SCP-1530
hodnocení: +1+x
blank.png
SCP-1530.jpg

SCP-1530 po incidentu 1530-B.

Objekt #: SCP-1530

Třída Objektu: Euclid; Dříve Safe.

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-1530 je momentálně zadrženo 120 metrů od Oblasti-09. Okolo perimetru SCP-1530 (20 x 20 metrů) byl vztyčen drátěný plot do výšky tří metrů a je označen jako vládní majetek, aby odradil civilní narušitele. Čeká se na schválení násilného vniknutí do SCP-1530.

Aktuálně 3.10.88 jsou SCP-1530-2 a -3 zadržena v oddělených celách pro humanoidy. Požadované vybavení zahrnuje pouze lůžkoviny, požadavky od SCP-1530-2 a -3 však mohou být předány Vedoucímu Výzkumníkovi Reichovi pro zvážení. Při jakýchkoliv známkách rozrušení od kterékoliv instance musí být využity zklidňující látky. Rozhovory budou vykonávány skrz personál Třídy-D a musí být schváleny dvěma členy personálu s bezpečnostní prověrkou Úrovně 3. SCP-1530-1 je momentálně na životní podpoře a pod lékařským dohledem.

Popis: SCP-1530 je opuštěný dvoupatrový dům nacházející se v lese [VYMAZÁNO]. Exteriér je znatelně zchátralý a opotřebený, naznačujíc dlouhodobé zanedbání. Všechny vstupy byly zabarikádovány z vnitřní strany a znemožňují tak nenásilné vniknutí.

Z vnitřku SCP-1530 jsou občasně slyšet různé zvuky. Během toho se okna a přední dveře opakovaně otevírají a s bouchnutím zavírají. K dnešnímu datu byly zaznamenány následující zvuky:

  • Štěkot a vytí psa
  • Kvílení kočky
  • Rozbíjení a drcení různých materiálů, například dřeva nebo skla
  • Řev a nadávky muže, odhadem 40 až 50 let věku.

SCP-1530 bylo objeveno během pátrání po D-2934, které následovalo po testování s SCP-249. Jeho sledovací zařízení nahlásilo, že vstoupil do SCP-1530, 16 vteřin po vstupu však byl signál ztracen. Pokusy o komunikaci s D-2934 a dalšími entitami uvnitř SCP-1530 zůstaly bez odpovědi.

Dodatek 1530-B: Během aktivní fáze SCP-1530 poznamenal bezpečnostní personál, že přední dveře SCP-1530 se přestaly otevírat. Dále bylo zjištěno, že dveře byly odemčené a dovnitř byli vysláni agenti Bertke a Montalvo.

<Začátek Záznamu: 2:24 pm>

Dr. Reich: Máte povolení ke vstupu.

Agent Bertke: Rozumím.

[Agenti Bertke a Montalvo vstupují do obývacího pokoje, vlevo se nachází schodiště. Napravo je vidět část předpokládané ložnice. Agenti začínají postupovat a připravují si zbraně.]

Agent Montalvo: Ugh, fujtajbl. Všude je prach a sračky. Na podlaze, na nábytku, na všem. Nikdo se tu toho už nějakou dobu nedotkl. Zvláštní, s tím jak tu celý dny něco rozbíjí.

Agent Bertke: Ten nábytek vypadá dost staře, ze sedmdesátek… Hej, ████.

Agent Montalvo: Hm? Co?

Agent Bertke: Je tu zaschlá krev, hned vedle schodů. Skoro jsem si nevšiml, vypadá to, jako by po sobě někdo zapomněl uklidit.

Agent Montalvo: Překvápko. Kdo by tak mohl čekat krev v typickým děsivým domě?

Velení: Agenti, prosím pokračujte.

[Agent Bertke a Montalvo vstupují do obývacího pokoje, je slyšet štěkot společně s kašlem a sípáním.]

Agent Bertke: Co to sakra? Je tu kočka a pes, myslím? Prostě tady… jen tak sedí.

Agent Montalvo: Čekej, tady leží chlap— Ježiši Kritste.

[D-2934 je vážně zraněný s množstvím povrchových škrábanců a otevřených ran, hlavně v oblasti obličeje. Na něm stojí domácí kočka a pes, také zraněni]

D-2934: Hahaha, konečně jste tady! Vítejte u mě doma!

