SCP-1983
hodnocení: 0+x
blank.png

Objekt #: SCP-1983

Třída Objektu: Keter (Předpokládá se, že Neutralized)

Speciální Zadržovací Procedury: Na území obklopující SCP-1983 byla postavena Základna 54, která byla zamaskována jako chemická továrna. Budova “továrny“ slouží jako kasárny pro MTF Chi-13 (“Choir Boys“). Všechny vstupy do Základny 54 musí být neustále hlídány. Personál si musí přečíst Dokument 1983-12, který zahrnuje detaily krycího příběhu, který musí být předložen jakýmkoliv civilistům, projevujícím zvědavost.

Všechen personál MTF musí vyznávat určité náboženství, dle protokolů Chi-13. Jakákoliv uskladněná munice musí být stříbrná, nebo postříbřená. Přední dveře SCP-1983-1 musí být sledovány 24 hodin denně. Hlídka musí napadnout veškeré spatřené formy SCP-1983-2. Mimo naplánované testování se k SCP-1983-1 nesmí přiblížit žádný personál, na méně než 5 metrů.

AKTUALIZACE: Po Události 1983-23 byla zahájena částečná evakuace, Základny 54. Zůstaly zde základní jednotky na sledování SCP-1983 kvůli jakékoliv další aktivitě. Zbraně určené k používání proti formám SCP-1983-2, musí být udržovány ve zbrojírně Základny 54.

Popis: SCP-1983-1 je jedno-patrový statkový dům ve ███████, ve Wyomingu. Byl opuštěn v roce 1968 po několika rituálních vraždách, údajně vykonaných “satanistickým“ kultem. Více informací naleznete v záznamech o chycení SCP-████.

Pokud jsou otevřeny přední dveře SCP-1983-1, odhalí se prostorová anomálie. Podle pozorování, neopustila vstup, mimo formy SCP-1983-2, žádná hmota, ani světlo (ačkoliv je anomálie exotermická).

SCP-1983-1 je přístupné, zkrz ostatní vstupy, jako jsou okna, zadní dveře, a vstupy vytvořené do zadní části SCP-1983-1. Nicméně se nezdá, že by uvnitř SCP-1983-1 existovala jeho přední místnost. Dveře, které by tam měli vést, vedou namísto toho, do jiných dveří v budově. Rozměry vnitřku a vnějšku, SCP-1983-1 se neshodují. Díry vytvořené do vnitřních zdí SCP-1983-1, které by měli vést do přední místnosti, vedou namísto toho, k vnějším zdem okolo přední části SCP-1983-1. Pokusy provrtat se do přední místnosti SCP-1983-1 z venku, vedly k vystavení malých dávek anomálie, ačkoliv nebylo spatřeno, že by z nich vycházely formy SCP-1983-2. Další pokusy dostat se skrz zeď byly zakázány O5-03, kvůli možnému navýšení výskytu forem SCP-1983-2.

SCP-1983-2 jsou dvounohá stvoření, přibližně 1,8 metru vysoká. Jsou kompletně, celí černí a jsou nejasně humanoidního tvaru. Jsou vysoce agresivní a napadnou jakéhokoliv člověka, kterého spatří. Jakmile se forma SCP-1983-2 dostane do kontaktu s člověkem rozšíří horní končetinu do hrudní dutiny napadeného člověka, bez jakéhokoliv zjevného požkození kůže, nebo tkáně. Poté neznámým způsobem, vysají z člověka srdce, čímž ho zabíjí. Po získání lidského srdce, se forma SCP-1983-2 vrátí zpátky do SCP-1983-1.

Střelba stříbrné munice, za průběhu modlení se, je jediný známů způsob jak zabít SCP-1983-2. Na přesnosti motlidby, nebo náboženství nezáleží, dokud je motlidba upřímná. Po zabití, se těla SCP-1983-2 “rozpadnou“ a zanechají po sobě nános síry.

SCP-1983 bylo objeveno po několika záhadných smrtích v blízkosti ███████. Nadační vyšetřovatelé narazili na formy SCP-1983-2 a byli schopní vysledovat je zpátky do SCP-1983-1.

Dodatek 1: Tým MTF Chi-13 byl skrze přední dveře vyslán anomálii prozkoumat. Nevrátili se. Nicméně, krátce potom co vstoupili, se zdálo, že se přední dveře uzavírají v rámu. Žádná další aktivita ze strany SCP-1983-2 nenastala.

Dodatek 2: Do SCP-1983-1 vstoupil druhý úderný tým, aby zde určil osud prvního úderného týmu. Nevrátili se. Po dalším objevení SCP-1983-2, vstoupil Agent Moris do dveří, které se krátce na to zavřely.

Dodatek 3: 23. května 1989, byla D-14134 dána kamera s uzavřeným obvodem, přivázaná k monitoru 25-metrovým provazem. D-14134 bylo nakázáno aby prozkoumal co největší oblast může a poté se pokusil vrátit. Jakmile D-14134 prošel dveřma, záznam z kamery se porušil. Provaz se napnul a poté přetrhl.

