SCP-162
hodnocení: 0+x
blank.png
scp162.jpg

SCP-162 ve své zadržovací místnosti.

Objekt #: SCP-162

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-162 musí být neustále drženo v ocelovém kontejneru. Jakékoliv zacházení musí být prováděno za pomocí tlustých rukavic z ocelových plátů a těžkého tělního brnění. Veškerý personál pokoušející se dotknout SCP-162 bez řádné ochrany, nebo jednající nepředvídatelně či nezodpovědně bude okamžitě odstraněn ze zadržovací oblasti. Všechen personál musí po dobu dvou týdnů po interakci s SCP-162 podstupovat mentální testování.

Popis: SCP-162 je masa rybářských háčků, udic, jehel, nůžek a dalších ostrých předmětů ve tvaru podobnému kouli o šířce přibližně 2.4 m a výšce 2.1 m. Subjekty v okolí SCP-162 hlásí že jsou k objektu přitahováni a mají potřebu se jej dotknout. Tato potřeba může přetrvávat i několik týdnů po uzření předmětu a může přejít i v obsesi. "Chtíč" roste spolu s trváním pozorování SCP-162 a subjekty se začnou chovat násilně vůči všem jež se je snaží zastavit, nebo je odstranit z místnosti s SCP-162.

Dotknutí se SCP-162 okamžitě skončí tím, že se několik háčků přichytí do kůže subjektu. Tento zážitek je extrémně bolestivý, mnohem více než u normálních rybářských háčků. Pohyb či pokus o únik zachytí subjekt více a nejčastěji končí úplným zachycením subjektu na povrchu SCP-162. Subjekt začne krvácet a po delší době zemře na vykrvácení. Subjekty jejichž kůže je neproniknutelná háčky SCP-162, jako např. SCP-1063 se ukázaly jako imunní vůči kompulzivním efektům SCP-162.

Pokusy o odstranění subjektu z SCP-162 končí zachycením dalších subjektů, nebo hrozivými zraněními subjektu. Subjekty často střídají "fáze" vyjadřování extrémní bolesti a žádání o pomoc, s vyjadřováním radosti a žádáním o ponechání na pokoji, dokonce se občas pokouší o zachycení personálu jež se je pokouší zachránit. Aktivace SCP-1114 v blízkosti SCP-162 se ukázala jako efektivní způsob osvobození subjektu z pasti, avšak kompulzivní efekt SCP-162 stále přetrvává.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License