<Konec Záznamu: 2:27 pm>

Aktualizovaný Popis (4.18.90): SCP-1530-1 je bílý muž věku zhruba padesát let, dříve označený jako D-2934. Byl nalezen s četnými zraněními očí a hrudníku, zmrzačením genitálií a několika tržnými ranami na rtech. Veškerá poranění byla způsobena SCP-1530-2 a SCP-1530-3. SCP-1530-1 nevykazuje žádné známky anomálních vlastností, bylo však nalezeno živé uvnitř SCP-1530. SCP-1530-1 se momentálně zotavuje v nadačním zadržení a zároveň se léčí s přeludným chováním.

SCP-1530-2 je samec kočky Calico1. SCP-1530-2 utrpělo dvě vážná poranění: Rozsáhlou tržnou ránu na břichu, která odhaluje vnitřek jeho břišní dutiny, a jeho rty byly kompletně odstraněny. SCP-1530-2 vykazuje několik anatomických anomálií, specificky na místech jeho zranění. To zahrnuje mohutnější čelist, bederní obratle a hrudní obratle. Ocasní obratle chybí. Svalová soustava se zdá být těmto anomáliím přizpůsobena, s viditelnými změnami v oblastech serratus nagnus, lattisimus dorsi, masseter muscle, and zigomaticus.

SCP-1530-3 je samice Bígla, podtřídy Canis lupus familiaris. Jeho zranění zahrnují znetvoření jednoho oka, které je následkem nefunkční, a tržné rány na zádech. SCP-1530-3 postrádá plíce a játra, nezdá se však, že by to ovlivňovalo jeho životní funkce.

Zranění SCP-1530-2 ani SCP-1530-3 se viditelně nehojí a způsobují jim neustálou bolest. Chování SCP-1530-3 je nestabilní, často je ke svému okolí několik minut velice nepřátelské a poté náhle začne být plaché. Chování SCP-1530-2 je podobné a jedná buď apaticky nebo nepřátelsky. SCP-1530-2 i SCP-1530-3 jsou inteligentní, pouze SCP-1530-2 však po prvotním zadržení dobrovolně komunikovalo s personálem, kvůli poškození jeho hlasivek komunikuje pomocí vyrývání slov do materiálu svými drápy.

Záznam Rozhovoru 1530-B: Tento rozhovor byl proveden po zjištění, že SCP-1530-2 je schopné komunikovat.

<Začátek Záznamu, 6:30 pm>

Agent Mode: Proč jste zaútočil na toho muže?

SCP-1530-2: Je to vlastně docela jednoduché, on je to skutečné nebezpečí. Spíše by se hodilo říci "byl".

Agent Mode: Takže říkáte, že to on ublížil vám a SCP-1530-3?

SCP-1530-2: [3 sekundová pauza] Ano, byl to on. On nám ublížil a zabil Josephine. Ublížil mě a Willow.

Agent Mode: Kdo je Josephine?

SCP-1530-2: Starala se o nás. Byli jsme její rodina, jediní, kteří tu pro ni byli. Nabídli jsme, že jí budeme sloužit, odmítla, chtěla jen společnost. Pochopil jsem, proč jí Ananias dal přísahu. Byla jediný pán [SCP-1530-2 přeškrtne slovo] člověk, kterého jsme kdy měli… ugh, z těch všech komplimentů je mi zle. Chybí mi, to je vše.

Agent Mode: Dobrá. Víte, kde Josephine právě teď je?

SCP-1530-2: Nemám ponětí. Když se k nám vetřel, byli jsme zaměstnáni a neviděli, kam ji dal. Předpokládal bych, že nahoru.

Agent Mode: Díky za vaši spolupráci. Postaráme se o tělo, jestli ho najdeme.

[7 sekundová pauza, SCP-1530-2 si tlapkou osahává střeva.]

SCP-1530-2: Prosím. Potřebovala to už před lety.

<Konec Záznamu, 6:58 pm>

SCP-1530-2 odmítlo obsah rozhovoru dále vysvětlovat a další rozhovor momentálně není možný. Předpokládá se, že SCP-1530-3 je také inteligentní a schopné komunikace, avšak s personálem odmítá jakkoliv jednat.

Dodatek 1530-C: Druhé patro SCP-1530 obsahovalo různý nábytek typický pro vesnický dům. Mrtvé tělo neidentifikovatelné ženy bylo uloženo ve skříni v ložnici, v rukou drželo deník s několika zápisy. Uvnitř deníku byla nalezena černá obálka s dopisem, který obsahoval otisky tlapek SCP-1530-2 a SCP-1530-3. Veškeré osoby, které se dopis pokusí přečíst oznámí, že je to nemožné, ačkoliv nejsou schopny vysvětlit proč.