Několik hodin poté, se z SCP-1983-1 vytratila jeho anomálie. Vevnitř byly nalezeny vysušené ostatky několika agentů, spolu s Dokumentem 1983-15, neformálním SCP záznamem, napsaným agentem uvnitř anomálie. Vypadá takto:

Objekt #: Čeká na klasifikaci

Třída objektu: Keter. Bůh vám pomáhej.

Speciální zadržovací procedury: Umřeš, ty ubohý bezcenný parchante.

Tohle není žádná výhružka. Jsem Agent Barclay. Jsem přímo uprostřed téhle zatracené věci a říkám ti, jsi tu? V tom případě umřeš. Já už pravděpodobně mrtvý jsem.

Nicméně, to bylo trochu z cesty. Přesunem se k zadržovacím procedurám. Ve skutečnosti je tu jen jedna. Zavřít ty zatracené dveře. Tam tudy už se zpátky nedostaneš. Možná už ses o to i pokusil. Ale my víme, že oni se ven dostat dokážou, pokud se dostatečně snaží. To je taky to, jak jsme tohle zatracené místo našli. Já doufám, že už jsi to udělal. Vím, že my jsme to udělali, jakmile jsme se vzdali naděje se odsud těmi dveřmi dostat. Pokud jsi to ještě neudělal, tak se otoč a jdi ty dveře zavřít. To je teď tvoje jediná prorita. Stejně umřeš. Aspoň před tím zkus udělat něco dobrého.

Popis: Takže, mám tu příběh, řekni mi jestli jsi ho už nádohou neslyšel. Nadace dostane hlášení o problémech v Bumfucku, USA. Dobytek a divoká zvířata záhadně umírají. Lidé se začínají pohřešovat. Jakmile se ukáže tělo, pitva odhalí chybějící srdce. Ne vyřízlé, ne vytrhlé, prostě je pryč. Prázdné místo uprostřed hrudníku.

Najdou nějaké velké, černé, levitující věci. Nějaký mozek v Nadaci už něco takového viděl a vymyslí jak je zabít. Stříbrné kulky a modlení se k Bohu zatímco střílíš. Z nějakého důvodu, to funguje. Je jedno jaký Bůh, ale radši bys to měl myslet sakra upřímně.

Já už dál nemůžu. Ne po tom, co jsem viděl jejich hnízdo.

Každopádně, Nadace přijde na to odkud to vychází. Nějaký barák uprostřed Bumfucku. Nikdo tam roky nežil, od těch yadda yadda, vražd, kultů, rituálů, sraček. Hlavní věc je, že ty věci přicházejí z předních dveří. Tým vtrhne dovnitř a nikdy nevyjde ven. Ale potom, už ani ty monstra. Rozumný člověk by řekl, Dobrý, sledujte to, zabijte všechno co se hýbe. Ale tohle je Nadace.

Jsi tvrdý agent z MTF-Je-to-kurva-úplně-jedno. Možná Sequere Nos, možná Sboraři, jako já. Rozrazíš dveře, vběhneš dovnitř, a je to. Jsi v prdeli.

Obývák byl špatný. Tam dostali O’Briena. Dostali se dovnitř a on se najednou zhroutil. Pak jeden z nich vzal jeho srdce do svých… drápů, asi?

Jsou tady méně zřetelní. Toho už sis nejspíš všiml. Jsou jako stíny. Drž se dál od světla. Vím, že to zní hloupě, ale uvažuj o tom. Ve světle jsou stíny silnější. Mají okraje. Ve tmě, jsou nejasné. Ztěží se tě můžou dotknout a moc dobře nevidí. Myslím, že vidí pomocí našich stínů. Nevím. Říkám tu teď svoje výmysly, abych byl upřímný.

Už jsi asi zkoušel jít těma dveřma zpátky ven, ale jestli ne, nezkoušej to. Vede to na nějaké, ještě horší místo. Nejsou tam žádná monstra ale… Jones šel až moc daleko od domu a přísahám Bohu, začal se roztékat. Věci z něj začali vyskakovat a… Všechno co potřebuješ vědět je, že se nezvládl vrátit. To byl ten moment, kdy jsme zavřeli dveře.

Takže, začali jsme jít hlouběji do domu. Ze začátku jsme se drželi světla, než jsme zmoudřeli. Tři z nás takhle umřeli. Ale měli jsme vcelku dobrou představu o našem prostředí.

Tohle místo? Je obrovské. Není to jenom statek. Je to jako… Je to jako kdyby ukradli kousky a útržky míst, ze spousty míst na planetě a pak je poskládali dohromady. Jsou tu části, které vypadají jako apartmány, některé jako obchody a taky, a to přísahám, šatny z mojí staré střední školy. Stejné vzory na kachličkách a všechno.

