidi. Představte si co by se stalo pokud by SCP-2006 uniklo z kontejnmentu a zjistilo co doopravdy děsí lidi. Představte si, že by spatřilo hrůzu a strach z války, nebo koncepty paranoie a fóbií, běžných pro každého člověka.

Představte si kdyby objevilo pravou hrůzu z nukleárního vyhlazení nebo scénáře Třídy-XK. To si spojte s entitou, která ovládá neomezené schopnosti manipulování s prostorem a pochopíte proč je klasifikovaná jako Keter.

Všechen zmíněný personál byl odpovídajícím způsobem potrestán. Nechci o tom už znova slyšet.

Doktor Randall Owings
Správce Oblasti 118

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License