SCP-177
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-177

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Jelikož je SCP-177 v třídě Safe, může být uloženo v kanceláři Dr. S. Caleba. Objekt by měl být přesunut jen s jeho svolením nebo se svolením administrátora s prověrkou úrovně 4. SCP-177 musí být uskladněno v uzamčené buňce úrovně 4. Při provádění experimentů s SCP-177 by měla být dodržována standardní pravidla pro šachy. Pokud se testovací subjekt pokusí podvádět nebo porušovat pravidla, musí být neprodleně vyveden z místnosti

Popis: SCP-177 je standardní šachovnice se 64 políčky o rozměrech 40 x 40 cm. Na hrací ploše je 8 černých a 8 bílých pěšců, dva králové, dvě královny, čtyři střelci, čtyři jezdci a čtyři věže, celkem 16 černých a 16 bílé figurek. Všechny postavy jsou vyřezané ze slonoviny. Bílé figurky mohou být přemístěny, a dokonce odstraněny z hrací plochy. Černé figurky však nelze přesunout ani vyjmout. V průběhu experimentu byla na černé figurky vyvinuta síla až 3 kN, tyto pokusy však vedly pouze k poškození vybavení.

SCP-177 přejde do aktivního stavu, když bílý provede první tah. Poté, s SCP-177, lze hrát šachy podle standardních moderních pravidel (bílí hráč hraje první, pěšáci mohou na začátku přejít až o dvě pole atd.). Černé figurky se pohybují samy od sebe poté, co bílý hráč táhne. Pokud je některá z figurek "sebrána", je ze hry odstraněna a sama opustí hrací plochu. Pokud bílý vyhraje, černé kousky se vrátí na své místo a zůstanou v klidu, dokud nezačne nová hra. Pokud vyhraje černý hráč jeho figurky začnou vítězně tančit. Bílé figurky se položí a potom vrátí na svá místa. V případě patové situace padnou všechny kusy na desku a poté zaujmou své počáteční pozice.

Dodatek: Historie SCP-177: SCP-177 bylo dodáno Nadaci dne ██-března 1999 po rutinní kontrole starožitnických obchodů v Londýně v Anglii. Všechny položky v obchodě, kde byl objekt objeven, byly zcela běžné, s výjimkou SCP-177, které získal Dr. Caleb. Obchod byl od té doby monitorován kvůli dalším potenciálním anomálním předmětům.

Částečná zkušební zpráva:

Test #: 001
Bílý hráč:D-177-01, žena, běloška, 25 let. Hraje šachy dobře, proto byla pro experiment vybrána.
Výsledek: Černý hráč přišel o většinu figurek, mat v 60. tahu.

Test #: 014
Bílý hráč: D-177-01, stejný subjekt jako předchozích 13 her.
Výsledek: Černý hráč ztratil pár figurek. BD-177-01 se vzdala v 50. tahu. Ztratila téměř všechny figurky. Toto bylo poprvé kdy SCP-177 vyhrálo hru.

Test #: 025
Bílý hráč: ████ ██ ████, muž, Číňan, 34 let. Nejlepší šachový hráč z [DATA VYMAZÁNA], provincie Jiangsu, ČLR. ████ byl informován, že SCP-177 je dálkově ovládáno pomocí moderního šachového počítače vyvinutého společností Sherman Computer Products.
Výsledek: SCP-177 úspěšně vylepšilo jednoho ze svých pěšáků na královnu, díky tomu byl pan ████ několikrát v šachu. Mat nastal v 75. tahu. Po dokončení experimentu byl pan ████ vyléčen amnesticky a propuštěn

Test #: 051
Bílý hráč: ████ ███, muž, Japonec, 50 let. Bývalý mistr Japonska.
Výsledek: SCP-177 dělalo velmi dlouhé pauzy mezi tahy (často delší než 10 minut) a pomalu pohyboval figurkami. Nakonec pan ███ odmítl hrát a prohlásil, že hrací deska je "rozbitá" a "myslí zatraceně dlouho". Aby se těmto precedentům zabránilo, budou všechny následující experimenty stanovovat časový limit pro tah. Po dokončení experimentu byl pan ███ léčen amnesticky a propuštěn.

Test #: 167
Bílý hráč: Dr. Calib, zkušený šachista a vedoucí vyšetřovatel SCP-177. Dr. Calib požádal o povolení hrát jednu hru s SCP-177.
Výsledek: SCP-177 prohrál za 154 tahů. Dr. Calib uvedl, že se jednalo o "nejlepší šachovou hru v celém jeho životě", a vyjádřil touhu opakovat experiment.

Test #: 200
Bílý hráč: Šachový počítač "Deep Blue"
Výsledek: SCP-177 prohrálo po 50 tazích. Od té doby se SCP-177 značně zlepšilo.

Test #: 406
Bílý hráč: Dr. Calib
Výsledek: Porážka Dr. Caliba po 11 tazích. Toto je nový rekord pro SCP-177. Dr. Caleb uvedl, že SCP-177 "muselo podvádět", když použilo braní mimochodem. Nahrávka videa odhalila, že SCP-177 hraje podle pravidel.

Test #: 529
Bílý hráč: ██████████ █████, mistr světa v šachu 20 let. Pan █████ byl informován, že SCP-177 je ovládán na dálku pomocí moderního šachového počítače vyvinutého společností Sherman Computer Products.
Výsledek: Pan █████ prohrál s SCP-177 za 90 tahů. Po hře řekl, že "ten, kdo vytvořil tento počítač je neuvěřitelný génius". Po experimentu byl pan █████ léčen amnesticky a propuštěn.

Test #: 702
Bílý hráč: Šachový počítač Rybka, vítěz mistrovství světa v šachu mezi počítačovými programy v letech 2007–2010.
Výsledek: SCP-177 vyhrálo v 25. tahu.

Test #: 975
Výsledek:"Andersenn", šachový počítač vytvořený Dr. Calibem, který porazil SCP-177. Program stanovil možnost odchylky od pravidel šachu a v případě potřeby mohl i "podvádět". Bílé kousky jsou ovládány robotickou rukou.
Výsledek: Hra probíhala zcela normálně až do tahu 63, kdy se "Andersenn" pokusil o krok s královnou stejně jako by hrál s koněm, tedy ve tvaru písmene L. SCP-177 bylo následně "hozeno" na "Andersenna" neznámou silou rychlostií██ km/h, což mělo za následek poškození několika důležitých čipů v počítači.

Nové pravidlo. Žádné podvádění během experimentů. Dovedete si představit, co by se stalo, kdyby proti tomu podváděl člověk?! -Dr. Calib

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License