1.2.197█
Dnes je studený den. Pořád mám pocit, že z lesa přichází někdo, kdo by se mnou sdílel jídlo u ohně. Zima škrábe na okna a já jsem sama. Ale po všem, čemu jsem čelila, už mě to nezajímá. Vytvořila jsem si domov, a ten mým domovem zůstane, dokud si ho dokážu udržet.

2.2.197█
Ta obálka s tlapkami a poznámkami: ten artefakt od… Ananiase. Už jsem si tím jednou prošla, co?

Takže jsem se konečně rozhodla ji využít. Chvíli to bude trvat, ale neměla bych mít problém vyvolat ty dvě entity, které jsou s těmi otisky spojené. Možná budu mít štěstí a budou dokonce umět mluvit. Bylo by hezké znovu zažít konverzaci.

7.3.197█
Jmenují se Salix a Willow. Jeden lstivý a mazaný, druhá tichý pozorovatel.

Salix se na mě dívá jako na "starou exmanželku, které se můžu jen vysmát." Působit staře je to poslední, co bych chtěla. Zapracuji na tom.

Willow je stále tichá. Připomíná mi jednodušší časy. Blbá nostalgie, následuje mě všude, kam jdu.

21.3.197█
Nechtějí dělat vůbec nic. Dají mi najevo, že o mě ví, když jim dám najíst, ale tráví čas o samotě. Dám jim čas, nakonec se začnou nudit.

Upřímně doufám, že ani jeden z nich neskončí jako Ashton. Úplně sám v té jeskyni, moc tvrdohlavý na to, aby přiznal svoji prohru. Teď už si jen hraje ty své hry.

Mimochodem nechápu, proč se rituál musí opakovat každý měsíc, aby si člověk zachoval jejich službu. Ale určitě to bude pro jejich dobro.

29.3.197█
Právě jsem zjistila, že jsou oba vázáni doslova stovkami pravidel. Pár jsem jich prohodila - fyzický kontakt, únikové cesty a žádné stvoření následníka po smrti. Nevím, jestli jsem je omylem uplatnila já, ale snad to takhle trochu usnadním.

1.4.197█
Obloha byla jasná. Prošla jsem se venku, stromy zamávaly na pozdrav. Bylo hezké vidět Willow, jak si užívá slunce, zatímco Salix se krčil vedle mě. Když vidím, jak je venku krásně, tak nechápu, proč se toho nemůžu prostě stát součástí.

…Lovcům trvá příšerně dlouho mě najít. Možná si myslí, že jsem mrtvá.

13.9.197█
Nemám čas psát, čekají na mě venku. Výlet, naplánovali jsme si výlet.

28.10.197█
Dnes je studený den. Oba usnuli v záři ohně. Zima znovu škrábe na okna, ale tentokrát mám rodinu.

Na poslední straně zápisníku byla nalezena následující poznámka:

muž z lesa oblečený v oranžové a číslech se sem vetřel
byl vyděšený. vyděšený, ztracený a sám.
byl jako já, předtím.
proto jsem ho nechala, aby mě dostal, chápete? Vzdala jsem to, přestala běžet. Proto jsem ho nemohla zabít, že? On možná ještě neztratil naději.
ale teď je mi to líto.
Je mi líto, že jsme nikdy nemohli společně odejít
i kdybychom to byli jen my tři, všichni, které jsem znala už zmizeli
a omlouvám se, že jsem jim vás dva nechala. Jednoho dne budete svobodní. Oba vás mám moc ráda.

Na druhé straně:

A pro Lovce, pokud to najdou:
Dělejte si, co chcete. Neubližujte Salixovi a Willow, váš agent jim už ublížil dost. Určitě mu to alespoň vrátí.
Lidi jako já naháníte a zabíjíte už tak dlouho. I když se ve mě začal ukazovat střípek normálnosti, stejně jste mě vystopovali. Co po mě chcete? Co chcete po stovkách, jako jsem já? Ne každý chce používat svoji moc jen pro sebe. Chamtivost není vrozená.
Srát na vás a vaše zadržování. Kradete svobodu. Klamete a lžete. Ničíte. Ani jsem se nemohla rozloučit.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License