SCP-1833
hodnocení: 0+x
blank.png
1833-new.jpg

Přebal SCP-1833.

Objekt #: SCP-1833

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-1833 je zadrženo ve standardním zadržovacím sejfu v křídle pro objekty Třídy Safe v Oblasti-77. Nikdo, kromě personálu Třídy D, nemá povoleno s SCP-1833 přímo manipulovat.

Popis: SCP-1833 je kopie ročenky střední školy ███████ z roku 1976. Jeho vzhled je konzistentní s ostatními kopiemi této knihy a je opotřebované stejně, jako normální objekt jeho stáří. Na přední straně stojí nápis "Odrazy roku '76". Jedná se o tvrdý přebal s přesně padesáti stránkami. Kniha je rozdělena do pěti částí: sbírky studentských fotografií, fotografií z celého roku, klubových fotografií, fotografií ze sportovních událostí a sekce s autogramy.

Anomální efekty tohoto objektu se objeví, když je SCP-1833 čteno osobou, která dokončila střední školu. Taková osoba (dále označovaná, jako "subjekt"), která začne číst SCP-1833 jej bude vnímat, jako ročenku své vlastní střední školy a kniha bude obsahovat zprávy od lidí se kterými se subjekt na střední škole stýkal. Tyto fotografie a zprávy budou pozitivní, s povzbudivými zprávami, které často zmiňují události, které u subjektu povzbuzují pozitivní myšlení.

Ovšem po přečtení více jak 10 stran, začnou být zprávy stále negativnější. Nejdříve začnou zmiňovat události ze střední školy, za které se subjekt stydí, nebo kterých lituje. Poté začnou zmiňovat události, které se staly po dokončení střední školy a začnou přímo útočit na osobu subjektu. Kromě toho se fotografie v knize změní a budou ukazovat silně pokřivené podoby osob na snímcích.

Po neurčitém počtu přečtených stránek, přibližně kolem 20-30, se v knize začnou objevovat fotografie subjektu. Tyto fotografie budou nejdříve ukazovat trapné momenty ze života subjektu na střední škole. Ovšem postupně začnou fotografie být stále více znepokojivé. Nejčastěji popisovanými scénami jsou fotografie subjektu při páchání nějakého zločinu a subjekt mrzačený ostatními osobami v SCP-1833.

Příklady snímků z SCP-1833.
Strana 03 Začátek obsahu SCP-1833. Několik studentů (včetně subjektu) je vidět na fotografiích pořízených během školního roku. Všechny osoby na fotografii se usmívají a subjekt je vidět s velkou skupinou atraktivních studentů.
Strana 10 Subjekt stojí před zbytkem třídy a prezentuje projekt. Téma této prezentace se mezi subjekty liší, ovšem poslouchající studenti se zdají zaujatí.
Strana 16 První případ negativní scény. Subjekt padá na zem a vyklápí svůj tác s jídlem na několik dalších studentů.
Strana 20 Subjekt je vidět v uniformě brankáře ležící na zemi, zatímco nepřátelský tým dává gól. V pozadí je vidět pochodová kapela.
Strana 29 První případ násilné scény. Subjekt se nachází na ošetřovně s několika odřeninami na obličeji a krku.
Strana 36 Subjekt je vidět na fotografii hudebního kroužku. Všechny ostatní osoby na snímku se drží na okrajích snímku, posmívají se a házejí věcmi po subjektu.
Strana 39 Subjekt spí ve své posteli a je obklopen dalšími osobami objevujícími se v knize. Všechny ostatní osoby mají zohavené obličeje a dívají se přímo na čtenáře.
Zadní strana přebalu Ručně psaná zpráva: "Měli jsme skvělý rok, nemyslíš? Neboj se, nebudeš muset čekat na sraz, určitě se už brzy uvidíme. S láskou, tví nejlepší přátelé."
Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License