Jsou tu taky části, které jsou udělané z… věci. Je to černé, jako ty stínové věci a je to hlavně na dobře osvětlených místech. Jakmile světla zhasnou, můžeš tím prostrčit ruku. Nedoporučuju. Tak jsme ztratili Torrese. Něco ho chytlo a přitáhlo zkrz. Díra nebyla dostatečně velká na jeho hlavu, ale stejně nakonec prošel zkrz.

Takže se drž dál od světlých míst, ale hlídej si kam šlapeš, když je tma.

Samozřejmě tu není cesta ven. Na to už jsme taky přišli. Jakékoliv dveře najdeš, tě zavedou jenom do další místnosti v téhle věci, nebo tě zavedou tam ven a je jasné, že tam žít nemůžeme. Takže to je počkat než vyhladovíš, nebo než tě dostane jedna z těch věcí. Skvělá volba, co?

Je tu jedna věc co můžeš udělat. Já jsem nemohl, ale možná můžeš ty. Nepomůže ti to žít, nemyslím si, ale je to… Myslím, že je to důležité. Jsem si celkem jistý, že někdo bude muset, nebo se tyhle věci jednou dostanou ven.

Tohle místo bylo ukradené ze spousty dalších míst. Takže si myslím, že tu musí být další dveře. Zavřeli jsme ty co jsme našli, ale co když se znovu otevřou. A Nadace je nenajde včas? Sakra, ani neví o zavírání těch dveří. Jenom doufám, že přijdou na to, že pokud někdo vejde dovnitř, tak ty věci možná přestanou vycházet. A to za předpokladu, že jsou všichni dostatečně chytří na to, zavřít ty dveře po tom, co vlezou dovnitř.

Takže, myslím si, že jsem přišel na to jak ty věci zastavit. Je to to hnízdo.

Viděl jsem ho jenom jednou, na pár minut. Sledovali jsme jednoho z těch parchantů po tom, co dostal Denningovo srdce. Vzalo ho to do místnosti, která, hádám, je střed tohohle místa. Je celá z té černé věci, a oni dovnitř natáhli každé světlo co mohli najít, asi. Lampy, baterky, svíčky, můžeš pokračovat dál. Někteří z nich přinášeli další. Každopádně, uprostřed, je obrovská hromada srdcí. Prostě naházené na hromadu a roztrhlé. Všechny. Hodili na tu hromadu Denningovo srdce a ono začalo tlouct, potom pulzovat, a pak sebou házet. Potom se roztrhlo a jedna z těch věcí z toho vylezla. Otřásla sebou, začala růst, a pak se dala přímo do práce. Ta nechutná věc je ta, že tak jak byly roztrhlé, nepřestávali tlouct. Přísahám, že jsem v ten moment cítil bodavé škubání v mém vlastním hrudníku.

Na tom místě byly stíny. Nemyslím ty monstra, myslím skutečné stíny lidí. Nebyl tam nikdo, kdo by je vrhal. Vycházeli z těch srdcí. Nový se objevil pokaždé, co se vylíhnulo jedno z těch monster a snažil se odtrhnout pryč ale nemohl.

To bylo, kdy jsem začal utíkat. Nezvládl jsem to dobře? Nebyl jsem na takovéhle sračky trénovaný. Za mnou jsem slyšel ostatní. Nevím jestli se mě snažili zastavit, nebo jestli si nás ti parchanti všimli, ale rozdělili jsme se. Našel jsem hezkou, temnou skříň, a schovávám se tady. Píšu svítícím perem. Vypnu ho, když slyším, že se jeden z nich blíží. Zatím to fungovalo.

Už nemůžu dál. Mám v mojí zbrani pár střel, ale už se nemůžu modlit. Ne, a myslet to vážně. Ne po tom, co jsem viděl to hnízdo. Ale ty, jestli jsi tohle našel tak musíš být taky agent. Možná jsi silnější, než jsem byl já. Jestli můžeš, běž a znič to hnízdo. Znič všechny ty srdce do posledního. Pokud to uděláš, možná je to zabije. Je to jediná věc co mě napadá. Nejspíš umřeš, během toho co to budeš dělat, ale stejně už mrtvý jsi. Takže co je ti po tom, jak se to stane?

Já, se pokusím dostat tenhle záznam zpátky do obýváku, kde jsi ho doufám našel. Potom se ujistím, že nepoužijí moje srdce na další z těch věcí.

Hodně štěstí. Morituri te salutant.

Předpokládá se, že SCP-1983 bylo neutralizováno D-14134, který byl posmrtně odměněn Nadační Hvězdou (jedna ze dvou, které byly uděleny Personálu Třídy D). Kvůli informacím obsaženým v Dokumentu 1983-15 se věří, že anomálie nebyla lokalizována tak, jak se dříve věřilo a obnovené zdroje jsou nyní používány k pokusům o lokalizování podobných incidentů.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License